Wizy, bilety, noclegi - krok po kroku - kompendium wiedzy

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
Awatar użytkownika
MorgothV8
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Wizy, bilety, noclegi - krok po kroku - kompendium wiedzy

Post autor: MorgothV8 »

Witam, mam taki pomysł - nie wiem na ile to wypali mianowicie:
Chciałbym zebrać w jednym poście informacje dla osób chcących samodzielnie wyrobić sobie wizę do Rosji, zakupić bilet na, zarezerwować hotel/hostel/kwartirę w Rosji
Chodzi mi o taki poradnik krok po kroku. Wiadomo pośrednikom to nie będzie pasowało i będą nam to utrudniać ale spróbujmy.
Wszystko krok po kroku, niedługo będę próbował sam to zrobić, liczę na pomoc tych co sie znają, wszystko co sam zrobię/dowiem się opisze tutaj DOKŁADNIE
Będę zbierał informacje i edytował pierwszy post. Na razie pytania:

Wiza do Rosji:
1) Jakie potrzebne dokumenty: paszport, wałczer, zdjęcia do wizy, coś jeszcze? Jak je wypełniać?

-- Ankieta wizowa
-- Paszport ważny co najmniej 180 dni po terminie końcowym wizy
-- Zdjęcie o wymiarach 3x4 cm
-- Wałczer turystyczny - na razie muszę poszukać jakiegoś źródła gdzie można taki dostać, ew. kupić byle tanio - to trzeba ogarnąć
-- Ubezpieczenie NIE jest konieczne - nasz wybór ale należy to zweryfikować - bo znalazłem też że jest bardzo wskazane i to konkretnej firmy - Europa

Na naszej stronie: http://www.rosjapl.info/rosja/wizy.php
Na stronie Ambasady Rosyjskiej:
http://www.rusemb.pl/index.php?option=c ... 58&lang=pl
http://www.rusemb.pl/index.php?searchwo ... ch&lang=pl

2) Gdzie można pobrać wzory potrzebnych dokumentów: do wydrukowania: inet itd.?

-- Ankieta wizowa: http://uploading.com/files/f746dceb/ankieta.doc/
-- Przykładowy wzór: http://www.google.pl/url?sa=t&source=we ... RbM4tJAufg
Można także jak się ma daleko do konsulatu poprosić kogoś o złożenie papierów:
Złożenie też upoważnieniem.Wymagane dokumenty(paszport,wniosek,foto)+upoważnienie pisemne podpisane przeze mnie.
"Ja niżej podpisany ..... legitymujący się dowodem ..... i paszportem ......
upoważniam ...... legitymującego się dowodem..... do....... " itd
oficjalne urzędowe upoważnienie do ściągnięcia z netu.

3) Czy potrzebne zaproszenie? Jak je zdobyć? Jakiś wzorzec? Możliwe że konieczne są zaproszenia od firm? Jakich?, Za ile? Gdzie zdobyć? Może potrzebne jakieś "specjalne" kontakty z takimi firmami? Może Rosjanin może nas prywatnie zaprosić - jak to zrobić? Co On/Ona musi wypełnić? Jak zapłacić/zrobić przelew do Rosji?

-- Potrzebne zaproszenie (wałczer) turystyczny, jeszcze musze poszukac jak go zdobyć
Kontakty (ale nie wiem czy mogą coś pomóc z zaproszeniami):

Murmansk: Geroyev-severomortsev 21-71, Semyonovskoe ozero busstop. Vadim: +79212714422 begin_of_the_skype_highlighting              +79212714422      end_of_the_skype_highlighting, skype: Vadim Appleton

Vorkuta: Lilka, +79121763603, Shahterskaya Naberejnaya, 10 b, icq: 429949682

Lwów: Julia, Skrybnika, Syhiw, Santa Barbara 7/67, +380984449763, skype: Julia Lokietko

Irkuck, hostel Baikal Explorer, ul. Marata 13/7 koło placu Kirowa. 1800m od dworca.
10 miejsc w 3 pokojach, kuchnia, łazienka, ciepła woda, właścicielka pani Lena: +79500890255, cena 400 RUR
Aby otworzyć nacisnąć: 38/ I piętro m 3.

4) Ubezpieczenie - czy konieczne? Jakie są akceptowane, gdzie kupić, jakiej firmy? Jakie najtańsze? Co obejmuje?

-- Podobno nie jest wymagane, ale w praktyce konieczne - konsul wymaga, podobno akceptowane jest bardzo niewielu firmy 3-4? Napewno firmy EUROPA:
http://www.tueuropa.pl/index.php
Tutaj wyszukiwarka ubezpieczeń do Rosji (i nie tylko) nie wiem na ile skuteczna, prosze o pomoc:
https://www.inseco.pl/turystyka/form.ht ... ection=219

5) Konsulaty: Czy są czynne w soboty? jakie są kolejki? Kiedy trzeba przyjść? Ile wizyt niezbędnych? Czy jest rozmowa z konsulem? Czy zawsze wydają? Jakie są opłaty? Jakie są typy wiz? Jak zapłacić - gdzie?

Konsulat/Ambasada Rosji w Polsce: http://www.rusemb.pl/
Czekam na opinie osób które już to samodzielnie robiły
Kolejki są duże, trzeba być najlepiej poprzedniego dnia około 22:00, potrzebne są 2 wizyty

6) Może jakieś delegatury do załatwiania grupowego z forum - oczywiście z jakąś dopłatą, ale nie tyle co u pośrednika?

Bilety na RZD.RU
RZD.RU:
1) Jak można zapłacić za rezerwację? Nie mając karty kredytowej? Nie mając karty obsługiwanej przez RZD - może się dogadać z kimś kto ma za drobną dopłatą za usługę?

1) Z tego co wiem trzeba mieć kartę żeby zapłacić za bilet elektroniczny. Z polskich kart obsługiwana jest jedynie karta BZ WBK.

2) Jak odebrać bilet? Elektroniczny? Jak zamienić go na prawdziwy? gdzie można zamienić? Czy można jechać na elektronicznym?

2) Po dokonaniu opłaty drukujemy bilet elektroniczny. Jeśli jest na nim informacja że nie trzeba go wymieniać, to na podstawie takiego wydruku możemy już podróżować. Większość jednak wydruków nie ma takiej informacji i należy wymienić je na prawdziwy bilet. Można to zrobić jedynie na terytorium Rosji (na dworcach w każdym większym mieście). Na niektórych dworcach są do tego przeznaczone specjalne niebieskie budki. Jednak nawet tam jest również możliwość wymiany wydruku na prawdziwy bilet w normalnej kasie biletowej na dworcu.

Lotnicze:
1) Jak zarezerwować lotnicze? Jak płacić? Jaki przewoźnik? Jakie ukryte opłaty? Ile można bagażu? Co nie można przewozić? Jakieś wyszukiwarki tanich lotów w Rosji? jakie potwierdzenie drukować?

Autobusy/Busy:
1) Jakieś strony z wyszukiwarkami? Jak płacić, Jak kupić bilet? Czy są elektroniczne? Czy są jakieś strony z opisami nietypowych dróg - po zimnikach, po śniegu, na dalekiej północy/wschodzie?

Statki/Promy
1) j/w: po rzekach, morzu, jeziorach
2) Co można przewozić
3) Kursy lodołamaczami?

Noclegi
1) Jak zarezerwować hotel/hostel w Rosji? Telefonicznie? Internetowo? jakieś przykładowe strony z hotelami/hostelami? Jak zapłacić za hotel/rezerwację/zaliczkę - jakie karty działają? jak zrobić przelew do Rosji najtaniej?
2) Jak zorganizować nocleg na HospitalityClub (HC)? Polecane kontakty z HC w różnych miastach

Prośba do wszystkich chcących pomóc, odpowiadajcie na którekolwiek pytanie, ja będę uaktualniał pierwszy post, sam na kilka odpowiem ale muszę sobie wszystko uporządkować, część odpowiedzi zapewne znajdzie się używając SZUKAJ na forum - w wolnej chwili postaram się jak najwięcej wyszukać i sam sobie odpowiedzieć, ale proszę wszystkich o pomoc.

Pozdrawiam, i mam nadzieję że powstanie z tego fajny tutorial jak samemu w 100% zorganizować podróż do Rosji.
Ostatnio zmieniony sob 17 lip, 2010 11:09 przez MorgothV8, łącznie zmieniany 10 razy.
Były Polarnik na Polskiej Stacji Polarnej "Hornsund"
Teraz programista na swoim
Fuji GSW, Pentax 67, Nikon F4, FM2, D3, D3200 FS + cała szklarnia

IVAN VII
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: IVAN VII »

Bylem w tym roku na Syberii rowerem. W Irkucku nocowalem w Hostelu Baikal Explorer na ulicy Marata 13 m 3.To bardzo blisko z dworca 18oo m obok placu Kirowa w centrum miasta. Miejsca na 10 osob ,w trzech pokojach,jest kuchnia , lazienka z ciepla woda i staly bezplatny dostep do internetu. Wlascicielka Pani Lena zna doskonale okolice Irkucka , Bajkal ,udzieli wielu praktycznych informacji , ktore ulatwia tanie zwiedzenie okolic Irkucka .Informacjeplorerhostel.ru : www baikalex tel. +79500890255, cena 400 R ok12 Euro Pani Lena zna doskonale angielski. Poza hostelem ma jeszcze maly domek nad brzegiem Bajkalu. / Wazne ! aby otworzyc drzwi trzeba ncisnac 38 / I pietro m 3.

Agmani
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: Agmani »

to jeszcze może odpowiedzi na pytania
- ile się czeka na wydanie wizy, ile to wizyt w ambasadzie/konsulacie
- czy to prawda, że w Wawie na Belwederskiej trzeba być przed świtem i są straszne kolejki?
- na ile przed planowanym wyjazdem można wyrobić wizę?

misiekk76
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: misiekk76 »

Ja wizę wyrabiałem przez biuro wizowe (turystyczną na Rosję + tranzytową przez Białoruś), koszt, to coś ok 100 zł, natomiast - ambasada R. paszport zanieść, odebrać, ubezpieczenie skołować, voucher wykombinować, potem jeszcze to samo do Białoruskiej, zawieźć odebrać... Jest to naprawdę przyzwoita opcja dla tych co nie mają za bardzo czasu na stanie w kolejkach.
Czekałem ok 3 tygodni na komplet.

Awatar użytkownika
MorgothV8
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

No że przez pośrednika o wiadomo, ale tutaj chodzi właśnie o zrobienie wszystkiego samodzielnie - po to ten temat.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia »

Jeśli ktośnie mieszka w Warszawie, Poznaniu, Krakowie czy Gdańsku, czyli w miastach "konsularnych", to chyba rzeczywiście bardziej się opłaca załatwianie wziy przez pośredników. Wyrabianie wizy na własną rękę wiąże się bowiem z co najmniej dwukrotną wizytą w konsulacie (nie tego samego dnia!), staniem w kolejce do złożenia wniosku (latem rzeczywiście kolejki są spore), dokonaniem opłaty wizowej (W WArszawie prowizja wynosi 11 złotych) itd.Jeśli dla zamiejscowych dodać do tego koszty dojazdu do i z miasta konsularnego, konieczość wzięcia dnia wolnego, to przez pośrednika może wyjść naprawdę taniej i bez nerwów

Awatar użytkownika
MorgothV8
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

O tym też już wiem, ale co jak ktoś chce to zrobić sam po to by się po prostu nauczyć jak to działa - nawet jakby wyszło drożej. Nie każdy lubi jak się go za rękę prowadzi.
Poza tym nie wierzę by wyszło taniej u pośrednika. Jak masz takie informacje to zsumuj koszty jakbyś to robił sam to porównamy z kosztami u pośrednika i przy okazji zobaczymi ile zarabiają :P

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Cóż, ostatni raz wyrabiałem wizę FR w kwietniu (tranzytową, samodzielnie). Koszty to: 156 PLN za samą wizę (z tego 11 złotych opłaty manipulacyjnej, nie do uniknięcia- kurs euro był wtedy poniżej 4 zł); kilkanaście złotych ubezpieczenie. Gdyby to była wiza turystyczna, to doszedłby jeszcze koszt vouchera, pewnie ok. 100 PLN. Czyli razem jakieś 270-280 zł. Gdybym zaś mieszkał nie w Warszawie, a dajmy na to w Białymstoku, doszedłby jeszcze koszt 2 dojazdów do i z Warszawy (po złożenie wniosku i po odbiór). Bilet kolejowy w jedną stronę (bez zniżek) to ok. 40 zł, więcx4 to już ok. 160 zł. Razem wychodzi więc sporo ponad 400 złotych. Myślę, ze w tej cenie da się już znaleźć pośrednika, zwłaszcza, że automatycznie zatroszczy się on o vaucher i ubzpieczenie

wilek
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: wilek »

co do kolejek w Warszawie to nie wiem jak jest teraz(choć domyślam się, że niewiele się zmieniło) ale ja załatwiałem wizę w czerwcu 2008 to:
kolejka była średnio długa ale w okresie pracy czyli od 8-12 wchodziło może 5-10 osób
głównie dlatego, iż w kolejce stoją ludzie w biur, którzy mają w magicznych teczkach po kilkadziesiąt paszportów...
część osób ma znajomości w środku i wchodzi bez kolejki (to tylko obserwacja niczym nie podparta ale tak to wygląda)
pamiętam, że jak ja stałem (byłem pierwszy w kolejce) to 5 kolejnych osób za mną to osoby z agencji
tego dnia zdążyły jeszcze 2-3 osoby prywatne następne w kolejce
ja zająłem kolejkę o 21.30 dnia poprzedniego (by mieć pewność, że wejdę i złożę wnioski) i co ciekawe pierwsza osoba z agencji przyszła o 23
z tego co pamiętam osoby, które przyszły po 4.30 rano wtedy nie miały szans
co do opłaty to nie pamiętam żadnych dodatkowych kosztów (konsulat miał/ma konto w kredyt banku i tam też pieniądze wpłaciłem i tego samego dnia złożyłem jeszcze kwity)
co do ubezpieczenia działała karta ISIC (no ale to dla studentów)

stelmach33
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Wiza w konsulacie

Post autor: stelmach33 »

Witam.
Dobrym sposobem na załatwienie wizy bez koniecznosci jechania , jest oficjalne,pisemne upowaznienie osoby mieszkajacej w miescie w którym znajduje się konsulat.Podlegam pod konsulat poznanski i juz dwa razy tak wize otrzymałem.Kolega z upowaznieniem poszedł odebrac i przesłał pocztą czy kurierem.Ostatni raz w zeszłym roku.
Nawet nie wiem gdzie jest konsulat i jak wygląda! :)
Polecam.

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR »

odebrać .. a złożyc też przez kolegę z pisanym ręcznie upoważnieniem ?

stelmach33
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: stelmach33 »

Tak.Złozenie też z upowaznieniem.Wymagane dokumenty(paszport,wniosek,foto)+upowaznienie pisemne podpisane przeze mnie.
"Ja nizej podpisany ..... legitymujacy się dowodem ..... i paszportem ......
upowazniam ...... legitymujacago się dowodem..... do....... " itd
oficjalne urzędowe upowaznienie do sciagnięcia z interu.
W moim przypadku była to znaczna oszczędność i czasu i pieniędzy.Do Poznania 200 km z 2 przesiadkami.A tak to polecony-priorytet za około 5 plnów.
Nie wiem czy zadziała w innych konsulatach!!! :|

Awatar użytkownika
zajonc
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Re: Wizy, bilety, noclegi - krok po kroku - kompendium wiedz

Post autor: zajonc »

MorgothV8 pisze: Bilety na RZD.RU
RZD.RU:
1) Jak można zapłacić za rezerwację? Nie mając karty kredytowej? Nie mając karty obsługiwanej przez RZD - może się dogadać z kimś kto ma za drobną dopłatą za usługę?
2) Jak odebrać bilet? Elektroniczny? Jak zamienić go na prawdziwy? gdzie można zamienić? Czy można jechać na elektronicznym?
1) Z tego co wiem trzeba mieć kartę żeby zapłacić za bilet elektroniczny. Z polskich kart obsługiwana jest jedynie karta BZ WBK.
2) Po dokonaniu opłaty drukujemy bilet elektroniczny. Jeśli jest na nim informacja że nie trzeba go wymieniać, to na podstawie takiego wydruku możemy już podróżować. Większość jednak wydruków nie ma takiej informacji i należy wymienić je na prawdziwy bilet. Można to zrobić jedynie na terytorium Rosji (na dworcach w każdym większym mieście). Na niektórych dworcach są do tego przeznaczone specjalne niebieskie budki. Jednak nawet tam jest również możliwość wymiany wydruku na prawdziwy bilet w normalnej kasie biletowej na dworcu.

A jeszcze mam takie pytanie odnośnie konsulatów. Czy każdą wizę można wyrobić w każdym konsulacie? Bo słyszałem że np. 30 dniową turystyczną tylko chyba w Wawie i Krakowie

pietia
Kanclerz
Kanclerz

W konsulatach jest rejonizacja. I w zasadzie nie można,, mając adres zameldowania np. w Poznaniu, a przebywając akurat w Warszawie czy Krakowie, wyrabiać sobie wizy właśnie tam. Choć tu dużo zależy od widzimisie konsula, by może w pewnych wypadkachidą na rękę

Awatar użytkownika
MorgothV8
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Uaktualniłem pierwszy post o zdobyte informacje.
Coś jeszcze postaram się sam dopisać, w wolnym czasie.
Dziękuję za informacje.

Awatar użytkownika
MorgothV8
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Cytat by elmo:
Żeby samemu załatwić wizę w Gdańsku potrzeba:
1. Voucher i potwierdzenie obsługi turysty - oba są razem na 1 stronie A4 (myślałam, że to 2 osobne papiery). Najlepiej zamówić przez serwis wizowy.pl (wszystkie rodzaje za 89 zł) lub wiza.info (1 wjazd, 14 dni - 59zł, 1 wjazd, 30 dni - 69zł, 2 wjazdy, 14 dni - 89zł, 2 wjazdy 30 dni - 99zł). Płaci się przelewem, przysyłają voucher mailem i trzeba go wydrukować na kolorowo. Obie firmy rzeczowo informują i odpowiadają na wszelkie pytania. W Gdańsku wydaje vouchery firma Tamara (niedaleko konsulatu) za 200zł (chyba na głowę upadli;).
Trzeba wybrać taki rodzaj voucheru (1 lub 2 wjazdy, 14 lub 30 dni), jaką chcemy wizę.

2. Ubezpieczenie - podobno w Gdańsku honorują tylko ubezpieczenia firm Hestia (ok. 150zł), Signal Iduna (ok. 200zł) oraz Europa (60zł). Postanowiłam nie kombinować z innymi, ubezpieczenie z Europy jakimś cudem najbardziej do mnie przemawiało :P Na ich stronie można znaleźć listę agentów sprzedających ich ubezpieczenia, w Gdańsku jest to biuro Aleksandra na Grunwaldzkiej 12 (jeśli ktoś chce przez pośrednika całą wizę do Rosji załatwiać, to oni mają najtaniej w Gdańsku).

3. Wniosek - trzeba uważać przy ściąganiu, bo na necie krążą stare wnioski - najlepiej ściągnąć ze strony ambasady FR, będzie aktualny.

4. Zdjęcie 1 szt. - ma być typu nowego paszportowego, bez uśmiechu, na wprost, nie starsze niż 6 miesięcy itd., ale z uśmiechem przyjęli :) Zdjęcie trzeba przykleić do wniosku. W konsulacie na stole jest klej, ale trochę się paprze;)

5. Paszport - musi mieć minimum 2 czyste strony obok siebie.

Następnie trzeba się przejść do konsulatu (w Gdańsku otwarty w pon., śr. i pt od 8.30 do 12.30). Podaje się w odpowiednim okienku komplet świstków, pan je ogląda i pyta, czy chce się wizę za tydzień (opłata konsularna 143zł) czy tego samego dnia (opłata konsularna 285zł) i daje odpowiedni świstek na przekaz pocztowy. Oddaje dokumenty. Trzeba pójść zapłacić na poczcie (prowizja 2,50zł, można użyć tego blankietu, który dają), w banku (różne prowizje) albo w biurze Tamara (prowizja 17zł, najbliżej, ale długo trwa wypisywanie; jak ktoś jest na rowerze, to lepiej na pocztę). Wracamy do konsulatu i oddajemy komplet z potwierdzeniem wpłaty. Czekamy na wizę :)

Koniec :)

Ceny, które podałam, są aktualne na dziś.
Pozdrawiam i miłego załatwiania

Awatar użytkownika
dubaj
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: dubaj »

Zakup biletów przez www.rzd.ru

Najpierw zakładamy konto w BZ WBK - po 4-5 dniach przychodzi pocztą karta debetowa (tzn ta do bankomatu) z sytemem 3D Secure.
Nią można kupować już bilety (a raczej je rezerwować).
Koszt konta (przy wpływie 1000 PLN na konto) - 3 PLN za kartę. Nie brać żadnych ubezpieczeń czy dodatkowych usług!

Po zalogowaniu się na rzd.ru trzeba sobie wybrać pociąg, klasę i... kupować zgodnie z ceną.
Kupujemy rezerwację, którą trzeba zamienić na bilet w rosyjskiej kasie lub w specjalnym automacie (na większych dworcach Moskwy i Pitera), najpóźniej godzinę przed odjazdem.

Ważne: nie wymienimy rezerwacji na bilet w Brześciu czy innym mieście Białorusi - czyli raczej nie jest to opcja na podróż Brześć-Moskwa.

Tak więc podsumowując: tą kartą kupujemy bilety z założeniem, że do pociągu wsiadamy w Rosji.

ps)my kupiliśmy te bilety (tzn rezerwacje) z Brześcia... ale na wszystko jest sposób :wink:
Znajomy wydrukował nam te bilety w automacie (podać trzeba nr rezerwacji i dane pasażerów) w Moskwie i przesłał pocztą.
Czyli wsiadamy w Brześciu 8)
RTS Widzew Łódź!

Awatar użytkownika
MorgothV8
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

OK, bardzo ładnie opisane, czyli aby kupować na RZD trzeba mieć 3D secure?? A może jeszcze jakieś inne karty/banki działają? Ktoś coś wie?
Ja wiem że z bankiem PEKAO NIE kupimy :(

Awatar użytkownika
dubaj
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Re: Wizy, bilety, noclegi - krok po kroku - kompendium wiedz

Post autor: dubaj »

zajonc pisze:2) Po dokonaniu opłaty drukujemy bilet elektroniczny. Jeśli jest na nim informacja że nie trzeba go wymieniać, to na podstawie takiego wydruku możemy już podróżować.
Nie, na takim czymś nie da rady wsiąść do pociągu.
Tą rezerwację trzeba wymienić na bilet, tylko na w kasie w Rosji, bądź w specjalnym automacie, dostępnym tylko w większych miastach Rosji.
MorgothV8 pisze:OK, bardzo ładnie opisane, czyli aby kupować na RZD trzeba mieć 3D secure?? A może jeszcze jakieś inne karty/banki działają? Ktoś coś wie?
Ja wiem że z bankiem PEKAO NIE kupimy :(
Tylko 3D Secure i z tego co wiem to z polskich kart ma to tylko BZ WBK.
Ale bez dramatyzowania: założenie konta to pół godziny w banku, tydzień przed kupnem biletu (co by debetówka doszła pocztą) :wink:
RTS Widzew Łódź!

Bernard
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Bernard »

Odnosnie e-biletu ktory jest odrazu warzny (jak z kasy) w formie wydruku:

http://rasp.yandex.ru/info/etrain
tlumaczenie:

Kod: Zaznacz cały

http://translate.google.com/translate?hl=en&langpair=ru|pl&u=http://rasp.yandex.ru/info/etrain
Elektroniczna rejestracja na pociąg

Ponad 200 pociągów RZD możliwe jest obecnie podróżować bez biletów - wystarczy do wydania elektronicznego rejestru w miejscu i pokazać dyrygent podczas wsiadania paszport.Ta możliwość jest partnerem Yandeks.Raspisany - przez UFS .

Elektroniczna rejestracja jest dostępna w pociągach przez terytorium Federacji Rosyjskiej, o numerach od 001 do 199 (z wyjątkiem pociągów przejeżdżających przez terytorium innych państw, jak również pociągi przewoźników osób trzecich). Możesz skorzystać z elektronicznej rejestracji dla samolotu na pociąg w podstawowych i pośrednich stacji na trasie (pod warunkiem, że pociąg opuścił stację przez cztery godziny od momentu wyjścia z dworca wyjścia).

Pociągi, których elektronicznej rejestracji jest to możliwe, oznaczone <obrazek> obok numer pociągu w wynikach wyszukiwania
Gdy strzaly sie skoncza, luki sie odrzuca.
Gdy polowanie skonczone, z psow potrawa bedzie.

djds
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny
Kontakt:

Post autor: djds »

Założenie: wyjazd do Rosji zamyka się w 30 dniach. Do FR jedziemy i wracamy przez Białoruś. Sumaryczny koszt wiz wyniesie 524 zł.

Do tego należy doliczyć koszt ubezpiecznia w kwocie 4,25 zł (Białoruś) i ok. 7 zł (Rosja)

Informacja z biura Eyand Travel na dzień 1 październik.

Awatar użytkownika
khan.tengri
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny
Kontakt:

Post autor: khan.tengri »

Byc moze ktos o tym pisal ale jesli nie to sie podziele.
Kupowalismy dzis z kolega z Wegier bilety kolejowe na dw kijowskim w Moskwie, on do Budapesztu, ja do Smolenska i do Rygi no i do kazdego biletu doliczono nam po 100 rubli strachowki... Czy to jakas nowa praktyka w Rosji, czy po prostu mielismy pecha i kupowalismy w jakiej kasie agencyjnej (mimo ze to glowny hol kas dalekobieznych) ktora innostrancom dodaje taki zbedny i kosztowny gadzet?

pietia
Kanclerz
Kanclerz

ZTCW strachowka powinna być dobrowolna, jednak na trasach międzynarodowych niemal zawsze włączają ją autmatycznie do biletu. Nigdy się natomiast nie spotkałem z wymuszeniem, czy nawet tylko propozycją, strachowki do biletu w relacji wewnętrznej. Kilka lat temu, bodajże na Białorusi, zetknąłem się natomiast z dodatkową (co prawda niewielką) opłatą za kupno biletu w przedsprzedaży

Kibek
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Kibek »

W kwestii karty, dla osób pracujących latwiej jest ubiegać się do kartę kredytową BZW WBK też działa, bez opłat przez rok.
NASZA MOŁDAWIA
http://www.mynameisola.com/pl/tag/moldova/

www.mynameisola.com
https://www.facebook.com/mynameisolacom

neccom
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: neccom »

Polskie ubezpieczenie OC i zielona karta są bez problemu honorowane?

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

neccom pisze:Polskie ubezpieczenie OC i zielona karta są bez problemu honorowane?
nie napisał kolega gdzie, ale domyślam się, że chodzi o Białoruś.
OC nie jest akceptowalne, interesuje milicję i pograniczne służby tylko zielony papierek.

neccom
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: neccom »

Już wróciłem z Obwodu Kaliningradzkiego. Zielona karta bez dokupywania czegokolwiek przeszła. Nie taka ta Rosja straszna aczkolwiek w Kaliningradzie wszystko na czuja bo bez języka ani rusz.

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

neccom pisze:Już wróciłem z Obwodu Kaliningradzkiego. Zielona karta bez dokupywania czegokolwiek przeszła. Nie taka ta Rosja straszna aczkolwiek w Kaliningradzie wszystko na czuja bo bez języka ani rusz.
gratulacje udanego wyjazdu.
Dobrze że nie było przebojów z granicą czy milicją (POLICJĄ już teraz) bo byś negatywnie wspominał.
Po kilkunastu wypadach i język wyuczysz Kolego :)

Aqusia
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Aqusia »

Witam!

Jako, że trochę czasu minęło od ostatnich wiadomości w tym wątku dotyczących kolejek w konsulatach, zadam pytanie: jak wygląda sytuacja w krakowskim konsulacie?
Chciałabym sobie sama załatwić wizę, i zastanawiam się czy naprawdę muszę być już w konsulacie dzień wcześniej?

Czy ktoś z Was ma doświadczenie z "darmową" wizą - tzn. tą, za którą koszty mogą być zniesione jeżeli się to dobrze uzasadni (wyjazdy na studia, imprezy oświatowo-kulturalne, wolontariat itd.)?

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Jako że jestem z Warszawy, odpowiem częściowo tylko na drugie pytanie. Otóż udałomi się kilka lat temu załatwić darmową wizę, kiedy jechałem do Moskwy w ramach wymiany naukowej. W tym wypadku podstawą było pismo zapraszające z Rosyjskiej Akademii Nauk. I owo "dobre uazadnienie" powinno mniej więcej tak wyglądać, tzn. musi to być poismo ze strony rosyjskiej, oczywiście potwierdzające naukowy czy kulturalny charakter wyjazdu. W przypadku wyjazdu na studia prawdopodobnie powinno to być oficjalne zaproszenie jakiejś rosyjskiej uczelni.
Oczywiście ja swoją wizę załatwiałem w warszawie, ale myślę, ze w innych konsulatach jest podobnie

ODPOWIEDZ