Do Petersburga z Eurolines

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
griszka
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Do Petersburga z Eurolines

Post autor: griszka » sob 21 cze, 2008 12:37

Witam
Czy ktoś jechał do Pitera z Eurolines? Da się wytrzymać? 28 godzin to niedużo.Kiedyś spędziłem w autobusie 56 i dałem rade :)
Zastanawiam się nad autobusem przez Litwę, żeby uniknąć formalności i dodatkowych kosztów związanych z wizą tranzytową przez Białoruś. Czas jazdy jest ten sam co pociągiem. Cena również prawie ta sama.

Griszka

speed1983
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Re: Do Petersburga z Eurolines

Post autor: speed1983 » sob 21 cze, 2008 21:39

griszka pisze:Witam
Czy ktoś jechał do Pitera z Eurolines? Da się wytrzymać? 28 godzin to niedużo.Kiedyś spędziłem w autobusie 56 i dałem rade :)
Zastanawiam się nad autobusem przez Litwę, żeby uniknąć formalności i dodatkowych kosztów związanych z wizą tranzytową przez Białoruś. Czas jazdy jest ten sam co pociągiem. Cena również prawie ta sama.

Griszka
Radzę jechać do Kaliningradu i KD Aivia do Petersburga samolot jest tańszy narejsach krajowych

Promesse
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Promesse » sob 05 lip, 2008 10:15

Ja jade Eurolines za miesiąc. Fakt, długo i dośc drogo, ale firma sprawdzona, wiec jakos przezyje ;)

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS » sob 05 lip, 2008 12:11

witam

Autobusem da się wytrzymać dużo, trzeba mieć tylko odpowiednie dopaleczo-usypiacze :D . Dobrą alternatywą może być połączenie kolejowe Wilno - St. peter. Szczególnie polecam litewski płackar. Panie prowadnice mówią po : litewsku, rosyjsku i polsku. Czysto i wygodnie. Bilet około 100 pln.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: ARTURINGA » ndz 06 lip, 2008 16:57

WITAM

Jak dobrze pamiętam? EUROLINES jedzie przez BIAŁORUŚ!!! (wiza TRANZYTOWA!!!)

griszka
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

jedzie litwa ł‚otwa estonia

Post autor: griszka » ndz 06 lip, 2008 18:30

na szczęscie omija terytorium Białorusi.

Awatar użytkownika
philip
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: philip » ndz 06 lip, 2008 21:49

Właściwie zastanawiam się czasami dlaczego niektórzy na długiej trasie wybierają autobus zamiast pociągu?! :?
Przecież w tamtych wagonach masz pościelone łóżeczko, śpisz sobie kiedy chcesz, siedzisz kiedy chcesz, chodzisz - czy po wagonie czy po peronie na dłuższych postojach, masz kawkę, herbatkę i inne smakoŁYKI :lol: Są dwie toalety, czasami ładne проводницы się trafią 8)
Ja osobiście zawsze wybieram ЖЕЛЕЗНУЮ ДОРОГУ :!: a autobus wybieram w razie konieczności, np. z braku kolejowego połączenia albo zdecydowanie niższej ceny.

Ojuwkijsjikw
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Post autor: Ojuwkijsjikw » wt 08 lip, 2008 10:31

Nie wiem, jak obecnie wygląda sprawa Eurolines, ale nie wiem, czy ktokolwiek wie o istnieniu in. połączeń autobusowych. Zresztą Eurolines wg mnie nie jest zbyt przyjazne... pamiętam, jak kiedyś komuś z Konina, gdy spóźił się o 5 min. kazali jechać taksówką do Turka, bo oni przecież poczekać nie mogą... chociaż przystanki na innych postojach robią 0,5 godzinne.

Tańsze na wielu liniach są np. łotewskie Ecolines, obsługa w całości rosyjskojęzyczna. Filmy zresztą też. Można porównać:

http://www.ecolines.net

P.S. Ale tutaj mnogo nowych użytkowników )) Żal tylko, że ze starych tak mało się uchowało... W ogóle coś mi się wydaje, że gdzie nie napisze w wątku, to nikt się nie odzywa później ))

donkali
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: donkali » czw 24 lip, 2008 22:29

Korzystałem z Ecolines w zeszłym roku. Na trasie z Rygi do Wilna (ok. 4godzin) kierowca odrobił 1,5h opóźnienia :P Tak mu się spieszyło, że biletów nawet nie sprawdzał. Może dlatego, że było w sumie 9 pasażerów. Na tej trasie najtańszy autobus jaki znaleźliśmy, może komuś się przyda ta informacja.
Lipiec 2007 Mysłowice-Przemyśl-Lwów-Kijów-Moskwa-Petersburg-Helsinki-Tallinn-Ryga-Wilno-Marianpole-Suwałki-Katowice
11-28.09.2008 - Krymskie wakacje

uasiczka
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: uasiczka » ndz 10 sie, 2008 13:23

Hej, ja chce jechac do St Petersburga z Ecolines, autobus wyjezdza z W-wy o 6.15 rano i ma byc na miejscu o 10.30 rano, ale nie jestem pewna, czy czasu lokalnego, czy naszego? jak myslicie? a drugie pytanie - czy ktos wie, o ktorej godzinie autokar przekracza granice z Rosja? mam wize wazna od 3. wrzesnia i wlasnie wtedy musze byc w St Petersburgu, wiec musze wyjechac 2. wrzesnia, ale zastanawiam sie, co by bylo w przypadku, gdybym przekraczala granice przed polnoca 2. wrzesnia?

mbls
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor
Kontakt:

Post autor: mbls » ndz 10 sie, 2008 15:19

Ja uwielbiam pociągi i nie zdażyło mi się narzekać :!:
Żyj i daj żyć innym!!!

uasiczka
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: uasiczka » ndz 10 sie, 2008 16:50

Ale ja sie nie pytalam, czy Ty lubisz jezdzic pociagami, temat watku to podroz autokarem do St Petersburga... Pociag jedzie przez Bialorus, a autokar nie, prosta sprawa. poza tym pociagiem nie moge jechac, bo nie maja jeszcze rozkladu na grudzien i nie moge kupic biletu powrotnego, LOL. a autokarem mam bilet otwarty i wyznacze date, jak juz ja bede znala. a cena jest tak niska, ze moim zdaniem pociag tego nie przebije - choc przyznam sie, ze nie mialam wystarczajaco duzo cierpliwosci, zeby sie dowiedziec, ile to kosztuje w pkp. ale jesli ktos lubi siedziec na telefonie godzinami albo stac w kolejkach do kas intercity (bo pani w punkcie informacji chyba zadnej informacji udzielic nie potrafi), to pewnie w koncu by sie dowiedzial...

mbls
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor
Kontakt:

Post autor: mbls » ndz 10 sie, 2008 18:45

Ja po prostu lubię podróżować pociągiem, a załatwienie wizy białoruskiej to nie problem :!: Poza tym pożna z przesiadkami dojechać do Rosji przez Litwę, bez wizy białoruskiej!!!
Żyj i daj żyć innym!!!

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS » ndz 10 sie, 2008 19:34

Autobus do Petera najpierw musi dojechać do Rygi. Tam przesiadka na 2 autobus już bezpośrednio do Petera. Z Rygi odjeżdża o 21.30, jeszcze jeden przystanek przed FR jest w miejscowości Rezekne o 0.55 więc do Rosji wjedziesz spokojnie na wizie którą posiadasz.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

uasiczka
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: uasiczka » wt 12 sie, 2008 00:54

dzięki za info Robert :)

Awatar użytkownika
kjt
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: kjt » pt 15 sie, 2008 20:52

Ogolnie polecam Eurolinesy, zwlaszcza warto korzystac z tych w wersji Lux (wbrew pozorom niewiele drozsze) - sporo miejsca na nogi, mozna spokojnie odchylic fotel bez przeszkadzania ludziom z tylu, wifi i gniazdko przy kazdym siedzeniu. Jechalem ostatnio takim z Petersburga do Tallina i dawno tak dobrze sie nie wyspalem :)

uasiczka
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: uasiczka » sob 16 sie, 2008 13:12

Wow, brzmi swietnie, ale ja niestety naprawde musze zaciskac pasa :( Za Ecolines zaplacilam 429 zl (znizka studencka), w Eurolines byloby to ok. 600 zl, nie wiem, ile kosztowalaby wersja lux :) A swoja droga z jakim bagazem podrozowaliscie? Ja mam dosyc duza walizke, a oczywiscie Ecolines jak na zlosc wyznaczyl limit
nie na wage, tylko na wielkosc bagazu... Co za idiotyzm :/ Jesli ma sie jedna walizke, to nie moze ona przekraczac 80x80x50cm, to naprawde malo. Nie chce za bardzo ryzykowac i brac za duzego bagazu, ale z drugiej strony moze kierowcy przymykaja oko? W koncu watpie, zeby chodzili z linijka... :/

Awatar użytkownika
kjt
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: kjt » sob 16 sie, 2008 16:55

ja tez mialem jak byk powypisywane na bilecie podobne limity, jednak bezproblemowo za kazdym razem pakuje do luku duzy plecak i mniejszy, zas do srodka wlaze z rowniez spora torba na laptopa :). Ogolnie to sie nie przejmuj.

katasza
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: katasza » ndz 17 sie, 2008 21:34

jechałam Ecolines z ogromnym, ogromniastym bagażem - walizka duużo większa niż 80x80 + plecak + podręczny - i żadnych problemów nie miałam.

uasiczka
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: uasiczka » pt 06 lut, 2009 16:24

hej, rzeczywiście z bagażem nie było problemu, zresztą, jak się okazało po zmierzeniu, nie przekraczał w sumie limitu. tym razem zaś jadę z Ecolines do Moskwy i moje pytanie jest to samo: czy ktoś wie, o której godzinie autokar przekracza granicę z Rosją? Według rozkłazdu jazdy ma być w Rezekne o 21.50, ale nie mam pojęcia, jak to daleko od granicy. Jeśli ktoś chcę się dowiedzieć na temat podróży z Ecolines do St. Petersburga, służę pomocą, bo mam tę podróż już za sobą.

ODPOWIEDZ