wizy i vouchery do Rosji

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
opcio
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: opcio »

1. Czy ubiegając się o wizę tranzytową trzeba okazać ubezpieczenie?

2. We wniosku wizowym należy podać datę wjazdu i wyjazdu z Rosji.
Co w sytuacji gdy ubiegam się o wizę tranzytową dwukrotną? Będę wtedy dwa razy do Rosji wjeżdżał i wyjeżdżał.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia »

opcio pisze:Co w sytuacji gdy ubiegam się o wizę tranzytową dwukrotną? Będę wtedy dwa razy do Rosji wjeżdżał i wyjeżdżał
Musisz wtedy okazać bilety na oba przejazdy tranzytowe przez Rosję, na ich podstawie wydadzą Ci tranzytówkę 2-krotną, która będzie ważna od dnia pierwszego wjazdu do Rosji do dnia drugiego wyjazdu. Ważne, by odstęp między nimi nie przekraczał 30 dni, choć mi raz dali na 32

szaman
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: szaman »

Planuję jeździć obwodu Kaliningradzkiego w celach zarobkowych. Będę jeździł codziennie. Chciałbym wyrobić wizę na rok ew. pół roku. Możecie mi podpowiedzieć jakie są aktualne koszty i okres oczekiwania?
Пиймо друзі грай музико Нам вже все одно!

Maijec
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny
Kontakt:

Post autor: Maijec »

Witajcie
To ja jeszcze dwa pytania:
1. Czy ktoś kupował vouchey on line poprzez
Wspolnote 2000 ?
W podanym formularzu należy podać miasto pobytu. Rozumiem, że jeśli docelowo lecę z Kaliningradu do Pitera i w tym ostatnim zostaje tydzień to podaję właśnie to miasto jako miasto pobytu (w Kaliningradzie będę około doby. Przyjeżdżam w południe jednego dnia i następnego dnia wsiadam w samolot lecąc dalej).
2. Czy faktyczna data przekroczenia granicy musi dokładnie odpowiadać dacie podanej na voucherze? (np. występując o voucher podam datę wjazdu 20 czerwca a faktycznie przekroczę granicę 24 czerwca).

skimen
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: skimen »

Witam!Mam takie pytanie do ludzi znających się na rzeczy. Czy wizę mam odebrać osobiście czy też może zrobić to inna osoba posiadająca mój papierek, który dostałem przy składaniu podania? Ewentualnie może się da bez tego papierka?

stelmach33
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: stelmach33 »

Mi dwa lata temu wize odbierał(i składał papiery do jej wyrobienia) kolega.Było to w konsulacie w Poznaniu.
Miał takie urzedowe upowaznienie sciągnięte z internetu i przeze mnie podpisane.
Prosze spróbowac.

neccom
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: neccom »

szaman,
Wiza roczna komercyjna 1000zł. Czekasz 8dni.

Andzia
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Andzia »

Mam dostać wizę naukową do Rosji. Czy jest możliwość, że będę z tą wizą będę mogła lecieć do Rosji z Włoch zamiast z Polski? Czy potrzebuję jeszcze jakiś papierów?

Awatar użytkownika
Pogribow
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Pogribow »

To chyba nie ma znaczenia z jakiego kraju wjezdza/wlatuje sie do Rosji.

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR »

neccom pisze:szaman,
Wiza roczna komercyjna 1000zł. Czekasz 8dni.
jeśli razem z ambasadą i wszystkimi załatwieniami to bardzo tanio i szybko, wręcz aż niewiarygodnie, aż śmierdzi oszustwem :shock:

jeannyczapajev
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: jeannyczapajev »

witam,
planuję odbyć w tym roku podróż szlakiem kolei transsyberyjskiej wraz z trójką znajomych, jednak - jestem zainteresowana wyjazdem dłuższym niż miesięczny (wiza turystyczna, jak wiadomo, obowiązuje jedynie do 30 dni). planuję jechać koleją transsyberyjską z Moskwy do Ułan Bator, wysiadając po drodze w miejscach, które mnie interesują i spędzać tam około kilku dni, po czym jechać kolejnym pociągiem dalej. wcześniej zamierzam spędzić około tygodnia- dwóch w Moskwie. wiem, że aby być w Rosji dłużej niż miesiąc potrzebuję zaproszenia. problem polega na tym, że chciałabym poprzebywać w kilku miejscach. ze względu na daleki wyjazd, zakładam, że najlepiej starać się o zaproszenie od jakiejś organizacji (np. w Irkutsku). jednak, jeśli chciałabym wcześniej spędzić dwa tygodnie w Moskwie- nie potrzebuję dwóch zaproszeń? czy ktoś mógłby mi doradzić, co zrobić by jak najlepiej to zorganizować w kwestii formalnej? tak by nie mieć po drodze problemów z władzą? będę wdzięczna za jakąś wskazówkę, pozdrawiam.

Sz_mon
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Sz_mon »

Witam,
Wybieramy się ze znajomymi w sierpniu w Ałtaj. Mam pytanie odnośnie załatwiania wizy turystycznej. Otrzymaliśmy już voucher-zaproszenie od rosyjskiego touroperatora z Ałtajskiej Republiki, na 30dni. Czy składając samodzielnie wniosek w konsulacie w Poznaniu otrzymamy wizę turystyczną na te 30dni? Spotkałem się z wieloma informacjami, przekazywanymi pocztą pantoflową, że przy składaniu samodzielnym wniosku otrzymuje się wizę tylko na 2tyg...Jak to wygląda w praktyce? Bo jak można uniknąć kosztów pośrednictwa to byłoby bardzo miło:-)
Pozdrawiam serdecznie i tym postem chciałem się z Wami przywitać:-)

Wojtek71
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Wojtek71 »

Witam,
a ja mam nieco inne pytanie.... mianowicie..... ma przyjechać do mnie z Rosji znajoma na miesiąc, wszystko sobie załatwiła - wiza turystyczna nie na zaproszenie- (paszport międzynarodowy, bilet lotniczy, ubezpieczenie itd.) przez agencję turystyczną w Rosji, na pobyt tu w Polsce - na te 30 dni, potrzebuje wykazać że ma 1500 euro, mam pytanie...czy ja mogę jej zagwarantować pobyt tu w Polsce nie wysyłając do Rosji tych pieniędzy ? wiem że kiedyś była taka możliwość, udzielenie gwarancji na pobyt, ale jak jest teraz to nie wiem... ?
Pozdrawiam

izu
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: izu »

witam. ponownie pisze posta, bo poprzedniego skasowało ... oby ten został.
wybieram sie do St Petersburga we wrzesniu, jest to moja pierwsza wizyta w Rosji.

będę ubiegała sie o wize na zaproszenie od osoby prywatnej i jestem ciekawa, ile w rosyjskim urzedzie trwa wydanie takiego zaproszenia? jaki jest jego koszt?

mam także pytanie o ubezpieczenie . jestem studentka, mam karte euro26 world, polisa do 60 000 tys euro. ubezpieczycielem jest AXA. czy taka karta wystarczy, czy powinnam zakupic inna polise?

devil_reject
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: devil_reject »

izu pisze:witam. ponownie pisze posta, bo poprzedniego skasowało ... oby ten został.
wybieram sie do St Petersburga we wrzesniu, jest to moja pierwsza wizyta w Rosji.

będę ubiegała sie o wize na zaproszenie od osoby prywatnej i jestem ciekawa, ile w rosyjskim urzedzie trwa wydanie takiego zaproszenia? jaki jest jego koszt?

mam także pytanie o ubezpieczenie . jestem studentka, mam karte euro26 world, polisa do 60 000 tys euro. ubezpieczycielem jest AXA. czy taka karta wystarczy, czy powinnam zakupic inna polise?

-- są inne i o wiele łatwiejsze sposoby otrzymani wizy , osobiście odradzam zabawy w zaproszenie PRIVATE (długi okres oczekiwania, osoba zapraszająca musi spełnić wiele warunków, i płacić pieniądze, lepiej te pieniądze przeznaczyć na wizę turystyczną i zrobić ją naszym kraju

--- nie wiem jak to ubezpieczenie , bo sama nazwa Euro, może znaczyć , że tylko kraje Uni, musisz sprawdzić, na jakie kraje jest wydana polisa, w razie problemu, robiąc wizę Turystyczna w polsce, ubezpieczenia za 30 dni, wyniesie od 50-100 PLN średnio 2 PLN za 1 dzień,

PS:

izu
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: izu »

no własnie a jaki jest czas oczekiwania na to zaproszenie? miesiac? dluzej?

moja polisa euro26 world wazna jest na caly swiat, nawet teraz oczekuje na wyplate odszkodowania za koszty leczenia w Wietnamie i Kambodzy ;) tylko ze tam nie wymagali tego do wydania wizy ....

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

izu pisze:no własnie a jaki jest czas oczekiwania na to zaproszenie? miesiac? dluzej?

moja polisa euro26 world wazna jest na caly swiat, nawet teraz oczekuje na wyplate odszkodowania za koszty leczenia w Wietnamie i Kambodzy ;) tylko ze tam nie wymagali tego do wydania wizy ....
zaproszenie prywatne od momentu złożenia wniosku przez osobę zaproszającą w rejonowym OVIR to minimum 30 dni..
kiedyś "bawiłęm" sięw to, ale od momentu jak zaginęły dokumenty między FSB i Ovir (sprawdzają ludzi - zapytanie do FSB) i nie wyjechałem w terminie zacząłem kupować wizy.

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Sz_mon pisze:Witam,
Wybieramy się ze znajomymi w sierpniu w Ałtaj. Mam pytanie odnośnie załatwiania wizy turystycznej. Otrzymaliśmy już voucher-zaproszenie od rosyjskiego touroperatora z Ałtajskiej Republiki, na 30dni. Czy składając samodzielnie wniosek w konsulacie w Poznaniu otrzymamy wizę turystyczną na te 30dni? Spotkałem się z wieloma informacjami, przekazywanymi pocztą pantoflową, że przy składaniu samodzielnym wniosku otrzymuje się wizę tylko na 2tyg...Jak to wygląda w praktyce? Bo jak można uniknąć kosztów pośrednictwa to byłoby bardzo miło:-)
Pozdrawiam serdecznie i tym postem chciałem się z Wami przywitać:-)
jeśli voucher opiewa na 30 dni to tyle otrzymacie (a dokłądniej max 30 dni, zgodnie z datami na ankiecie i bouczerze).
dokąd lecicie na Altaj,
Ja przed 3 godzinami wróciłem z Altaju. Przy samej granicy z Kazachstanem i Chinami byliśmy. Był kłopot z pozwoleniem na przebywanie w przygranicznej strefie (nie mieliśmy go poprostu).

Awatar użytkownika
khan.tengri
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny
Kontakt:

Post autor: khan.tengri »

Bartek jakieś fotki masz? :D

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

khan.tengri pisze:Bartek jakieś fotki masz? :D
jasne, przy najbliższej okazji pokaże swoje.

tomeeek07
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: tomeeek07 »

Witam, zarejestrowałem się na forum, ponieważ przy okazji mojej wycieczki do Łotwy, planuję wstąpić na jeden dzień do Petersburga. Mam w związku z tym pytanie, czy nie będzie żadnych problemów z dostaniem wizy ani niczego innego co jest potrzebne do wjazdu do Rosji do 24h?

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Problemów nie będzie, tyle że nie ma znaczenia, czy chcesz spędzić w Rosji 1, 14 czy 30 dni, musisz mieć voucher, ubezpieczenie, no opłata 35 euro. W przypadku Pitera można rozważyć podróż statkiem, ponoć wówczas, jeśli pobyt nie przekracza 72 godzin, nie trzeba mieć wizy. Można też na tak krótki okres pokombinować z wizą tranzytową, do której voucher nie jest wymagany (choć cena ta sama, 35 EUR)

tomeeek07
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: tomeeek07 »

Mam jeszcze jedno pytanie, jako, że dotychczas podróżowałem tylko po strefie Schengen, chciałbym się dowiedzieć, jakie zasady obowiązują na granicy przy wjeździe do Rosji. Szczególnie interesuje mnie granica z Łotwą. Będę najprawdopodobniej jechał autobusem. Czy na granicy coś się wypełnia, czy zadają jakieś pytania? Przyznam się, że język rosyjski to dla mnie czarna magia, także dlatego jadę tylko na 1 dzień.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Tak, wypełnia się karteczkę migracyjną (w 2 egzemplarzach, jeden oderwie i zabierze ci pogranicznik przy wjeździe, drugi, podstemplowany, musisz zachować do wyjazdu z Rosji)Jeśli nie znasz rosyjskiego, możesz wypełnić po angielsku. Jeśli jedziesz autobusem rejsowym, to karteczkę jeszcze przed granicą da ci kierowca lub ktoś z obsługi. W karteczce musisz podać m.in. cel wyjazdu i dane strony zapraszającej (jeśli będziesz jechać na wizę turystyczną, to te dane będą umieszczone w wizie, więc po prostu je przepiszesz). Dodatkowe pytania moga oczywiście zadać, ale mogą i o nic nie pytać, tu już zależy, na kogo się trafi

delikatnie
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Wyprawa "Autostopem ku Wolnosci"

Post autor: delikatnie »

Gamardzobat!:) (Dzien dobry, po gruzinsku)
Mamy pilna a nietypowa sprawe. Podrozujemy autostopem z Polski do Indii- "Autostopem ku Wolnosci". Sprawy tak sie potoczyly w naszej podrozy, ze musielismy zmienic jej trase i obecnie jestesmy w Tbilisi w Gruzji gdzie bedziemy aplikowac o wize Rosji.
W Ambasadzie powiedziano nam, ze wystarczy zdjecie, 60 dolarow i volcher hotelowy.
Probowalismy dac im lipna rezerwacje hotelowa z esky.pl ale powiedzieli, ze numer rezerwacji musi byc rosyjski i najlepiej jakby caly volcher byl po rosyjsku. Dano nam na przyklad taki swistek:

http://imageshack.us/photo/my-images/17/wzorp.jpg/

W kolkach zaznaczone sa dwie rzeczy, ktore najbardziej ich obchodza- rosyjski numer rezerwacji hotelowej i daty od/do.
Znalezlismy w tym obszernym watku wzmianke o wspolnota 2000. Napisalismy juz do nich zapytanie.
Jak ich oceniacie? Jest moze jakas inna lepsza czy tez tansza firma, od ktorej moglibysmy uzyskac taki voucher?
Moze znacie jeszcze inne mozliwosci- odezwac sie do jakiegos malego hotelu w Rosji i wprost sie ich zapytac o taki voucher? (Probowalismy tak z kilkoma, ale nie odpowiedzieli albo sie bali. Moze Wy z jakims probowaliscie- i moglibyscie go polecic? Spac oczywiscie w takim hotelu nie bedziemy- papierek tylko jest nam potrzebny)

Pozdrawiamy z Gruzji i mamy nadzieje na szybka odpowiedz ze strony braci podrozniczej bo czas nas piekli:)

Pawel Bartnik i Aleksander Adamus
Wyprawa "Autostopem ku Wolnosci"
www.autostopemkuwolnosci.pl

pochp
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: pochp »

Chcę jechać do Rosji w przyszłym roku. Podróż planuję rozpocząć w Kaliningradzie. Tego samego dnia mam zamiar wsiąść do pociągu i pojechać do Moskwy, także pobyt w obwodzie nie będzie dłuższy niż 24H. Czy w związku z tym muszę kupić voucher dwukrotny, czy wystarczy mi jednokrotny?
Wiem, że potrzebuję wizy dwukrotnej.

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: fijalkowski »

pochp pisze: Czy w związku z tym muszę kupić voucher dwukrotny,
TAK, DWUKROTNY

pochp
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

A jak wygląda sprawa z wizami jeśli moja trasa wyglądałaby następująco: PL---autobus/pociąg--->Kaliningrad---pociąg---> Moskwa---pociąg--->Władywostok---samolot---->Pekin----samolot---->Moskwa--zmiana lotniska--samolot---->Kaliningrad---autobus/pociąg---> PL
Jakie wizy i vouchery są potrzebne do realizacji takiej podróży :?: Wszystko w ciągu 30 dni.

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: fijalkowski »

pochp pisze:A jak wygląda sprawa z wizami jeśli moja trasa wyglądałaby następująco: PL---autobus/pociąg--->Kaliningrad---pociąg---> Moskwa---pociąg--->Władywostok---samolot---->Pekin----samolot---->Moskwa--zmiana lotniska--samolot---->Kaliningrad---autobus/pociąg---> PL
Jakie wizy i vouchery są potrzebne do realizacji takiej podróży :?: Wszystko w ciągu 30 dni.
tak, trzeba Ci wielokrotną Rosyjską->na podstawie zaproszenia służbowego za 400 pln
jednokrotna Białoruska na podstawie Rosyjskiej
i do tego wiza chińska

pochp
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

No to widzę, że "wycieczka" sporo podrożeje. A gdyby tak pominąć zmianę lotnisk :?: Znalazłem połączenie Pekin - Moskwa Domodedowo - Kaliningrad ( Transaero + AK Bus Aero )- koszt biletu ok. 1500zł. Czy to coś zmienia, czy nadal potrzebna jest wiza i voucher wielokrotny do Rosji :?:

ODPOWIEDZ