Ural

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
dzik
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Ural

Post autor: dzik »

Witam
Czytam forum już od dawna, aż w końcu przyszła pora, że sam musze coś napisać.

Chciałbym wybrać się w przyszłym roku latem w góry Ural. Wraz z dziewczyną lubimy chodzić po górach, w dodatku jest ona absolwentką geologii i chcielibyśmy również poszukać tam różnych minerałów, ciekawostek geologicznych. Nie chcemy jechać tylko we dwoje, nie mamy też dużego doświadczenia w podróżach na wschód, zatem chcielibyśmy popytać znajomych czy chcieliby z nami jechać. Ale proponując im to chciałbym mieć jakiś wstępny plan tego wyjazdu. Na forum bardzo mało jest czegokolwiek o Uralu, stąd moje pytania:
1. W okolice którego miasta lepiej jechać? Perm, Jekaterynburg?
2. Czy wyżej wymienione miasta są warte odwiedzenia? A może jakieś inne w niedalekiej/dalekiej okolicy?
3. Czy ktokolwiek z forumowiczów był na Uralu i może w czymś doradzić?
4. Jakie są ceny pociągów plackartnych na trasie Moskwa - Perm (czy też Jekaterynburg)? I czy latem tak jak w przypadku pociągów nad Bajkał trzeba kupować bilety dużo wcześniej przed odjazdem pociągu? Jeździ ich więcej niż nad Bajkał, ale nie wiem jak jest z ich dostępnością...

Będę wdzięczny za odpowiedzi! :)

Awatar użytkownika
MorgothV8
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: MorgothV8 »

Byłem w Workucie, Sob (Ural Polarny na Kręgiem Podbiegunowym) zimą. Jak masz jakieś pytania to wal śmiało, mam tam też kontakty: myśliwy, noclegi, wycieczki itd.
Były Polarnik na Polskiej Stacji Polarnej "Hornsund"
Teraz programista na swoim
Fuji GSW, Pentax 67, Nikon F4, FM2, D3, D3200 FS + cała szklarnia

pawel99999
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Re: Ural

Post autor: pawel99999 »

witam

jestem kierowcą ciężarówki, mogę pomóc w dostaniu sie na miejsce oczywiście nieodpłatnie, ciężko mi podać jakiś dokładny termin wyjazdu na sybir lub kazachstan ale raczej napewno będe tam jeździł latem

pozdro

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR »

cześć Paweł !

tutaj w sąsiednim wątku "baletnica" chciała na opere dostać się do Moskwy :wink: :wink:

dzik
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: dzik »

MorgothV8 wiem, że byłeś w Workucie, czytałem oczywiście Twoją relacje :D dziękuję za fajną propozycje, ale musiałbym zasięgnąć informacji jaka tam pogoda panuje latem itd., nic nie wiem o panujących w tym regionie warunkach i czy dalibyśmy tam rade. Ale region wydaje się być bardzo interesujący...

Paweł dzięki, w razie czego odezwe się!

Sprawdziłem ceny biletów kolejowych na jakiejś angielskojęzycznej stronie (na rzd trasy znalazłem bez problemu, ale bez cen...) i na tę chwilę bilet na pociąg plackarnty na trasie Moskwa - Perm kosztuje 63 euro.

krysob
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: krysob »

Mam pewne doświadczenie z wyjazdów na wschód, choć głównie na Ukrainę. W ubiegłym roku byłem w Petersburgu. W planie miałem wyjazd nad Morze Białe, lecz niestety musiałem wrócić do Polski. W tym roku też chciałbym się wybrać do Rosji na 2-3 tygodnie.W maju lub lipcu. Urlopu mam dużo.Na tym forum jest moje ogłoszenie. Na Ural chętnie też bym się wybrał. Bardziej dostępny wydaje mi się jednak Ural południowy, z wyjątkiem góry Jamantau gdzie Rosjanie mają jakąś bazę wojskową. Od razu zaznaczam , że nie jestem miłośnikiem namiotów. Turbazy, kwatery jak najbardziej. Co do cen biletów kolejowych, to na stronie kolei rosyjskich są podane ceny, trzeba tylko trochę poklikać. Ceny są umiarkowane. Pozdrawiam Krystian. Adres: krysob@gazeta.pl

sushi
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: sushi »

Hej, mieszkałam dwa lata w Jekaterynburgu. Miasto tak naprawdę jest na dwa dni, jeśli nie ma się tam znajomych i swoich codziennych spraw, chociaż jest to w regionie metropolia, potem już tylko gorzej ;). Znajduje się tam niewielki, a światowej sławy teatr Nikołaja Kolady, działający w starym drewnianym domu w centrum, na Turgieniewa, dla mnie najważniejsze miejsce w tym mieście. Oprócz tego cerkiew na krwi itd. W Permie byłam, miasto bardziej niż przygnębiające moim zdaniem, ale nieopodal znajduje się gułag Perm-56, na pewno wart zobaczenia. Perm pewnie bardziej atrakcyjny jeśli chodzi o wypady w góry, bo na wysokości EKT nic nie ma. Za to działa tam na politechnice prężny klub górski Romantica, cały Ural zdeptali i nie tylko, ale to straszni twardziele, potrafili załoić naszych górołazów nawet nie oblewając się potem ;).
A biletów nad Bajkał w teorii niby nie ma, a w praktyce, jeśli ma się trochę luzu w postaci 1-2 dni, to moim zdaniem połączenie zawsze się jakieś znajdzie, ja tak w każdym razie jeździłam.

tom1980live
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: tom1980live »

Jesli Ural, to proponuje poludnie. Polecam male miasteczko Miass. Mozesz nie znalezc na starych mapach, to bylo zamkniete miasto, gdzie klepano samochody wojskowe i rakiety. Polecam Miass dlatego, ze jest tam duzo jezior. Woda czysta, widac dno do glebokosci 3 metrow. Mozna wynajac domek na jednej z wysp na jeziorze, polazic po innych wyspach gdzie zyla tzw 'staraja wiera'. Na jednej wyspie mieszka dziadek z polskimi korzeniami, mozna wiec z nim pogadac i sam da wam lodke i nawet zawiezie na inne wyspy. Poza tym Miass jest tanszy niz inne wyzej wymienione miejscowosci. Pozdrawiam

tom1980live
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: tom1980live »

Acha, co do cen pociagow, to radze porownac ceny pociagu z aeroflotem. Czasem samolot wychodzi taniej

ODPOWIEDZ