Rowerem do okoła Bałtyku przez Murmańsk itp.

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
Janek19801119
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Rowerem do okoł‚a Bał‚tyku przez Murmał„sk itp.

Post autor: Janek19801119 »

Witam!
Szukam w internecie jakiś relacji z wypraw rowerowych dookoła Bałtyku przez Rosję (wjazd do Norwegii przez to przejście koło Niklu). I jakoś nie mogę nic wygooglować :/
Macie może linki do takich wypraw?
Interesują mnie też relacje z rowerkowania na rosyjskiej Dalekiej Północy, nie koniecznie dookoła Bałtyku
pozdr
W czasie ostrzeliwania Lwowa...pomagałem naszym żołnierzom, przynosząc im amunicję i żywność. Bardzo się nie bałem, ponieważ jestem Polakiem, a Polak rodowity niczego się nie boi, nawet śmierci.
Stanisław W. lat 9
Awatar użytkownika
MorgothV8
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: MorgothV8 »

Było coś na necie o wycieczkach rowerowych w okolicach Norilska i w zimie, ale nie pamiętam gdzie. jako słowo klucz wpisz Norilsk :D chyba 2 czy 3 filmy bodaj na youtube.
Niezły hardcore, ja bym się na takie coś pisał, ale nie wcześniej niż za 2-3 lata :( :/
Były Polarnik na Polskiej Stacji Polarnej "Hornsund"
Teraz programista na swoim
Fuji GSW, Pentax 67, Nikon F4, FM2, D3, D3200 FS + cała szklarnia
tomiKG
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: tomiKG »

ja się powoli nastawiam na wyprawę za 3-4 lata (nie wcześniej) dookoła Bałtyku międzynarodową trasą rowerową EV10. Co prawda nie prowadzi ona aż tak daleko na północ, ale jego trasa i tak liczy prawie 8 tys km.

EV 10 - Szlak Wokół Bałtyku (Okrężny Hanzeatycki): 7 930 km

Trasa: Sankt Petersburg (Rosja) - Helsinki (Finlandia) - Vaasa - Oulu - Haparanda (Szwecja) - Sundsvall - Sztokholm - Ystad - Malmö - Kopenhaga (Dania) - Odense - Rostock (Niemcy) - Świnoujście (Polska) - Gdańsk - Kaliningrad (Rosja) - Kłajpeda (Litwa) - Ryga (Łotwa) - Tallinn (Estonia) - Sankt Petersburg (Rosja)

Z tym, że oczywiście ruszałbym z Polski...
Awatar użytkownika
pepson
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: pepson »

Przescie Borysogleb jest najlepszym przejsciem jakie przekraczalem wjezdzajac i zegnajac Rosje - milo wspominam! To jak juz bedziesz w Rosji, polecam odwiedzenie Wysp Solowieckich.
IVAN VII
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: IVAN VII »

Znalazłem tylko relacje o przejeżdzie z Rosji do Finlandii. Też szukałem relacji bo w tym roku przez Białoruś pojechałem samotnie do Petersburga. Jeśli znasz rosyjski to poszukaj relacji o tamtych terenach na Forum petersburskich rowerzystów Velopiter http://velopiter.spb.ru/
Trudno też o mapy tamtych terenów.
tomiKG
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: tomiKG »

co do map poszukaj tutaj, bardzo duża baza map z biblioteki uniwersyteckiej w Teksasie.

link
jasnezenie
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: jasnezenie »

tomiKG dzieki za ten link!
Znam 94-letniego starca, który całe życie pił, dziś jeszcze pije i jest zdrów jak ryba. Brat jego natomiast nie brał nigdy kropli do ust i umarł, mając 2 lata. (Julian Tuwim)
Rosyjska Północ
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Rosyjska Północ »

O Murmańsku, warunkach przyrodniczych, klimatycznych i turystycznych na Półwyspie Kolskim można przeczytać na stronie www.rosyjska-polnoc.eu Jest tam też galeria zdjęć z Półwyspu Kolskiego, dział Rady praktyczne zaznajamiający ze specyficznymi warunkami panującymi w okolicach Murmańska. To naprawdę szczególny region i trzeba się dobrze przygotować do wyprawy w te strony, wiem, bo spędziłam tam trzy miesiące:)
xxlmalina
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: xxlmalina »

Mapy Karelii i Pół. Kolskiego można kupić w każdej księgarni, oraz na stacjach paliw w Rosji. Także sztabówki. Ceny 150-300 rub. zależnie od wydawnictwa. Nie opłaca się kupować w Polsce.
Kacper10
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Kacper10 »

Witam, planuję w okresie letnim (lipiec lub sierpień) przejechać rowerem część trasy "EV 10 - Szlak Wokół Bałtyku (Okrężny Hanzeatycki)" chodzi o odcinek Świnoujście - Kaliningrad w związku z czym mam kilka pytań. A mianowicie :
1. Jak się ma sprawa przekraczania granicy(kolejki) z Obwodem na rowerze? Chodzi mi o przejście Gronowo - Mamonovo.
2. Czy mogę liczyć, że w Rosji będzie szlak rowerowy ? Tutaj podają, że istnieje: http://www.braniewo-um.bil-wm.pl/index. ... sl=10&id=9
Chodzi o ten odcinek: Kaliningrad - Ładuszkin - Mamonowo - Braniewo (65 km)
3.Jaka jest cena wyrobienia wizy i czy wciąż istnieje bezpłatna roczna wiza do OK (znalazłem również voucher 1 wjazd i wyjazd w ciągu 14 dni za 59 zł, czy mogę liczyć na coś tańszego ?)
4. Czy będąc w Kaliningradzie warto wyskoczyć nad rosyjski Bałtyk jest tam coś ciekawego ?

Dziękuję bardzo za wszelkie odpowiedzi na moje laickie pytania, ale pierwszy raz przygotowuję się do takiej wyprawy i muszę mieć wszystko idealnie zaplanowane.
pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia »

Kacper10 pisze:3.Jaka jest cena wyrobienia wizy i czy wciąż istnieje bezpłatna roczna wiza do OK (znalazłem również voucher 1 wjazd i wyjazd w ciągu 14 dni za 59 zł, czy mogę liczyć na coś tańszego ?)
Już od kilku lat zasady wjazdu do Obwodu Kaliningradzkiego są takie same jak do pozostałej części Federacji. Czyli wiza 35 euro. Bezwizowy wjazd ma być tylko dla mieszkańców przygranicznych powiatów, po wejściu w życie umowy o MRG. Zaś voucher na 59 zł to dobra okazja, tańszych raczej nie spotkasz, co najwyżej droższe :wink:
Kacper10 pisze:4. Czy będąc w Kaliningradzie warto wyskoczyć nad rosyjski Bałtyk jest tam coś ciekawego ?
Oczywiście, że warto, jest tam nawet ciekawiej niż w samym Kaliningrodzie. Polecam np. kurort Swietlogorsk, z zachowanymi poniemieckimi willami, Mierezeję Kurońską (tam też można pojechać dalej w kierunku Litwy, jest przejście) czy choćby Bałtyjsk (baza Floty Bałtyckiej)
Awatar użytkownika
Zeus
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Zeus »

a w Bałtyjsk mozna wolno jechac, cy trzeba jakas przepustka?
pietia
Kanclerz
Kanclerz

Kilka lat temu wymagana była specjalna przepustka, później słyszałem, że coś się w tej kwestii zmieniło. O aktualne zasady najlepiej dopytać się w ambasazie FR, ewentualne w samym Obwodzie, jeśli będziesz tam się meldować (a chyba powinieneś, jeśli chcesz tam przebywać ponad 7 dni)
Awatar użytkownika
pepson
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: pepson »

obecnie istnieje maly ruch przygraniczny tak to sie znazywa, dla mieszknacow woj sasiadujacych z obwodem kaliningradzkim - zerknij w neta
pietia
Kanclerz
Kanclerz

pepson pisze:obecnie istnieje maly ruch przygraniczny tak to sie znazywa, dla mieszknacow woj sasiadujacych z obwodem kaliningradzkim - zerknij w neta
Chyba jeszcze nie weszła w życie ta umowa (mówiło się coś, że nastąpi to od 1 lipca)
ODPOWIEDZ