wizy i vouchery do Rosji

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
jarooo
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: jarooo »

Ok, bardzo dzięki za odpowiedź. Tak się jeszcze zastanawiam, czy jest szansa na zdobycie rzetelnych informacji kanałami oficjalnymi, np. piszą maila do Ambasady?
Szulik
Administrator

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: Szulik »

Mailowo wątpię byś czegoś się dowiedział. Poczekaj kilka dni lub z miesiąc i spróbuj zadzwonić. Podejrzewam, że dzisiaj nikt nic nie wie.
Szczurek07
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: Szczurek07 »

Cześć!

Chciałbym sie zapytać, wiecie może czy istnieją firmy które załątwiają zaproszenia do Rosji? Znajomi do których się wybieram nie mają mozliwośći wyrobić takiego zaproszenia dla mnie, dlatego zastanawiam się, czy może są jakieś firmy wyspecjalizowane w wyrabianiu prywatnych zaproszen?
Szulik
Administrator

wizy i vouchery do Rosji

W zasadzie w każdej firmie, która zajmuje się pośrednictwem wizowym można kupić samo zaproszenie.
proba1
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: proba1 »

Witam,

może ktoś polecić dobre biuro zajmujące się uzyskiwaniem wizy do Rosji? preferowałbym w Warszawie.

dzięki.
pietia
Kanclerz
Kanclerz

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: pietia »

Wspólnota 2000, naprzeciw Ambsady
brumer87
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: brumer87 »

Witam zna ktos jakieś sprawdzone biuro wizowe w katowiach?
kurczakmaly
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: kurczakmaly »

Ja też takiego poszukuję
stelmach33
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: stelmach33 »

TB ALCES Katowice

ul. Opolska 17-19 pok 101 Ip.
40-084 Katowice jak do nas trafić
biuro czynne: pn-pt 9:00 - 17:00

tel. 32 205 85 85
e-mail: katowice@tbalces.com
redmode88
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: redmode88 »

Kochani, odkopuję temat, bo chciałabym się dowiedzieć, jak to teraz jest z tą wizą do Rosji? U mnie sprawa wygląda tak, że jestem obywatelką Polski, ale pochodzę z Gruzji, mam zarówno paszport gruziński jak i polski dowód osobisty. Nie wiem, czy na paszporcie gruzińskim można się łatwo dostać do Rosji bez żadnej wizy, czy jest to raczej niemożliwe? Nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat, więc proszę o pomoc. Z góry dzięki
pietia
Kanclerz
Kanclerz

wizy i vouchery do Rosji

Obywatele Gruzji na wjazd do FR potrzebują wizy (w przeciwieństwie do obywateli FR wjeżdżających do Gruzji). Niektórzy ponoć przedostają się do Rosji nielegalnie z Białorusi, korzystając z tego, że Białoruś od Gruzinów nie wymaga wiz oraz z braku kontoli paszportowej między RB a RF, ale jednak nie polecam tej metody, bo łatwo wpaść przy byle kontroli na terytorium Rosji
ye2bnik
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: ye2bnik »

Cześć,
mam następujące pytanie. Wybieram się z synem na przejażdżkę transsibem. Ja mam w tej chwili roczną wizę służbową, która ważna będzie w okresie naszego wyjazdu. Dla syna będę załatwiał wizę turystyczną, voucher na cały pobyt wystawił mi hotel w Moskwie, w którym zatrzymamy się na jedną tylko noc. Do meritum: Czy nie będę miał problemu z wjazdem turystycznym na wizie służbowej, biorąc pod uwagę że syn będzie miał właśnie turystyczną?
Z góry dzięki, pozdrawiam
Szulik
Administrator

wizy i vouchery do Rosji

ye2bnik,
Przerabiałem w zeszłym roku podobny przypadek. Z tym, że podróżowałem ze znajomymi. Ja na służbowej, oni na turystycznej. Do okienka szliśmy razem. Mając ważną wizę służbową oczywiste jest, że nie wyrobisz na ten sam okres wizy turystycznej. Dlatego jak bym się nie obawiał.
Jeśli syn jest niepełnoletni to służbowej wizy i tak by pewnie nie dostał, a jeśli pełnoletni to możecie podejść do innych okienek.
kuleczka
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: kuleczka »

Czy znacie jakieś biuro które wystawia voucher w przypadku podróży koleją transsyberyjską bez rezerwacji hotelu?
pietia
Kanclerz
Kanclerz

wizy i vouchery do Rosji

Gdy kilka lat temu jechałem Transsibem nad Bajkał, załatwiałem w Ainie. Wprawdzie załatwiałem tam od razu i wizę, ale żadnej rezerwacji nie musiałem robić. Tzn, hostele rezerwowałem, ale już na własną rękę
BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: BARTixR »

redmode88 pisze:czy na paszporcie gruzińskim można się łatwo dostać do Rosji bez żadnej wizy,
Obywatele Gruzji wizowo wjeżdżają do Rosji (bynajmiej tak bylo jesienią 2014).
Zadzwoń do ambasady.. albo na ich stronie internetowej poczytaj dokładnie.

Wiec tak czy inaczej wize trzeba czy to z polskim czy gruzinskim paszportem.
pedro
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: pedro »

W sierpniu wybieram się transsibem do Pekinu, szukając informacji na temat wizy trafiłem na taką stronkę:

http://www.poland-ifs.com/

strona jest zrobiona w taki sposób, że mimo domeny .com, sugeruje iż jest "oficjalnym" punktem doradczym dla osób składających podanie o wizę. Ma ktoś z Was doświadczenia w kontakcie z tymi punktami? (sieć punktów też robi wrażenie).
sasza8
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: sasza8 »

Trochę na ten temat poczytałem, ale dochodzę do różnych sprzecznych informacji, więc może ktoś może zna pewne i sprawdzone odpowiedzi na kilka pytań. Na majówkę wybieram się turystycznie do Petersburga i będę aplikował o wizę turystyczną, to co rodzi moje wątpliwości to:
-czy jeżeli jestem zameldowany w woj. Świętokrzyskim, ale mieszkam w Warszawie, to czy mogę złożyć wniosek w konsulacie w Warszawie? Czy będę musiał jakoś udowodnić, że tu mieszkam (np. pokazując umowę wynajmu mieszkania)? Dodam jeszcze, że paszport wyrabiałem w Warszawie
-czy ubezpieczenie, które dostaje się z legitymacją ISIC wystarcza do otrzymania wizy? Obejmuje 60k EUR i działa wszędzie za wyjątkiem USA, Kanady, Australii i Japonii (czyli w szczególności obejmuje Rosję)
-co do vouchera - nocleg mam zarezerwowany przez airbnb (czyli nie mam żadnej oficjalnej rejestracji), czy w takim razie przy zamawianiu vouchera muszę zaznaczyć opcję "bez własnej rezerwacji" (ok. 10zł drożej)
sasza8
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

wizy i vouchery do Rosji

Jeszcze się podepnę (nie mogę edytować postów :( ) z dwoma pytaniami:
-zanim dowiedziałem się o tym ISIC wykupiłem ubezpieczenie PZU Wojażer, w biurze powiedzieli mi, że to wystarczy do wyrobienia wizy. Niestety dopiero później się zorientowałem, że kwota jest podana w złotówkach (ale w przeliczeniu dużo więcej niż 30k EUR) oraz obejmuje jedynie europejską część Rosji - obawiam się, że taka polisa nie zostanie przyjęta?
-wybieram się samochodem, którego jestem głównym właścicielem, a mama jest wpisana jako współwłaściciel w adnotacjach. Czy muszę załatwiać jakieś formalności notarialne z tym związane, czy skoro jestem głównym właścicielem, to nikt nie będzie się czepiać?
Doczu
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: Doczu »

sasza8 pisze:czy jeżeli jestem zameldowany w woj. Świętokrzyskim, ale mieszkam w Warszawie, to czy mogę złożyć wniosek w konsulacie w Warszawie? Czy będę musiał jakoś udowodnić, że tu mieszkam (np. pokazując umowę wynajmu mieszkania)? Dodam jeszcze, że paszport wyrabiałem w Warszawie
Najprościej będzie jak zadzwonisz do Warszawy i dowiesz sie z "pierwszej ręki". IMO zameldowany jesteś w Świętokrzyskiem i raczej podlegasz pod Konsulat, który obsługuje Świętokrzyskie. Ale koniecznie napisz jaki efekt miała rozmowa z Konsulatem. Pomoże to innym.
sasza8 pisze:-czy ubezpieczenie, które dostaje się z legitymacją ISIC wystarcza do otrzymania wizy? Obejmuje 60k EUR i działa wszędzie za wyjątkiem USA, Kanady, Australii i Japonii (czyli w szczególności obejmuje Rosję)
Nie sądzę. Ale podpytaj ubezpieczyciela. Będziesz mieć pewność.
sasza8 pisze:-co do vouchera - nocleg mam zarezerwowany przez airbnb (czyli nie mam żadnej oficjalnej rejestracji), czy w takim razie przy zamawianiu vouchera muszę zaznaczyć opcję "bez własnej rezerwacji" (ok. 10zł drożej)
Tak.
sasza8 pisze:-zanim dowiedziałem się o tym ISIC wykupiłem ubezpieczenie PZU Wojażer, w biurze powiedzieli mi, że to wystarczy do wyrobienia wizy. Niestety dopiero później się zorientowałem, że kwota jest podana w złotówkach (ale w przeliczeniu dużo więcej niż 30k EUR) oraz obejmuje jedynie europejską część Rosji - obawiam się, że taka polisa nie zostanie przyjęta?
Na Europejską cześć wystarczy. Petersburg lezy w europejskiej cześci więc teoretycznie powinno styknać.
Co Ci szkodzi przedzwonić do PZU i przedstawić problem ? Tam uzyskasz bardziej wiarygodne info niż na forum dyskusyjnym.
sasza8
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

wizy i vouchery do Rosji

Większość moich problemów wyjaśniłem u źródła, wklejam to co mi napisali (jutro składam wniosek to jeszcze potwierdzę na 100%):
> Dzień dobry
>
> Chciałbym się dowiedzieć jakie warunki musi spełniać ubezpieczenie potrzebne
> do wyrobienia wizy turystycznej, m.in:
> -jaki obszar musi obejmować, czy wystarczy część europejska FR (bo tam się
> wybieram), czy koniecznie cała Rosja?
> -czy kwota musi być podana w euro, czy może być odpowiednia kwota w PLN?
> -czy są jeszcze jakieś wymogi, które musi spełniać polisa?
>
> przy okazji - czy jeśli jestem zameldowany w woj. Świętokrzyskim, ale
> mieszkam i studiuję w Warszawie (i tutaj też wyrabiałem paszport), to czy
> mogę składać dokumenty w konsulacie w Warszawie?

Dzień dobry,

Ubezpieczenie musi być ważne na obszarze, który Pan zamierza
odwiedzić, kwota może być w dowolnej walucie (równowartość 30000 EURO).
Może Pan ubiegać się o wizę w Warszawie.
Doczu
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

wizy i vouchery do Rosji

No i wszystko jasne :)
Udanego wyjazdu.
sasza8
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

wizy i vouchery do Rosji

Jak obiecałem, informacje z pierwszej ręki:
Mój wniosek został bez problemu przyjęty w Warszawie, nie musiałem w żaden sposób dowodzić swojej "warszawskości" (jedyny ślad to paszport wyrobiony w Warszawie). Co do ubezpieczenia na jedynie europejską część również nie było zastrzeżeń. Poza tym panie w konsulacie bardzo miłe i pomocne. Termin dostałem na wtorek, czyli bardzo szybko. Mam nadzieję, że komuś te informacje się przydadzą.
Kamil_H
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: Kamil_H »

Cześć,
Przekopałem się przez część forum, ale przyznam, że nie przez całe. Odpwiedź napewno gdzieś jest.... Cały czas nie jest dla mnie jasna jedna rzecz.
Na początku czerwca chcę pojechać do Rosji na tydzień. Kilka dni w Moskwie, kilka w Sankt Petersburgu.
Wniosek o wizę chciałbym złożyć osobiście, gdyż mieszkam w Poznaniu, daleko nie mam a nie wydaje się to jakoś strasznie skomplikowane.

No właśnie... skomplikowane.
1. Czy muszę dołączyć bilet na samolot? Jeśli tak, to trochę to bez sensu, bo co jak wizy nie dostanę? Wg mnie - nie muszę, ale mnie poprawcie jeśli się mylę.
2. Voucher kupię w którejś z firm w internecie. Czy muszę jednak wcześniej zarezerwować hotel/hostel, opłacić go i do wniosku dołączyć dowód opłacenia? Trochę to słabe, bo planowałem zarezerwować w Moskwie np 2 noclegi, rozejrzeć się, skoczyć na 1-2 dni do Sakt Petersburga, po czym wrócić do Moskwy. Chodzi o to, że ciężko mi teraz przewidzieć, którego konkretnie dnia gdzie będę, poza tym co w przypadku jak nie dostanę wizy?

Ze strony ania.pl
10. Czy voucher turystyczny to to samo co rezerwacja hotelowa?

Voucher turystyczny to nie to samo, co rezerwacja hotelowa! Jeżeli masz już voucher, firma wystawiająca powinna dokonać już rezerwacji hotelowej. Jeżeli go nie masz wyrabiając wizę za naszym pośrednictwem otrzymasz od nas voucher.
Rozumiem, że to nie to samo, ale czy jedno z drugim jest jakkolwiek związane?. Dla mnie nic z tego nie wynika.

Moja obecna interpretacja jest taka, że niestety muszę zaplanować wszystko co do dnia, opłacić hotele i dołączyć dowody do wniosku wizowego.

Rozjaśnijcie mi proszę te dwie kwestie, bo jakoś tego nie ogarniam :roll: Ech.. to chyba taki egzamin wstępny przed wyjazdem i zderzeniem się z tamtą rzeczywistością :wink:
Doczu
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

wizy i vouchery do Rosji

Kamil_H pisze:1. Czy muszę dołączyć bilet na samolot?
Nie.
Kamil_H pisze:Voucher kupię w którejś z firm w internecie. Czy muszę jednak wcześniej zarezerwować hotel/hostel, opłacić go i do wniosku dołączyć dowód opłacenia?
Nie. Po to kupujesz voucher.
Kamil_H pisze:Rozumiem, że to nie to samo, ale czy jedno z drugim jest jakkolwiek związane?
Nie jest to ze sobą związane.
Voucher kupujesz po to by uzyskać wizę i jest to niejako fikcyjna rezerwacja w hotelu.
Rezerwację faktyczną hotelu robisz sobie na własną rękę i nie ma to żadnego związku z voucherem.
Kamil_H
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

wizy i vouchery do Rosji

Wielkie dzięki. Teraz wszystko wydaje się ogarnialne.
Kamil_H
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

wizy i vouchery do Rosji

Visabrokers.pl. Po wybraniu miejsca składania wniosku Poznań wyskakuje: Konieczna kopia rezerwacji hotelu. I masz tu babo placek...
Doczu
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

wizy i vouchery do Rosji

No bo najpierw musisz kupić voucher i dołączyć go do wniosku na visabrokers.
Oni mają wszystko ładnie opisane na stronie co i jak.
Ubezpieczenie tez sobie od razu wykup (może być na własną rękę, albo przez visabrokers).
W razie wątpliwości nie bój się skorzystać z telefonu do nich. Są kontaktowi.
Kamil_H
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

wizy i vouchery do Rosji

I znowu nie rozumiem. Na visabrokers chciałem kupić sam voucher. Vizę chcę załatwić sam. Zastanowił mnie komunikat przy chęci kupienia samego vouchera mówiący, że w Poznaniu "Konieczna kopia rezerwacji hotelu". Jak rozumiem, konsul w Poznaniu (i tylko w Poznaniu) oprócz vouchera wymaga przedłożenia kopii rezerwacji hotelu.
Doczu
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

wizy i vouchery do Rosji

Kamil_H pisze:I znowu nie rozumiem.
No tak - teraz widzę, że akurat przy Poznaniu widnieje dopisek że konieczna kopia rezerwacji hotelu.
No to w takim razie musisz sobie najpierw zarezerwować hotel i potwierdzenie przedłożyć przy składaniu wniosku o voucher.
ODPOWIEDZ