przewóz przez Rosje

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
kajman
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

przewóz przez Rosje

Post autor: kajman »

Witam

Mam pytanie - może ktoś się orientuje jak ewentualnie gdzie uzyskać informacje

Wybieramy się z kolegami do Kirgistanu - ja samochodem - koledzy na motorach. Plan jest taki abym ja samochodem z przyczepą zaciągnął im motory do Biszkeku. Oni dolatują samolotem. Potem w podobny sposób wracamy.
I tu jest problem. W Rosji - a teraz i Kazachstan (od lipca unia celna) jest przepis - adin cieławiek adna maszyna. Jak to załatwić abym mógł przejechać - ja samochodem i 5 motorów na przyczepie

pawel99999
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: pawel99999 »

sposobów jest kilka, m.in dolary, euro albo ruble, każdy skuteczny ;)

kajman
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Zapomnij o takim sposobie. Tak to można było kilka lat temu. I tak robiłem. Niestety, tam też się zmienia, wszystkie przejścia są w jednym systemie komputerowym, wriemiennego nie wydrukuje system jak nie podasz wszystkich danych a jeden wriemienny możesz mieć na jeden pojazd.

Na "dziko" to już przerabiałem - i nie chce mi się więcej

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR »

pawel99999 pisze:sposobów jest kilka, m.in dolary, euro albo ruble, każdy skuteczny ;)
to jest dobre ale gdy motor mialby przejechac w jedna strone.

potem trzeba znowu je wywieźc, za dużo stresu i wydatków.

Motory można i przepchać przez granicę, tak jak i samochód , ważne aby przeturlał się o własnych kołach. (kiedyś przepychali auto zdejmowali z lawety, przepchali przez posty i dalej na lawete)
Absurdalne, ale faktycznie wremennyj vvoz trzeba na kogos wypisać, ubezpiecznie zielonej karty trzeba., ktoś żyby musi być na motorze, nie ważne kto, nawet Łotysz z kolejki na którego wypisano upoważnienie do kierowania pojazdem. (moga chciec na granicy notarialne)

kajman
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Jadę nie pierwszy raz. Dawniej można było jeszcze jakoś to załatwić. Teraz już się nie da
Wiem - musi być dowiernost po rosyjsku - z tłumaczeniem przysięgłego - czym więcej pieczątek tym lepiej.

Motorki mogą być na lawecie - pod warunkiem że odpowiednia ilość osób jest w samochodzie. Niestety - ciągne 6 szt - tylu pasażerów nie wsadzę do samochodu.
Jakiś "łotysz" itp nie wystarczy - bo ta sama osoba musi być przy wyjeździe - wriemienny jest na osobę i na pojazd.

Cała idea polega na tym że dojazd zajmuje tydzień, powrót drugi - no i na miejscu by pojeździć - a na tyle to nie wszyscy moga pozwolić sobie urlopu - poza tym 5-6 tyś dojazdówki do Biszkeku na motorku też nie do ciekawych należy jeżeli miało by się to robić 2 czy 3 raz

Chce znaleść sposób aby przejechać w miarę bezproblemowo, zgodnie z ich prawem aby nie przechodzić tego co do tej pory na granicach - mam dość handryczenia się po prostu.

Myślałem że może ktoś wie z kim w Rosji, z jakim urzędem się skontaktować , aby załatwić to prawnie

Awatar użytkownika
radziun
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: radziun »

Wątpię w pozytywne załatwienie takiego papierka (chyba, że masz znajomości w polskim MSZ).
Ja również próbowałem załatwić kwestie związane z przewozem pojazdów (nieco inaczej: koleją lub statkiem), pisałem do konsulatu generalnego Rosji w Polsce, do konsulatu Generalnego Polski w Sankt Petersburgu i żadnej konstruktywnej odpowiedzi nie otrzymałem.
Możesz próbować zwrócić się do Rosyjskiej Federalnej Służby Celnej z jakimś pismem, w którym opiszesz o co chodzi. Tym niemniej znając celników ... marne szanse.

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR »

kajman pisze:Jadę nie pierwszy raz. Dawniej można było jeszcze jakoś to załatwić. Teraz już się nie da
Wiem - musi być dowiernost po rosyjsku - z tłumaczeniem przysięgłego - czym więcej pieczątek tym lepiej.

Motorki mogą być na lawecie - pod warunkiem że odpowiednia ilość osób jest w samochodzie. Niestety - ciągne 6 szt - tylu pasażerów nie wsadzę do samochodu.
Jakiś "łotysz" itp nie wystarczy - bo ta sama osoba musi być przy wyjeździe - wriemienny jest na osobę i na pojazd.

Cała idea polega na tym że dojazd zajmuje tydzień, powrót drugi - no i na miejscu by pojeździć - a na tyle to nie wszyscy moga pozwolić sobie urlopu - poza tym 5-6 tyś dojazdówki do Biszkeku na motorku też nie do ciekawych należy jeżeli miało by się to robić 2 czy 3 raz

Chce znaleść sposób aby przejechać w miarę bezproblemowo, zgodnie z ich prawem aby nie przechodzić tego co do tej pory na granicach - mam dość handryczenia się po prostu.

Myślałem że może ktoś wie z kim w Rosji, z jakim urzędem się skontaktować , aby załatwić to prawnie

sprawa zaczyna się uproszczać jeśli to jest 6 motorów.
Proponuję wysłać wszystko koleją, albo z Polski w kontenerze albo z Brześcia, tam chyba już powinni mieć małe 3 tonówki i 5 tonowe, popularne w Rosji do przeprowadzek itp.

Ewentualnie poprostu wagonem bagażowym z Brześcia, lecz sprawdźcie czy mogą do potrzebnego wam Państwa, bo do Irkucka czy Jekaterynburga kiedyś wysyłałem z Brześcia na Białorusi za bardzo małe pieniądze ,a le to Rosja.
W 2009 wysłałem sobie rowery do Moskwy żeby mieć tam na czym pojeździć.
Wszystko dotarło w "luchszim vide", tanio i przyjemnie. W Brześciu za uśmiech i czekoladki miłe Panie jeszcze wagę zaniżyły.

Przy wysyłkach z Brześcia ważne ustalić dzień, bo teraz już coraz mniej bagażowych wagonów wysyłają, a za przechowalnie na stacji jest oczywiście opłata zależna od wagi.
Przy odbiorze w innym Państwie WNP - urząd celny do przejścia, ale to formalność która zajmuje tylko czas.

Z Polski to tylko 20 futowe niestety najmniej, ale może coś firmy spedycyjne wymyślą.

Motorki poturlają się a wy sobie szybko dolecicie do Biszkeku.

Może takie rozwiązanie Ci pomoże Kolego.

ODPOWIEDZ