Dojazd do Moskwy z Warszawy

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
Awatar użytkownika
Moskwa2007
Tajny Radca
Tajny Radca

Dojazd do Moskwy z Warszawy

Post autor: Moskwa2007 »

Moze ktos dysponuje aktualnymi danymi dotyczacymi najtanszego polaczenia : Warszawa - Moskwa. Interesuja mnie wszystkie warianty : zarowno przez Kijow jak z przesiadka w Brzesciu oraz ewentualnie przez Kaliningrad [ jesli takowe istnieja - mysle ze sa to tylko tanie linie lotnicze ale moze jestem w bledzie ].
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS »

Najtańsza opcja ( i nie ma innej ):

Warszawa Stadion - Lwów : 75 pln bilet,
Lwów - Moskwa - 148 pln płackar w pociągu nr 74Л
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

Awatar użytkownika
Moskwa2007
Tajny Radca
Tajny Radca

roberT/TANAIS pisze:Najtańsza opcja ( i nie ma innej ):

Dzieki Robert. A moze jeszcze wiesz jak dlugo trzeba jechac do Lwowa tym autokarem i czy da sie zgrabnie dopasowac przyjazd autokaru do Lwowa z odjazdem pociagu do Moskwy ?
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS »

Z Warszawy są 3 połączenia do Lwowa. Tobie najbardziej będzie pasować kurs o 20.30 - na miejscu we Lwowie powinień być najpóźniej do 7.00. Czyli zostaje Ci zapas czasowy. Możesz też wyjechać dzień wcześniej.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

Awatar użytkownika
Jedi
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Jedi »

Moskwa2007 pisze:ewentualnie przez Kaliningrad [ jesli takowe istnieja - mysle ze sa to tylko tanie linie lotnicze ale moze jestem w bledzie ].
Z Kaliningradu jest pociąg, miejsce w wagonie plakartnym ok. 1100rub, z tym, że pociąg jedzie przez Białoruś (potrzebna więc wiza białoruska) oraz dochodzi potrzeba posiadania wizy rosyjskiej co najmniej dwukrotnej.
Giętki
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

dojazd do Moskwy

Post autor: Giętki »

roberT/TANAIS pisze:Z Warszawy są 3 połączenia do Lwowa. Tobie najbardziej będzie pasować kurs o 20.30 - na miejscu we Lwowie powinień być najpóźniej do 7.00. Czyli zostaje Ci zapas czasowy. Możesz też wyjechać dzień wcześniej.
Zawsze połączenie można zmienić (czasowo) jadąc koleją Warszawa- Przemyśl (54 zł), następnie minibusem Przemyśl- Medyka (2 zł) i Szegidi- Lwów (15 hrywien).

A jeszcze zostanie na piwko w stosunku do ceny autobusu :D
pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia »

Można jeszcze przez Terespol-Brześć. Wwarszawa-Terespol TLK 41 PLZ, Terespol-Brześć ok. 2 euro, Breść-Moskwa płackarta ok. 120 PLZ. Do tego jednak konieczna białoruska tranzytówka, jeśli jechać w obie strony, to najlepiej kupic od razu dwukrotną (15 EUR)
riksza
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: riksza »

roberT/TANAIS pisze:Najtańsza opcja ( i nie ma innej ):

Czy jest wielki problem z kupieniem biletu na ten pociąg dnia na dzień tak pod koniec lutego?Wtedy wyruszam do Moskwy, jednak z powodu opóźniających się zaproszeń z nie wiem kiedy będę mieć wizę, a wyjechać muszę koniecznie pod koniec przyszłego miesiąca.
Awatar użytkownika
jajeś
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: jajeś »

Pod adresem www.e-kvytok.com.ua sprawdzisz ilość miejsc ceny oraz zarezerwujesz bilet. SĄ 2 opcje rezerwacji pierwsza polega na uiszczeniu opłaty za rezerwacje (chyba 20 hrywien) i odbioru z numerem rezerwacji biletu w ciągu doby a druga to płacisz za całość i tak jak w Rosji dostajesz numer rezerwacji i odbierasz bilet w kasie.

Jeśli nie zdecydujesz sie na kupno biletu przez internet to są spore szanse, że w tym okresie (zima) dostaniesz bilet na kilka godzin przed odjazdem.
POZDRAWIAM
riksza
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: riksza »

jajeś

Korzystałeś z tego typu rezerwacji biletu?Można mieć gwarancję, że jest to pewne?Że na miejscu nie okaże się, że takowej rezerwacji nie ma, choć jej dokonaliśmy?A jeśli zapłacę od razu za cały bilet, a nie tylko rezerwację, to czy też mam tylko dobę na odbiór biletu czy czasu jest więcej?
Giętki
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: Giętki »

riksza pisze:jajeś

Korzystałeś z tego typu rezerwacji biletu?Można mieć gwarancję, że jest to pewne?Że na miejscu nie okaże się, że takowej rezerwacji nie ma, choć jej dokonaliśmy?A jeśli zapłacę od razu za cały bilet, a nie tylko rezerwację, to czy też mam tylko dobę na odbiór biletu czy czasu jest więcej?
Ja korzystałem osobiście z tego systemu rezerwacji w maju zeszłego roku, wtedy był to swego rodzaju "raczkowanie" internetowej sprzedaży ukraińskich biletów, na odebranie biletów w kasie były bodajże wówczas dwie doby (jeszcze wtedy nie można było zapłacić za całość z góry). Wszystko działało bez zarzutów, pamiętam jeszcze że pieniądze z karty ukraiński system pobrał z dużym opóźnieniem (około tygodnia, dwóch po rezerwacji) już myślałem że usługa będzie gratisowa :lol:
Marcin77
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Marcin77 »

Ja jechalem na Sylwka do Moskwy i zaplacilem za pociag Wroclaw-Kaliningrad 90zl a potem Kaliningrad-Moskwa samolot 40 euro.2 godziny lotu aeroflotem (z posilkiem gratis) i jestes na miejscu.
Łukasz Piotrowski
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: Łukasz Piotrowski »

A wie ktoś może coś na temat grupowych biletów na pociąg Warszawa-Moskwa? Czytałem gdzieś, że jak się zbierze minimum 6 osób to dają jakąś zniżkę, ale kiedy wczoraj pytałem panienkę z okienka na dworcu to zdziwiona stwierdziła, że żadnych zniżek ani biletów grupowych nie ma... :roll:
Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: fijalkowski »

Łukasz Piotrowski, poszukaj na www.intercity.pl i jak tam nie będzie to możesz jeszcze do nich wyslać maila ale na 99,99% są takie znizki
Łukasz Piotrowski
Nadworny Radca
Nadworny Radca

No i przyszła odpowiedź:
Czas podróży: 17:50, kursuje codziennie

cena 2 kl =328 zl +71 zl miejsce sypialne

przejazd grupowy w 1 str 6 i wiecej osob ulga 25 %od ceny biletu

Wszystkie ceny są przeliczane wg aktualnego kursu Euro i zaokrąglone do
pełnych złotych.

Czyli jak zwykle panienki z okienka nie wiedzą...
Awatar użytkownika
Moskwa2007
Tajny Radca
Tajny Radca

Marcin77 pisze:Ja jechalem na Sylwka do Moskwy i zaplacilem za pociag Wroclaw-Kaliningrad 90zl a potem Kaliningrad-Moskwa samolot 40 euro.2 godziny lotu aeroflotem (z posilkiem gratis) i jestes na miejscu.
czy ten pociag jedzie przez Wawe ? a jesli tak, to jak wyglada skorelowanie przyjazdu pociagu do Kaliningradu z wylotem samolotu do Moskwy ?
Marcin77
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Marcin77 »

Moskwa2007 pisze:
Marcin77 pisze:Ja jechalem na Sylwka do Moskwy i zaplacilem za pociag Wroclaw-Kaliningrad 90zl a potem Kaliningrad-Moskwa samolot 40 euro.2 godziny lotu aeroflotem (z posilkiem gratis) i jestes na miejscu.
czy ten pociag jedzie przez Wawe ? a jesli tak, to jak wyglada skorelowanie przyjazdu pociagu do Kaliningradu z wylotem samolotu do Moskwy ?
Z Wawy masz inne pociagi i jeszcze polaczenie autobusowe z Kaliningradem,jestes ok.12-13 na miejscu.Sa wyloty o 7,,14,18 i 20 wiec mozesz sobie wszystko zgrac.
Aha,lotnisko jest 25 km za miastem wiec jeszcze dochodzi ok.10-15 zl bilet na autobus(jezdza co godzine) lub 50zl za taxi.
MagdaOl
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: MagdaOl »

Jeżeli chodzi o kupowanie biletu grupowego W-wa - Moskwa, to trzeba się liczyć z dodatkowymi atrakcjami typu napisanie podania, wyznaczenie opiekuna grupy i możliwość że bilety będę wyprzedane już w pierwszym dniu sprzedaży - ale to już zależy jak kto trafi... Cena w tym roku to było chyba 670 PLN w dwie strony.
Łukasz Piotrowski
Nadworny Radca
Nadworny Radca

To ludzie tak pchają się na ten pociąg, że pierwszego dnia żadnych biletów nie będzie? ;) Mam nadzieję, że obędzie się bez podań, ale najważniejsze, żeby w ogóle taki bilet sprzedano, bo u mnie w Toruniu prawdopodobnie nie będzie to możliwe... :shock:
Awatar użytkownika
dubaj
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: dubaj »

riksza pisze:jajeś

Gwarancja, pewność...
jedziesz na wschód więc daruj sobie wymagania pewności i gwarancje.

Jak potrzebujesz jednek tego to zapraszam na dworzec centralny w Wawie i proszę sobie kupić bilet bezpośredni za chyba 350zł.
Pewność i gwarancja.

A jak przygoda i oszczędność, to zapraszam osobówką z Terespola do Brześcia - tam kupujemy bilet (chyba nieco ponad 100zł) na któryś z 3 czy 5 pociągów jadących popołudniem/wieczorem do Moskwy.
Sposób "bez gwarancji" przetestowany przez moją kobietę tydzień temu.
RTS Widzew Łódź!
Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: ARTURINGA »

Gwarancja, pewność...
I tak i nie....

Jak chcesz gwarancji zamów u pośrednika masz bilet w domu i spisz spokojnie.
Jak jesteś "samodzilny"? zmień sposób myślenia....

DUBAJ
Hasło ideal... jak pozwolisz? daje jako Hasło na www :D
ODPOWIEDZ