Czy ktos sie wybiera do Wladywostoku?

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
Lowca1
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Czy ktos sie wybiera do Wladywostoku?

Post autor: Lowca1 »

Witam.Wybieram sie w lipcu 2006 do Wladywostoku,koleja transyberyjska.

seman2

Post autor: seman2 »

Ja bym sie wybrał w wakacje za 10 miesiecy

Martin

Post autor: Martin »

A co planujesz zwiedzać, jaki jest przybliżony koszt takiego wypadu?? Ja bym sie z chęcią wybrął ale nie wiem czy dam radę finansowo.

Martin

Post autor: Martin »

Zawsze o takim czymś marzyłem, zjechać całą Rosję, nie zniszczoną, nie znaną. To musi być coś pięknego, mam nadzieję ze kiedyś to poczuję. Pozdrawiam wszystkich.

Lowca1
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

wsiadam w pociag i jade :lol: zwiedzac bede z okien koleiki.pozeraiam!

Awatar użytkownika
lusac
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: lusac »

no to sie nazwiedzasz... ;)

Lowca1
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

lusac chodzi o sam fakt przejechania 10tys.km.!pozdr :lol:

Awatar użytkownika
zajonc
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: zajonc »

No ale mozna polaczyc jedno z drugim. ja bede w lipcu jechal najprawdopodobniej w jedna strone Moskwa->Wladywostok a wracajac - kilkudniowy postoj nad Bajkalem i w jakis innych szczegolnie ciekawych miejscach jak zobacze na trasie :)

Awatar użytkownika
lusac
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

po pierwszym tysiacu (jak dobrze pojdzie, bo jak zle, to pewnie juz po pierwszych dwustu) kilometrow ci sie znudzi. syberia z okien transsibu to glownie brzozy. moze i romantyczne, ale na niezbyt dlugo to wystarcza.
za to wspolpasazyry to zupelnie inna historia :)

nomea

Post autor: nomea »

marzy mi się taka wycieczka. sama tylko nie mogę się zdycydować czy tylko władywostok i powrót (z postojem nad bajkałem), czy też transsyberyjską do pekinu. czy ktoś może orientuje się, jak jest z wizami w takiej podróży, czy można załatwić wszystko w polsce i ruszać, czy lepiej załatwić wizę do rosji a bilety plus wizy do mongolii i chin załatwiać na miejscu?
gdyby ktoś był chętny do takiego wyjazdu lub znał te trasy i chciał pomóc proszę o kontakt na nomea@o2.pl
intersowałaby mnie podróż w okresie od czerwca do sierpnia. czas: miesiąc do dwóch.

Awatar użytkownika
lusac
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

to najlepiej oba warianty naraz. do chin i z powrotem przez wladywostok i irkuck. da sie, choc oficjalnie niekoniecznie :)
wszystko najlepiej zalatwiac w polsce, bo: a) jest szansa, ze w ambasadach znaja jakis obcy jezyk, b) nie wszystkie wizy da sie zalatwic na wjezdzie (mongolskiej np. sie nie dalo, ale moglo sie zmienic; chyba, ze chce ci sie walczyc w ktoryms z konsulatow na terenie rosji).

blazey
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: blazey »

chodzi mi po glowie taki daleki wypad, ale z chabarowska odbic na kamczatke, sek w tym ze finansowo to gruba impreza, a ograniczenie czasowe do wakacji negatywnie oddzialowuje na promocje pozasezonowe hyhy

nomea

Post autor: nomea »

po zastanowieniu się najlepiej chyba byłoby wyruszyć do pekinu, z postojem nad bajkałem, w mongolii, i chinach a powrót z pekinu najwyżej już samolotem. podróż do chin a stamtąd do władywostoku wydaje się cudowna, jednak trudno byłoby się wyrobić w czasie. i tak planuje już około 2 miesięczny urlop nie wiedząc nawet jak zareaguje na taką wiadomość szef.
w każdym razie gdyby znalazł się ktoś chętny do wyprawy, to plany co do ewentualnych miejsc zawsze można zmienić.
mam tylko jeszcze pytanie czy na taką trasę moskwa - ułan bator - pekin ze zwiedzaniem 1,5-2 miesiące wystarczy, czy jednak to trochę mało?

Awatar użytkownika
lusac
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

nie wiem, ile trzeba na chiny, ale powinno spokojnie wystarczyc. choc oczywiscie tam nigdy nie jest za duzo i mozna sie bujac jeszcze dluzej... :)

ODPOWIEDZ