wizy i vouchery do Rosji

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
maurycy
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Różnie to bywa z tym terminem.

Post autor: maurycy »

Nie we wszystkich konsulatach w PL można uzyskać wizę na 30 dni np. w Poznaniu do 14 dni, chyba , że ma się bardzo dobre kontakty z Konsulem.

Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: ARTURINGA »

My biura... (nie chwaląc się) przeważnie MAMY DOBRE KONTAKTY i dlatego robimy to co klient zamówi ;-)

Samodzielne składanie dokumentów przez kogoś kto:
- nie ma czasu?
- nie zna rosyjskiego?
- czy po prostu nie lubi wszelkiej maści urzędów...
bywa uciążliwe.

Czasem nawet jest bardziej opłacalne "przez BIURO"...
bo niekiedy wyjazd do konsulatu TAM+POWRÓT x 2 (złożyć + odebrać!)
bywa DROŻSZY!!!... niż prowizja biura!

Dlatego WARTO przemyśleć to nieco wcześniej.
Średnio "MY biura" bierzemy prowizję od 50-150pln.
wiec nie jest to jakiś KOSMOS CENOWY. a na pewno oszczędność CZASU i Nerwów! ;-)

czaq89
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: czaq89 »

Czytam, czytam i czytam i nie widze odpowiedzi dla siebie... no chyba ze nie umiem czytać :roll:
W przyszłe wakacje planuje wyjechac do Pekinu oczywiscie koleja transyb. Jaką wize będę potrzebować w Rosji żeby dojechać i wrócić spokojnie do domu :) wycieczka może trwać miesiac a moze trwać dwa. Podczas podróży planuję sie zatrzymać na 3 dni nad Bajkałem a potem do Mongolii i juz mnie w Rosji nie ma. Jak będę wracać to z Wladywostoku docelowo do Moskwy już bez zwiedzania. Z Moskwy do Brześcia i do domku :) a i o co chodzi z tymi voucherami? Z góry dzięki :D
Chcesz ukryć twarz? Chodź nago.

Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

Bez obrazy ;-) nie umiesz czytać.... ;-)

Wizy są 2 TYPY (prawie):
- TURYSTYCZNE do 30 dni!
- TRANZYTOWE do 10 max dni! jak sama nazwa wskazuje na przejazd przez Rosję.

żaden konsulat w Polsce ROSYJSKI nie wyda CI wizy DWUKROTNEJ...
wiec druga powrotna wizę robisz... w PEKINIE? ;)

- jest jeszcze wiza "biznesowa wielokrotna" ale droga sprawa... droższa od obydwóch powyżej.

Awatar użytkownika
Jedi
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Jedi »

ARTURINGA pisze: żaden konsulat w Polsce ROSYJSKI nie wyda CI wizy DWUKROTNEJ...
Że się tak wyrażę - "BEZEDURA". Sam otrzymałem wizę dwukrotną, moja mama też taką miała. Czy mam Ci przesłać skan, żebyś nie upubliczniał takich bzdur?
I dla ścisłości wizę wydał mi konsulat w Warszawie.

Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

OD 2009 marca? konsulaty nie wydają takiej wizy...

jedyny wyjątek!!!
to wiza Dwukrotna tranzytowa kiedy TAM + POWRÓT zawiera się w 30 dniach!

przy dłuższych wyjazdach... nie ma szans... Konsulaty odsyłają do Kraju docelowego i tam... robić wizę Powrotną....

Nie jest to ścisły przepis a jedynie ZALECENIE z Moskwy ;-)
którego konsulaty MAJĄ SIĘ TRZYMAĆ... bo są kontrolowane.

ps.
Kiedyś na podobnych Warunkach była wydawana tzw TURYSTYCZNA-DWUKROTNA ... obecnie tez nie...

ps.
Skan chętnie zerknę... co by nie ;-)
Czasem słyszę ze konsulaty robią wyjątek jeżeli ktoś jest POLAKO-ROSJANINEM itd... SPORADYCZNIE.

PS..
JEDI
Ty robisz 2 wizy rocznie... ja kilka SET... jest różnica co ;-)

Rosyjska Północ
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Rosyjska Północ »

Może wprowadzę trochę świeżości do tego wątku - są jeszcze wizy NAUKOWE - bezpłatne. Warunkiem jej otrzymania jest zaproszenie od uniwersytetu. W przeciwieństwie do zaproszenia prywatnego, które Rosjanin musi wyrabiać dla nas w specjalnym urzędzie, zaproszenie od uniwersytetu to zwykła kartka z pieczątką rektora (lub sekretarki;) zawierające nasze nazwiska, dane z paszportów i krótki opis celu zaproszenia. Dlatego podczas studiów organizowałam ze znajomymi wymiany studenckie i miałam wizy za darmo, nocleg (w miejscowym akademiku albo u ludzi) za darmo i jeszcze dofinansowanie od uniwerka na przejazd. W sumie tylko wyżywienie musieliśmy sobie sfinansować. W dodatku podczas tych wymian poznaliśmy masę fajnych ludzi i później już sie jeździło prywatnie w gości. Jeśli ktoś chce zorganizować sobie podobny wyjazd naukowy z uniwerka, to jest w internecie fajny poradnik "Jak zorganizować wymianę studencką krok po kroku" na www.wymiany-studenckie.eu (bazujący na naszych doświadczeniach:). A jeśli czasy studenckie macie już za sobą, to zawsze można nawiązać kontakt z miejscową Polonią i dogadać się z potomkami zesłańców, żeby wyrobili nam zaproszenie w zamian np. za przywiezienie jakiś polskich książek, filmów czy czego tam potrzebują w działalności polonijnej:)

jubus83

Post autor: jubus83 »

Mam pytanie co do tych zaproszeń, czy zaproszenie może wysłać obywatel Kazachstanu, który mieszka na stałe w rosyjskim mieście (nie wiem gdzie dokładnie dopiero będę się dowiadywał, jeśli będzie to miało sens) jest tam zameldowany studiował tam, teraz (chyba)pracuje itp., no ale nie ma obywatelstwa rosyjskiego tylko kazachskie(bardzo możliwe że już ma jakąś procedurę nabywania, tego nie wiem bo nie komunikowałem się z tą osobą od ponad roku).
Zawsze jak się jedzie na zaproszenie to lepiej bo i na voucherze się oszczędza a i jakichś durnych rejestracji nie trzeba robić.

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR »

a kto ci bzdur nawciskal ze do rosji na zaproszeniu nie trzebe sie rejestrowac?

zawsze w kazdym rpzypadku powyzej 3 dni musisz obowiazkowo.

a Twoj znajomy niech sie poswieci i uda na pokrovke 42 (glowne FMS) lub rejonowego odzdzialu FMS ewentualnie pasportnego stolu/ Ovir i tam uscisli czy moze ubiegac sie o zaproszenie Ciebie.
Ja śmiem twiedzic, ze moglby jesli ma pozwolenie na okresowe zamieszkanie lub vid na zytelstvo.

jesli sam przebywa na wizie eee eee, nie

jubus83

W zasadzie to sam nie wiem na czym on tam jest, bo ostatni raz widziałem się z nim "na żywo" w zeszłym roku w czerwcu. To Kazach, który studiował trochę w Polsce trochę w Moskwie, trochę gdzieś tam indziej (w Kazaniu może albo w tamtych rejonach). No i kiedyś powiedział że jak bym miał chęć to żebym, przyjechał on mi wyślę zaproszenie, natomiast wizę itp. muszę sobie sam załatwić.
Mam do niego adres mailowy i chyba do niego napiszę, ale z drugiej strony też nie chce mu głowy zaprzątać, jeśli nie ma możliwości żeby on zaprosił(to że on mówił że mi wyślę zaproszenie i wszystko załatwi to jedno, a jak faktycznie jest to drugie). Wiem na pewno że ma obywatelstwo Kazachstanu no i chyba prawo stałego pobytu już w Rosji, skoro studiował no i niby miał zacząć pracę jakąś.

xxlmalina
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: xxlmalina »

Obowiązek meldunku (rejestracji) w Rosji dotyczy przypadku przebywania w danej miejscowości 3 dni lub więcej. Jeśli nasz wyjazd ma charakter objazdowy zbieramy różne rachunki(bilety wstępu, rachunki ze sklepu itp) dokumentujące pobyt w różnych miejscach, nie dłużej niż 3 dni. Przy wyjeździe z Rosji w razie problemów z celnikami pokazujemy te kwity i po problemie. Przepis ten obowiązuje od 2008 roku. Dwa razy przebywałem w Rosji po 3 tygodnie i w ten sposób ominąłem obowiązek meldunku. Pozdrawiam :D

jubus83

Ciekawe, nie chce nawet widzieć jakie były miny celników jak musieli przeglądać po kolei tą stertę papierów. :D
Osobiście wolałbym po kolei zbierać paragony i bilety niż się fatygować i mieć do czynienia z rosyjską milicją.

xxlmalina
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: xxlmalina »

Gdy w 2008 roku wracałem z Karelii to celniczka, która była na zmianie, po moim wyjaśnieniu, że meldunek jest niepotrzebny obdzwaniała najpierw przez pół godziny swoich przełożonych. Do rzetelnego przeglądania rachunków niezbyt się przyłożyła. Uznała, że jesli w 3 tygodnie dotarłem do Murmańska wizytując po drodze Ładogę, Kiżi i Wyspy Sołowieckie nie mogłem być w jednej miejscowości dłużej niż 3 dni. Sądzę, że w takich drażliwych sytuacjach b,pomaga elementarna znajomość języka, pewność swoich racji i ... uśmiech. Generalnie Rosjanie cieszą się, że ktoś jedzie tysiące kilometrów tylko po to aby oglądać ich piękny kraj (często trudno im to zrozumieć). Pozdrawiam

bart456
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: bart456 »

Witam.

Uczciwie sie przyznaje, ze przez caly watek nie przebrnalem, ale opcja wyszukaj nic nie znalazlem.

Jak w tej chwili wyglada sprawa wiz dlugoterminowych do Rosji?
Jakbym np. chcial sobie popodrozowac pol roku czy rok po Rosji. Czy jest to wogole mozliwe, jakie ewentualnie dodatkowe dokumenty trzeba przedstawic (oprocz tych standartowych) itd.
Jak ogolnie wyglada procedura otrzymania takiej wizy przy założeniu, że żadnej pracy, zaproszenia itp. z Rosji nie mam. Chce pojechać czysto turystycznie.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Jedi
Tajny Radca
Tajny Radca

ARTURINGA pisze:

Skan chętnie zerknę... co by nie ;-)
Czasem słyszę ze konsulaty robią wyjątek jeżeli ktoś jest POLAKO-ROSJANINEM itd... SPORADYCZNIE.
Żeby nie było, obiecałem to wrzucam skan wizy, mojej mamy, sam stałem w kolejce w konsulacie:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/64b ... 261b8.html

Co do niedawania wiz 2krotnych - mój tata dostał takową w grudniu, bez żadnych kłopotów. I nikt u mnie w domu nie jest jak to określiłeś polako-rosjaninem.
ARTURINGA pisze:
JEDI
Ty robisz 2 wizy rocznie... ja kilka SET... jest różnica co ;-)
Robię 1 w ciągu roku, bo całoroczną, więcej mi nie trzeba :)

Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

JEDI

no i się wydało... przecież to nie jest ZWYKŁA WIZA... tylko:
CEL POBYTU: ZWIĄZKI KULTUROWE....
wydawana osobom związanym z kulturą i nauka Rosyjską...
A-Zwykły turysta NIE MA SZANS na taką wizę!!!!
B- Wiza jest wydana na dni 15!!!
jedyny wyjątek!!!
Czy nie piasalem o tym??? ;-)
Twoja wiza nie jest nawet TRANZYTOWA a -->> POBYTOWA... wiec "nie mieszaj!!!!"
ps.
Pieczątka to Kaliningrad, wiec wiza mogla być wyda na Związki rodzinne?
kulturowo-rodzinne?

Ja tam nie jestem Super-ekspertem ale... Jak wykonuje się kilka-set wiz rocznie to się trochę wie....
NIE WYDAWANE SĄ wizy DWUKROTNE TURYSTYCZNE na więcej niż 30 dni!!!
Tranzyty zresztą raczej tez nie!!!

A to ze masz DWUKROTNĄ POBYTOWĄ to chyba nie tranzyt, no nie ;-)
TAk ze NIE MYLMY POJĘĆ!!!

Awatar użytkownika
Jedi
Tajny Radca
Tajny Radca

ARTURINGA, odniosłem się jedynie do Twojego postu w który napisałeś zacytuję "żaden konsulat w Polsce ROSYJSKI nie wyda CI wizy DWUKROTNEJ... ". Wydać wydał, nie kłócę się, że turystyczną. 8)

Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

bo TURYSTYCZNA i TRANZYTOWA nie jest wydawana dwukrotnie....
w Twoim przypadku jest to wiza Pobytowa niedostępna zwykłym "zwiedzaczom - Turystom"...
Ja tez mam Roczną i to wielokrotną...

Zwracaliśmy kilka razy na różnych spotkaniach z Konsulatami FR i nie tylko.... na ten kłopot z brakiem WIZ:
- Dwukrotną Turystyczną
- i Dwukrotną Tranzytową...
odpowiedz była zawsze podobna... trzeba robić w Kraju Docelowy...
za to mam pewne ciekawe info na temat wyjazdów do "Soczi 2014" będą prawdopodobnie ułatwienia na tę okazję... ale Zobaczymy ;-)

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: fijalkowski »

Aby otrzymać dwukrotną wiz do Rosji trzeba przedstawić dwukrotny voucher
za 99zł/na 30 dni lub 89zł/na 14 dni

Taki walczer i wizę załatwia (koszt pośrednictwa 60 zł) biuro pani Maji Forysiak
http://wiza.info/voucher_turystyczny

Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

Dokladnie przepisy mowia tak:
- wjazd i wyjazd muszą byc w terminie 30 dni ważności wizy...
w Przypadku wizy Turystycznej: wiadomo DWA- walczery zaproszenia.
w przypadku wizy TRANZYTOWEJ, oba wjazdy i wyjazdy musza byc w 30 dniach waznosci wizy...
ale...

Zalecenia nieoficjalne mówią... wydawać w tylko w szczególnych przypadkach.
czyli raczej NIE WYDAWAĆ ;-)....
Zalecenia te sa stosowane w stosunku do obywateli RP i cudzoziemców STALE mieszających w RP i starających sie o wizę FR w Konsulatach w POLSCE.

Jak to wygląda np u Pani Forysiak w BERLINIE? nie mam pojęcia.
przypuszczam ze podobnie?...

Wiadomo każdy kraj ma swoje uwarunkowania...

wilek
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: wilek »

ja już gdzieś to pisałem ale powtórzę, iż rok temu (w czerwcu 2008) wyrobiłem osobiście dla siebie i kilku znajomych dwukrotną wizę tranzytową do Rosji ważną 59 dni
może się coś zmieniło od tamtego czasu

Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

OD 2009 marca? konsulaty nie wydają takiej wizy...
jedyny wyjątek!!!
Zarządzenie wewnętrzne, dla Obywateli RP? a może ze względu na sytuacje napięte miedzy MOSKWĄ a WARSZAWĄ?
a złośliwi powiedzą ze to po aresztowaniu tego całego "Nielegala"... ;-)

Jeśli zobaczę taką wizę? to uwierzę...
Bo okaże się jak z JEDIm... ze wiza Turystyczna wcale nie była taka Turystyczna tylko inna ;-)

na pewno brak takiego typu wizy jest dla Turystów ... kłopotliwy ale cóż zrobić?
Z tego co ja wiem... nie zapowiadają sie jakieś szczegolne Super ulatwienia dla obywateli RP w temacie wiz do FR ;-)
jedynie Soczi 2014? i to tez nie na pewno ;-)

wilek
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: wilek »

Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

OD 2009 marca? konsulaty nie wydają takiej wizy... jedyny wyjątek!!!

WILEK
Twoja wiza jest z 2008 ;-).... nie z 2009!
ale i tak ciekawy przypadek.... jednak jest zaznaczone wyraźnie do 10!!! dni przejazdu tranzytowego.
Nie wiem czy dobrze kojarzę ale 665 to typ dla Obywateli exZSRR?
Polacy chyba mają 009.

Reasumując nie znam osoby która by dostała po Marcu 2009. Dwukrotny tranzyt na dłużnej niż w 30 dniach.

Ale wiza ciekawa sama w sobie. :-)

frozenheart
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: frozenheart »

Witam. Mam takie nietypowe wizowe pytanie. Wyjeżdżam na semestr do Kaliningradu i dostałam właśnie zaproszenie z uniwersytetu - zaproszenie na wizę JEDNOKROTNĄ od 1.02 do 1.05.2010 roku chociaż dalej jest napisane, że będę wpisana na listę studentów do końca czerwca. Do zaproszenia dołączone było pismo, w którym napisano mi, że wraz z przybyciem do Kaliningradu i zgłoszeniem się do jakiegoś biura na uniwersytecie zostanie mi tam już wyrobiona wiza WIELOKROTNA do końca czerwca. I właśnie się zastanawiam, jak to wszystko jest możliwe. Nie ukrywam, że zależy mi bardzo na wizie wielokrotnej, i jak przeczytałam, że zaproszenie jest na wizę jednokrotną, to się strasznie zmartwiłam. Czy ktoś wie, czy to typowa procedura? Bo ja się nie spotkałam nigdy z sytuacją, żeby wyrabiać jakąś dodatkową wizę już w państwie docelowym. Zastanawiam się, czy naprawdę mi taką wizę tam wydadzą. Może to jest sposób w jaki zapobiegają różnym przekrętom, że np. ktoś stara się o zaproszenie na wielokrotna wize a potem by sie na studia nie zjawił ale i tak korzystał do woli z możliwości nieograniczonego wjazdu? :shock:

Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

nie wiem czy można tak jedną wizę anulować i dać drugą BEZ OPUSZCZENIE FEDERACJI
ale możliwe że faktycznie broni się przed naciąganiem na Wizę.

chyba będziesz musiał/a opuścić Kaliningrad i strać się o wizę nr 2 w Polsce?

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia »

Niekoniecznie. Gdy pracowałem w Mińsku (też na uniwerku), też bywało tak, że wjeżdżałem na wizie jednokrotnej (co prawda była to wiza tylko na wjazd), a roczną, wielokrotną wyrabiano mi na miejscu. ZTCW podobnie jest w Kazachstanie, więc w FR pewnie też.

Awatar użytkownika
Jelena
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: Jelena »

frozenheart, nie martw się - podobną procedurę zastosowano, gdy wyjechałam na semestr do Moskwy - na miejscu wyrobiono nam wizę wielokrotną, ważną do końca czerwca.

grzehs
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Hotel...

Post autor: grzehs »

Witajcie.
Mam nadzieje,ze ktos mi pomoze,choc zdaje sobie sprawe,ze byc moze to pytanie bylo juz zadane,ale jakos nie moge znalezc na nie odpowiedzi. Bylbym wdzieczny za pomoc.

Jestem obecnie w Tokio i zastanawiam sie,czy moge sie tutaj ubiegac o Rosyjska wize,jezeli posiadam wize japonska tylko i dokladnie na 1 rok.

Moje drugie pytanie brzmi.Chce jechac do Wladywostoku przez Harbin,czy potrzebuje przedstawiac jakies kopie biletow ubiegajac sie o wize? Bede jechal autobusem,a wiec to troche niemozliwe.

I pytanie trzecie. Chce sie zatrzymac u znajomej.Bede tam tylko jakies 7-8 dni i chcialbym sie dowiedziec jak zalatwic rezerwacje hotelu bez placenia za cale 7 dni...oczywiscie,ze chce mieszkac u niej,a nie w hotelu ale rezerwacji potrzebuje aby moc ubiegac sie o wize prawda?

Voucher mam zamiar zakupic przez inetrnet.

Bylbym ogromnie wdzieczny za pomoc,bo czas mnie troche goni :)

Pozdrawiam
Grzela Staniszewski

Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

Najpierw się zastanów jaką wizę chcesz?
TRANZYTOWĄ?
TURYSTYCZNĄ?

są inne wymagania tu i tu....

Konsulat Rosyjski raczej bez większych kłopotów wyda Ci wizę, jeżeli oczywiście będziesz miał : KOMPLET DOKUMENTÓW.
W poszczególnych krajach raczej są podobne wymagania jednego kraju dot Wiz, jedynie nieznacznie mogą się różnic w zależności od podpisanych umów miedzy dwoma Państwami...

ODPOWIEDZ