Do USA i Kanady przez Rosję.

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
Gość

Do USA i Kanady przez Rosję™.

Post autor: Gość »

Witam chciałbym się wybrać na wycieczkę do USA i Kanady przez Rosję. Moją trasę zacząłbym na E30 w Warszawie a skończył E30 w Omsku dalej jechałbym drogami krajowymi. czy istnieje możliwość przejachania Cieśniny Bergina z Uelena do Alaski ? czy jest tam jakiś most czy prom?

Szulik
Administrator

Post autor: Szulik »

zy istnieje możliwość przejachania Cieśniny Bergina z Uelena do Alaski ? czy jest tam jakiś most czy prom?
kup sobie mape bio daleko nie zajedziesz. Do magadanu bedziesz miec problem z dostaniem sie ladem o dalszej drodze nie wspomne

goleminfo
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: goleminfo »

Romuald Koperski "Pojedynek z Syberią" Wydawnictwo Urbański Toruń 1997 przejechał Landroverem z Zurichu do Nowego Yorku via Syberię. W Anadyrze załadował się razem z samochodem na amerykański frachtowiec, którym dotarł do Anchorage na Alasce.
Nie wiem jednak czy to ci się na coś przyda :cry: . Był to raczej fuks. Ale może warto sprawdzić u Amerykanów?.

blazey
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: blazey »

national geografic albo innny program podrozniczy (nie pamietam dokladnie) emitowal kiedys relacje z wyprawy 4 motocyklistow dookola swiata. Jechali miedzy innymi przez Syberie, polecam, warto obejrzec, moze jeszcze gdzies powtarzaja

Gość

Szulik pisze:
zy istnieje możliwość przejachania Cieśniny Bergina z Uelena do Alaski ? czy jest tam jakiś most czy prom?
kup sobie mape bio daleko nie zajedziesz. Do magadanu bedziesz miec problem z dostaniem sie ladem o dalszej drodze nie wspomne
Mapę Rosji trudno zdobyć wszędzie częśc europejska :?, Ale oglądalem przewodnik z pascala pisze że można dostać się samolotem który lata raz w tygodniu z Magadanu do Anchorage na Alasce. Moim zdaniem fajne miasto ten Magadan, wybrzeże Oceanu Spokojnego itd. tylko szkoda że są takie surowe temperatury obecnie jest tam -24C* :x Mam włascie kamere na żywo - http://www.magtrk.ru/webcam/ ,tylko szkoda że nie można się tam tak łatwo dostac jak twierdzisz. :(

Gość

Anonymous pisze:
Szulik pisze:
Mapę Rosji trudno zdobyć wszędzie częśc europejska :?, Ale oglądalem przewodnik z pascala pisze że można dostać się samolotem który lata raz w tygodniu z Magadanu do Anchorage na Alasce. Moim zdaniem fajne miasto ten Magadan, wybrzeże Oceanu Spokojnego itd. tylko szkoda że są takie surowe temperatury obecnie jest tam -24C* :x Mam włascie kamere na żywo - http://www.magtrk.ru/webcam/ ,tylko szkoda że nie można się tam tak łatwo dostac jak twierdzisz. :(
Teraz jest tam -39C a jest tam godz. 9.00 rano !!! :shock:

Marcin Mig
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Marcin Mig »

jeżeli ten temat jest jeszcze aktualny to daj znać, być może będe jechał do stanów przez rosję w przyszłym roku
zielionyj

Awatar użytkownika
Jedi
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Jedi »

Gość pisze:Mam włascie kamere na żywo - http://www.magtrk.ru/webcam/ ,tylko szkoda że nie można się tam tak łatwo dostac jak twierdzisz. :(
To kamera czy aparat? :wink: I co to za świecące sznury? Ozdoby świąteczne? 8)

Michał Karol
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: Michał Karol »

Gość napisał:
Mam włascie kamere na żywo - http://www.magtrk.ru/webcam/

Dlaczego po tej drodze nikt nie jeździ? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Marek 54
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Marek 54 »

Jeśli myślicie o tej podróży poważnie to ja też się dopisuję. Jadę motocyklem. Ktoś mówił, że koszt frachtu do Ameryki wynosi około 1000$. Jak to sprawdzić?

Marcin Mig
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Marcin Mig »

czesc. fajnie ze ktos zainteresowal sie tym tematem. Planuje podroz przez Rosje do Ameryki. Moja siostra sprawdza mi mozliwosci dostania sie do Ameryki u Amerykanow.
Od tych informacji będzie zalezazała moja trasa. Nie ukrywam ze głownym celem podrozy jest poznanie Rosji ( planuje tam spędzić około 2-3 miesiecy). Potem chce sie dostać do USA najlepiej ze wschodu. Licze ze znajde mozliwosc dostania sie tam za mniejsza kase niz 1000$. Jak czegos sie dowiem dam znac. Tez szukam kompanow podrozy. Start kwiecien - maj 2007.
zielionyj

Padrozhnik.NET
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Padrozhnik.NET »

Z Magadanu sa rejsy do Anchorage. Tak wiec chyba nie bedziesz mial klopotu z wyjazdem. Tylko zdaje sie, ze bilet moze kosztowac b. drogo cos ok 600USD

A vot zdes' Vam Magadan, smotrite:

Magadan

Obrazek

Co do kamery.
Kamera znajduje sie na wyzce telewizyjnej i pokazuje glowna ulice Magadanu: ul. no? jaka?

Lenina;)

Po prawej jest Gorodskoi Park z czasownia, po lewej eleganckie kamienice, kstati, sa tam 2 aviakassy i zheleznodorozhnaya kassa, mozna rezerwowac bilety.

Radze poszukac telefonu do jakiejs aviakassy w Magadanie, zadzwonic i zapytac o loty do Anchorage i ceny.

Pozdrawiam!
Cziariek;)

Awatar użytkownika
mlody78
Kanclerz
Kanclerz
Kontakt:

Post autor: mlody78 »

Padrozhnik.NET pisze:Co do kamery.
Kamera znajduje sie na wyzce telewizyjnej i pokazuje glowna ulice Magadanu: ul. no? jaka?

Lenina;)

Po prawej jest Gorodskoi Park z czasownia, po lewej eleganckie kamienice, kstati, sa tam 2 aviakassy i zheleznodorozhnaya kassa, mozna rezerwowac bilety.
chodzi o to, że nie jest to przekaz live z kamery tylko wklejone zdjęcie..zawsze to samo od ładnych kilkunastu miesięcy...
przynajmniej ja nie zauważyłem żadnej zmiany...
będę wdzięczny za korzystanie na forum z funkcji Szukaj ...przed zadaniem pytania...

Padrozhnik.NET
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Padrozhnik.NET »

Aj tam, opowiadasz,
co nie jezdza? Przed chwila jezdzili, zapisalem pare zdjec.

Zwroc uwage na roznice czasu Warszawa - Magadan: + 10 godzin
Jesli chcesz ogladac ul. Lenina za dnia, musisz wejsc na kamere noca.
W Magadanie pewnie bedzie jasno okolo 8. - 8.30
Poprobuj po polnocy.

Czarek

Awatar użytkownika
mlody78
Kanclerz
Kanclerz
Kontakt:

Post autor: mlody78 »

Padrozhnik.NET, zwracam honor :wink:
tyle razy próbowałem...a teraz piękna zima na obrazku i ładnie to wszystko wygląda)))
będę wdzięczny za korzystanie na forum z funkcji Szukaj ...przed zadaniem pytania...

ODPOWIEDZ