wizy i vouchery do Rosji

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
pietia
Kanclerz
Kanclerz

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: pietia »

Jechałem trasą Moskwa-Irkuck-Ułan-Bator-Pekin-Harbin-Władywostok.
Wizę chińską załatwiałem w tym samym biurze, gdzie rosyjską, więc nie wiem, czy jej obecność w paszporcie była warunkiem uzyskania 2-krotnej

Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: Simon »

@pietia - zdecydowałem się jednak na jednokrotną wizę rosyjską, w jedną stronę przez Turcję, w drugą przez FR (albo odwrotnie ;) ).

pietia
Kanclerz
Kanclerz

wizy i vouchery do Rosji

Może to nawet byc ciekawszy wariant niz w obie strony przez Ukrainę :)

Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

wizy i vouchery do Rosji

pietia pisze:Może to nawet byc ciekawszy wariant niz w obie strony przez Ukrainę :)
true, ile można oglądać stepy :)

barciur
Radca Stanu
Radca Stanu

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: barciur »

Wyrabiał ktoś ostatnio wizę osobiście w wydziale konsularnym ambasady? Ile średnio czasu to zajmuje? Wiem, ze oficjalnie jest do 10 dni, ale z reguły trzeba się spodziewać tych 10 dni czy robią szybciej?

barciur
Radca Stanu
Radca Stanu

wizy i vouchery do Rosji

Mam pytanie odnośnie wniosku wizowego, tyczy się w sumie zarówno wniosku rosyjskiego jak i białoruskiego.

Jak rozwiązać stałe zamieszkanie i pracę w moim przypadku, gdy będę wnioskować o wizę w Polsce a mieszkam w USA? Wpisać adres zameldowania Polski czy adres zamieszkania w USA? Ponadto, jeśli wpisałbym polski to zostawić info o pracy/studiach puste? Nie jestem pewien jak to rozwiązać, dzięki z góry za pomoc!

msvklr
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: msvklr »

Po drugiej wizycie w FR złego słowa nie mogę powiedzieć o przekraczaniu granicy. Przez cały miesiąc nie zbierałem żadnych biletów, nie miałem żadnej registracji i bez problemu opuściłem kraj. Rosja póki co dla mnie łaskawa ;)
http://okrokdalej.pl

Szczurek07
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: Szczurek07 »

Cześć

Wybieram się do Rosji. Kupiłem bilety lotnicze, policzyłem tak, żeby było równo 90 dni. Z roztargnienia zapomnialem, ze w tm roku luty jest przestępny i ma 1 dzien więcej, przez co mam wizę na 90 dni ( do 16 kwietnia), a bilety na 91 dni ( 17 kwietnia).
Jak myślicie, lepiej przebukować bilety o ten 1 dzień, czy ryzykować wyjazd z Rosji po przekroczeniu terminu wizy? Teoretycznie mogę się tłumaczyć, że w drodze na lotnisko jakieś srodki transportu zawiodły i musiałem polecieć późniejbo nie dotarłem na czas na lotnisko. wiadomo - Rosja wielki kraj i takie rzeczy się zdarzają, pociągi, autobusy itp są dość zawodne. Czy z powodu 1 dnia mogą robić wielkie problemy?
A jeśli tak to może ktoś ma doświadczenie z przebukowywaniem biletów w Aerofłocie? Drogo to wychodzi?
Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi.

Dracid
Tajny Radca
Tajny Radca

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: Dracid »

Przebukuj bilety, nawet nie myśl o tłumaczeniu się z wizą, bo nikt Cię słuchać nie będzie.

Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

wizy i vouchery do Rosji

Sprawdz jaka masz taryfe: http://www.aeroflot.ru/cms/en [czy w ogole da sie przebukowac ten bilet w tej taryfie] a wize masz 1, 2, czy wielokrotna? Jesli 2 lub wielokrotna, to sposob jest prosty: visa run np. do Mongolii, ktora nie ma wiz [aczkolwiek nie wiem, czy nie przywroci ich od stycznia] albo do Kazachstanu [wize dostaje sie w ambasadzie KZ w Wawie]

A jak masz jednokrotna i nie kupiles flexa, to musisz wrocic na chwile do PL, np. przez Ukraine i tam zrobic nowa rosyjska wize. Albo wyrobic sobie nowa wize gdzies za granica, ale nie wiem jak jest z tym do Rosji

Szczurek07
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

wizy i vouchery do Rosji

Wzię mam 1 krotną. Dzwoniłem do biura aeroflota w warszawie. Mówią, że bez problemu moge przebukować za 2 stówki, czyli tragedii nie ma. Dzięki za rady. Pozdrawiam :)

barciur
Radca Stanu
Radca Stanu

wizy i vouchery do Rosji

Simon pisze:
A jak masz jednokrotna i nie kupiles flexa, to musisz wrocic na chwile do PL, np. przez Ukraine i tam zrobic nowa rosyjska wize. Albo wyrobic sobie nowa wize gdzies za granica, ale nie wiem jak jest z tym do Rosji
To chyba by nie przeszlo, bo trzeba miec pozwolenie na pobyt jakis w kraju w ktorym sie wyrabia wize. Przynajmniej tak widzialem ze jest w Polsce i w USA, na inne kraje nie patrzylem, ale tez troche mozna bylo o tym czytac.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

wizy i vouchery do Rosji

barciur pisze: To chyba by nie przeszlo, bo trzeba miec pozwolenie na pobyt jakis w kraju w ktorym sie wyrabia wize. Przynajmniej tak widzialem ze jest w Polsce i w USA, na inne kraje nie patrzylem, ale tez troche mozna bylo o tym czytac.
Mieszkając w latach 2008-2010 w Kazachstanie kilkakrotnie wyrabiałem wizy FR (tranzytowe), i za każdym razem musiałem przedtswić ksero tymczasowej registracji w KZ

Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

wizy i vouchery do Rosji

Czyli recepta prosta: przebukowac! Nie zaluj 2 stow, jak przesiedzisz wize, to wyjazdowa chyba 500 kosztuje

Szczurek07
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

wizy i vouchery do Rosji

Tak też zrobię. Dzięki za pomoc

mateusz1234
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: mateusz1234 »

Siemanko, małe pytanie. Czy orientuje się ktoś jak wygląda procedura uzyskania rosyjskiej wizy turystycznej? Chodzi mi o to czy po zebraniu wszystkich wymaganych papierków dostanie wizy jest praktycznie pewne czy też zdarza się że nie dadzą? Pytam ponieważ jak wiadomo Rosjanie z Ukraińcami nie za bardzo się lubią (przynajmniej na szczeblu władz) a ja mam pół paszportu zawalone pieczątkami z Ukrainy. Mam się przygotować na jakieś problemy z uzyskaniem wizy czy raczej sprawa przebiegnie bezproblemowo? Chodzi o to że często jak kraj X ma jakiś większy konflikt z krajem Y to przy ubieganiu się o wizę kraju X jeżeli masz w paszporcie pieczątki z kraju Y jesteś na starcie przegrany?

Doczu
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: Doczu »

ja też miałem sporo pieczątek z Ukrainy i nie było problemu.

Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

wizy i vouchery do Rosji

tak samo na Ukrainie nie czepiali sie moich dwoch wiz rosyjskich i bialoruskiej... mysle, ze bedzie bezproblemowo. To nie kraje arabskie + Iran, ktore nie lubia, jak mamy w paszporcie cos izraelskiego ;)

inna sprawa, ze czasem dziala to tylko w jedna strone, np: z wiza Azerbejdzanu wjedzie sie do Armenii, a nawet do Karabachu, ALE pieczatka armenska w Azerbejdzanie powoduje, ze jestes na cenzurowanym [tzn. wpuszcza Cie, ale pewnie bedziesz miec przesluchanie], a wiza Karabachu = odmowa wjazdu do Azerbejdzanu.

[fragmenty o krajach arabskich, Iranie i Kaukazie oparte na doswiadczeniach znajomych ;) bylem kilka lat temu w Izraelu, ale zaraz sobie wymienilem paszport. A Kaukaz mam nadzieje, ze uda sie w tym roku :) ]

mateusz1234
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: mateusz1234 »

Podziękować :)

wierny62
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: wierny62 »

Witam, kilka pytanek do Was. Koniec sierpnia a początek września, czeka mnie podróż przez Rosje do Kazachstanu. Opcje są dwie, pierwsza to : pociąg Warszawa - Moskwa przez Białoruś, druga lot Budapeszt - Moskwa.

ad.1) czy muszę zakupić wizę białoruską jadąc pociągiem bezpośrednim i nie wysiadając na Białorusi ?

ad.2) ile kosztuje wyrobienie wizy na teren Rosji bez pośrednictwa dokładnie ? idzie jakoś voucher załatwić nie odpłatnie ? tzn jakieś hotele je wystawiają ?

3.) jaką wizę muszę zakupić jadąc pociągiem bezpośrednim Moskwa - Astana , chodzi mi teraz o wizę kazachstańska ? (1 krotnego czy 2 krotnego wjazdu) i jakie są koszta?

4.) powrót planuje samolotem przez Kijów także to już raczej bez problemów

za wizę rosyjską ta cena jest aktualna czy trzeba jeszcze coś doliczyć ? Opł. konsularna - wydanie wizy:
152 PLN / Obowiązkowa opłata Rosyjskiego Centrum Wizowego: 112.5 PLN

z góry dzięki, pozdro

barciur
Radca Stanu
Radca Stanu

wizy i vouchery do Rosji

wierny62 pisze:ad.1) czy muszę zakupić wizę białoruską jadąc pociągiem bezpośrednim i nie wysiadając na Białorusi ?
Tak.
wierny62 pisze:ad.2) ile kosztuje wyrobienie wizy na teren Rosji bez pośrednictwa dokładnie ? idzie jakoś voucher załatwić nie odpłatnie ? tzn jakieś hotele je wystawiają ?
Z tego co wiem, można zrobić rezerwację w hotelu, dostać voucher i ją anulowac. Ale szczegółów tego nie znam.
wierny62 pisze:za wizę rosyjską ta cena jest aktualna czy trzeba jeszcze coś doliczyć ? Opł. konsularna - wydanie wizy:
152 PLN / Obowiązkowa opłata Rosyjskiego Centrum Wizowego: 112.5 PLN
Koszt vouchera i ubezpieczenia ;) Jeśli osobiście będziesz ją robił tzn. pójdziesz do konsulatu/ambasady, to tych 112 zł się nie płaci. To tylko jeśli idziesz do centrum wizowego lub przez pośednictwo robisz.

wierny62
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

wizy i vouchery do Rosji

dzięki kolego, czyli jak pojadę do ambasady czy konsulatu z wypełnionymi papierami i paszportem , zapłacę tylko za wizę 152 zł ? bo na stronie pośrednika piszę tak: opłata pośrednicza 89 zł i do tego Opł. konsularna - wydanie wizy: 152 PLN / Obowiązkowa opłata Rosyjskiego Centrum Wizowego: 112.5 PLN

wierny62
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

wizy i vouchery do Rosji

barciur pisze:
wierny62 pisze:ad.1) czy muszę zakupić wizę białoruską jadąc pociągiem bezpośrednim i nie wysiadając na Białorusi ?
Tak.

czyli podróż pociągiem nie opłacalna bilet + wiza białoruska, lepiej z Budapesztu czaić na promo wizzair'em

barciur
Radca Stanu
Radca Stanu

wizy i vouchery do Rosji

wierny62 pisze: bo na stronie pośrednika piszę tak: opłata pośrednicza 89 zł i do tego Opł. konsularna - wydanie wizy: 152 PLN / Obowiązkowa opłata Rosyjskiego Centrum Wizowego: 112.5 PLN
Tak. Pod jaki konsulat podlegasz? Pamiętaj, że trzeba się najpierw umówić na wizytę.

wierny62
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

wizy i vouchery do Rosji

Jestem ze śląska , chyba w Krakowie .

Doczu
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: Doczu »

generalnie jest tak, że konsulaty zalecają korzystanie z Centrum Wizowego, ale nie jest ono konieczne i przy odrobinie samozaparcia wizę załatwisz osobiście.

Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

wizy i vouchery do Rosji

wierny62: albo nie musisz czaic na promocje wizza, mozesz tez Pobeda z Bratyslawy albo Aeroflotem/S7/UTair z Kaliningradu. Ta ostatnia opcja chyba jest najpewniejsza (ale to cala PL do przejechania)

wierny62
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

wizy i vouchery do Rosji

Simon dzięki !, wybiorę opcje z Kaliningradu :) , mam pytanie jeszcze odnośnie pociągu Moskwa - Astana, obiło mi się o uszy , że pociąg dwukrotnie wjeżdza na granice Rosyjską , i to samo z Kazachstańską , więc wize na Rosje mam kupić 2krutonego wjazdu ? , wracam samolotem Astana - Kijów - Warszawa , omijam ruskich daleko :)

Dracid
Tajny Radca
Tajny Radca

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: Dracid »

Pociąg Moskwa-Astana przekracza granicę raz, więc nie musisz się martwić o dwukrotne wizy.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

wizy i vouchery do Rosji

W przeciwieństwie do pociagu Moskwa-Ałma Ata

ODPOWIEDZ