Przewodnik po Bajkale i okolicach

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
riksza
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Przewodnik po Bajkale i okolicach

Post autor: riksza »

Cześć. Czy możecie polecić dobry przewodnik po Bajkale po rosyjsku?
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS »

Obecnie na rynku dostępne są :

1. "Bajkał i Góry Przybajkala" - Autor:Alicja Wiącek, Jędrzej Łukowski . Najnowsza pozycja na rynku. Ten wydaje mi się najlepszy.

2. " Bajkał Morze Syberii ", autor :Maja Walczak, Wojciech Kowalski . Z 2005 roku.

3. j/w tylko nowsze tylko z 2007 , autor : w. Kowalski
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

riksza
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Ale to są książki polskich wydawnictw, chyba że są też po rosyjsku?
Jestem teraz w Moskwie i wątpię by były one tutaj dostępne. Jednak sprawdzę, dziękuję.
riksza
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Zadam pytanie w tym wątku, gdyż się łączy ono z poprzednim. Wracając z Ułan-Ude do Irkucka chciałam pojechać ze Sljudjanki do Portu Bajkał Krugobajkałką. Jednak z tego co znalazłam na poniższej stronie

www.krugobaikalka.ru

wynika, że przejazd tą koleją to nie tyle przejazd, co cała wycieczka z dodatkowymi atrakcjami, przwodnikiem itd. A mnie interesuje przejechanie się koleją bez tych dodatków. Czy jest możliwe zarezerwowanie biletu tylko na przejazd Sljudianka-Port Bajkał???Może nie stanowi problemu kupienie biletu w dniu wyjazdu. Choć z informacji w internecie wynika, że cieszy się taką popularnością, że czasem można tylko pomarzyc o dostaniu biletów w czerwcu.
esculenta
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: esculenta »

Wszystkie pozycje Wołkowa S.N. Jest to osoba która piechotą okrążyła Bajkał i wie co pisze. Wszystkie przejazdy z Sljudjanki do Portu Bajkał to przejazdy z atrakcjami. W czerwcu mogą być problemy z dostaniem biletu na ten pociąg, dlatego lepiej wcześniej rezerwować.
Łukasz Piotrowski
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: Łukasz Piotrowski »

Na Krugobajkalce, oprócz tego śmiesznego turystycznego pociągu, jeździ też normalny, rozkładowy pasażerski. Problem w tym, że jeździ tylko w wybrane dni tygodnia. W związku z tym, że jest to pociąg podmiejski nie ma limitu na ilość sprzedanych biletów :)
Wiesław
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Wiesław »

Podawałem w innym wątku rozkład na 2010:
http://irkutsk.tutu.ru/rasp.php?st1=11138&st2=11238

Z atrakcjami jeździ we środy i soboty i to 2 godziny dluzej
Zwykły nie jedzi we wtorki, środy i soboty - podróz od 13:30 do 19:40

Naciśnij na linie elektriczki to zobaczysz całą trasę, naciskając miejscowość mozna zobaczyć
rozkład elektriczek z tej miejscowości

Ja planuję jechac w piątek 16-07 - czy się wepchamy wszyscy nie wiem
to piątek weekend moze byc tłoczno?

Pozdrawiam, Wieslaw
ODPOWIEDZ