Telefon na kartę (rosyjską) w Rosji.

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
Awatar użytkownika
MorgothV8
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Telefon na kartę™ (rosyjskę…) w Rosji.

Post autor: MorgothV8 »

Mam pytanie dotyczące wyjazdu do ROsji.

Akutalnie mam telefon na kartę SIMPLUS - wiem że mogę tego używać w Rosji w roamingu - do dzwonienia wszędzie.
Ale będąc już na miejscu pasowałoby kupić rosyjską kartę (starter) aby rozmowy lokalne (w obrębie Rosjii) prowadzićna ichniej karcie.
Pytania:

1) Czy mogę kupić kartę SIM w Rosji? Simlocka nie mam ale słyszałem że trzeba mieć rosyjski paszport? Jak to jest?
2) Jaki operator byłby najlepszy (ceny rozmów na terenie Rosji i roamingu do Polski)
3) jaki jest koszt roaminu w simplusie (Rozmowa z Rosji do Polski), znalazłem że około 4 PLN i 1,22 SMS - prawda to?
4) Jaki jest koszt rozmów w Rosyjskiej sieci na kartę (lokalne i roaming do Polski: cena za minutę i SMS)

Z góry dziękuję i Pozdrawiam.

PS: zaznaczam że szukałem na forum i po necie, coś już wiem, ale dużo tego i nie wiadomo które to prawda. Chyba najważneijsze czy wogóle mogę starter w Rosji kupić?
Były Polarnik na Polskiej Stacji Polarnej "Hornsund"
Teraz programista na swoim
Fuji GSW, Pentax 67, Nikon F4, FM2, D3, D3200 FS + cała szklarnia
stelmach33
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: stelmach33 »

Witam.
Oczywiscie,ze mozesz kupić startówke.Jest ich dosc duzy wybór.Zdania są podzielone co do najlepszej,mysle ze kazdy forumowicz bedzie miał swoje faworytki.
Ja kupiłem taką za około 16 plnów.Nazwy nie pamietam.
Powodzenia!
Awatar użytkownika
MorgothV8
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

A coś o cenach? I w jakiej sieci kupiłeś?
Awatar użytkownika
Moskwa2007
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Moskwa2007 »

MorgothV8 pisze:A coś o cenach? I w jakiej sieci kupiłeś?
Jeszcze niedawno, najatrakcyjniejsze byly oferty sieci Megafon. Ale tylko te warianty ktore nie mialy сроку действия платежя [ wszyscy zainteresowani wiedza o co chodzi ]. Sam korzystalem z taryfy Мобильный ale jej juz nie oferuja ...
Najdrozszy jest tradycyjnie MTS a zaraz potem Beeline. Na pewno warto rowniez zainteresowac sie oferta Просто для общения - http://prostozvoni.ru/ - to operator scisle zwiazany z Megafonem.
tuliusz1971
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: tuliusz1971 »

Odnośnie Plusa (Rosja-Polska):sms-0,98 PLN,minuta połączenia-13,43 PLN (dane bezpośrednio od operatora).Ukraina-6,10 PLN za minutę do Polski.
Zoya Nikitin
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Zoya Nikitin »

megafon ma do Polski 12rub/min
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS »

Odnośnie roomingu kategorycznie odradzam no chyba że masz dużo pieniędzy. Np. Plus naliczył 1600 pln . Osobiście polecam sms do kraju a jak przyjdzie ochota na rozmowę z krajem to rozmow telefoniczne z poczty. Kupujesz drapki z kodem i wbijasz do telefonu.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

Awatar użytkownika
MorgothV8
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Byłem w salonie Plusa 9wiadomo jakiś ważny telefon trzeba będzie wykonać).
Powiedzieli że roaming w simplus 4.00 PLN/min (do Polski), SMS 1,22 PLN..... no ale to 13 PLN/min i 1600 PLN rachunku niepokoi....
Na rozmowy lokalne kupię coś w Rosji, ale ciągle kwestia ile zapłacę na Rosyjskiej karcie za dzwonienie do Polski??
Zoya Nikitin
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Zoya Nikitin »

Zoya Nikitin pisze:megafon ma do Polski 12rub/min
nadal ;)
Awatar użytkownika
Moskwa2007
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Moskwa2007 »

MorgothV8 pisze:Byłem w salonie Plusa 9wiadomo jakiś ważny telefon trzeba będzie wykonać).
Powiedzieli że roaming w simplus 4.00 PLN/min (do Polski), SMS 1,22 PLN..... no ale to 13 PLN/min i 1600 PLN rachunku niepokoi....
Na rozmowy lokalne kupię coś w Rosji, ale ciągle kwestia ile zapłacę na Rosyjskiej karcie za dzwonienie do Polski??
Megafon, taryfa nazywa sie Твоё время : 12 rub / min do Polski ewentualnie
http://prostozvoni.ru/tariff/ to tez de facto megafon [ 15 rub / min do Polski ] ale za to duzo tansze lokalne polaczenia niz w ww. Taniej mysle ze nie znajdziesz.
Stasiu47
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: Stasiu47 »

W Plusie 1 min do Polski ponad 13 zł. Naliczanie minutowe. Gdy dostałem rachunek złapałem się za głowę. Miałem masę połączeń z n-rem 601222222, których nie wykonywałem. Nawet za 2 sek. było ponad 13 zł. Okazało się, że wystarczy sprawdzić kto dzwonił i już szlag trafił 13 zł. Taniej jest odbierać telefony z Polski, kosztuje to chyba 2,60 za minutę. Na Ukrainie 50% taniej niż w Rosji. Miałem kartę startową Megafonu, nie wiem ile kosztowała, bo ją dostałem. Opcja była taka, że rozmowy miejscowe były prawie darmo, droższe poza Obłast', a po jednej rozmowie do Polski karta się skończyła. Te ceny w roamingu to ceny operatora rosyjskiego.
Ze znajomymi w Rosji rozmawiam prawie zawsze na mój koszt, gdyż - mimo, że nie są to biedni ludzie - to dla nich rozmowy z komórki na komórkę są b. drogie. Rozwiązaniem jest połączenie internetowe lub kombinowane internet-telefon i różnego rodzaju "tanie rozmowy".
Stasiu47
Awatar użytkownika
MorgothV8
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

OK, dzięki.
Czyli MEGAFON wydaje się OK...

PS: zupełnie poza tematem, ile papierosów mozna legalnie wwieźć przez granicę Rosja-Łotwa (autobusem Petersburg - Warszawa)? mam na myśli LEGALNIE.
jubus83

Post autor: jubus83 »

Jeśli chodzi ci o przewiezienie w stronę Polski, to tyle samo ile z Ukrainy czy Białorusi do Polski, gdyż jak wiadomo Łotwa jest w UE i w strefie Schengen a przepisy celne dotyczą całego obszaru UE, nie wiem szczerze ile można wwieść bo ja jechałem tylko na Łotwę, gdzie już granica nie funkcjonowała, a poza tym nie palę ani nikt z mojej rodziny i nikt prawie z moich znajomych.
Myślę w zasadzie że zamiast kupować w Rosji papierosy i wieść je aż do Polski, ewentualnie dodatkowo, można spróbować kupić trochę "na lewo" na Łotwie, na pewno koło granicy będą stać jakieś "punkty sprzedażowe" choć wtedy cena będzie sporo wyższa, ale w przypadku gdyby ta cena i tak była atrakcyjna w porównaniu do tych w Polsce to może warto spróbować przewieźć i dokupić coś trochę u Ruso-Łotyszy których tam pełno.
PS. Dziwią mnie te ceny jedna osoba pisze 12 rubli, druga 13 zlotych a chyba dodaje się jeszcze jedno zero więc albo 120 rubli albo 1 zł 30gr. W przypadku gdybym miał jechać do FR to nie wiem czy zdecydował bym się w ogóle brać telefon skoro ceny są tak horrendalne ( w tym pierwszym przypadku).
Awatar użytkownika
dubaj
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: dubaj »

Ogólnie nigdy nie rozumiałem ludzi mających telefony na abonament.
Kusisz się na super warunki, super promocje...i po pól roku masz stare drogie warunki.

Tylko karta.
Za granicę też tylko karta.
Ładujesz sobie telefon za 30zł i wtedy nie wysyłasz niepotrzebnych smsów, bo jak przekroczysz stan konta to... oszczędzasz :wink:

Jeżdże tak na wschód, staram się nie przesadzać...i nie rozumiem problemów typu "1600zł".

Wiele smsów wysyłałem z Rosji i Ukrainy, i koszt był...rozsądny (jak na roaming oczywiscie)

A jak Cię nosi... i musisz wysłać mnóstwo smsów... to kup miejscową kartę.
RTS Widzew Łódź!
Awatar użytkownika
kjt
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: kjt »

Zważ na to, że wszystkie sieci komórkowe w Rosji działają osobno w regionach i często mają inne taryfy. Więc jeżeli jedziesz do Petersburga, to zastanów się nad Bilain - mają taryfę Mezhdunarodnaya, gdzie minuta do UE kosztuje ok 10-12 rubli. Z kolei wśród ofert petersburskiego Megafona nie znalazłem taryfy z tanimi połączeniami zagranicznymi, chociaż taka figuruje w ofercie ich moskiewskiego oddziału.
Awatar użytkownika
MorgothV8
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Kupię megafona na kartę w Moskwie i się zobaczy - opiszę na forum jak z tym było....
Dzwonił będę tylko w niezbędnych sprawach do: Vorkuty, Murmańska, Petera, Moskwy.
I jeszcze do Polski, ale to głównie SM-y i może raz na parę dni rozmowa kilka minut max.
jubus83

Post autor: jubus83 »

kjt pisze:Zważ na to, że wszystkie sieci komórkowe w Rosji działają osobno w regionach i często mają inne taryfy. Więc jeżeli jedziesz do Petersburga, to zastanów się nad Bilain - mają taryfę Mezhdunarodnaya, gdzie minuta do UE kosztuje ok 10-12 rubli. Z kolei wśród ofert petersburskiego Megafona nie znalazłem taryfy z tanimi połączeniami zagranicznymi, chociaż taka figuruje w ofercie ich moskiewskiego oddziału.
Bardzo rozsądne rozwiązanie ale z punktu widzenia operatora, który chcąc działać w całym, tak olbrzymim kraju musiałby ponosić niesamowite koszta utrzymywania infrastruktury, ale niewygodne z punktu widzenia klienta który musi ponosić koszta dzwonienia między operatorami działającymi w różnych częściach kraju, nie mówiąc o bałaganie informacyjnym. W zasadzie jadać w podróż po wielu regionach trzeba by się zaopatrzeć w 10 kart poszczególnych operatorów i wielką rozpiskę gdzie z którego opłaca się korzystać.
Awatar użytkownika
MorgothV8
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Deko zamotane, ale chyba jak kupię dajmy na to "megafona" w rosji, to chociaż rozmowy na terenie ichniego kraju nie będą ZABÓJCZO drogie, a roaming nawet na pozionmie 40 RUR/min. byłby akceptowalny.
BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR »

zakup numery i wyjazd z nim w drugą oblast jest traktowany jako roming.

zdecydowanie latwiej poprostu kupic miejscowa dla regionu simkarte i po zabiegu.
mam juz nowosybirska simkę, petersburska, vologodska, i ufimska :)

np. moskiewski megafon podniosl bardzo taryfy na rozmowy miedzyanrodowe, z 7 rubli od razu na 12 rubli (do europy)

teraz bardziej kalkuluje sie kupic telekarte np. "hajlava" i za 500 rub mamy okolo 5-6 godzin rozmów.
Co ciekawe , i sam przetestowalem, 6 godzin mamy na stacjonarne, lecz heljava nie rozpoznaje nowych numerow komorkowych i traktuje je jako stacjonarne.

tylko stare np. + 600 , 604 itd do ery i odpowiedni 601 605 .. do plusa rozpoznaje.

milych rozmów ![/list]
IVAN VII
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: IVAN VII »

Jadę nad Bajkał. Mam telefon na kartę. Proszę o informację o zasięgu, lokalnych kartach, możliwości telefonowania z poczty, dostępu do internetu w Irkucku.
BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Internet jest na poczcie lub w tzw. kafe internet.
Sim-kartę kupisz miejscową , żeby nie byćroamingu, paszport i do punktu sprzedaży (niektórzy wymagają rejstracji) uwaga, trzeba podac adres pod którym się jest w Rosji.
JAkei taryfy i opłąty poinformuję, czy to punkt Evroset, czy punkt Svjaznoy u niech wszystkie sieci czy też operator MTC, Megafon, BeeLine.. SkyLink
Awatar użytkownika
MorgothV8
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Można kartę kupić na ulicy bez żadnych dokumentów
Awatar użytkownika
khan.tengri
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny
Kontakt:

Post autor: khan.tengri »

W ubiegla niedziele kupilem w Moskwie karte MegaFonu w taryfie международный w ktorej polaczenia do Polski to 3,5 rubla za minute! a sms 3 ruble! szok cenowy, ciekawe ile taka taryfa sie utrzyma.
BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

khan.tengri pisze:W ubiegla niedziele kupilem w Moskwie karte MegaFonu w taryfie международный w ktorej polaczenia do Polski to 3,5 rubla za minute! a sms 3 ruble! szok cenowy, ciekawe ile taka taryfa sie utrzyma.
cześć Olo,
sprawdziłęm to, 3,5 na "domowe" 5 rub/min. na GSM
faktycznie rewelacja

ale już wewnętrzne połaczenia niezbyt atrakcyjne przy tej taryfie, więc warto mieć taką sim-karte dla połaczeń z Polską.
sim4globe
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: sim4globe »

polecam sim4globe - zamawiajac u mnie starrter macie taniej

rzykład minuty połączenia z Rosji : era - 15,90 zł
sim4globe- 1,69 zł

OSZCZĘDNOŚĆ - 14,21
Awatar użytkownika
Pogribow
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Pogribow »

sim4globe pisze:polecam sim4globe - zamawiajac u mnie starrter macie taniej

sim4globe- 1,69 zł

OSZCZĘDNOŚĆ - 14,21
Jakieś szczegóły? Działa w całej Rosji?
BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

sim4globe pisze:polecam sim4globe - zamawiajac u mnie starrter macie taniej

sim4globe- 1,69 zł

OSZCZĘDNOŚĆ - 14,21
chyba nie policzyłeś sobie Kolego, że tutaj powyżej pisaliśmy o 35 groszy/ 1 min. do Polski na stacjonarne i 50 groszy na komórkowe numery.
Awatar użytkownika
radziun
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: radziun »

Też wybieram się w najbliższym czasie do Rosji i mam kilka pytań w kwestii kart rosyjskich:
1. co to jest: срок действия платежя
2. Czy kartę Megafonu można kupić bez meldunku, bez podania adresu w Rosji
3. Jak wygląda kwestia terminów ważności kart np. międzynarodowej taryfy Megafonu

Jak wygląda kwestia taryf w Obwodzie Kaliningradzkim? Na stronie Megafonu dla tego regionu nie ma taryfy международный w jaki sposób odróżnić taryfę na kartę od taryfy abonamentowej?
BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

>1. co to jest: срок действия платежя
termin ważności karty na połaczenia wychodzące, połaczenia wchodzace są ważne chyab jeszcze 6 miesiecy po zablokowaniu karty na połączenia wychodzące (ze wzgledu na 0 stan konta)

>2. Czy kartę Megafonu można kupić bez meldunku, bez podania adresu w Rosji

można w kioskach i budkach. U oficjalnego dystrybutora trzeba podac dane paszportowe i adres rosyjski.

>3. Jak wygląda kwestia terminów ważności kart np. międzynarodowej taryfy Megafonu
>
>Jak wygląda kwestia taryf w Obwodzie Kaliningradzkim? Na stronie Megafonu dla tego regionu nie >ma taryfy международный w jaki sposób odróżnić taryfę na kartę od taryfy abonamentowej?

na abonament nie kupisz bo ci nie sprzedadzą, komplet dokumentów trzeba mieć.
wszystko co będą ci oferować będzie na prepaid.
Awatar użytkownika
radziun
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: radziun »

BARTixR pisze:>
>2. Czy kartę Megafonu można kupić bez meldunku, bez podania adresu w Rosji
można w kioskach i budkach. U oficjalnego dystrybutora trzeba podac dane paszportowe i adres rosyjski.
Czy dane zamieszkania są w jakiś sposób weryfikowane - np. muszą być z karty meldunkowej, czy można podać co się chce?

Na stronie Megafonu taryfa międzynarodowa jest tylko dla Moskwy - czy to znaczy, że nigdzie poza tym regionem nie można jej kupić?
ODPOWIEDZ