Podroz pociagiem do Moskwy

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
Awatar użytkownika
Jedi
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Jedi »

oskarj pisze:Ja przewiozłem bez kłopotu połówkę
Pewnie dlatego, że można przewozić cały litr...
oskarj pisze:Pociągi jadące z Brest do Moskwy, czy też z Moskwy do Brest, nie zatrzymują się na granicy z Rosją (tzw. Wspólnota Niepodległych Państw, podobne do Schengen)
Jakie WNP? Brak kontroli jest wynikiem państwa związkowego Białorusi i Rosji.
I czemu mówicie Brest? Nazwa Brześć już nie obowiązuje? 8)
oskarj
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: oskarj »

co do 0.5l, po prostu napisałem relacje ze swojej podróży, dobrze wiedzieć że można 1l, dzięki!
Jakie WNP? Brak kontroli jest wynikiem państwa związkowego Białorusi i Rosji.
Brest jest nazwą lokalną i nie widzę nic złego w używaniu jej :)

rzeczywiście chyba gafę walnąłem z tym WNP :oops:
BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR »

u jakiego ochroniarza zostawiłeś bagaż i ile to kosztowało ?

przecież na dworcach jest "kamera hranienia" i kosztuje to naprawde niewiele, to tam oddałeś , za ile ?
oskarj
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

To jest właśnie to miejsce, są dwie możliwości. Jeżeli bagaż jest dostatecznie mały, korzystasz ze skrytek. Jeżeli się nie mieści, dajesz do przechowania w tym samym miejscu, ale w przechowalni (za dzień jeżeli dobrze pamiętam - 12000 byr), kasa i przechowalnia obok siebie, w zamian numerek.
pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia »

Nie chce mi się wierzyć. W stołecznym w końcu Mińsku zostawienie bagażu w przechowalni kosztuje ok. 2000 BYR/dzień, w skrytce ("jaczejce") trochę mniej. Więc w tym Brzesciu to może raczej 1200, a nie 12000? :D
Chyba, że po prostu wykorzystali waszą nie najlepszą, jak sam piszesz, znajomość rosyjskiego, i zdarli z was dodatkowo :?
oskarj
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

pietia, jechałem sam (a to zawsze trzeba "z kimś" podróżować ? ;d ), i płaciłem tyle ile było napisane na cenniku (co jest chyba naturalne), a ile tam zer było to kwestia mojej pamięci po tych wszystkich minionych dniach. Kto jeździ częściej - ten poprawi.

Widzę, że wystarczyło napisać dłuższą relację , a wątek będzie się ciągnął w nieskończoność.. ale to chyba dobrze, pomoże to tym, którzy jeszcze nie próbowali tej trasy!
garden
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: garden »

A jak dostałeś wizę tranzytową? Na stronie ambasady piszą, że potrzebna jest kopia biletu. Czy to tylko fikcja? I ile czasu się można poruszać po Brześciu czy wogóle całej Białorusi z taką wizą? Planuję podróż do Moskwy, ale nie wiem czy nie wolę zwiedzić po drodze Kijowa zamiast płacić Łuce 15 euro;P

Byłem w tym roku w Brześciu dokładnie taką samą trasą;)
Awatar użytkownika
Goroh
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: Goroh »

wiza tranzytowa może być wydana cudzoziemcowi, który posiada prawo wjazdu do państwa docelowego. Wizę tranzytową wydaje się na okres pobytu nie dłuższy niż 2 dni, licząc od dnia każdego wjazdu na terytorium Białorusi.
www.poland.belembassy.org/pl/belec/new_page_28/

pzdr
Ostatnio zmieniony czw 24 cze, 2010 18:36 przez Goroh, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
pietia
Kanclerz
Kanclerz

Wiza tranzytowa ważna jest 48h licząc od wjazdu. Jak na Białoruś, to sporo czasu, więc straczy czasu i na spacer po Brześciu :D
Bilety teoretycznie wymagane, choć mi zawsze wydawali na podstawie wizy rosyjskiej czy kazachskiej, żadnyc biletów pokazywać nie musiałem. Wymagali za to ubezpieczenia, które załatwia sie obok ambasady w takim baraku
pietia
Kanclerz
Kanclerz

Od tego miesiąca pociągi nr 395 Moskwa-Brześć i 396 Brześć-Moskwa, jedyne pasażyrskie (osobowe) na tej trasie przekwalifikowano na skoryje (pospieszne). Przy tym czas przejazdu się nie zmienił, nadal wynosi on ok. 12 h w jedną stronę, z pewnością natomiast zmieniły się (w górę) ceny biletów. Nie jest jasne, czy nadal w składzie tego pociągu będzie kursował wagon z miejcami do siedzenia (obszczij), jedyny w relacji Brześć-Moskwa (jeśli nie liczyć bardziej komfortowych wagonów "sidiaczich", dołączanych nieraz do pociągów Moskwa-Berlin i Moskwa-Warszawa
kosciesz
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: kosciesz »

Pytanie mam, moi drodzy: Czy ktoś próbował korzystać z elektronicznej rejestracji? Kupiłem bilet na http://ticket.rzd.ru/ i na samym wydruku jest informacja, że nie stanowi on dokumentu uprawniającego do przewozu i że muszę odebrać bilet w kasie lub terminalu samoobsługowym.

Natomiast podobno powinienem móc zrobić też rejestrację elektroniczną, która pozwoli mi na wejście do pociągu tylko z dokumentem tożsamości, jest nawet instrukcja jak to zrobić:
"Для проведения регистрации ему необходимо на web-сайте ОАО "РЖД" зайти в личный кабинет, выбрать оплаченный заказ и выполнить в предложенной последовательности электронную регистрацию."

Niestety po zalogowaniu się i po przejściu do "Moje zakazy" na dole jest tylko ikonka pociągu i napis: "Посмотреть состояние, пройти/отменить электронную регистрацию" ale nie da się w nią kliknąć ani nic z nią zrobić.

Czy mam rozumieć w takim razie, że mój bilet jest już elektroniczny i nic nie trzeba robić, czy jednak szukać gdzieś elektronicznej rejestracji?
BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

działaj kolego rejestruj sie i kupuj.
wszystko bezpieczne, dziala.
\poszukaj tez wątków o bilatech elektornicnzych.
Lalaith
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: Lalaith »

do kosciesz:
korzystałam właśnie z elektornicznej rezerwacji biletu na rzd.ru, i moim zdaniem jest tak, że są dwie możliwości:

1. Kupujesz elektroniczny bilet, drukujesz i z nim normalnie wsiadasz do pociągu, pokazujesz tylko prowadnicy paszport, że to faktycznie Twój bilet. Nic nie musisz już wymieniać w kasie. Na stronie rzd.ru pociągi, na które kupujesz elektorniczny bilet są specjalnie oznaczone (taki pędzący pociąg koło numeru danego pociągu, po najechaniu na niego wyświetla się napis "Возможна электронная регистрация")
2. Rezerwujesz bilet - wydruk z komputera wygląda bardzo podobnie, ale jest tam informacja, że musisz to wymienić w kasie albo terminalu samoobsługowym w Rosji na bilet.

Procedury rezerwacji biletu, albo kupowania biletu elektronicznego wyglądają identycznie, różnicę widać tylko w postaci tej ikonki pędzącej ciuchci koło nr pociągu. Jeśli tej ciuchci nie ma, tzn. że możesz tylko zarezerwować bilet, a jeśli jest, tzn. że wydrukujesz już sobie bilet gotowy.

Dobrze by było, gdyby ktos potwierdził to, co napisałam, bo sama do tego doszłam, a mój rosyjski jest raczej słaby. Próbowałam jednak kupić jakieś najtańsze biltey z Moskwy do pobliskiej miejscowości na próbę, wybrałam pociąg z ikonką oraz bez ikonki, kupiłam 2 bilety za kilka zł., wydrukowałam i taka własnie była różnica, że na jednym z nich było napisane, że nie muszę go wymieniać, bo to już jest bilet, a na drugim - że trzeba ten papier wymienić w kasie na prawdziwy bilet.
Lalaith
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: Lalaith »

A jak już jestem na tym forum, to może ktoś mi podpowie jak NAJTANIEJ dostać się do Moskwy? Bilet Lwów - Moskwa wychodzi około 200 zł, może są jakieś tańsze możliwości? Przez Białoruś raczej odpada, bo dochodzi załatwianie wizy tranzytowej, a to też koszty.
Ktoś ma jakiś pomysł?
Awatar użytkownika
Jedi
Tajny Radca
Tajny Radca

Lalaith, właśnie jest jak mówisz. Docelowo wszystkie pociągi mają być objętą elektroniczną rezerwacją.

A tak propos biletów przez internet - koleje łotewskie wprowadziły taką możliwość na trasach z Rygi do Moskwy i Sankt Petersburga.
http://www.ldz.lv/?object_id=1037
I kolejna ciekawa informacja - od niedawna działa tania linia autokarowa do Pribałtyki
http://www.simpleexpress.eu/pl
więc jeśli nie przez Białoruś (bo np. wiza albo bilety się skończyły) to Łotwa, cena wyjdzie chyba taka sama.
pietia
Kanclerz
Kanclerz

200 PLZ za bilet Lwów-Moskwa to nie taka znów wygórowana cena, zwłascza dla kogoś z połudia/połudiowego-wschodu Polski, wtedy i koszt dojazdu do Lwowa nie jest wysoki.
Przez Rygę nie sądzę, zeby było dużo taniej, zwłaszcza pociągiem. A przez Białoruś, jadąc z Warszawy, w najlepszym razie (z przesiadkami w Terespolu i Brześciu) wyjdzie jakieś 180-200 złotych, do tego jednak koszt wizy tranzytowej (dwukrotna 15 EUR). Plusem podróży przez Białoruś, nawet w wersji kombinowanej, jest jednak krótsz czas jej trwania niż przez Ukrainę, no i fakt, że na granicy BY-RUS nie ma żadnej kontroli.
Ktoś na tym forum wspominał też o tanich lotach na trasie Kaliningrad-Moskwa
Awatar użytkownika
MorgothV8
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: MorgothV8 »

Albo załapać się na TIR-a, dogadać z kierowcą...
Były Polarnik na Polskiej Stacji Polarnej "Hornsund"
Teraz programista na swoim
Fuji GSW, Pentax 67, Nikon F4, FM2, D3, D3200 FS + cała szklarnia
Awatar użytkownika
Jedi
Tajny Radca
Tajny Radca

pietia pisze:Przez Rygę nie sądzę, zeby było dużo taniej, zwłaszcza pociągiem.
Z Rygi общий kosztuje niecałe 160zł (w wagonie plackartnym, więc jeśli jedzie mniej osób tez da się położyć), a autobus z Warszawy do Rygi to koszt 88zł, więc biorąc pod uwagę wizę białoruską (którą trzeba tydzień wcześniej wyrobić) koszta zbliżone. Czas jazdy pociągiem to 16h, autobusem 13h, no i dochodzi możliwość zobaczenia Rygi, więc nie jest tak źle.
pietia pisze:Ktoś na tym forum wspominał też o tanich lotach na trasie Kaliningrad-Moskwa
Teraz to już przeszłość. W wyniku światowego kryzysu zbankrutowała lokalna linia KD Avia, a Aerofłot stając się monopolistą na rynku zwiększył cenę biletów na samolot np. do Moskwy z 2500rubli do 9000 rubli...
holomouse
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: holomouse »

Witam, podłączę się trochę pod temat z pytaniem:
Pod koniec lipca wybieramy się pociągiem etapami nad Bajkał, chcemy dojechać do Brześcia, stamtąd do Smoleńska, potem Moskwa i Irkuck. I tu pojawił się problem, bo po kupnie biletów Brześć - Smoleńsk wygląda na to, że nie można tych biletów odebrać w Brześciu ani wydrukować - czy rzeczywiście tak jest, że trzeba po te bilety 'jechać do Moskwy'? A jeśli tak, czy jakieś biuro pośrednictwa takie już kupione bilety może załatwić?
I dodatkowe pytanie - czy sama rezerwacja wydrukowana z netu wystarczy żeby dostać białoruską wizę tranzytową?
pietia
Kanclerz
Kanclerz

W pierwszej kolejności wyróbcie sobie wizę rosyjską, wtedy jest duża sznsa, ze białoruską tranzytówkę (dwukrotną, bo chyba planujecie wracać do Polski :D )wydadzą Wam na podstawie tej wizy rosyjskiej, bez konieczności przedstawiania biletów na przejazd. Choć na wszelki wypadek oów wydruk rezerwacji miejcie przy sobie.
Co do odbioru biletów, rozumiem, że rezerwowaliście je na www.rzd.ru lub innej stronie rosyjskiej. W tej sytuacji nie jest wykluczone, że bilety te trzeba odebrać tylko na terenie FR, i to nie na wszystkich dworcach. Terminali drukujących raczej na pewno w Brześciu (ani chyba nigdzie poza Rosją) nie ma
holomouse
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Rosyjska wize już mamy, dzwonilem do konsulatu bialoruskiego i mila pani powiedziala ze bez biletow dostaniemy wize tranzytowa - jednokrotna bo wracamy samaliotem ;)
Pośrednik podobno może nam te bilety odebrać, ale koszt jest wyższy niż cena samych biletow :D a więc będę próbował telefonicznie zarezerwować sobie inne bilety w Brzesciu na 3 dni przed odjazdem (podobno tak można), wykupić na dworcu a po przyjeździe do Moskwy spróbujemy oddać te które już mamy - wg rzd.ru koszt oddania biletów to tylko ok. 100 rubli. W ten sposób przepłacimy tylko te 100 rubli...
holomouse
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

ARTURINGA pisze: woli ścisłości, Powiedzcie ze na Brześć-> Moskwa kupiliście ROSYJSKIE bilety.... :lol: :lol: :lol:
i teraz nie wiecie co zrobić :lol:
Tak, kupilismy rosyjskie bilety. Nie doczytalem i myslalem ze z Brześcia można jechac na elektronicznym bilecie tak jak jedziemy dalej nad Bajkał. No cóż, frycowe się płaci.
PS.1
A kto Wam wymieni te bilety po zakończeniu trasy pociągu? :lol:
Hmm wygląda na to, że bilet możemy zwrócić na przykład w Brześciu przed odjazdem, a w Moskwie nam zwrócą pieniądze ;) Ćwiczył ktoś coś takiego? (info jest tu http://ticket.rzd.ru/wps/myportal/ticke ... #anchor_10)
edit: ale problem właśnie polega na tym, że nie mamy biletu! Czy zatem wystarczy zwrócić się w Moskwie po kasę?
pietia
Kanclerz
Kanclerz

Kiedyś, kiedyś, jadąc do Moskwy kupiłem w Brześciu od razu bilet powrotny (w kasie), później okazało się, że wracać będę musiał innym pociągiem. W kasie na dworcu Białoruskim w Moskwie ów bilet Moskwa-Brześć mi tylko anulowano, zwrócić go ( i odebrać zwrot pieniędzy) musiałem w miejscu jego wydania, tj. w Brześciu. To jednak było jeszcze przed pojawieniem się biletów elektronicznych. Niewykluczone jednak, że jeśli w Brześciu przedstawicie wydruk rezerwacji, anulują go Wam, i w Moskwie na tej podstawe zwrócą pieniążki. Raczej nie sądzę, by wypłacili Wam pieniądze w Brześciu, skoro bilet rezerwowaliście na stronie rosyjskiej, a więc niejako "w Rosji"
BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

pietia dobrze pisze.
anulujesz ilet na dowolnej stacji krajów CNG i zwracają kaskę w ciągu podajrze poł roku po przybyciu pociągu.
Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: ARTURINGA »

Na pewno nie zwracając na Ukrainie, Białorusi ... ;-)
tyle ja wiem, z autopsji! systemy NIE SA JUŻ Kompatybilne.

kupiłeś w Rosji -> oddajesz w Rosji!
i na pewno nie przyjmują zwrotu PO PRZYJEŹDZIE JUŻ POCIĄGU do miejsca docelowego.
teoretycznie jest to możliwe, ale praktycznie mało ;-) - tez autopsja!
Awatar użytkownika
Jedi
Tajny Radca
Tajny Radca

ARTURINGA pisze:kupiłeś w Rosji -> oddajesz w Rosji!
Oczywiście, że nie zwrócą, bo normą jest, że jak płaciło się kartą to zwrócą przelewem na konto.

A gdzie można go anulować to bym do nich zadzwonił się zapytać. Na stronie www się nie da? W przypadku intercity można.
A ogólnie:

В межгосударственном сообщении пассажиру возвращается:
при возврате жд билетов в срок до 24 часов до отправления поезда - полная стоимость проезда
при возврате жд билетов от 24 до 6 часов до отправления поезда - 100% стоимости билета и 50% стоимости плацкарты
при возврате жд билетов от 6 часов до отправления поезда до 3 часов после отправления - 100% стоимости билета
Bernard
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Bernard »

Elektroniczna rejestracja na pociąg

Kod: Zaznacz cały

http://translate.google.com/translate?hl=en&langpair=ru|pl&u=http://rasp.yandex.ru/info/etrain
Ponad 200 pociągów RZD możliwe jest obecnie podróżować bez biletów - wystarczy do wydania elektronicznego rejestru w miejscu i pokazać dyrygent podczas wsiadania paszport.Ta możliwość jest partnerem Yandeks.Raspisany - przez UFS .

Elektroniczna rejestracja jest dostępna w pociągach przez terytorium Federacji Rosyjskiej, o numerach od 001 do 199 (z wyjątkiem pociągów przejeżdżających przez terytorium innych państw, jak również pociągi przewoźników osób trzecich). Możesz skorzystać z elektronicznej rejestracji dla samolotu na pociąg w podstawowych i pośrednich stacji na trasie (pod warunkiem, że pociąg opuścił stację przez cztery godziny od momentu wyjścia z dworca wyjścia).

Pociągi, których elektronicznej rejestracji jest to możliwe, oznaczone <obrazek> obok numer pociągu w wynikach wyszukiwania
Gdy strzaly sie skoncza, luki sie odrzuca.
Gdy polowanie skonczone, z psow potrawa bedzie.
Kacper10
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Kacper10 »

Ktoś może wie ile obecnie kosztuje przejazd Polonezem z Warszawy do Moskwy i z powrotem? I czy można spodziewać się, że cena wzrośnie przed wakacjami (mam zamiar jechać w lipcu)?
BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Kacper10 pisze:Ktoś może wie ile obecnie kosztuje przejazd Polonezem z Warszawy do Moskwy i z powrotem? I czy można spodziewać się, że cena wzrośnie przed wakacjami (mam zamiar jechać w lipcu)?
ok 550 zł w jedną strone.
szykuj kwotę 550-600 złotych w jeden koniec.
ODPOWIEDZ