Podroz pociagiem do Moskwy

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
szymcys
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Podroz pociagiem do Moskwy

Post autor: szymcys »

Witam w niedziele jade na wymiane do Moskwy oczywiscie po raz pierwszy w zyciu tam jade, w zwiazku z tym nasuwa mi sie kilka nurtujacych pytan na ktore mam nadzieje uzyskac tutaj odpowiedzi

no to tak po pierwsze ile pieniedzy jest sens wziasc bede tam od niedzieli do piatku ale razem z podroza czyli w moskwie gdzies 3 dni, wejscia i posiłki mamy opłacone a mamy wziasc dla siebie ale nie mam pojecia ile wziasc, gdzie najlepiej wymienic pieniadze i od razu na ruble??

co tam sie opłaca kupowac jakies sa ciekawe pamiotki, jakie alkochole polecacie zadkospotykane w Polsce, acha i jeszcze jedno głupie pytanie czy cos w rodzaju sprzetów elektronicznych czy czegos w tym stylu opłaca sie tam kupowac zeby przywiezc do Polski??

acha i jak wyglada podroz pociagiem z krakowa do moskwy najlepiej jakby ktos mi opowiedział co juz tak jechał

narazie to chyba tyle jakby co to napisze jeszcze, z góry wielkie dzieki za wszelkie odpowiedzi :)
BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR »

jedziesz do warszawy, tam przesiadasz sie w pociag z bezposrednimi wagonami do moskwy. A prawda jest też wagon bezpośredni, chyba z rana skład wyjeżdza ..
miejsca tylko sypialne, posciel w cenie biletu. Herbatka i kawa u prowadnika, ale mozesz ziasc na podroz swoje spożywcze rzeczy i w saszatkach kawe i herbate, w wagonach jest wrzątek bezpłatny.
Waluta ruble rosyjskie, bez klopotu dolary i euro wymienisz wszędzie. Euro sprzedasz po 34 ruble, dolary nie pameitam ile teraz cos okolo 24 rub/ 1 $
nie wymieniaj tylko zaraz obok dworcow tylko spokojnie rozejrzyj sie jakie kursy sa, 34 rub/1 Euro to dobry kurs sprzedazy na dzień dzisiejszy.
Generalnie bezstresowo podejrz do sprawy.
Miejsce jak najbardziej rozwinięte sąi wszystkie elektorniczne nowinki, może nawej szybicje się pojawiają niż w poslce. Często taniej nieznacznie niżw PL jesli chodzi o noteebooki - wszystko przeicieżz Chin , Tajwanu itp.
Alkohole sa też bardzo dobre, koniaki 8-15 letnie świetne. Czekoladki itd.
o rejestracji nie zapomnij po przyjeżdzie - poczytaj forum.
jak mieszkam w Moskwie, mogę podpowiedzić conieco napisz na email do mnie to wymienimy siękontaktami tel.
powodzenia , pozdrawiam.

a ps. mam nadzieje ze pamietasz o wizie białoruskiej.
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS »

Jeśli chodzi o mnie to nie korzystam z bezpośrednich pociągów. Jadę z przesiadkami. Jakby co to z Krakowa około 13 jedzie pociąg do Kijowa a dalej sporo połączeń na Moskwę. Można też ze Lwowa. Busem z KRK do Lwowa na dworzec główny i bezpośredni na Moskwę. Co do zakupów to pamiątkarskich to : wódka Ataman Płatów w krysztale !!! Słodyczy bardzo dużo , kanfiety super, a z piwa to polecam złotą Baltikę. Można odwiedzić Media Markt. Ale cenowo dużych róznic nie ma.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

Awatar użytkownika
Jedi
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Jedi »

Po co mu rejestracja, jeśli tylko 3 dni będzie?
To nie te czasy, że wyjazdem mogłeś jeszcze zarobić. Taniej są tylko papierosy i wszystkie alkohole
BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

media markt i eldorado to cenowo nie są rewelacyjne. Nieżle zaopatrzone.
Na mytiszinskim rynku elektornika jest tańsza, jak się umiesz targowac to naprawde w dobrej cenie. I zawsze wszytko jest , a jak nie ma to mogą zdobyć - spryciule jakie :)
Rejestracja, okolo 3 dni, potem okaze sie ze 4 , a jeszce dojechac do kgranicy i wyjdzie 5.. lepiej nie ryzykować i nie stresować się.
Wybór należy do turysty ...
a i faktycznie przez Ukraine bedzie taniej .. kolega ma rację.
Tylko jeśli nic się nie zmieniło to bilet trzeba kupować na dworcu w kijowie, nie kupisz bezpośrednio do moskwy. Pociągów bardzo dużo.
Kira
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: Kira »

Białystok-Wawa-Moskwa-cena w jedną stronę za bilet PKP to 244 zł+ 100 zł za wagon sypialny jeśli chcesz oczywiście.Z Wawy odjazd o 12:08,bez przesiadki.W Moskwie na godzinę 10:59.
Awatar użytkownika
Jedi
Tajny Radca
Tajny Radca

Białystok-Wawa-Moskwa-cena w jedną stronę za bilet PKP to 244 zł+ 100 zł za wagon sypialny jeśli chcesz oczywiście.Z Wawy odjazd o 12:08,bez przesiadki.W Moskwie na godzinę 10:59.
O ile pamiętam to dopłata do wagonu sypialnego jest obowiązkowa, bo są tylko miejsca leżące.
Kira
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Dokładnie się zapytałam, czy jeśli ktoś nie chce to czy nie musi.Powiedziano mi,że nie ma takiego obowiązku.
Awatar użytkownika
Jedi
Tajny Radca
Tajny Radca

Kira pisze:Dokładnie się zapytałam, czy jeśli ktoś nie chce to czy nie musi.Powiedziano mi,że nie ma takiego obowiązku.
Ale to niemożliwe. Ten pociąg składa się z samych wagonów sypialnych, więc jeśli nie zapłacisz to w jaki sposób chcesz pojechać? Na rozkładzie internetowy pkp zresztą masz napisane, że tylko m. sypialne. A że na informacji telefoniczne źle informują to chyba nie powinno dziwić?
Kira
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Byłam osobiście na dworcu.Gdybym nie była pewna tego,nie umieszczałabym informacji tutaj.
Misiek21
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Misiek21 »

Nie ma obowiązku zakupu miejscówki wraz z biletem, ale we wszystkich pociągach dalekobieżnych na Białorusi i w Rosji, jak też w bezpośrednich pociągach Polska - Rosja jest obowiązek rezerwacji miejsc - i tak trzeba będzie więc nabyć miejscówki.
Dopóki więc nie zamierzamy jechać elektryczkami, to nic nam sam bilet nie daje... zresztą jeśli jechać elektryczkami to zakup biletu międzynarodowego Wwa-Moskwa niezbyt się opłaca
Awatar użytkownika
Jedi
Tajny Radca
Tajny Radca

Misiek21, nie do końca ciebie zrozumiałem, bo mieszasz pojęciami elektryczka, dalekobieżny. Ja mówię o pociągu międzynarodowym jakim jest Polonez. Przyznasz, że nie da się w nim jechać bez miejsca sypialnego. Bo przecież, gdzie miałbyś usiąść? Wars odczepiają w Terespolu, a zwykłych miejsc nie ma.
Kira, ja jechałem tym pociągiem, więc wiem co mówię. Panie na dworcu nie zawsze bilet potrafią wydrukować, nie można od nich wymagać za wiele.
Misiek21
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Jedi pisze:Misiek21, nie do końca ciebie zrozumiałem, bo mieszasz pojęciami elektryczka, dalekobieżny. Ja mówię o pociągu międzynarodowym jakim jest Polonez. Przyznasz, że nie da się w nim jechać bez miejsca sypialnego. Bo przecież, gdzie miałbyś usiąść? Wars odczepiają w Terespolu, a zwykłych miejsc nie ma.
Tak, oczywiście Polonezem dalej niż do Terespola nie pojedziesz bez rezerwacji miejsca (do Terespola obecnie jest nie tylko Wars ale i zwykłe wagony 1 i 2 kl.).
Teoretycznie można jednak pojechać zwykłym pospiesznym do Terespola, potem osobówką przez granicę i potem elektryczkami aż do Moskwy - wtedy wystarczy sam bilet i to miałem na myśli. Pomijam oczywiście fakt, iż taka podróż będzie trwać ze dwie doby i nie ma większego sensu wówczas brac biletu w kasie PKP na całą trasę - no ale jest to możliwe jak ktoś bardzo chce i to pewnie miały na myśli panie na dworcu.
Kira
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Bilet wykupuje się na konkretny dzień i godzinę,żeby nie było problemów z miejscem.
Kira
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

To było w INTERcity tam pracownice są przeszkolone.Jeśli o to Ci chodzi.
Awatar użytkownika
Jedi
Tajny Radca
Tajny Radca

Kira, no to w takim razie mówisz o pociągu z przesiadkami, a nie bezpośrednim.
Kira
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Mam na myśli bezpośredni przez Białoruś.Dwa razy się zapytałam o kuszetkę,żeby się upewnić.
katasza
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: katasza »

też jechałam tym pociągiem, miałam darmowy bilet trasowy i MUSIAŁAM dokupić do tego miejscówkę za stówę.
Kira
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Kuszetka kosztuje 100 zł.
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Kira pisze:Mam na myśli bezpośredni przez Białoruś.Dwa razy się zapytałam o kuszetkę,żeby się upewnić.
Jak chcesz bezpośredni przez Białoruś no to może z Brześcia :). Będzie taniej ( Terespol - Brześć ) w płackarze. Można też przez Lwów lub Kijów.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

Kira
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Tak,wiem o tym.Ale taką informację uzyskałam na dworcu.Inne połączenia mnie nie interesowały.Ale z tą kuszetką to interesujące.
Awatar użytkownika
Jedi
Tajny Radca
Tajny Radca

Do biletu dokupuje się miejsce sypialne, a nie kuszetę.
To jest pociąg intercity, prowadzący tylko wagony sypialne, więc nie ma innej możliwości. Jak pociąg jedzie tyle godzin to zawsze dają sypialne.
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Kuszetka w rozumieniu pkp made in poland to totalna masakra. Natomiast podróżując na wschód mamy do wyboru : płackar ( dla mnie wygodniej niż w kuszecie 6 osobowej), sypialny cupe 4 osobowy, cupe 4 osobowy o podwyższonym standardzie, miakki 3 osobowy, lux 2 osobowy, lux 1 osobowy, super lux z dvd, sofą itd.
pozdrawiam robert

Kira
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Powiedzieli Tobie o tym???
Misiek21
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Co jeden post to ciekawsze informacje... :roll:

W terminologii kolejowej stosowanej w Polsce kuszetka (czyli wagon z miejscami do leżenia) to nie jest wagon sypialny. W pociągach Polska-Rosja według polskiej nomenklatury kursują wyłącznie wagony sypialne. Na kolejach b. ZSRR pojęcie kuszetki w ogóle nie funkcjonuje.

Wagony płackartne vel płackarty (a nie "płackary") w bezpośrednich pociągach Polska-Rosja nie kursują, a o takich była mowa w tym wątku.
Kira
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Dokładniej mówiąc kusztka to wagon pół sypialny z miejscem siedzącym.Nie mam zamiaru powtarzać się któryś raz z rządu,że na dworcu powiedziano mi kuszetka.
Kira
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Informację o tym uzyskałam w Polsce.
Awatar użytkownika
Jedi
Tajny Radca
Tajny Radca

Misiek21 pisze:Dokładniej mówiąc kusztka to wagon pół sypialny z miejscem siedzącym.Nie mam zamiaru powtarzać się któryś raz z rządu,że na dworcu powiedziano mi kuszetka.
No właśnie, ciągle cytujesz bzdury, które powiedziano ci w Polsce. Kuszeta jest to miejsce leżące (w przedziale jest 6 osób). Miejsce sypialne jest w wagonie sypialnym, w którym są standardowo 3 osoby i takie jeżdżą do Moskwy.
Więc twoje zauważeniem, że kuszetka jest wagonem sypialnym jest nieprawdziwe.
Kira
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Bzdury???Może tak grzeczniej co???Te informacje są z wielu źródeł.Może jeszcze zaprzeczysz,że nie są piętrowe???
BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

wtrące się, gdyż mam pewne spostrzeżenie ..
w czerwcu jadąc pociagiem, który wyjeżdza o 19,27 z Moskwy, natknąłem się w drodze do wagonu restauracyjnego na wagony z miejscami siedzącymi. Rządek krzeseł i ludzie leżących w nich w najróżniejszych pozycjach z chęcią "pospać cokolwiek"
Po twarzyczkach i wiekszości głosów byli to europejcy. Może byłto wagon do Francji, jest chyba 2 wagony do Paryża. Jakiś skład jedzie do Amsterdamu itp.
Podejrzewam, że i jada w drugą stronę (przecież tam wagony nie zostają) , więc może stąd cena za miejsce plus ew. sypialny.
Ale wiecie, jak widziałęm tych ludzi jak się wiercili w swoich krzesłach, szkoda mi ich było .. tak niewygodnie. Pewnie względy ekonomiczne pasażerami kierują, gdyż ja kupiłem bilet za 22h do odjazdu, prawda była to 3 górna pólka "dla kaskaderów". Warto wziąść sypialne i godziwie dojechać, tylko raczej nie na 3 półce .. <lol>

Przerabiałem również wariant do Bresta , przesiadka na elektryczke i jestem w Terespolu, tam przesiadam się na trasporot 4 kołowy. Lecz zabrali dużo pociągów osobówek od kiedy wstąpiły zmiany w wizowym reżimie i handel przygraniczny przymarł.
Ostatnio jak wysiadłem w Brescie przeszedłem na warszawska strone to poczekałem 2h przy budce z piwem na ten sam pociag i znów się witałem w tym samym przedziale z Sergiejem i Saszą :]. Nawet pościeli nie zabrali ..

JEDI w którym pociagu ( numer albo godzina) jest 6 miejsc leżących w jednym przedziale ??!! jeszcze nigdy nie spotkałem takich, to Ci dopiero integracja !

powodzenia
Ostatnio zmieniony wt 09 wrz, 2008 19:09 przez BARTixR, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ