Deklaracja celna

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
Ojuwkijsjikw
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Deklaracja celna

Post autor: Ojuwkijsjikw » wt 07 wrz, 2010 22:56

Czy prawdą jest informacja z oficjalnej strony MSZ Polski, iż "przy wjeździe do Rosji należy deklarować przewożone pieniądze oraz wartościowe przedmioty (biżuteria, telefony komórkowe, aparaty fotograficzne, kamery itp.) oraz dopilnować, aby celnik podpisał, ostemplował i zwrócił deklarację celną" ("Polak za granicą 2009"). Byłem w Rosji, ale stosunkowo dawno temu, teraz się wybieram do Kaliningradu, a tu takie nowości.

Karta migracyjna, delaracja celna, meldunek, wiza, zezwolenie na wjazd w strefę z ograniczonym odwiedzaniem przez cudzoziemnców, czego tylko nie wymyślą :P

Kibek
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Kibek » wt 07 wrz, 2010 23:35

Prawda, przynajmniej ja tak miałem. Tak w zasadzie to mnie trochę śmieszyło w czasach kart kredytowych, debetowych itp. dokładnie musiałem zwierzyć się celnikowi ile mam i jakiej waluty.

pocisk19
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: pocisk19 » śr 08 wrz, 2010 09:31

Miałem tak tylko jadąc z Manzhouli do Zabajkalska, przy wjeżdżaniu z Ukrainy do Rosji pociągiem nic nie musiałem takiego wypełniać. Było to jeszcze w lipcu, więc mogło się coś pozmieniać.

Ece
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: Ece » czw 09 wrz, 2010 08:38

Rok temu przypłynąłem do Pitera w ramacha The Tall Ships' Races, w tym roku przyjechałem pociągiem, a następnie przyleciałem samolotem- ani razu żadnej deklaracji nie wypełniałem.

Jednak jak wracałem pociągiem, w przedziale ze mną był Kanadyjczyk, który do Rosji wjechał z Chin i on takową deklarację posiadał (nawet książki miał w niej wpisane). Na granicy białoruskiej niczego od niego nie chcieli, za to mnie spytali o rejestrację.

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR » pn 13 wrz, 2010 11:46

Ojuwkijsjikw, deklaracja jest takim komunistycznym cieniem, ale jeśli wwozić bodajże więcej niz 5000$ (sprawdź tą sumę) to musisz to napisać na deklaracji..
jak wywozisz 3000-10000 to też w deklarację, bo inaczej mają prawo skonfiskować i mandat dołożyć.

Jak małe kwoty to nic nie piszesz.
Jak chcesz jakiś sprzęt zadeklarować to wpisz go, jeśli obawiasz się że mogą być kłopoty z wywiezieniem.
Osobiste rzeczy nie podlegają ocleniu do 35 kg (nikt tego ważył nie będzie) i jakiejś tam sumy w $.(tu nie pamiętam) ..
Ale jeśli wwozić wiele jednakowych towarów to mogą cię posądzić o komercję wówczas cło, 4 Euro za kilogram.
Ostatnio zmieniony wt 14 wrz, 2010 08:23 przez BARTixR, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
MarcinD
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: MarcinD » pn 13 wrz, 2010 19:45

To jest właśnie wielka niewiadoma - wpisywać czy nie?

Przy wjeździe, jak się spytasz, to pogranicznicy/celnicy mówią żeby nic 'osobistego' nie wpisywać - nawet sprzętu typu kamera video czy kasy poniżej właśnie niewiadomo (5000$).

Przy wyjeździe - zakładając czasowy wywóz pojazdu - ja musiałem deklarację przepisywać (bo na wjazd wpisałem kasę (pln) i na wyjazd chciałem też) - tylko pojazd i nic więcej! (deklaracja)

Pytanie czy jak się im nie spodobasz to nie mają, przez niezadeklarowanie czegoś, furtki coby cię oskubać? :wink:
Osobiście nie słyszałem o takich przypadkach i sam się tym już nie przejmuję.

Gdybyś wwoził jakiś naprawdę drogi sprzęt - kamera profesjonalna itp. - ta jak najbardziej deklaruj. Najwyżej na wyjeździe poproszą o przepisanie deklaracji.

ODPOWIEDZ