Sylwester 2009/2010 w Moskwie ;)

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
Zoya Nikitin
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Zoya Nikitin »

lista jest nadal otwarta ;)
humanka22
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: humanka22 »

Tez bardzo chciałam jechac na Sylwestra ale niestety...poczekam do lata...Ale czekam za to na sprawozdanie po Waszym powrocie z Moskwy:jak hotel,jak lot przez Kaliningrad i atmosfera noworoczna:) Pozdrawiam
Zoya Nikitin
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

jeśli wrócą :D jeszcze im się nie zechce i zostaną ;)
alainen
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: alainen »

Zoya ja tez czekam na relację. W tym roku w chałupie kameralnie siedzę ze swoim chłopem, ale w przyszłym roku moze. jak to wyglada- zdaj relację. jako nauczycielka musiałabym wcześniej jakieś wolne skombinować. Ile dni trzeba minimalnie wziąść pod uwagę?
Zoya Nikitin
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

ile dni? to zależy... można jednego dnia przylecieć, poszaleć i od razy wylecieć ;)
mozna wybrać inny środek transportu, można zechcieć się przespacerować po moskwie... co dodatkowo wydłuża pobyt no i takie tam ;)
Marcin77
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Marcin77 »

Ja jade na 101% 27 z Polski i wracam 3 stycznia tylko jeszcze nie wiem czy autobusem czy pociagiem przez Lwow.Jeszcze tez zostala mi do zalatwienia kwesta noclegu(taniego oczywiscie).;-)
Awatar użytkownika
Jedi
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Jedi »

Że tak pozwolę się zapytać - gdzie zamierzacie spędzić tego sylwestra w Moskwie?
rSk
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: rSk »

Tak właśnie myśle z dziewczyną czy na sylwestra nie wyrwać do Msk lub Spb, ale też zastanawiałem się nad Odessa, albo Krymem.
agak możesz napisać coś więcej, macie już załatwiony nocleg? chyba, że napisałaś już a ja niedoczytałem. Interesuje nas koszt noclegu i w sumie większa ekipą jest weselej ;)
Pisz to na forum, niech inni też poczytają.
Do Wadi - jaki jest czas załatwienia wizy? tak się składa, że dziewczynie skończył się paszport i na dniach jedzie składać wniosek o nowy i niewiem czy wyrobimy się z wizami ;)

my bysmy jechali z Wawy - mam do dyspozycji auto (kombi) więc jak się zdecydujemy to mamy 2 miejsca w samochodzie do Kaliningradu - no chyba, że autem do Moskwy? :P auto zagazowane, więc koszt znacznie mniejszy.
Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: ARTURINGA »

Do Wadi - jaki jest czas załatwienia wizy?
z wszystkimi przesyłkami okolo 10-14dni max ;-)
Marcin77
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

fijalkowski pisze:1 - Hotel Kijowski w Moskwie ul. Kijowska 2 cena 325 RUB od osoby
telefon: 2405210

Dojazd stacja metro KIJOWSKA

2-
polecam hotel izmailovo niedaleko parku iymailovskiego. jest to obecnie (po zburzeniu hotelu rossija) najwiekszy kompleks hotelowy w moskwie. nie najlepsze jest jedynie sniadanie, ale mozna wykupic bez, co polecam, bo nawet kawy nie daja (tylko czaj). dojazd: stacja metra izmajlovskij park (fioletowa linia). adres: izmajlovskoje szose 71. hotel jest polozony na polnocnym wschodzie miasta. od kremlu jest to 5 stacji (bezposrednio!). a ceny wahaja sie od okolo 15 dolarow za osobe w pokoju 2-osobowym. najlepiej zarezerwowac: tel. +7 (495) 737 70 70.

powodzenia!

Dzisiaj dzwonilem do hotelu Izmajłowo i skazali ze najtanszy pokoj kosztuje 2900 r.a w hotelu Gornik pokoj dwuosobowy z wanna i toaleta 980 r.;-(
Macie cos tanszego??????????
Awatar użytkownika
Jedi
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Jedi »

Marcin77 pisze:w hotelu Gornik pokoj dwuosobowy z wanna i toaleta 980 r.;-(
980r. od osoby czy od pokoju? Możesz dać namiar na ten hotel? :)
agak789
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: agak789 »

rSk pisze:Tak właśnie myśle z dziewczyną czy na sylwestra nie wyrwać do Msk lub Spb, ale też zastanawiałem się nad Odessa, albo Krymem.
agak możesz napisać coś więcej, macie już załatwiony nocleg? chyba, że napisałaś już a ja niedoczytałem. Interesuje nas koszt noclegu i w sumie większa ekipą jest weselej ;)
Pisz to na forum, niech inni też poczytają.
Do Wadi - jaki jest czas załatwienia wizy? tak się składa, że dziewczynie skończył się paszport i na dniach jedzie składać wniosek o nowy i niewiem czy wyrobimy się z wizami ;)

my bysmy jechali z Wawy - mam do dyspozycji auto (kombi) więc jak się zdecydujemy to mamy 2 miejsca w samochodzie do Kaliningradu - no chyba, że autem do Moskwy? :P auto zagazowane, więc koszt znacznie mniejszy.
Hej:)
No więc co do noclegów, to ja już mam zarezerwowany nocleg w hostelu New Arbat w pokoju 10 os- tutaj
Hostel ma super opinie, poza tym jest jednym z najtańszych, i śniadanie wliczone w cenę, czego w pozostałych nie ma;). Rezerwacja to ok. 60 zł, a resztę dopłaca się na miejscu.
Jeszcze 6 łóżek wolnych:)

A dojazdu autem do Moskwy to raczej bym nie polecała:). Ale do Kaliningradu jak najbardziej. My już też mamy prawdopodobnie jedno auto (ale to jeszcze nie na 100%, bo kolega ma mały problem z paszportem). Na wszelki wypadek szukam też autobusów, pociągów, albo wynajmu busów do Kaliningradu - w razie czego;).
Pozdrawiam
Marcin77
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Jedi pisze:
Marcin77 pisze:w hotelu Gornik pokoj dwuosobowy z wanna i toaleta 980 r.;-(
980r. od osoby czy od pokoju? Możesz dać namiar na ten hotel? :)
Od pokoju
8(495)359-01-92
Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: ARTURINGA »

ponieważ dużo osób o to pyta z forum i nie tylko to przypominam...
Wiza...
dla każdego jadącego po 330pln...(PROMOCYJNIE) ale... za pomoc! każdy przywozi 3 FOTKI :-) !!! "ZAJONC" wie ze jesteśmy SŁOWNI ;-)
w OKRESIE SYLWESTROWYM WYJAZD!
dwarazydwa
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: dwarazydwa »

ja bym chciała!
a właściwie to jadę na bank. spanie już mam załatwione, nie uśmiecha mi się tylko samotna podróż pociągiem przez Białoruś. Mogę się z Wami zabrać?
agak789
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Jasne!:)

Lecimy aeroflotem :
wylot 26 grudnia g 18:35
powrót 03 stycznia g. 7:35

Jeszcze są wolne miejsca;). Można rezerwować na http://www.aeroflot.ru/eng/

Dojazd do Kaliningradu pociągiem - dojeżdża na 15:35, więc akurat:)

Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony pn 23 lis, 2009 21:02 przez agak789, łącznie zmieniany 1 raz.
kosa1964
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: kosa1964 »

Ile kosztuje taki lot tam i z powrotem ze wszystkimi opłatami?
agak789
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Na chwilę obecną:

Kaliningrad-Moskwa
26.12.2009 g. 14:00 - 20 euro
Moskwa - Kaliningrad
03.01.2010 g. 7:35 - 35 euro
obowiązkowe dopłaty - 45,40 euro

Razem - 100,40 euro (to już są wszystkie opłaty)

Tańsza opcja na teraz to powrót 3 stycznia, ale o 22:55, wtedy bilet powrotny kosztuje 20 euro, czyli w sumie 85,40 euro za wszystko.

Wszystko można posprawdzać na www.aeroflot.ru/eng/ :)
Ostatnio zmieniony śr 11 lis, 2009 15:51 przez agak789, łącznie zmieniany 1 raz.
agak789
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Dzisiaj obniżyli ceny za przeloty!
70 euro za przelot w dwie strony ze wszystkimi opłatami
www.aeroflot.ru/eng/
Ostatnio zmieniony sob 21 lis, 2009 10:48 przez agak789, łącznie zmieniany 1 raz.
Rosyjska Północ
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Rosyjska Północ »

Zoya Nikitin pisze:- ja w zeszłym roku jechałam pociągiem, teraz planuję autobusem.

jeżeli chodszi o pogodę to było zimno, ale bez przesady, myślę, że w PL było podobnie, jakiegoś dramatycznego -40 się nie spodziewaj ;) później w styczniu zapowiadali mrozy nawet -20, więc uciekłam ;)
ja zostałam - było minus 26 i czułam jak mi szkła kontaktowe do oczu przymarzają;)
Zoya Nikitin
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

mnie sie wiza skonczyla ;) tym razem sie nie dam :D
Marcin77
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Chcialem podsumowac sylwestrowz wyjazd.A wiec,tydzien zlecial jak z bata strzelil.Zimno nie bylo,pogoda dopisala,zwiedzilem i zobaczylem wiele ale wszystko w pospiechu.Szybko robi sie ciemno a po nocy nie chce sie juz lazic.Ogolnie Moskwa jest droga,liczylem na bardziej przystepne ceny.
Moje koszty to .
wiza,350zl
samolot,Kaliningrad Moskwa,100euro
hostel 100 euro,
jedzenie 100 euro(nie mozna tylko jesc chinskich zupek).
okres 25.12 do 02.01
Ale.................jeszcze tam wroce :D
Zoya Nikitin
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

100euro na jedzenie? :shock: sporo, ja tyle to na miesiac wydaje ;)
Marcin77
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Zoya Nikitin pisze:100euro na jedzenie? :shock: sporo, ja tyle to na miesiac wydaje ;)
Chyba jesz pasztet i makaron przez caly miesiac :shock:
Nie mialem dostepu do kuchni wiec musialem stolowac sie w barach dlatego tyle wyszlo. :P
BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR »

100 euro na jedzienie to bardoz oszczednie.. jedno wejsacie do "mu-mu" na obiadek solidniejszy z deserem i herbatka to 400-500 rubli. (12-15 euro)
Zoya Nikitin
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Nie będę się licytować - bo znam takich co 100euro jednorozowo tylko na aperitif mogą wydać ;)

Ja akurat z tych co ani pasztetów, ani makaronów zasadniczo nie jadają ;)
niemniej, czy to przyjeżdżałam do Moskwy na krótkie staże i wtedy z braku czasu stołowałam się na mieście, czy później na dłużej, nigdy takich kwot na samo jedzenie nie wydawałam. Ot, miejski survival ;)
ODPOWIEDZ