Międzylądowanie w Moskwie

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
maribell7
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Mię™dzylę…dowanie w Moskwie

Post autor: maribell7 »

Witam,
Obecnie przebywam w Chinach, ale chciałabym zabukować lot na trasie Pekin-Londyn. Znalazłam już jeden interesujący, z międzylądowaniem w Moskwie. Miałabym kilkanaście godzin przed moim odlotem do Londynu, więc pomyślałam, że byłaby to wspaniała okazja, żeby zobaczyć choć malutki fragment Moskwy. Ale mój problem polega na tym, że nie jestem do końca pewna jak to jest z tymi wizami. Czytałam o zaproszeniach i voucherach i nie uda mi się zdobyć żadnego z nich. Ambasada rosyjska w Pekinie też odpada, bo będę tam przejazdem. Czy w takim razie mam jakiekolwiek szanse na opuszczenie lotniska na parę godzin, żeby trochę pozwiedzać? Czy można na rosyjskim lotnisku załatwić sobie "przepustkę" na parę godzin? Starałam się znaleźć odpowiedź na forum, ale mi się nie udało, więc z góry przepraszam, jeśli taki temat był już poruszany.
Pozdrawiam

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR »

nie zobaczysz moskwy, musisz mieć wizę.. przynajmniej tranzytową.

ale nawet jeśli to kilak godzin nie wystarczy na dotarcie do centrum i powrót...
jest co prawda aeroexpress, lecz dojechać aby pooddychać zanieczyszczonym powietrzem na białoruskiej i powrót to chyba nie to co chciałabyś.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia »

Ale już kilkanaście godzin może wystarczyć na choćby krótki spacerek po Moskwie. Zakładam oczywiście, że ta kilkunastogodzinna wypadaa w dzień, a nie w nocy :D
Przejazd aeroekspresem z lotniska do centrum w jedną stronę to raptem 35 minut (tyle, że w przejazd tam i nazad musisz zainwestować 600 rubelków), a z Dw. Białoruskiego można np. przejść się Twerską w stronę Kremla i Placu Czerwonego. Można też podjechać metrem, które samo w sobie jest atrakcją (aczkolwiek nie w godzinach szczytu) :lol:
Wizę tranzytową powinni Ci dać na pdstawie tego biletu Pekin-Moskwa-Londyn. Wprawdzie jeśli podczas przesiadki w Moskwie nie zmieniasz lotniska to ponoć wizy nie potrzeba, ale są tu różne interpretacje, więc nawet na tzw. wszelki wypadek chyba warto ją mieć. Tym bardziej, że w czasie kilkunastu godzin lepej chyba wyrwać się w miasto, niż siedzieć w strefie tranzytowej na Szeremietiewie czy innym Domodiedowie

Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: ARTURINGA »

UMOWA
między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Federacji Rosyjskiej
o warunkach podróży obywateli Rzeczypospolitej Polskiej i obywateli
Federacji Rosyjskiej

Artykuł 7
Z obowiązku posiadania wiz w dokumentach stwierdzających tożsamość
zwolnieni są następujący obywatele Państw Umawiających się Stron:

4) pasażerowie podróżujący samolotem, przelatujący tranzytem przez terytorium
Rzeczypospolitej Polskiej lub terytorium Federacji Rosyjskiej, posiadający dokumenty uprawniające do wjazdu do państwa docelowego oraz bilet lotniczy z potwierdzoną datą wylotu z przesiadkowego portu lotniczego na terytorium
Rzeczypospolitej Polskiej lub na terytorium Federacji Rosyjskiej w ciągu 24 godzin
od chwili przybycia. Osoby te nie mogą opuszczać terytorium portu lotniczego
, za wyjątkiem przypadków, w których posiadają stosowne zezwolenie właściwych
władz granicznych.

Zoya Nikitin
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Zoya Nikitin »

jeżeli będziesz miała wizę to kilkanaście godzin spokojnie wystarczy. ja mam co jakiś czas gości z okazji "miedzylądowania" - wyrabiamy się zobaczyć pare miejsc i zjesc domowy obiad ;) niekoniecznie na bialoruskim ;)

kiedys z lotniska jezdzil autobus do centrum, malo sie zmienia, wiec podejrzewam, ze nadal jezdzi ;)

Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

Wiza to tranzytowa to dopuszcza ;-)
np. przesiadkę z Sheremietjewa na damadiedewo.
30km? miedzy lotniskami...

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Szeremietevo (Terminal F) - Domodedovo to około 90 km autem.

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

ok uściślając przez centrum szybciej LEningradka- TTK- Kaszirka (bliżej), ale tylko w nocy :), 90 będzie przez MKAD.

Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

albo...
45 min AEROEXPRESS -> Białoruski-> Pawelski-> AeroExpress 50 min.
w każdym razie tranzyt w Moskwie miedzy lotniskami jest dopuszczalny jak się: WIZĘ MA! ;-)

Wizy niet... niet wyjscia na miasto.
PS.
Nawet z Szeremietiewa 1 na 2 ... jak sie wizy nie ma, Dostaje sie Miłych Panów pograniczników do OBSTAWY na przejazd Służbowym Pogranicznikiem UAZ.

aaa bywa ze jak się tranzytowa ma, tez jest pytanie A GDZIE PRZESIADKA? SHM-2? ok PODWIEZIEMY... :-) i tez z obstawą ;-) żeby czasem na miasto nie wyskoczyć :-)

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

no to bardzo łądnie z ich strony, mogliby wymagać wizy tranzytowej.
zupełnie bezinterespownie i bezpłątnie przetransferują na Szeremetvo 1<>2 ?? :o

maribell7
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: maribell7 »

Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Chyba jednak pojadę do Pekinu trochę wcześniej i postaram się załatwić tę wizę. Do Moskwy przylatuję koło 6.00 rano a wylot do Londynu mam po 22-ej, więc się opłaca. :)

zemleduch
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: zemleduch »

Hej - mam takie pytanie: lecę z Kijowa do Biszkeku z międzylądowaniem w Moskwie. Mamy tam zaledwie pare godzin i absolutnie nie chcemy opuszczać lotniska.
Nie mamy wyrobionej wizy kirgiskiej gdyż chcemy wyrobić ją on-arrival, na lotnisku.

Czy wobec tego będą jakieś problemy, że nie mamy tranzytowej wizy rosyjskiej?

bo w sumie umowa miedzy Rp a FR mówi, że zwolnieni z jej posiadania są ci którzy mają dokument upoważniający do wjazdu do kraju do ktorego sie leci i posiadający bilet z wylotem <24h. A my takiego dokumentu nie posiadamy, mamy tylko bilet.

Ktoś ma jakieś doświadczenie w tym zakresie?

Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

A - w Kirgizji możecie wizy nie uzyskać? i co wtedy? zwłaszcza ze jest tam teraz "zawierucha" .
B - Umowa miedzy RP a FR faktycznie jest ale... dla świętego spokoju polecam robić wizę Tranzytową, w przypadku zatrzymania zanim wyjaśnicie sprawę, zanim sie wszystko wytłumaczy .... samolot odleci. Były takie przypadki w 2008, 2009r ze mimo umowy turyści byli zatrzymywani.

zemleduch
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

A czy jest ryzyko, że nie uzyska się wizy kirgiskiej? przecież właśnie zasadą OAV jest że przyznawana jest od ręki każdemu. Jak już bedziemy w Biszkeku to już się nie martwie - tak pogadamy żeby bylo dobrze. ja się martwie: wejściem do samolotu w Kijowie - pani z Aeroflotu zapewnia że załoga nie będzie robiła żadnego problemu, i martwie się tym czy w Moskwie jest wogole mozliwość, żeby mnie ktoś tam kontrolował.

Będąc cały czas w strefie tranzytowej przecież nie przechodzi się przez żadne kontrole pograniczników rosyjskich, prawda?

Dla świetego spokoju to i pewnie bym zrobil, ale rzecz w tym, że dowiedziałem sie o takim ryzyku dośc późno, bo 10 lipca mamy lot z Kijowa a 1 lipca chciałem już na Ukraine ruszyć, więc jakby nawet czasu nie staje żeby taką wize załatwić - a może ktoś zna sposób? Konsulaty w Lwowie/Kijowie?

Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

A ja jednak bym pomyslal o KIRGIZKIEJ WIZIE ;-)
Ostrzeżenie MSZ dla osób planujących podróż do Kirgistanu

2010.04.07
W związku z napiętą sytuacją wewnętrzną w Republice Kirgiskiej i wprowadzeniem stanu wyjątkowego Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca obywatelom polskim powstrzymanie się przed wyjazdami do tego kraju.

Niniejszy komunikat ma charakter informacyjny i nie może stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń.

Piotr Paszkowski
Rzecznik Prasowy MSZ

zemleduch
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

na podstawie tej notatki radzisz, żeby zaopatrzyć sie w wize przed wyjazdem? nie rozumiem, co ma piernik do wiatraka?

Jeśli nikt nie może mi poradzić niczego konkretnego, to może chociaż jesteście mi wstanie powiedzieć, czy mając przesiadke samolotową - w tym wypadku w Moskwie- przechodzi się kontrole paszportową rosyjskich służ granicznych? Podkreślam - to jest to przesiadka i to w obrębie jednego terminalu - nie ide po bagaż, nie wychodze na miasto, siedze w poczekalni i ide do gejta odlotu.

Jesli już radzicie uzyskać tą wize rosyjską to gdzie najszybciej można by to zrobić na Ukrainie? W Kijowie czy we Lwowie? (czy wogóle można uzyskać wize tranzytową w konsulacie we lwowie?) I ile to może potrwać i ile kosztować?

Bede jeszcze dzwonił w pon do ambasady rosyjskiej zeby sie ustosunkowali do tego, czy jesli jade do kirgistanu gdzie mozna uzyskac wize on-arrival to moze za dokument potwierdzajacy mozliwosc wjazdu do danego kraju wystarczy oficjalne info o wydawaniu wiz Polako on-arrival.

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

oczywiście że będziesz miał kontrolę służb mundurowych.. to zawsze i chętnie zrobią :)
a moze jesteś narko-kurierem i masz na ciele poprzyklejane różne paczuszki ? Szary Medved nie śpi :)

zemleduch
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Stan wojenny jest w dwóch prowincjach, a nie w całej Kirgizji. Wizy na lotnisku są wydawane normalnie - bez żadnych problemów. Odśwież swoje info. Na marginesie: świeże info od kirgizów - w kraju jest spokojnie, pobili się tylko na południu, ale tam też już się stabilizuje i od dłuższego czasu nie dochodzi już do walk, wygląda na to, że sytuacja wraca do normy.

Tłumacząc prosto - w Kirgistanie chcą obcych i wpuszczają obcych, problem jest czy ja do Kirgistanu w ogóle dolece - na pewno nie omieszkam zdać tutaj relacji jak ta przygoda wyglądała.

Ok, czyli wizy rosyjskiej nie zrobię - będę jechał z dokumentem upoważniającym mnie do wjazdu na terytorium Kirgistanu - czyli w tym przypadku - oficjalną informacją o liście krajów, których obywatelom wydaje się wizy w punkcie konsularnym na lotnisku Manas.

ARTURINGA - wspominasz o wypadkach nie wpuszczenia turystów przez rosyjskie służby - są to konkretne przykłady - relacje z pierwszej reki? Jest to reguła czy wyjątki?

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia »

Na stronie konsulatu RP w Ałma Acie (www.almaty-polemb.net) jest (przynajmniej parę dni temu jeszcze było) zalecienie, by unikać podróży do południowego Kirgistanu. O Biszkeku, który jak wiadomo leży na północy, mowy nie było, co nie znaczy, że i tam nie należy zachować ostrożności.
W każdym razie granica, przynajmniej od strony Kazachstanu, jest otwarta, ludzie jeżdża, lotnisko w Biszkeku też działa. Choć sytuacja z potrafi się tam zmienić z dnia na dzień, kwietniowe zamieszki w Biszkku, i ostatnie na południu, też wybuchły dość niespodziewanie

zemleduch
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Słuchajcie, tak jak powiedziałem - pojade i będę tak działał, żeby mnie puścili - na pewno zdam relacje jak to realnie wygląda.
Jeszcze jedna prośba - czy mógłby ktoś zalinkować tutaj tą umowę pomiędzy FR a RP ale po rosyjsku?

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

Poszukaj na stronach Ambasady Rosji gdzieś tam była w PL i ROS.

zemleduch
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Szanowny Panie ARTURINGA!

Pozdrawiam Pana z Biszkeku.

Siejesz Pan dezinformacje. Motywacje Pana moge jedynie odgadywac, ale latwo sie ich domyslic widzac czym sie Pan zajmujesz. Kreujesz sie pan na Wielkiego Znawce Wschodu, a tymczasem okazuje sie, ze bajki Pan opowiadasz. Radze sie najpierw bezposrednio zaznajomic z tematem zanim zacznie sie kogos pouczac i rozstawiac po katach.

Napisalem to dlatego, zes napsul mi Pan krwii tym tematem i przyspozyl duzo niepotrzebnego stresu. Za to serdecznie nie dziekuje.

A teraz jak sprawa wyglada realnie:
Lecielismy z Kijowa, przy check-in'e pani sie jedynie zapytala dlaczego nie mamy wizy wjazdowej do Kirgistanu. Odpowiedzielismy, ze nie potrzeba bo otrzymujemy takowa na lotnisku. Acha- a to prosze bardzo. Kontrola paszportowa ukrainska - bez mrugniecia okiem. W moskwie - po wyjsciu z samolotu - przechodzimy kanalem do tranzytu/transferu i jestesmy poddani jednej kontroli (skan rzeczy) i nic wiecej!!! wsiadamy do samolotu do Biszkeku bez najmniejszego problemu. W MOSKWIE NIKT NAM NIE ZAGLADA DO PASZPORTU!!! wiec mowy nie ma o szukaniu jakiejsc wizy! W BIszkeku wszystko normalnie, wizy wydaja od reki w tempie 1 wiza na 30sec, we wniosek nawet nie patrzy pani, foto nie potrzebne, byle zaplacic: 70USD lub 60EUR. kontrola paszportu i juz jestesmu w Kirgistanie.
Wszystko kaze wierzyc (takie jest rowniez zdanie pani z Aeroflotu) ze sprawa przesiadki w Moskwie wyglada dokladnie tak samo lecac np z Warszawy.

Tyle.
Dziekuje i pozdrawiam!

zemleduch

Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

zemleduch
W MOSKWIE NIKT NAM NIE ZAGLADA DO PASZPORTU!!! wiec mowy nie ma o szukaniu jakiejsc wizy! W BIszkeku wszystko normalnie, wizy wydaja od reki w tempie 1 wiza na 30sec, we wniosek nawet nie patrzy pani, foto nie potrzebne, byle zaplacic: 70USD lub 60EUR. kontrola paszportu i juz jestesmu w Kirgistanie.
osobiście w to NIE WIERZE!!! Bylem W Kirgizji, i w Rosji NIE RAZ!!!
Kontrola na Lotniskach w Rosji jest i to NIE BYLE jaka, nie wierze to JEDYNEMU POLAKOWI na swiecie wszystko poszlo inaczej niż zawsze??? (no chyba ze jesteś MEGA-szcześciazem, ps. to podaj nr w lotto: kupuje w ciemno :lol: )

teraz można na forum napisać ze się jest na MARSIE... ;-)

wilek
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: wilek »

ciekawa informacja na stronie lotniska
jak się ma postój dłuższy niż 24h to można wyrobić na lotnisku wizę tranzytową
(ktoś chyba wspominał, że nie można)
ktoś to testował?

"International transit passengers whose transfer requires their stay at Sheremetyevo Airport in excess of 24 hours, may obtain a Russian transit visa at the airport (upon presentation of their connecting flight tickets and valid IDs). The consular officer on duty is available at Sheremetyevo every day from 6:00 a.m. through 1:00 a.m. The consular officer can be reached at (+7 495) 971-20-82. We strongly recommend you should inquire about obtaining a Russian transit visa well in advance at the Russian Consulate or Embassy in your country."

zemleduch
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

No widzi Pan, nie daje Pan wiary, bede musial posilkowaqc sie twardym dowodem w postaci zdjecia mnie, kirgistanu i mojej wizy kirgiskiej uzyskanej na lotnisku. postaramn sie to zrobic jeszcze dzisiaj, choc trudno jest uploadowac zdjecia w warunkac karakolskiej kafejki internetowej.

I chce zaznaczyc, ze nie udalo sie to jednemy polakowi, ale 4 (minimum) a takze wszystkim innym pasazerom tranzytowym ktorzy przeszli z nami do strefy tranzytowej.

Najlepiej, zebym dluzej nie byl posadzany o klamstwo niec jakis admin zlokalizuje IP kompow z ktoryc wysylalem wiadomosci - cyba to bedzie rowniez twardy dowod - na rzetelnosc moic informacji i Panska niekompetencje.

Pozdrawiam z przedpola Tien-Shanu.

zemleduch
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

http://zapodaj.net/66196107c146.jpg.html

sorry za jakosc, widac moje nazwisko, date wydania wizy,
wrzucilbym jakies zdjecia kirgistanu ale niestety kumpela robi foty w ravkach...

jeszcze jakies watpliwosci?

Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

Na razie widzę wizę, wizy wydawane są tez w konsulatach, Z tego co wiem już wydają.
Na twojej wizie nie ma miejsca wydania.
Dowód słaby.

ZAKŁADAM CZYSTO TEORETYCZNIE ;-)
POWIEDZMY ZE NAWET DALI CI JĄ w Biszkeku - na Porcie lotniczym
W MOSKWIE NIKT NAM NIE ZAGLĄDA DO PASZPORTU!!! wiec mowy nie ma o szukaniu jakiejś wizy!
ALE W TO, TO JUŻ NIE UWIERZĘ!!!!
Nikt Cie nie sprawdzał, nikt nie kontrolował, a może NIGDZIE W OGÓLE nie POLECIAŁEŚ? ;-)
albo... przeszedłeś kontrole i nawet nie wiedziałeś?
polakom się to zdarza kiedy w rozkoszy C2H5OH - podróżują ;-)

zemleduch
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Sluchaj Kolego - wlasnie o takim odnoszeniu sie do ludzi mowilem kiedy wspomnialem rozstawianie po katach.

Ale jestem uparty, obecnie jestem w Jalal-Abadzie, jak tylko bede mial mozliwosc wstawic swoja fote z jakims jednoznaczynym dowodem mojej bytnosci nie tylko w Kirgistanie ale i na lotnisku w Moskwie uczynie to. Nie omieszkam rowniez zalinkowac tutaj sowojej relacji z 3-miesiecznej podrozy po Azji jak wroce w pazdzierniku.

A Pan, Panie Kolego niech pozostanie przy swojej niewierze i wierze we wlasne ubzdurane przekonania.

Pozdrawiam,
zemleduch[/list]

zemleduch
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Tak jak obiecałem - wracam tu.
Oto trzy przykładowe moje zdjęcia z Kirgistanu:
Lotnisko w Biszkeku - (Więcej wiary Panie ARTURINGA!!!)
http://zapodaj.net/29c54ab8d943.jpg.html
droga z lotniska do miasta:
http://zapodaj.net/56ec95f25665.jpg.html
Biszkek:
http://zapodaj.net/b0737bc55d30.jpg.html
w kirgiskiej jurcie:
http://zapodaj.net/252c4ef7db23.jpg.html

Oczekiwałbym od Pana przeprosin za te niskie insynuacje jakobym miałbym tutaj kłamać.

tatanka
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: tatanka »

Zemleduch, lepiej zapodaj jakąs relację i zdjęcia z Kirgistanu. Artur chyba Cię już nie przeprosi, bo ma zakaz pisania na forum. Wydaje mi się, że nikt inny nie miałby powodów, żeby Ci nie uwierzyć, więc udowadniać chyba już nie musisz, a zdjęcia i relacje pewnie chyba dużo osób z zainteresowaniem poogląda i przeczyta:)
Pozdro!

ODPOWIEDZ