wizy i vouchery do Rosji

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
saiek
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: saiek »

ARTURINGA pisze:
Ktoś pyta o osoby niepełnoletnie...
A od kiedy to małoletni może po Rosji samodzielnie podróżować? ;-)
Do wizy wymagane może być: oświadczenie rodziców kto będzie opiekunem podczas wyjazdu, oraz zgoda rodziców na wydanie wizy.
Otóż moim prezentem na 18stke jest wyjazd właśnie do Rosji, a konkretnie do Petersburga ;) Problem jest w tym iż wycieczka zaczyna się 23, a kończy 29. czerwca. Moje 18ste urodziny są 30 czerwca więc pytam co jest potrzebne bo jakoś na necie nic nie mgoę znaleźć :)
pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia »

BARTixR pisze:swego czasu celowo nie płaciłem w Wspólnocie (dokładałem swój grosz do ich bankructwa) za wizy. Lecz w banku nieopodal. :lol:
Bodajże skrzyżowanie z ulicą Gagarina.
To chyba ING Bank. Kilka lat temu wszystkich kierowano do tego banku, ale ostatnio - do Wspólnoty. Inna sprawa, ze banki też z reguły biorą prowizję, do tego mają złodziejski przelicznik walutowy
Najlepiej było w latach 2004-2005 (mniej więcej) w ambasadzie Białorusi. Opłat dokonywało się w dolarach bezpośrednio w okienku konsulatu
emma
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: emma »

Dzień Dobry
mam pytanie o punkt 17 we wniosku
17. Inne kiedykolwiek używane imiona( przed małżeństwem,pseudonimy,godność kościelna itd)

I tutaj mam problem, byłam przysposobiona przez rodziców i nadano mi nowe imię i ich nazwisko i ich nazwisko jest w dowodzie osobistym jako moje rodowe. Dawnego imienia i nazwiska nie pamiętam :( bo zmieniono mi jak dzieckiem byłam.

Mogę nic nie napisać we wniosku ale czy nie spotkają mnie za to konsekwencje. Czy muszę wybrać pełny akt urodzenia i znaleść dawne imię i nazwisko i wpisać we wniosku
I mówiąc szczerze nie chce bo wiele by to mnie kosztowało emocjonalnie.
Ale czy muszę czy mogę nic nie wpisywać?
BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR »

odpuść w tym przypadku. pisz tak jak masz w paszporcie.
emma
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: emma »

mam nadzieje że nie będę mieć problemów przez to
BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

jak nie jesteś adoptowana "ze wschodu" i rodziłaś sie w polsce to nie powinno być.
stelmach33
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: stelmach33 »

Witam.
Dzis dowiedziałem sie , że konsulat poznanski nie honoruje zaproszen do wiz biznesowych do FR wyrabianych przez polskie biura wizowe :
" ...aktualnie w Poznaniu te zaproszenia nie są honorowane, my nie mozemy zrobić Panu zaproszenia!"
Niestety nie poinformowano mnie dlaczego,jak długo,do kiedy itp.itd.

Moze ktoś wie coś wiecej i podzieli się wiedzą?
Dziękuje.
pietia
Kanclerz
Kanclerz

Być może była jakaś wpadka, z lewymi zaproszeniami, ale to tylko moje przypuszczenia, szczegółów nie znam
przemmko
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: przemmko »

Hej,

Dzisiaj żona odebrała nasze wizy do Rosji, załatwiane przez biuro. Na wizie jest invited by napisane Moskwa, czyli tak jak był wystawiony voucher, chcemy jechać w Kaukaz czy taki zapis może być kłopotliwy.

W biurze przy składaniu papierków przekazano nam, że informacja o Moskwie pozostaje tylko na voucherze, a tu taki zong, ponadto czy normalną praktyką jest, że voucher złożony razem z wnioskiem nie jest zwracany przy wydaniu wizy - tak twierdzi biuro, chce to zweryfikować, bo wydaje mi się dziwne. Nie ma problemu jeśli taki voucher nie będzie później potrzebny, ale jeśli może być przydatny podczas wyjazdu to muszę tą kwestię wyjaśnić

Pozdrawiam
Przemek
pietia
Kanclerz
Kanclerz

Vouchery, tak jak i zaproszenia, zostają w konsulacie, na granicy nikt o nie nie powinien pytać. W wizie zapisywana jest organizacja zapraszająca (czyli ta, która wywstawiła voucher), w waszym wypadku zapewne jest to jakaś firma z siedzibą w Moskwie. Powtórzę jednak, są to tylko dane strony zapraszającej, wiza jest ważna na terenie całej FR (poza miejscami, gdzie wymagane są specjalne pozowolenia), zatem na Kaukazie też
piotrek75
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: piotrek75 »

Witam.

Planuję w sierpniu wyjazd do Gruzji własnym samochodem. Wstępny plan obejmuje przejazd przez Ukrainę i Rosję. Gdzieś wyczytałem o problemach z wydawaniem wiz tranzytowych na Rosję przy destynacji Gruzja. Czy ktoś mógłby mi to potwierdzić lub zaprzeczyć?

Mieszkam we Wrocławiu. Moglibyście kogoś polecić do pośrednictwa w uzyskaniu takiej wizy?

Pozdrawiam
madziura
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: madziura »

czy ktoś wie czy można podróżować po Rosji pociągiem bez paszportu? zabrali nam na miesiąc celem przedłużenia wizy i dali w zamian kartkę z kserem paszportu i zaświadczenie o zameldowanie. przejdzie to?
BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

jak będziesz miała czas to zajrzyj na jakiś dworzec i zapytaj u naczalnika wokzala albo poprostu w kasie.
Bo bilet kupić po kserze można bez problemu, ale na wejściu do pociągu provodnik prosi dokument tożsamości. Jeśli tam są pieczątki UFMS to wg. mnie będzie to wystarczającym potwierdzeniem.
Zoya Nikitin
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Zoya Nikitin »

zalezy od upierdliwosci provadnika
byla taka sytuacja, ze dziewczyny na miejsce dojechaly, ale z powrotem byl problem, bo nie da sie i juz, ma byc paszport i bez dyskusji. ostatecznie zostaly wpuszczone do pociagu i wrocily, ale nie obylo sie bez potoku lez.
BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Zoya Nikitin pisze:zalezy od upierdliwosci provadnika
w takich sytuacjach tylko "naczalnik poezda" (każdy pociąg ma swojego "bosa", zazwyczaj 8 wagon).
pietia
Kanclerz
Kanclerz

Zawsze można pojechać elektryczkami, tam bilety nie są imiene :wink:
mgadek
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: mgadek »

witam,
planujemy z dziewczyną wyjazd do mongolii trannsyberyjską, wizy mongolskie mamy, teraz wizy rosyjskie: i tu pojawia sie problem.
We wszystkich biurach posrednictwa mowią nam, że wizy turystyczne jednokrotne na 30 dni juz sie skończyły, musi byc dwukrotna ( i cena tez większa ) albo taniej tranzytowa, tylko że wtedy musimy miec wszystkie bilrty już kupione z posli do mongolii. z racji tego , że chcemy zejsc z okosztami do minimum, częśc biletów będziemy kupować na miejscu ( marszrutki, busy itd ). biuro w takim wypadku wymięka.
Ale dostalismy inf, że w takim wyp. najlepiej pojechać osobiscie do konsulatu, przedstawic plan podrózy, wizy mongolskie mamy, jesteśmy w stanie zarezerwowac bilety lwów-moskwa, moskwa - ułan-ude, i na trasie powrotnej do lwowa. czy to wystarczy? czy ktos miał doświadczenia z zalatwianiem wizy tranzytowej osobiscie?
BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

oczywiście, że sami załatwiajcie tranzytowe. Docelowe do Mongolii macie, p oco wam jakies biura podróży jescze. Powinny wystarczyć wizy docelowe + ubezp. na rosje ( do ustalenia w konsulacie przy skladaniu dokumentów)
Tranzytowe róbcie 2- krotne od razu jeśłi powrót też przez Rosje.
Dracid
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Dracid »

A co oznacza, że "wizy się skończyły"?
BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

pewnie vouchery im się skończyły.
trochę zaczęli porządek robić z lewymi voucherami i taki sytuacje powstają.. że "wizy się skończyły".
Dracid
Tajny Radca
Tajny Radca

To co taki bidulek jak ja może zrobić, chcąc jechać do Rosji? Bezpośrednio posługiwać się agencjami rosyjskimi na przykład? I składać osobiście wnioski w Ambasadzie/Konsulacie?
BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

ruszyć głową o uderzyć do źródła ?
na przykład :
http://www.imto.ru/visasupport/apply_visa.php

żeby tylko mnie nie przeklęli co niektórzy na forum, że im chleb odbieram :lol:

może zajmę się pomocą w zdobywaniu voucherów, skoro takie kłopoty powstają :)
Dracid
Tajny Radca
Tajny Radca

Właśnie o to mi przecież chodziło. Zresztą, i w Kaliningradzie jest agencja turystyczna, do której przelew idzie 2 dni robocze i nawet odpisują łamaną polszczyzną, ale szybko i zawsze na temat.

Lepiej nie zajmuj się pomocą, bo to się źle kończy. ;) Był taki tam wątek niedawno coś kiedyś jakoś tak...
BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

takich agencji jest w samej Moskwie kilkaset.
Widocznie polskie biura działają przez pośredników , którzy spalili swoje kanały i nie maja wiarygodnych voucherów.
wal bezpośrednio do rosyjskiego biura.

w voucherowe pośrednictwo nie bede się bawił z różnych powodów, ale jakby ktoś miał kłopoty, to w wolnym czasie chętnie pomogę. Mozę ja kiedyś będę w potrzebie.
pietia
Kanclerz
Kanclerz

mgadek pisze:witam,
planujemy z dziewczyną wyjazd do mongolii trannsyberyjską, wizy mongolskie mamy, teraz wizy rosyjskie: i tu pojawia sie problem.
We wszystkich biurach posrednictwa mowią nam, że wizy turystyczne jednokrotne na 30 dni juz sie skończyły, musi byc dwukrotna ( i cena tez większa ) albo taniej tranzytowa, tylko że wtedy musimy miec wszystkie bilrty już kupione z posli do mongolii. z racji tego , że chcemy zejsc z okosztami do minimum, częśc biletów będziemy kupować na miejscu ( marszrutki, busy itd ). biuro w takim wypadku wymięka.
Ale dostalismy inf, że w takim wyp. najlepiej pojechać osobiscie do konsulatu, przedstawic plan podrózy, wizy mongolskie mamy, jesteśmy w stanie zarezerwowac bilety lwów-moskwa, moskwa - ułan-ude, i na trasie powrotnej do lwowa. czy to wystarczy? czy ktos miał doświadczenia z zalatwianiem wizy tranzytowej osobiscie?
Ale czy wiza 2-krotna rzeczywiście jest dużo droższa od jednokrotnej? 2 lata temu też jechałem do Mongolii i Chin, bez problemu załatwiono mi 2-krotną, nie pamiętam, żebym jakoś bardzo przepłacił. Być może voucher na taką wizę jest nieco droższy, ale sama wiza kosztuje chyba tyle samo (35 EUR)
Tramzytową wydają dokładnie na czas tranzytu, dlatego żądają biletów na całą trasę przejazdu. Ulan Ude jest trochę oddalone od mongolskiej granicy, ale codziennie kursuje stamtąd (a właściwie już z Irkucka) pociąg do Nauszek, na który pewnie też możecie zarezerwować bilety, skoro możecie to zrobić na inne rosyjskie pociągi. A Nauszki to stacja graniczna z Mongolią, więc mając bilet do tej stacji pewnie łatwiej przekonacie konsula, że rzeczywiście jedziecie tranzytem do Mongolii (a później będziecie z niej wracać)
Kacper10
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Kacper10 »

Witam, wybieram się w lipcu do Kaliningradu, jednak kilka rzeczy budzi moje wątpliwości i chciałbym zadać kilka pytań do ludzi obeznanych z tematem, mam nadzieję, że pomożecie mi zorganizować mój pierwszy wyjazd do Rosji :) . A mianowicie mam kilka pytań co do wizy i jej załatwiania. 1.Nie wiem czy wybrać wizę turystyczną czy też prywatną, z tego co przeczytałem to myślę, że lepiej wziąć wizę prywatną, bo przy turystycznej dochodzi jeszcze opłata za voucher. 2.Gdybym chciał wybrać wizę turystyczną to jak powinno wyglądać zaproszenie dla mnie? Mam znajomych w Kaliningradzie, którzy mogliby mi pomóc, jednak gdy tam już pojadę to nie będę mieszkał u nich. Jak to zorganizować? 3. Jako, że jadę do Obwodu Kaliningradzkiego tylko na 2 lub 3 dni to będzie mnie obowiązywała rejestracja? Bo czytałem gdzieś, że trzeba się rejestrować tylko jak jest się więcej niż 7 dni na terenie FR 4. Jeśli rejestracja przy takim okresie pobytu mnie obowiązuje i bym miał wizę prywatną to musiałbym rejestrować się w jakimś urzędzie, czy samo to, że zaprosiliby mnie znajomi jest już rejestracją, że będę u nich? 5. Czy może być jakiś problem z tym, że w dniu wyjazdu z obwodu Kaliningradzkiego mój paszport będzie miał do końca ważności niewiele więcej niż wymagane 180 dni, a mianowicie 185 dni, czy może budzić to jakieś podejrzenia ? 6.Czy jest teraz naliczana opłata za zrobienie wizy 25 EUR, bo z tego co się orientuję wcześniej jej nie było?
Z góry WIELKIE DZIĘKI za wszystkie odpowiedzi, ale niestety w tym temacie jestem kompletnie zielony :oops:
BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

niech robią ci prywatne.
lepijj mieć zgłoszenie-rejestrację na pierwszy raz (choć teoretycznie nie potrzebujesz do 7 dni)-robi się to 10 minut na poczcie.

paszport MUSI być wazny 180 dni od daty ZAKOŃCZENIA wizy.

25eur, pewnie w biurze turystycznym.
jak sam skladasz wniosek to tylko za rozpatrzenie wg. stawek ambasady.
przejrzyj wymagania na stronie ambasady (foto, ubezp.)
Dracid
Tajny Radca
Tajny Radca

Możesz załatwić sobie turystyczną wizę na 72 godziny. Ja teraz tak zrobiłem. Kosztuje to 70 EUR. Trzeba skontaktować się z agencją turystyczną z Kaliningradu. Później dodam na forum skan takiej wizy (mam go na komputerze w pracy). Najlepsze jest to, że wizę wklejają w paszport na granicy i nie trzeba jeździć po ambasadach. Problem: dostaniesz ją tylko na DROGOWYCH przejściach w Bezledach, Gronowie i na lotnisku Chrabrowo. Możesz jechać natomiast autobusem, swoim autem, z kimś - to nie ma znaczenia. Wyruszam dziś w podróż, to dam znać, jak to wygląda w praktyce.

Teraz jeszcze ważna rzecz: wiza ma adnotację "72 h", ale ważna jest przez 3 KOLEJNE dni (w moim przypadku od 23.05. do 26.05.). Sumarycznie wychodzą więc 4 doby, ale zasada jest taka, że dodaje się właśnie jedną dobę na dojazd.

Informacje tutaj: http://www.kaliningrad.mid.ru/eng/acc_002.html

Dzwoniłem też na przejście w Gronowie - polscy pogranicznicy wypuszczą Cię bez wizy z Polski, gdybyś się o to martwił.
pietia
Kanclerz
Kanclerz

Tyle, że 70 EUR na 3 dni to całkiem sporo, i drożej niż "normalna" wiza turystyczna czy prywatna, które dają jednak więcej możliwości. Przyznam zresztą, że pierwszy raz słyszę o tej możliwości uzyskania wizy na granicy. Wcześniej słyszałem o 72-godzinnym pobycie bez wizy dla osób, przypływających statkami do Rosji, ale dotyczyć to miało przede wszystkim Petersburga i Władywostoku, nie wiem, czy Kaliningradu również
Co do tych dodatkowych 25 EUR, to ponoć w ub. roku konsulaty FR wprowadziły "opłatę podawczą", właśnie w tej wysokości, choć gdy w sierpniu ub. roku wyrabiałem wizę do Rosji (bezpośrednio w konsulacie w Warszawie) to żadnych dodatkowych opłat, poza standardowymi 35 EUR, nie wnosiłem
Dracid
Tajny Radca
Tajny Radca

Zgadzam się, że to sporo, tylko że mieszkając we Wrocławiu załatwianie wizy samodzielne i tak wiązałoby się z pośrednikiem, który liczy sobie od 150 PLN za pośrednictwo, do tego voucher za ok. 100 PLN. Do tego 35 EUR opłaty konsularnej i 25 EUR za obsługę w Centrum Wizowym (w październiku ub. roku już ten dodatek płaciłem). Razem 250 PLN + 60 EUR, czyli ok. 510 PLN. Ja z opłatami bankowymi zapłaciłem 350 PLN i nie musiałem nigdzie jeździć, nic załatwiać, wystarczyło wysłać ksero paszportu i pieniądze.

Jeśli kolega chce zobaczyć tylko Kaliningrad, to bawienie się w to - przy założeniu, że nie mieszka w mieście z konsulatem/ambasadą jest po prostu drogie.
ODPOWIEDZ