Podroz pociagiem do Moskwy

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
Kira
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: Kira »

:wink:
Misiek21
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Misiek21 »

BARTixR pisze:w czerwcu jadąc pociagiem, który wyjeżdza o 19,27 z Moskwy, natknąłem się w drodze do wagonu restauracyjnego na wagony z miejscami siedzącymi. Rządek krzeseł i ludzie leżących w nich w najróżniejszych pozycjach z chęcią "pospać cokolwiek"
Po twarzyczkach i wiekszości głosów byli to europejcy. Może byłto wagon do Francji, jest chyba 2 wagony do Paryża. Jakiś skład jedzie do Amsterdamu itp.
Nie, to był wagon rel. Moskwa - Brześć, tzw. sidiaczyj. Wagony do Paryża i Amsterdamu są sypialne i zresztą jada na innych pociągach. A, że widziałeś w nich zagraniczniaków? Cóż, może akurat trafiłeś jakąś wycieczkę backpackerów jadących w wariancie oszczędnościowym ;)
Awatar użytkownika
Jedi
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Jedi »

Kira, oczywiście, że są piętrowe. Próbowałem ci tylko uzmysłowić, że kuszetka nie jest wagonem sypialnym.

BARTixR pisze:JEDI w którym pociagu ( numer albo godzina) jest 6 miejsc leżących w jednym przedziale ??!! jeszcze nigdy nie spotkałem takich, to Ci dopiero integracja
Takie są tylko w komunikacji krajowej, bardzo czesto spotykane. Choćby w pociągu, którym jeżdżę relacji Kołobrzeg-Kraków, przez Warszawę. Po 1 stronie są 3 łóżka i po drugiej. Miejsca te nie są drogie, bo bez pościeli kuszetka kosztuje 25zł (z pościelą 40).

A co do wagonu z miejscami siedzącymi, to jak szedłem w stronę rosyjskiego warsu, to przechodziłem przez taki, ale wydawało mi sie, że on jechał do Petersburga. W środku był zupełnie pusty (nie miał przedziałów - taka stodoła), bardzo wyciszony (słychać było jedynie niewielki szum), siedzenia były lotnicze, rozkładane, podwójne i były w wagonie bodajże 2 telewizory. Taki sam widzieliście?
BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR »

tak JEDI to dokładnie taki sami wagon ja widziałem.
Tutaj powyżej kolega pisał że one toczą się do Bresta tylko. Wychodzi na to, że jest to ruch lokalny siedzący. Jesze dizsiaj widzę jak Ci ludzie sięmęczyli w tym wagonie, prawda byłtam klima i TV próbował odciągnąć uwagę, ale wbsolutnie nie polecam.
piotrek_g
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: piotrek_g »

BARTixR pisze:tak JEDI to dokładnie taki sami wagon ja widziałem.
Tutaj powyżej kolega pisał że one toczą się do Bresta tylko. Wychodzi na to, że jest to ruch lokalny siedzący. Jesze dizsiaj widzę jak Ci ludzie sięmęczyli w tym wagonie, prawda byłtam klima i TV próbował odciągnąć uwagę, ale wbsolutnie nie polecam.
Raczej na pewno jest to ruch "wewnątzwspólnotwy". Widziałem taki siedzący wagon o jakim piszecie również na pociągu litewskich kolei LG na trasie Szestokai- Marjamopole-Kowno-Wilno. Zagranicę to jeżdżą tylko sypialne - zazwyczaj rosyjskie/ukraińskie/białoruskie* kupiejne ( 4 łóżka w zamykanych bokasach ), albo polskie sypialen IC (3 lub 2 łóżka w przedziale, w zależności od klasy jaką wykupilismy na bilecie):). Siedzących i plackartnych chyba za granicę nie wysyłają:)
BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

plackartnych to na 1000% nie wpuszczaja poza rosje...
to tak jakby wieźć tabun wołów spoconych i pachnących alkoholem, tak mi się kolerzy plackarta w wydaniu letnim i bez klimatyzacji :D .. za to bardzo wesoło i przyjażnie co rekompensuje te ujemne strony. i tanio !
Awatar użytkownika
mlody78
Kanclerz
Kanclerz
Kontakt:

Post autor: mlody78 »

z tego co wiem to plackarty są w relacji pociągów Moskwa - Ukraina...i na abarot...
będę wdzięczny za korzystanie na forum z funkcji Szukaj ...przed zadaniem pytania...
piotrek_g
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Plackarta nie jest zła pod warunkiem że okno w cześci "przedziałowej" sie otwiera, a okno w tzw. cześci łóżkowej nie:) Ogólnie nie mam nic do plackart.:) Bo w sumie to ja nie mam nic do żadnych pociągów i wagonów wschodnioeuropejskich.
feliks
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: feliks »

Znalazlem pociag z Kaliningradu do Rygi i stad do Sanktpetersburga.Pytanie czy jezdza stad pociagi do Moskwy,ale nie przez Bialorus-bo tylko takie polaczenie udalo mi sie znalezc na pkp.
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS »

Jeżeli szukach różnych wersji dojazdu to może zamiast Królewca rozpatrz Wilno. Litewskim płackarem dojedziesz do Moskwy zwiedzając przy okazji cudowny S.Petersburg.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

feliks
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

ok,moze byc i Wilno...chodzi mi tylko o to co by ominac Bialorus,czyli nie wykupowac wizy za +/- 200 zl na sam przejazd(tak bynajmniej slyszalem...)CZyli bez problemu sa takie polaczenia tak?
I jeszcze pytanie -czy jadac przez wyzej wymienione miasta do Moskwy moge spokojnie kupic bilety w dniu podrozy?Czy tez trzeba je odpowiednio wczesniej kupic jak w przypadku np.Moskwa-Irkuck??(w okresie wakacyjnym)
piotrek_g
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

feliks pisze:Znalazlem pociag z Kaliningradu do Rygi i stad do Sanktpetersburga.Pytanie czy jezdza stad pociagi do Moskwy,ale nie przez Bialorus-bo tylko takie polaczenie udalo mi sie znalezc na pkp.
Drogi Feliksie - nie wiem co za cudo znalazł rozkład pkp ale z Kaliningradu kursuje na chwilę obecną następujące pociągi dalekobieżne :

9.49 - poc. nr 90 do Sankt Petersburga ( UWGA PRZEZ BIAŁORUŚ)
11.47 - poc. nr 30 do Moskwy
14.06 - poc. nr 312 do Charkowa
16.27 - poc. nr 148 do Moskwy
17.52 - poc. nr 360 do Adleru
18.30 - poc. nr 8 do Gdyni

z tych pociągów TYLKO POCIĄG DO GDYNI NIE JEDZIE PRZEZ BIAŁORUŚ !!!!
pozostałe jadą z Kaliningradu przez Wilno wjeżdżają na Białoruś i przez Moldecno, Mińsk śmigają przez ten kraj. Stronki pkp są niewiarygodne jeśli chodzi o połączenia na Wschodzie

A Robert ma rację że po co bawić się z Kaliningradem - przez Wilno lepiej i prościej. Opisywana przez niego płackarta to pociąg nr 392 rel. Wilno- Sankt Petersburg Witebski, odjazd z Wilna 18.12 w dni parzyste miesiąca, na miejscu w Sankt Petersburgu 8.20 rano.

Jeśli chodzi o połączenia z Sankt Petersburga do Moskwy to chyba jest pytanie retoryczne czy takowe istnieją ? A w naszym kraju możliwe jest że byłby brak połączenia kolejowego Warszawa- Kraków?
Nie będę się rozpisywał co do numerów pociągów bo jest ich dużo, podaje tolka godziny odjazdów z dworca Sankt Petersburg Gławnyj
0.20,0.40,.45,13.05,15.05,16.00,18.30,21.20,22.00,22.20,22.30,23.00,23.15,23.30,23.40,23.55,23.59

Wiadomo że pociągi są sypialne więc większość rusza wieczorem. Oczywiście przed jazdą należy dokładnie popytac o dokładny termin kursowania:)

Nie wiem jak z tym Irkuckiem jest to się nie udzielam,
feliks
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Dzieki za wyczerpujaca temat odpowiedz! 8)
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS »

Z Warszawy kursuje pociąg z wagonami do Charkowa z którego również dojedziesz do Moskwy.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

oczywiście, że plackarty nie są złe !!
sam używam :) ale w lecie wybaczcie, zapachy są masakara i ten gorąć.. choć jechałęm do Ufy plazkartą z klimatyzacją!!! Pociąg "firmiennyj" - Jużnyj Ural o tak <ok>

Natomaist Młody78 pisze ze jeżdzą Rosja - Ukraina ... to jak tutaj słyszałem w Rosji ..
"Kurica - nie ptica, Ukraina - nie zagranica :)"

Zagranica to ja uwzam strony inne niz byłe CCCP czy terażnijsze CHG.
riksza
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: riksza »

Wiem, że temat był poruszany wielokrotnie, jednak znalazłam na forum sprzeczne informacje. W większości wątków powtarza się, że bilet na pociąg z Kijowa do Moskwy wynosi mniej więcej 80 zł. W jednym z postów znalazłam informację, że taki sam kosztuje prawie trzysta. Wiem, że są różne klasy pociągów, jednak w jednym i drugim była mowa o tej samej kategorii. Czy ktoś może jedynie potwierdzić lub obalić te informacje, gdyż nie wiem na ile są aktualne, a na stronie ukraińskich kolei nie wyświetla się koszt biletu nie wiedzieć dlaczego?
mrchromek
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: mrchromek »

:)
Awatar użytkownika
jajeś
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: jajeś »

Zmiany w rozkładzie jazdy połączeń do Moskwy i Mińska

Pasażerów wybierających się do Rosji pociągami spółki PKP Intercity informujemy, że w związku z pracami remontowymi na terenie Białorusi w dniach 19-20.04.2010 i 03-04.05.2010, nastąpią zmiany w organizacji ruchu pociągów na trasie z Warszawy do Moskwy:

1. W dniach 20.04.2010 i 04.05.2010 na całej trasie zostanie odwołany pociąg nr 10 „Polonez” relacji Warszawa Zachodnia - Moskva Belorusskaja.

2. Wybrane pociągi kursować będą według zmienionego rozkładu jazdy:

Pociąg numer 12 relacji Warszawa Wschodnia - Moskva Belorusskaja w dniach 20/21.04.2010 i 04/05.05.2010

12 / 11013 OST-WEST
WARSZAWA WSCHODNIA
------
13:00

Siedlce
13:58
14:00

Terespol CWE
15:25
15:55

Park Bug CM (techniczny)
17:03
17:33

Brest Centr. CM
17:41
19:50

MINSK PASS.
03:24
03:40

Orsza
06:07
06:20

MOSKVA BELORUSSKAJA
14:50
------

Pociąg numer 11 relacji Moskva Belorusskaja - Warszawa Wschodnia w dniach 19/20.04.2010 i 03/04.05.2010

11 / 11014 OST-WEST
MOSKVA BELORUSSKAJA
------
17:00

Orsza
23:13
23:26

MINSK PASS.
01:56
02:16

Brest Centr. CM
10:04
12:23

Terespol CWE
11:41
12:48

Siedlce
14:16
14:18

WARSZAWA WSCHODNIA
15:14
------

Pociąg numer 116 relacji Warszawa Zachodnia - Minsk Pass. w dniach 19/20.04 i 03/04.05.2010
116
WARSZAWA ZACHODNIA
------
20:30

Warszawa Centralna
20:35
21:00

WARSZAWA WSCHODNIA
21:07
21:10

Siedlce
22:15
22:16

Terespol CWE
00:03
00:36

Park Bug CM (techniczny)
01:44
02:14

Brest Centr. CM
02:22
04:10

MINSK PASS.
11:58
------

Pociąg numer 115 relacji Minsk Pass. - Warszawa Zachodnia w dniach 20/21.04 i 04/05.05.2010

115
MINSK PASS.
------
16:10

Brest Centr. CM
00:29
02:40

Park Bug CM (techniczny)
02:48
02:50

Terespol CWE
01:58
02:38

Siedlce
00:03
00:36

WARSZAWA WSCHODNIA
05:34
05:38

Warszawa Centralna
05:46
05:55

WARSZAWA ZACHODNIA
06:00
------

3. W dniach 18/19.04.2010; 19/20.04.2010; 20/21.04.2010;02/03.05.2010; 03/04.05.2010; 04/05.05.2010 odwołane zostanie kursowanie wagonu bezpośredniej relacji Moskva Belorusskaja - Warszawa Zachodnia kursującego w pociągach numer 25/115.

4. W dniach 19/20.04.2010; 20/21.04.04.010;21/22.04.2010; 03/04.05.010; 04/05.05.2010; 05/06.05.2010 odwołane zostanie kursowanie wagonu bezpośredniej relacji Warszawa Zachodnia - Moskva Belorusskaja kursującego w pociągach numer 116/13.

5. Jednocześnie informujemy, że z powodu prac torowych nastąpią kolejne zmiany w organizacji przewozów:

a) Pociąg numer 14 relacji Warszawa Wschodnia - Moskva Belorusskaja w dniach27/28.04; 11/12.05; 18/19.05; 25/26.05.2010 kursować będzie według zmienionego rozkładu jazdy z przyjazdem do Moskwy o godz. 23.05.

b) W tych samych dniach wagon bezpośredniej relacji Warszawa Zachodnia - Moskva Belorusskaja kursujący w pociągach numer 116/132 kursować będzie do Minska Pass. w pociągu numer 116 zamiast w pociągu numer 132 i od Minska Pass. do Moskvy Bel. w pociągu numer 14 z przyjazdem do Moskwy o godz. 23.05 zamiast o godzinie 19.54.
oskarj
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: oskarj »

które połączenie waszym zdaniem lepsze, Ost-West czy Polonez ?
oskarj
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

dzisiaj się dowiedziałem, ani jedno ani drugie bo drogie.. chyba trzeba będzie uskutecznić kupienie na miejscu biletu po dotarciu do Terespolu, tylko podejrzewam że "pierwszy raz" jest to trudne do ogarnięcia
BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

jesli chcesz ekonomić poprzez przeskoczenie przez granice pociągiem osobowym to jest to jak najbadziej ok.

Sa 2 pociagi osobowe BY<>PL, rano i wieczór, godziny odjazdu sprawdz.

bilet kosztuje 10700 BY, jakies 10 zł po naszemu.

PRzeskakujesz granice, urzad celny BY i pogranicznyków, idziesz na dworzec ikupujesz bilet dalej.
KArty kredytowe przyjmowane sa bez kłopotu, kantor 24 h, z przerwami.

Sprawa jak najbardziej dostępna i jeśli się nie mylę, do plackarta z Bresta v Moskwu około 130 pln kosztuje.
oskarj
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Właśnie sprawdzam połączenia, dostać się do Terespolu nie ma problemu (są pośpieszne, jak i TKL, ale w Terespolu trzeba koniecznie wysiąść - na dalszej trasię są już tylko MIEJSCA SYPIALNE (?)). A może da się dogadać z konduktorem by postać w wagonie trasę do Brześcia ? (np chodzi o pośpieszny na trasie Warszawa - Mińsk).

Elektryczka do Brześcia z Terespolu kursuje w godzinach: (22:00 - 23:18 ; 18 minut podróży) oraz (11:23 - 12:14 ; 21 minut podróży) stan na 21.04 wg pkp.. bardzo rzadko jak na elektryczke :)

teraz nasuwa mi się pytanie:
1) gdzie sprawdzacie rozkłady plackartów, jaka strona ? ? nieciekawie będzie czekać długo w Brest na pociąg
2) czy istnieje niebezpieczeństwo że bilety będą wyprzedane ?
BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

na osobowy (elektryczke) terespol - brzesc bilety beda napewno.

na polaczenie miedzynarodowe, z miejscami sypialnymi nie domówisz się z konduktorem, nie ma możliwosci. Miejsca sa biletowane i stan musi sie zgadzac ze wzgledu na 2x kontrol pograniczną.

jesli chesz jechac z przesiadką to osobowy szukaj, i to jest to polaczenie ktore podales, 2x na dobe.

co dotyczy Bresta i beloruskiej ciugunki: dworzec kolejowy
pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia »

W szczytach przewozowych, w okresie letnim oraz podczas weekendów istnieje ryzyko, że na kilka godzin przed odjazdem nie będzie biletów na pociąg nr 28 (to ten odjeżdżający z Brześcia jakoś po 17), gdyż cieszy się on sporym powodzeniem. Jeśli zależy Ci na czasie, możesz wówczas podjechać do Mińska, i tam próbować złapać któryś z innych wieczorno-nocnych pociągów do Moskwy (np. nr 78 Grodno-Moskwa, na który o bilet zwykle łatwiej, gdyż jest droższy :wink:
Inna opcja to poczekać kilka godzin na pociąg nr 396, na który miejsca są zawsze. Tyle, ze to osobowy, do Moskwy przyjeżdża dopiero po 16 następnego dnia. Za to jest najtańszy, a dla hardcorowców jest nawet wagon obszczij :lol:
Z kolei jeśli do Brześcia chcesz dojechać wieczorną elektryczką z Terespola, to wówczas najlepszą opcją jest poc. nr 132 (przed 4 rano). Taki sam pośpiech jak 28, ale ponieważ jedzie w dzień, to miejsca w nim raczej zawsze są
humanka22
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: humanka22 »

ja nadal nie mogę sie zdecydowac jak dotrzec do Moskwy-czy samolotem(troche drogo), czy pociągiem a może na stopa (to raczej ostatecznośc:). Podsumowując co nieco mam pytanie: kupując bilet na Ukrainie,we Lwowie, zapłace dużo mniej za pociąg prawda? A termin wyjazdu sie zbliża i trzeba już zacząc działac:(
oskarj
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Ja jadę TLK z Warszawy do Terespola (26 zł studencki), potem z Brześcia do Moskwy plackartnym (90-130zł), jeżeli masz więcej pieniędzy, to możesz spróbować samolotem Airbalticą przez Rygę.
Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kshyhu »

A jakby tak Wizzairem z Katowic do Kijowa (od 89zł), a stamtąd do Moskwy pociągiem (622UAH Kupe, 392UAH Plac)? :>
Awatar użytkownika
micaj
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: micaj »

Dość aktualna rozpiska:

Obrazek
oskarj
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

OK, to ja się podzielę swoją podróżą do Moskwy, przez Białoruś, wieloetapową, może komuś to się przyda, a admin to podepnie wyżej.

Warszawa Centralna godzina 6:20, udaję się do przedziału klasy drugiej. Już na tym etapie spotyka się ludzi, którzy akcentem wschodnim pytają się czy to na pewno jedzie do Terespolu i gdzie można zająć miejsce. Podróżuje siedząco, przysypiając, ze starszymi paniami. Za oknem mieściny trochę inne niż zawsze, takie bardziej wschodnie, im dalej tym więcej koloru białego :) Godzina 9:14 jestem w Terespolu. Wysiadam, po drugiej stronie zauważam jakiś taki niebieski pociąg (to chyba moja elektryczka ?) i dwóch strażników S.G. Udaje się w dół by trafić na malutki dworzec, w okienku po lewej kupuję bilet do Brześcia za około 9,2 zł (wielkiej filozofii nie ma). Czekam na krzesełku czytając książkę. Elektryczka do Brześcia odjeżdża o godzinie 11:23 i jedzie w teorii 21 minut. Trzeba na nią wsiąść co najmniej pół godziny wcześniej. Tłoku nie ma wcale, mało ludzi, 80% to Białorusini. Prosta kontrola graniczna w pociągu, przed odjazdem, bez wbijania pieczątek. Rusza. Dojechaliśmy do Brest, wysiadamy do desygnowanego budynku który jest kontrolą graniczną. Nikt tego nie przypomina, ale bierzemy sami kartę imigracyjną (!) i wypełniamy wszystko (nr wizy białoruskiej itd) oraz w celu podróży wpisujemy ("Transit to Moscow"). Po przejściu przez bramkę i zdobyciu pieczątki, udajemy się do miłej Pani 5 kroków stąd, aby pokazać zawartość walizki. Następnie wychodzimy drzwiami na prawo. Intuicyjnie szukamy kas w drugim budynku (przechodzimy przez tablice rozkładem jazdy - ważne spoglądamy co i jak, ja oczywiście wcześniej sprawdziłem w necie rozkład). Na tym etapie musisz mieć białoruskie ruble. Ja głupi kupiłem je tutaj w kantorze za PLNy (rate 0.8), podczas gdy mogłem je kupić w warszawskich kantorach za rate 1. Udaje się do kasy międzynarodowej, i kupuję bilet do Moskwy na dzisiaj na pociąg nr 28, w wagonie plackartnym. Ufff! udało się, dogadałem się łamanym polsko-rosyjskim językiem (nie jest to nawet poziom podstawowy i mam bilet ze złotą grafiką (wygląda tak ) :) ). Zostawiłem bagaż na dworcu u ochroniarza (bo duży) za niemałą opłatę :( Przez następne kilka godzin zwiedzam miasto (pociąg mam dopiero o 17:40). Piękny Brest, czysty, wręcz sterylny, ludzie schludnie ubrani jak na zachodzie, blondynki brunetki na każdym kroku.. pomniki Mickiewicza.. I bardzo tanie zakupy, często te same ceny w każdym sklepie.. (podobno ceny są ustalane z góry, nie wiem na ile to prawda...). Słodycze, duże bombonierki praktycznie po przeliczeniu za kilka złotych. Oni nie posługują się monetami, a tylko banknotami (jak u nas przed denominacją). Co śmieszne, są hologramy na napojach, by udowodnić, że napój nie jest alkoholem a np sokiem :) Godzina 17, wracam na dworzec, udaje się do mojego pociągu. Oczywiście nikt nie zna angielskiego, głównie Rosjanie i Białorusini tam. Nie chodzi o ludzi, ale gdy ktoś pierwszy raz jedzie plackartem to będzie miał szok kulturowy :) Ludzie zintegrowani, trzeba koniecznie sprzątać po sobie pościel i pomagać starszym kobietom. Łóżka i boxy wygodne. Następnego dnia rano jestem w Moskwie. Koniec przygody ;) Ale zaczyna się druga.. Bilet powrotny kupiła mi dziewczyna, bez przesiadek, Moskwa (b) - Warszawa wschodnia, koszt 3333 rub (taka książeczka ). To, co mnie zaskoczyło, to: podnoszenie pociągu i zmiana podwozia w Brest, oraz szybka przeprowadzka do innego wagonu chyba w Terespolu, konduktor strasznie popędza. Tyle. Jedyne co smuciło, to że strasznie trzepali polscy strażnicy nie-polaków, mi tylko sprawdzali jak wygląda wnętrze mojego bagażu. Ja przewiozłem bez kłopotu połówkę i dużo ikry (ale z ilością nie można przesadzić :) )... chociaż ja miałem pół kilo ; )

W razie pytań dopomogę..
pzdr!
oskarj
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Strony z rozkładami:

http://pass.rzd.ru
http://www.brestrw.by
http://tutu.ru

Ciekawostka:

Po przekroczeniu Białorusi i wbiciu pieczątki na wizę tranzytową białoruską, kończą się kontrole. Pociągi jadące z Brest do Moskwy, czy też z Moskwy do Brest, nie zatrzymują się na granicy z Rosją (tzw. Wspólnota Niepodległych Państw, podobne do Schengen). Więc wiza rosyjska, mimo iż niezbędna w świetle prawa, jest nietknięta. Bardzo to dziwi graniczników białoruskich, gdy widza podwójną wizę tranzytową podbitą tylko raz, i to bitych x dni temu :)
ODPOWIEDZ