Szukam chętnych osób do przyszłorocznej wycieczki nad Bajkał

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
anja
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Szukam chę™tnych osób do przyszł‚orocznej wycieczki nad Bajkał‚

Post autor: anja »

witam wszystkich!
Jestem studentką z Poznania. W przyszłe wakacje wraz z moją małą ekipą bardzo chcielibyśmy wybrać się w podróż nad Bajkał a w drodze powrotnej zachaczyć o Krym:-) Jednak to będzie pierwsza podróż w tamte strony. Nikt z nas niestety jeszcze tam nie zawędrował, dlatego też mamy co do tego małe obawy...Szukamy osób które nie boją się przygód i chciałyby sie wybrać wraz z nami. Czasu jest jeszcze dużo więc ze spokojem można wszystko zaplanować;-) a z tego co już troszkę poszukałam i wyczytałam to jest tego nie małao:-), ale spokojności, wszystko da się załatwić;-) razem na pewno byłoby nam raźniej;-)
Czekam na odp.;-)
pozdr!
Ostatnio zmieniony wt 25 sie, 2009 10:19 przez anja, łącznie zmieniany 1 raz.
tomiKG
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: tomiKG »

kurcze, też mi się coś takiego marzy... pewnie to i tak nie na moje możliwości, ale spytam, jeśli nie mi to komuś innemu się przyda: a czym jedziecie, na jak długo i jakie orientacyjne koszty?
Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: fijalkowski »

tomiKG, ok. 2000 za miesiąc
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS »

- fijalkowski, ale w jakiej walucie podawałeś , bo jeżeli w złotych to chyba źle podliczyłeś koszty i czas pobytu.

- anja: czy macie opracowaną trasę bo przecież Bajkał jest troszkę duży.
orientacyjny termin ?
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

roberT/TANAIS, Tak 2000 PLN, w cenie wszystko noclegi, bilety wstępu, wyżywienie, przejazdy z Terespola nad Bajkał i spowrotem, Czas takiej wycieczki to 28 dni.

anja, Jak chcesz to mogę przysłać Ci na meila kosztorysy wraz z planami takich wycieczek
Awatar użytkownika
MorgothV8
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: MorgothV8 »

Ja chcę :D :P
mail: Lukasz.Gryglicki@innsoft.com.pl

Z góry dzięki :D
Były Polarnik na Polskiej Stacji Polarnej "Hornsund"
Teraz programista na swoim
Fuji GSW, Pentax 67, Nikon F4, FM2, D3, D3200 FS + cała szklarnia
Awatar użytkownika
Moskwa2007
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Moskwa2007 »

fijalkowski pisze:roberT/TANAIS, Tak 2000 PLN, w cenie wszystko noclegi, bilety wstępu, wyżywienie, przejazdy z Terespola nad Bajkał i spowrotem, Czas takiej wycieczki to 28 dni.

anja, Jak chcesz to mogę przysłać Ci na meila kosztorysy wraz z planami takich wycieczek
ja rowniez prosze o mail : krzychu33@yandex.ru
tuliusz1971
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: tuliusz1971 »

I ja byłbym zainteresowany mailem:tuliusz7171@wp.pl
Ola12
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: Ola12 »

Ja również proszę o mail na adres: o_now@wp.pl
szymek82
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: szymek82 »

i ja bardzo proszę: szymek82@wp.pl
kosa1964
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: kosa1964 »

Ja tak samo, ale myślę że lepiej jakbyś podał to publicznie.

kosa8864(at)wp.pl
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

fijalkowski, : mam prośbę proszę o ten kosztorys ale na forum ( bo przecież po to tu chodzi ). Tak czy inaczej bardzo sceptycznie podchodzę do tego rozliczenia. Nie jestem pierwszy raz w Rosji więc mogę coś powiedzieć.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Po wszystkich wyliczeniach wyszło dokładnie 2097,30 PLN/28 dni/1 OS.
Do wszystkich Państwa został wysłany (w załączniku) program wyprawy wraz z kosztorysem :D

roberT/TANAIS, Podaj adres (możesz podać na priva) to Ci też wyślę to to jest w excelu i wordzie (dwa pliki) i wtedy coś jeszcze uradzimy, bo przecież mogłem się pomylić, wątpie (nie myście że jestem zarozumiały, ale ten program i kosztorys był oceniany przez ekspertów z Biur Podróży) :D
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Plan wyprawy nie powiem bardzo ciekawy a przeglądałem go jedynie pobieżnie.
Warty polecenia innym .

Odnośnie kosztorysu:
1- bilety wstępu . Często w Rosji zdaża się iż innostraniec płaci więcej niż miejscowy. Tu niestety za mało funduszy. Fotografowanie dodatkowo płatne.

2- Nocleg - jakie masz gwarancje że znajdziesz nocleg po stawce którą przeznaczyłeś. Jeżeli dobrze liczę to po 19. 40 pln / osoba/noc. No tutaj to malutko kasiorki.

3- Transport - czy jechałeś w obszczim z drwalami z Syberii ? Dziewczyny nie będą szczęśliwe. Za mało liczysz na transport.

4. Wyżywienie - tu znowu bida . Sądzisz że 14 pln dziennie wystarczy. A gdzie Bałtika "złota", czekoladki , cigarety. Stawki obozowe a na samym chlebie nie wyżyjesz . Sądze że nie :cry: .

wg. mnie należy dodać lekką ręką minimum 1000 pln a i tak wyjdzie minimalistycznie. Czasy kiedy można było posiedzieć za 100 dolarów odeszły już w zapomnienie. Obecnie przy raczej skromnych warunkach wychodzi za 2 tygodnie w Rostowie minimum 1500 pln za 2 tygodnie ( oczywiście z dojazdem tam/powrót ).
I dodatkowa uwaga : w letnie kanikuły jest drożej !
Ostatnio zmieniony wt 01 wrz, 2009 23:10 przez roberT/TANAIS, łącznie zmieniany 7 razy.
pozdrawiam robert

tomiKG
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: tomiKG »

Kamil możesz mi też podesłać? ciekawi mnie jak to wygląda... tomi-kg@wp.pl
MagdaOl
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: MagdaOl »

ja dopiero co wróciłam z Rosji i mogę potwierdzić, że koszt 2 tys. pln za taki wyjazd to troszkę za mało, tym nie mniej również proszę o plan wyprawy na maila: mago84@o2.pl
ponieważ w przyszłym roku na jakieś 75% jadę nad Bajkał :)
kosa1964
Radca Stanu
Radca Stanu

Dziękuje bardzo za maila. Rzeczywiście bardzo ładnie opracowane i ciekawe.

Mam jednak pytanie podobne do Roberta:

Czym się kierowałeś przy określeniu ceny za noclegi i jedzenie?

Ładnie to wyglada. Nawet jak 2000 to za mało, to 3000-4000 już chyba wystarczą. A to cały miesiąc więc pieniądze nie aż tak duże.
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Ceny nocleg + wyżywienie to robota fijalkowski, ja się tylko ustosunkowałem do propozycji autora planu wycieczki nad Bajkał.
pozdrawiam robert

kosa1964
Radca Stanu
Radca Stanu

Hehe. Mój błąd. Miało być: Ma podobne pytania jak Robert, a nie do Roberta.

Pozdrawiam i przepraszam za zamieszanie.
jaaa89
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: jaaa89 »

Toja też bym poprosiła taki plan i kosztorys na maila: jaaa89@wp.pl Jak nie za rok, to na pewno za 2... :lol:
esculenta
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: esculenta »

Właśnie wróciłam z miesięcznego pobytu nad Bajkałem.
Jesli w tych planowanych 2000 zł nie obejmuje kosztów dotarcia i powrotu, to myśle, że spokojnie może wystarczyć. Ja planowałam 1500, trochę by zostało gdyby nie spore zakupy w drodze powrotnej i dość luksusowe życie w ostatnich dniach.
Ogólnie wyjazd minimalistyczny - głównie noclegi pod namiotem, przejazdy w miarę możliwości najtańszym transportem (kontakt z drwalami czy kłusownikami wcale nie jest taki nieprzyjemny), sporo włóczenia sie po górach i tajdze, ale też trochę muzeów czy miejscowych barów.
14 zł to może niewiele jako dzienna stawka żywieniowa, ale wystarczy, zwłaszcza gdy się samemu gotuje na ognisku (dla przykładu: makaron 1 kg - 25 rub, papierkowe zupki - 10 rub., pucha najdroższej tuszonki - 70 rub, chleb - 14-20 rub, piwo 24-30 rub).
Jeśli planujesz wyjazd w sierpniu, to można nieźle dożywić się darami tajgi - masa grzybów, wszelkich jagód no i orzeszki kiedrowe.

Największym problemem sa koszty dojazdu, nawet płackartny w najtańszym pociągu to wydatek kilkuset złotych...
esculenta
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: esculenta »

No tak, teraz doczytałam, ze to z dojazdem...Mało
Ja jechałam z wawy przez Lwów (dzięki temu ominęłam białoruska wizę):
w-wa-lwów (autobus) - 75
Lwów-Moskwa - ok. 250
Moskwa-Ułan Ude - ok. 380

Więc jakby nie liczyć w jedną stronę wychodzi ponad 700 zł. Oczywiście jechałam płackartnymi i najtańszymi pociagami
KBAC
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: KBAC »

Witam,

jesli jeszcze mozna, to rowniez prosilbym o przeslanie tego planu na mail: malamoskwa @ gmail*com. Z gory serdecznie dziekuje, nie wykluczam, iz - nawet jesli wyliczony koszt jest zanizony - z checia sie z Wami wybiore.

Pozdrawiam!
dykson
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: dykson »

o ile to możliwe ja rowniez poproszę o email z informacją o wyprawie dykson@wp.pl
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Takie bezpośrednie sprawy można przecież wysyłać naPW :wink:
pozdrawiam robert

Merlin
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator
Kontakt:

Post autor: Merlin »

Witam wszystkich...
Macie może jakieś bardziej sprecyzowane plany odnośnie Bajkału?
Koszt 2000zł wydaje mi się że jest do uzyskania. Tylko zależy na jaki standard się stawia i jakie atrakcje chce się "zaliczyć". Znajomy zszedł grubo poniżej 2000zł (ale on to jest spec od "low budget expeditions") Więc jeśli nie ma to być hardcore to 2000 wydają się ok ;)
Jeśli chce się zasmakować tamtejszych realiów to rozumiem, że standard możliwie niski, czyli transsib plackartny, noclegi gdzieś w hostelach albo u ludzi na kwaterach.
Kwestia ile osób... bo można próbować skorzystać z kanałów jakimi są Hospitality Club czy Couchsurfing, a to mocno koszty obniża. ;)
Ja mam coś takiego za sobą. Fakt że z większym budżetem, ale też po tym doświadczeniu wiem (tak mi się przynajmniej wydaje) na czym można obciać koszty.
Chodzi za mną powrót nad Bajkał + może zahaczenie o Ałtaj i Armenię...

Jeżeli interesuje Was ten temat to zapraszam... na stronę http://ShadowHunters.org tam jest obszerna relacja z ubiegłorocznej wyprawy na zaćmienie Słońca na Syberię ;)

Merlin
"podróż nie kończy się, kiedy dotarliśmy do mety - taśma pamięci kręci się w nas dalej, mimo iż fizycznie dawno już nie ruszamy się z miejsca..."
Artur_NN
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Artur_NN »

Dorzucę swoje. Byłem 3,5 tyg nad Bajkałem w sierpniu tego roku. Na www.photoblog.com/ArturSzwedo nieco fotografii i informacji. Mieszkałem w Rosji, więc moje koszty były nieco mniejsze. Miałem możliwość wcześniejszego zakupienia najtańszych biletów na plackertę.

1. Moskwa- Irkuck - 3700 r. (plackarta)
Ceny za plackartę potrafią jednak być różne i sięgać 5500 r.
2. Irkuck - Chużyr - 50 zł minibus
a) 2 noclegi u gospodarza. 300 r. za dobę + 150 r. za banię (dowolny czas)
b) Wycieczka na półwysep Choboj - 500 r.
Mieliśmy namiot, ale zdecydowaliśmy ze 2 dni spędzone z rodziną rybaków będzie warte tej ceny. Nie byłem też zdecydowany iść pieszo 2 dni brzegiem na Choboj (czas). W Latem w Chużyrze znajdziecie sporo ciekawych odpłatnych propozycji na 8 godzinną wycieczkę. Z Irkucka (przystań Rakieta) odpływa wodolot na wyspe za 1600 r. Mozna nim takze przedostać się w poniedziałki i piątki na drugi brzeg do Ust-Barguzin, jeśli nie chcemy zawracać do Irkucka
3. Chużyr- Ust-Barguzin: 2000 r. Dowiedzieliśmy się, że wodolot połamał się i szukaliśmy prywatnego kutra. A te są w cenie 2000-2500 za osobę. Wypływamy o 17 pm, na miejscu o 3.30 rano.
4. Ust-Barguzin - Ułan Ude: 500 r. Miejscowi nie potrafili jasno udzielić inf. o transporcie ale zdobywamy tel. do kierowcy. Koszt: 500 r.
6. Ułan-Ode. Spędzamy 2 dni. Jedyne koszty to ok 160 r. w obie strony do Iwołgińska, by zobaczyć dacany.
7. Ułan Ude-Irkuck (wagon ogólny) ok 600 r.
8. Irkuck-Listwianka: 100 r. minibus
9. Liswianka- Balszoje koty. Wodolot 220 r. (można jednak sobie darować i iśc pieszo)
9. Balszoje Koty - Port Bajkał (230 r.) Z Portu Bajkał pieszo ok 2 dni po drodze kolei kruglobajkalskiej (dzień przed siebie ile sił i ochoty, powrót tą samą trasą).
10. Port Bajkał- Listwianka (publiczny prom): 43 r. Uwaga na prywatnych naciągaczy. Oferują przebycie tej 5 min. trasy za 250-500 r.
11. Listwianka. 2 dni w mongolskiej jurcie (30 zł za dobę)
12. Listwianka - Irkuck: 100 r.
13. z Irkucka jedziemy kolejno do: Krasnojarska, dalej do Jekaterynburga i na końcu do Kazania. łączny koszt biletów 6000 r. Ostatnie połączenie w kupe za 1000 r., pozostałe plackartne.
14. Powrót do Niżnego Nowogrodu, gdzie mieszkaliśmy.

Nie ruszamy w góry nad Bajkałem, ponieważ zależało nam na jego obejściu/objechaniu. Po drugie - nie byliśmy przygotowani do takich wypraw. Powyższe koszty jak widać można w kilku miejscach pomniejszyć, nie wynajmując kwater i nie korzystając z płatnych wycieczek. Jak ktoś ma czas to może spróbować jeździ autostopem.

W miastach: Irkuck, Ułan Ude, Krasnojarsk, Jekaterynburg korzystamy z Couchsurfing
IVAN VII
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: IVAN VII »

W przyszłym roku po zmontowaniu ekipy /4 osoby/ wybieram się nad Bajkał rowerowo...
W tym roku samotnie pojechałem rowerem przez Białoruś do Petersburga ale Bajkał trochę dalej więc potrzebna ekipa. Czerwiec - lipiec 2010 pociągiem do Moskwy/zwiedzanie/,
Transsybem do Irkucka dalej rowerami nad Bajkał...
Jakich map używaliście ?
Jaki stan dróg w okolicach Bajkału ?
Czy są trudności z zakupem" plackartnego" w okresie letnim ?
Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

IVAN VII, Niestety są trudność z zakupem biletów, ale możesz kupić przez internet, trzeba tylko mieć kartę z WBK BZ (karta jest za free) :D
Zenon
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Zenon »

Witam
Jesli mozna prosic o jakies plany wycieczek, praktyczne wskazowki i doswiadczenia dotyczace kolei transssyb. Wszelkiego rodzaju informacje mile widziane.
Wielkie dzieki wybieram sie w tym kierunku w przyszlym roku latem
POZDRAWIAM
i dzieki
ODPOWIEDZ