Warszawa - Murmansk

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
ZenekK
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Warszawa - Murmansk

Post autor: ZenekK » ndz 13 gru, 2009 15:32

Witam!

Wybieram sie w lipcu, w przyszlym roku do Murmanska. Jak najlepiej sie tam dostac i najoptymalniej pod wzgledem czas/koszty? Poszukalem biletow lotniczych i najtansza opcja jest przez Prage i St. Petersburg za ok. 1750 zl/os.
Nie mam natomiast pojecia jak wyglada sprawa transportu kolejowego - ktoredy najlepiej (Kalliningrad? Moskwa? Mińsk? St. Petersburg?), ile to trwa i ile kosztuje?

Bede wdzieczny za info i pomoc!

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: fijalkowski » ndz 13 gru, 2009 15:56

pociągiem: Warszawa-Trakiszki-Szesztokai(Republika Litwy)-Wilno-Sankt Petersburg-Murmańsk

Ceny biletów i zakup oraz rokład i dostępność: www.rzd.ru
Ostatnio zmieniony ndz 13 gru, 2009 18:14 przez fijalkowski, łącznie zmieniany 1 raz.

ZenekK
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: ZenekK » ndz 13 gru, 2009 16:42

Ok, dzieki. Cala podroz jednym pociagiem? Czy rozni przewoźnicy, kilka przesiadek?

Bede wdzieczny za szczegoly!

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » ndz 13 gru, 2009 17:19

Nie, no trochę przesiadek będzie :) Najpierw "Hańcza" z Wawy do Szesztokai (nie Seskai), tam przesiadka w litewski do Wilna, stamtąd nocnym do Pitra, i stamtąd już bezpośrednio do Murmańska. Ale wszystko dość dobrze skomunikowane, nie wiem tylko jak w Pitrze. Tam zresztą trzeba będzie zmienić dworzec. Pociąg z Wilna przyjeżdża na Witebski, ten do Murmańska odchodzi z Ładożskiego lub Finlandzkiego

ZenekK
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: ZenekK » ndz 13 gru, 2009 17:32

Ok, a jak to orientacyjnie z czasem wyglada? Bo bezposredni pociag z Wawy do St. Petersburga to 32h (z Petersburga do Murmanska 27h).
Jak sie przedstawia polaczenie Wilno - St. Petersburg?
Bo do Wilna latwo mozna dostac sie autobusem Intercity, trwa to jakies 12h.
Z Warszawy mozna jeszcze do St. Petersburga dojechac autobusem, za 319 zl.

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: fijalkowski » ndz 13 gru, 2009 18:16

ZenekK, jest kilka opcji i każda dobra ty musisz sam wybrać możesz i tak z Wa-wy bezpośrednim autobusem do Pietra i dolej pociągiem do Murmańska

Awatar użytkownika
murzasihle
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: murzasihle » ndz 13 gru, 2009 18:27

ZenekK pisze:Wybieram sie w lipcu, w przyszlym roku do Murmanska.
Będziesz zwiedzać miasto, czy może okolice?
«Степь широкая, да дорога узкая - так, мы встретимся»
https://www.facebook.com/grzegorz.janas.39

ZenekK
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: ZenekK » ndz 13 gru, 2009 19:12

fijalkowski, wlasnie dlatego pytam o opcje, zeby moc cos wybrac ;)
Na razie podalem to, co wiem, mam nadzieje, ze ktos mi podrzuci jakies ciekawe mozliwosci.

murzasihle, jade, wyobraz sobie, na wesele ;) Wiec mam kilka opcji czasowych, od pobytu "weselnego" na pare dni, az do spedzenia tam urlopu np. dwutygodniowego. Mam miejscowke w Murmansku, beda autochtoni z samochodem, wiec opcja jest fantastyczna. W zasadzie, dla samego "przezycia" paru nocy polarnych ;)

chrabcio
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: chrabcio » śr 23 gru, 2009 00:04

Witam kolegów i koleżanki - to mój pierwszy post na forum - mam nadzieję że nie ostatni.

Również planujemy z kolegą wypad do Murmańska, w tym roku zaliczyliśmy Kijów z Czarnobylem i Mińsk - teraz czas troszkę dalej. Chętnie byśmy się połączyli w grupę myślę że maks 4 osobową w podanym terminie. Plany konkretne wciąż niezbyt jasno określone ale Siewieromorsk koniecznie :)

Awatar użytkownika
Jedi
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Jedi » śr 23 gru, 2009 13:03

fijalkowski pisze:pociągiem: Warszawa-Trakiszki-Szesztokai(Republika Litwy)-Wilno-Sankt Petersburg-Murmańsk
To nie lepiej już po prostu z Brześcia bezpośrednio do Petersburga, a potem do Murmańska? Z Wilna do Petersburga pociąg kosztuje minimum 200zł, więc już lepiej wydać te 15 euro na wizę przez Białoruś i jechać bez kombinowania, a i białoruskie plackarty są moim zdaniem wygodniejsze :)

Awatar użytkownika
murzasihle
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: murzasihle » pn 28 gru, 2009 12:02

chrabcio pisze:Również planujemy z kolegą wypad do Murmańska, w tym roku zaliczyliśmy Kijów z Czarnobylem i Mińsk - teraz czas troszkę dalej. Chętnie byśmy się połączyli w grupę myślę że maks 4 osobową w podanym terminie. Plany konkretne wciąż niezbyt jasno określone ale Siewieromorsk koniecznie
No a dałobysię podpiąć pod Was??
«Степь широкая, да дорога узкая - так, мы встретимся»
https://www.facebook.com/grzegorz.janas.39

Awatar użytkownika
MorgothV8
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: MorgothV8 » czw 31 gru, 2009 10:53

Ja będę w Murmańsku w lutym, więc opiszę jak dojechać.
Będę jechał ... Vołogda --> Murmańsk --> St. Petersburg ...
Były Polarnik na Polskiej Stacji Polarnej "Hornsund"
Teraz programista na swoim
Fuji GSW, Pentax 67, Nikon F4, FM2, D3, D3200 FS + cała szklarnia

Awatar użytkownika
pepson
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: pepson » sob 09 sty, 2010 14:06

Za max 700 zloty dostaniesz sie do Murmanska
ale przez norwegie :) Ja zrobilem tak
100 wawa- oslo
350 oslo -kirkenes
kirkenes-murmans smiga autobus bilety mozna kupic w hotelu w Kirkenes trudo go nie zauwazyc w tym miescie :) lub poprostu stanac na okazji na drodze wylotowej w strone Murmanska, tam mozna zlapac okazje sporo Rosjan pracuje w Kirkenes

pisze 700 bo moga byc problemy ze spaniem w Oslo, gdy ja lecialem musialem 2 noce nocowac w Oslo.
Norwegia to drogi kraj wiec hostele strasznie drogie. Polecam namiot nad fiordem, ale uwaga mozna wszedzie nocowac, ale nie wolno brudzic i smiecic oraz Nie rozpalamy ognisk na skalach!!

Mozna jeszcze inaczej, lecisz Wizerem z Gdanska do Turku z tamtad pociagiem do Helskinek nastepnie do Pitra i wgore, ale to chyba jest trasa bez sensu chyba ze pojedziesz dalej pociagiem finskim lub samolotem na polnoc Finlandi.

ja polecem trase przez Oslo przynajmniej cos ciekawego i nowego mozna zobaczyc i problem jest taki ze lotniska oddalone sa od siebie co jakies 200 km :) 100 z okonkiem do Oslo i drugie 100 do drugiego :)

DobryDuch
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Warszawa - Murmansk

Post autor: DobryDuch » sob 06 sty, 2018 21:05

Odświeżam temat: jak szybko dotrzeć do Murmańska? Najlepiej za mniej niż 700zł. Do Pitera LuxExpresem itp. dojadę za 230zł. A z Pitera samolotem za ile lataliście? Jakimi liniami i jak z bagażem do 20kg (plecak 50L)?
Oslo-Kirkenes-Murmańsk też się zastanawiam. Autobus sprawdziłem - nadal kursuje z Kirkenes do Murmańska.
Muszę skorzystać z samolotu chociaż w jedną stronę, żeby skrócić czas potrzebny na cały przejazd. Ale nigdy nie kupowałem biletu na samolot (ani nie leciałem) i obawiam się opłat, które przyjdzie mi płacić już na lotnisku, bo serwis sprzedający bilet ich nie uwzględnił... głównie bagaż mnie nurtuje.
Także jeśli macie jakieś podpowiedzi, to od razu z podaniem jakimi liniami i z jakim bagażem, gdzie kupiliście bilety. Biura podróży oferujące bilety lotnicze pewnie naliczają marżę i drożej to wychodzi - ale czy pewniej, bezpieczniej niż bilet zakupiony w internetowych serwisach/brokererach?
Bilet na lipiec - chyba warto kupić jeszcze w styczniu czy ceny niewiele się zmienią w ciągu paru miesięcy?
Będę wyrabiał wizę pewnie w aina. Pewnie u nich też można kupić bilet na samolot - może jakiś rabat wtedy dają? Robiliście tak?

msvklr
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Warszawa - Murmansk

Post autor: msvklr » wt 09 sty, 2018 15:50

Teraz już nie ma żadnych ukrytych opłat więc się nie obawiaj. To co Ci pokaże strona i ile zapłacisz online to wszystko. Upewnij się tylko, że w cenę biletu jest wliczony bagaż rejestrowany do 20 kg. Taka informacja powinna być na wierzchu.

Do wyszukiwania biletów lotniczych korzystam z Kayak.com i chwale sobię. Bezpośrednio od przewoźnika rzadko wychodzi taniej, ale to zawsze sobie możesz ręcznie sprawdzić.
http://okrokdalej.pl

Awatar użytkownika
MorgothV8
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Warszawa - Murmansk

Post autor: MorgothV8 » wt 09 sty, 2018 16:24

Dokładnie, latam ostatnio sporo, i nigdy nic na lotnisku nie dopłacałem, także w Rosji (Moskwa, Magadan).

DobryDuch
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Warszawa - Murmansk

Post autor: DobryDuch » śr 10 sty, 2018 13:20

Dzięki za odp :)
Znacie więc na pewno realia Aeroflotu - pytam o bagaż rejestrowany. Podają na www, że max wymiar to suma trzech boków 158cm. Mój plecak może nieznacznie go przekraczać (plecak 50L wypakowany na 7 dni trekkingu). Nie ma z tym problemu?
Bardziej jednak skłaniam się dotrzeć do Murmańska przez Norwegię - do Oslo, z Oslo do Kirkenes. I to samo pytanie - o wymiar bagażu rejestrowanego. Tam loty obsługuje głównie linia SAS. Oni z kolei podają limit 23kg, ale wymiarów nie podają, piszą coś o 115cm ale chyba chodzi o wózek dziecięcy... https://www.flysas.com/pl/pl/travel-inf ... d-baggage/
Faktycznie wymiarami nadawanego bagażu nie ma się co specjalnie przejmować? Nawet jeśli, to wlepią dopłatę, a nie zabronią przewieźć, nie? :)

Awatar użytkownika
MorgothV8
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Warszawa - Murmansk

Post autor: MorgothV8 » śr 10 sty, 2018 15:45

Nigdy mi nie mierzyli, za to kilka razy ważyli (ale też nie zawsze).

ODPOWIEDZ