Telefon na kartę (rosyjską) w Rosji.

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR »

pracownicy biura obsługi megafon będą chciali zerknac na jakiś papierek, ale jeśli mówisz po rosyjsku to im powiedź że pod takim i takim adresem robisz registrację i tyle.
Jka się uprze i nie zechce to pójdź do innej budki, około metro jest ich zawsze kilka.
Czy to svyaznoy, czy evroset, czy ificjalne przedstawiciel megafon.

co do taryfy, widocznie międzynarodowy jest tylk odla moskievskiego regionu.
aktualne taryfy sprawdź sobie na ich stronie wybierając region z jakiego będziesz dźwonić.

Awatar użytkownika
khan.tengri
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny
Kontakt:

Post autor: khan.tengri »

radziun pisze: Czy dane zamieszkania są w jakiś sposób weryfikowane - np. muszą być z karty meldunkowej, czy można podać co się chce?

Jak kupowałem starter w oficjalnym salonie Megafonu przy dw. Białoruskim, to chłopaki aby się zapytali gdzie mieszkam. Rejestracji choćbym chciał to nie miałem, bo było to w dniu przyjazdu do Moskwy.

Awatar użytkownika
radziun
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: radziun »

Kupowałem starter w Kaliningradzie - w oficjalnym punkcie MTS, pytali tylko o paszport - meldunek wpisali polski. Chłopaki wszystko wyjaśnili i powiedzieli co trzeba, pomogli zasilić kartę itp.

Ciężko (bynajmniej w Kaliningradzie) kupić starter w budce (ktoś pisał o tym wyżej) - pytałem w kilku przy dworcu kolejowym i przy placu Pobiedy ale nigdzie nie mieli.

Ogólnie, myślę, że tak jak i u nas w większości punktów pracują młodzi ludzie - dla których taka wizyta Polaka czy innego innostrańca to "przygoda". Nie trzeba się bać, tam nie ma milicji i innych "przyjemniaczków", byle tylko choć w minimalnym stopniu potrafić się dogadać. Im dalej na wschód tym większe będzie zainteresowanie naszą osobą, bo w Obwodzie Polacy już nikogo nie dziwią (niestety...)

kamila_c3
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: kamila_c3 »

Witam. :D
W lipcu wybieram sie na miesiąc do Moskwy, z tego co przeczytałam najlepiej jest zaopatrzyć sie w karte megafon ? I czy kupując ja przy ulicy w jakims kiosku obejdzie sie bez paszportow itp ?:)

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR »

kamila_c3 pisze:Witam. :D
W lipcu wybieram sie na miesiąc do Moskwy, z tego co przeczytałam najlepiej jest zaopatrzyć sie w karte megafon ? I czy kupując ja przy ulicy w jakims kiosku obejdzie sie bez paszportow itp ?:)
w salonach megafona poproszą dokument, ale wpisać adres akademika i tyle.

Zoya Nikitin
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Zoya Nikitin »

a czasami wystarczy tylko legitymacja studencka

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia »

W Briańsku kupowałem ostatnio karty MTS i Megafon, w tym drugim przypadku patrzyli na registrację (miałem) w MTS wystarczył im sam paszport. Przy okazji MTS ma usługę Liubimaja strana, w przypadku Polski to 6,90 rubli/min

szczurek112
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: szczurek112 »

Mam takie pytanie.
Czy istnieje jakakolwiek możliwość zakupu karty sim rosyjskiej sieci komórkowej na terenie Polski?

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia »

Chyba tylko od kogoś, kto wrócił właśnie z Rosji, i już mu taka karta nie jest potrzebna

ODPOWIEDZ