wizy i vouchery do Rosji

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
pietia
Kanclerz
Kanclerz

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: pietia » śr 31 sty, 2018 20:43

w Kazachstanie kiedyś załatwiałem rosyjskie tranzytówki, nawet kilka razy. Procedury standardowe - konieczność przedstawienia biletów na całą trasę przejazdu pezez Rosję, ubezpieczenie, dodatkowo wzięli kserokopię tymczasowego meldunku w KZ. Cena też standardowa- 35 EUR, ale płatne w KZT i bezpośrednio w kasie konsulatu. Było to w Ałma Acie, ale podejrzewam, że w innych placówkach było podobnie

magos
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: magos » czw 01 lut, 2018 21:09

Dzięki za odpowiedź. A długo czekałeś na wizę?

pietia
Kanclerz
Kanclerz

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: pietia » pt 02 lut, 2018 21:20

Dokładnie już nie pamiętam, ale na pewno nie dłużej niż tydzień

magos
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: magos » sob 03 lut, 2018 11:19

Dziękuję:)

stelmach33
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: stelmach33 » śr 07 lut, 2018 14:36

pietia
Kanclerz
Kanclerz

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: pietia » śr 07 lut, 2018 20:17

Trochę nie do końca rozumiem. Czyli jeśli ktoś pojedzie do Rosji na prywatne zaproszenie np. do Moskwy, to nie będzie mógł przy okazji pojechać, powiedzmy do Petersburga, i tam zanocować w hotelu? Bo wtedy to już będzie wyjazd turystyczny

Awatar użytkownika
MorgothV8
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: MorgothV8 » czw 08 lut, 2018 07:17

Oni zawsze mają duzo więcej papierów niż potrzeba i zawsze 80% to abstrakcja.
Ale to służy po to, że jakby chcieli, to mają na Ciebie haka zawsze.
Były Polarnik na Polskiej Stacji Polarnej "Hornsund"
Teraz programista na swoim
Fuji GSW, Pentax 67, Nikon F4, FM2, D3, D3200 FS + cała szklarnia

Dracid
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: Dracid » czw 08 lut, 2018 08:41

Trochę dziwnie przetłumaczyli oryginalny tekst (za vesti.ru):

"Правительственная комиссия по законопроектной деятельности поддержала проект поправок в закон, предложенный МВД. Согласно ему российские граждане и компании, пригласившие к себе иностранцев, должны контролировать соблюдение целей и сроков их визита.

В случае нарушений – несоответствия цели визита заявленной или позднего выезда иностранца из РФ — физические лица должны будут выплатить штраф в размере до 4 тысяч рублей, юридические – до 500 тысяч рублей. При этом если, к примеру, если иностранец прибыл в Россию с деловой целью, это не означает, что приглашающая сторона не может организовать для него экскурсии или туристические поездки.

В настоящее время приглашающая сторона не обязана контролировать заявленные цели визита иностранцев. В МВД считают, что новая поправка будет способствовать соблюдению миграционного законодательства. Однако в Торгово-промышленной палате указывают, что поправки в закон касаются тех, кто приезжает в Россию по визе, тогда как миграционный закон нарушают в основном приезжие из ближнего зарубежья – те, кому виза для въезда в нашу страну не требуется.

Также эксперты считают, что проверять выполнение новых норм будет непросто, сообщают "Известия". Например, неизвестно, какие доказательства исполнения закона будут достаточными, считает Антон Алексеев, руководитель практики трудового и миграционного права юридической группы "Яковлев и Партнеры".

Awatar użytkownika
MorgothV8
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: MorgothV8 » czw 08 lut, 2018 09:24

Dokładnie... dziwnie.

Awatar użytkownika
murzasihle
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: murzasihle » sob 10 lut, 2018 12:34

MorgothV8 pisze:
czw 08 lut, 2018 07:17
Oni zawsze mają duzo więcej papierów niż potrzeba i zawsze 80% to abstrakcja.
Ale to służy po to, że jakby chcieli, to mają na Ciebie haka zawsze.
Odnośnie abstrakcji i wiz to już rok temu trzeba było do wniosku o wizę mieć rezerwację na pobyt w hotelu.
W tym roku już widzę na stronach pośredników, że oprócz rezerwacji trzeba mieć rachunek za opłacony pobyt :(
Utrudniają....

Rezerwację się anulowało i prosta sprawa, ale opłacony rachunek to masakra.
Testowaliście już jakieś rozwiązanie z rachunkiem hotelowym?
«Степь широкая, да дорога узкая - так, мы встретимся»
https://www.facebook.com/grzegorz.janas.39

Awatar użytkownika
MorgothV8
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: MorgothV8 » sob 10 lut, 2018 15:06

No ale co z człowiekiem który jedzie turystycznie, ale NIE korzysta z hoteli?
Śpi w pociągu, a jak ma przesiadki to w komnatach otdycha?
To jest nie legalne czy co?

Albo np nocuje sobie uzywając hospitalityclub albo coachsurfing?

Awatar użytkownika
murzasihle
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: murzasihle » sob 10 lut, 2018 17:42

MorgothV8 pisze:
sob 10 lut, 2018 15:06
No ale co z człowiekiem który jedzie turystycznie, ale NIE korzysta z hoteli?
Dokładnie - przegięli przed tymi wyborami prezydenckimi.
A ja w maju miałem jechać do Dagestanu, a we wrześniu do Chakasji - porażka (choć to zrozumiałe, że w odwecie za wymogi Szengen, które są identyczne).
Jeżeli jeszcze będą kontrolować zgodność pobytu z Voucherem - to uwalą całą turystykę trekingową, a zostaną drogie wycieczki po znanych miejscach.

Czas pomyśleć mi o Kazachstanie - tam stepów mnóstwo, a wizy nie trzeba.
Zaczynam się uczyć kazachskiego :)

pietia
Kanclerz
Kanclerz

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: pietia » sob 10 lut, 2018 19:33

murzasihle pisze:
sob 10 lut, 2018 17:42
Czas pomyśleć mi o Kazachstanie - tam stepów mnóstwo, a wizy nie trzeba.
Zaczynam się uczyć kazachskiego
Nie musisz :D Spokojnie dogadasz się tam pa russki

sszyme
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: sszyme » sob 10 lut, 2018 19:56

Chciałbym zrobić sobie rosyjską wizę tranzytową. Słyszałem, że nie da się dostać tranzytówki, coby przez Kaliningrad przejechać tranzytem. Czy jak wpiszę we wniosku, że jadę samochodowym tranzytem z Ukrainy do Finlandii, to wizę dostanę? I czy na wizie jest adnotacja, że tranzyt jest między konkretnymi przejściami/państwami? Dałoby się w taki sposób dostać tranzytówkę i przejechać PL-RUS-LV? A może w ogóle nie przepuszczą przez granicę...

sszyme
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: sszyme » ndz 11 lut, 2018 19:12

Nikt z szanownych forumowiczów nie robił nigdy wizy tranzytowej do Rosji?

pietia
Kanclerz
Kanclerz

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: pietia » ndz 11 lut, 2018 19:55

Do uzyskania rosyjskiej wizy tranzytowej potrzebne są wizy kraju docelowego. W twoim wypadku zarówno Finlandia, jak i Ukraina wiz nie wymagają, ale z drugiej strony mogą w konsulacie uznać, że trasę tę możesz pokonać z pominięciem Rosji - przez Polskę, Litwę, Łotwę, Estonię

Awatar użytkownika
MorgothV8
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: MorgothV8 » pn 12 lut, 2018 14:32

Ale czy ktoś wie czy legalne jest pojechanie do Rosji w taki sposób:
Samolot do Moskwy, tam na pociąg do Władywostoku, tam 3 noclegi w komnacie otdycha i powrót też pociągiem, a następnie wylot samolotem?
Czyli - zero hoteli, rezerwacji, ale np. można przedstawić bilety na samoloty i pociągi?

mazeno
Nadworny Radca
Nadworny Radca

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: mazeno » pn 12 lut, 2018 18:38

> Ale czy ktoś wie czy legalne jest
przypomina mi sie taka historyjka o pewnym hrabim, ktory powiedzial, ze on to "najjasniejszego pana ma w dupie" (chodzilo o cara) i oczywiscie zostal zadenuncjowany. ale poniewaz to nie byl jakis tam pierwszy lepszy bojar, ino powazny hrabia, to zostal skazany na grzywne za "rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji o miejscu przebywania najjasniejszego pana".
no wiec tak.
zalezy kto, co i za co.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: pietia » pn 12 lut, 2018 20:04

MorgothV8 pisze:
pn 12 lut, 2018 14:32
Ale czy ktoś wie czy legalne jest pojechanie do Rosji w taki sposób:
Samolot do Moskwy, tam na pociąg do Władywostoku, tam 3 noclegi w komnacie otdycha i powrót też pociągiem, a następnie wylot samolotem?
Czyli - zero hoteli, rezerwacji, ale np. można przedstawić bilety na samoloty i pociągi?
Logicznie rzecz biorąc bilety powinny wystarczyć, w końcu niemało inostrańców podróżuje (i zawsze podróżowało) Transsibem. Tyle, że w Rosji (nie tylko zresztą tam) logika nie zawsze jest na pierwszym miejscu :)

DobryDuch
Tytularny Radca
Tytularny Radca

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: DobryDuch » wt 13 mar, 2018 21:16

murzasihle pisze:
sob 10 lut, 2018 12:34
Odnośnie abstrakcji i wiz to już rok temu trzeba było do wniosku o wizę mieć rezerwację na pobyt w hotelu.
W tym roku już widzę na stronach pośredników, że oprócz rezerwacji trzeba mieć rachunek za opłacony pobyt :(
Utrudniają....

Rezerwację się anulowało i prosta sprawa, ale opłacony rachunek to masakra.
Testowaliście już jakieś rozwiązanie z rachunkiem hotelowym?
Obecnie podchodzę do tego zadania. W jednym z biur załatwiających wizy, polskojęzyczne Rosjanki, orzekły mi, że ostatnio konsulat ogłosił, że na te wakacje nie wydaje wiz na dłużej niż dwa tygodnie. Zaschło mi w gardle, osłupiałem, bo na ponad dwa tygodnie się wybieram. Na kolejne moje proste pytania, nie umiały odpowiedzieć jasno, więc stwierdziłem, że pójdę do innego biura. Tam powiedzieli mi, że problem z wizą turystyczną na ponad dwa tygodnie występuje przy konsulatach w stolicy i Poznaniu. Do takiej wizy tam trzeba mieć potwierdzenie opłaty rezerwacji hotelowej na cały okres - dla człowieka zorientowanego na trekking to koszmar.
Tak czy inaczej - rezerwację hotelową trzeba mieć do wniosku, załatwić we własnym zakresie.
Jeszcze ni razu nie miałem wizy, więc moje pytanie: czy na wydanej wizie pozostaje ślad po voucherze - tzn. pisze we wizie jaka firma ma nas przyjąć? Biuro pośredniczące ma swoje firmy od voucherów w danym miejscu w Rosji. To nie jest problem, że wjeżdżamy do Rosji w miejscu oddalonym o tysiące kilometrów od siedziby tej firmy z vouchera?
Jak ma się też rezerwacja hotelowa - ta zrobiona tylko do czasu wydania wizy - do vouchera? Chodzi o lokacje: czy może być rezerwacja hotelu w Moskwie (ta którą anulujemy po otrzymaniu wizy), a firma z vouchera np. w Petersburgu? A my na dodatek wjeżdżamy do Rosji z Ukrainy. To nie stanowi problemu?
No i na koniec te cholerne meldunki/ karta migracyjna. Rezerwując jeden hostel w Piterze, zauważyłem w jego opisie, że pobierają 200rub za obowiązkową rejestrację/meldunek. Ale czy to nie jest obowiązek każdego hostelu/hotelu? - zameldować nas. Czy te meldunki wbijane są do karty migracyjnej w datach pobytu w danym hotelu/hostelu? czy po prostu jest pieczątka-meldunek? Jak sobie radziliście z meldunkami? Wbijają je też biura turystyczne w ramach płatnej usługi? (od ręki?)
Po dwóch dniach od przyjazdu do Rosji, znikam na 8 dni pod namiotem. Jak mam podejść do w tej sytuacji do meldunków w karcie migracyjnej? Po trekkingu znów zjawiam się w hostelach.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: pietia » śr 14 mar, 2018 20:24

DobryDuch pisze:
wt 13 mar, 2018 21:16
Po dwóch dniach od przyjazdu do Rosji, znikam na 8 dni pod namiotem. Jak mam podejść do w tej sytuacji do meldunków w karcie migracyjnej? Po trekkingu znów zjawiam się w hostelach.
Zrób meldunki tam gdzie będziesz miał taką możliwość, tj. w hostelach, to powinno wystarczyć. Na trekking pewnie czymś pojedziesz, więc na wszelki wypadek zachowaj bilety

msvklr
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: msvklr » pt 16 mar, 2018 10:35

Ja już w zeszłym roku miałem problem z załatwieniem wyjazdu na 3 tygodnie, bo tak jak wcześniej koledzy piszą, dziady żądali 50% opłaconych noclegów. Już pal licho z wymogiem, ale okazuje się, że to naprawdę nie jest proste do załatwienia nawet jeśli człowiek chce. Wszelkie strony rezerwacyjne jak booking.com itp. kasę ściągają dopiero w dniu przyjazdu, więc nawet jak dokona się rezerwacji, nie ma możliwości wcześniejszego opłacenia. No a jakby do każdego trzeba było pisać i przelewać ruble przez bank to już w ogóle można padaczki dostać.

Ostatecznie udało się bez tych potwierdzeń zapłaty załatwić wizę w konsulacie gdańskim.

DobryDuch - rezerwacje możesz sobie anulować po otrzymaniu wizy, to żaden problem, tak samo jak z odległością od firmy która wydaje voucher (a te z reguły są z Moskwy/Pitera). Co do meldunków to różnie bywa. W Moskwie nocowałem w 5 gwiazdkowym hotelu i nie wbili mi żadnego meldunku i w ogóle przez całe 3 tygodnie nie dostałem ani jednego, bo resztę czasu rozbijałem się pod namiotem/po wioskach. Nie słyszałem przez ostatnie lata żeby ktoś miał problemy z tego tytułu, ale na wszelki wypadek lepiej brać. Czy któryś w forumowiczów miał problemy z powodu braku meldunków?
http://okrokdalej.pl

Awatar użytkownika
MorgothV8
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: MorgothV8 » pt 16 mar, 2018 13:28

Nigdy o to nie pytali.

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: zeneczek » wt 27 mar, 2018 09:15

UE szykuje się do zmian w wydawaniu wiz,w tym dla Rosjan,niby kosmetyczne-korekcyjne.Jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo że o kasę.Pewnie odbije się to zwrotną reakcją.Na pewno sobie ułatwią,"Kowalskiemu" będzie gorzej i drożej.
https://news.mail.ru/society/32955735/?frommail=1

pietia
Kanclerz
Kanclerz

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: pietia » śr 28 mar, 2018 21:00

Wiza Schengen ma zdrożeć do 80 Euro, ale dla krajów, których obywatele płacą dziś za nią 35 euro (Rosja, Armenia, Azerbejdżan) cena ma się ponoć nie zmienić

Wilku_92
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: Wilku_92 » czw 29 mar, 2018 14:01

Szanowni koledzy i koleżanki. Nie znalazłem żadnego konkretnego info odnośnie obowiązku meldunkowego i karty migracyjnej na Mundial 2018. Mamy wyrobione FAN ID, mamy bilety, ale nie mamy (jeszcze noclegu) - chcemy go szukać "na żywioł", ewentualnie spać w namiocie.

Jak w tej sytuacji wygląda karta migracyjna, co wpisujemy jako cel podróży i organizacji "zapraszającej"? Czy może karta migracyjna zostanie zniesiona?

Co z meldunkiem, jeśli nie bookujemy noclegu wcześniej? Będziemy około 4 dni w Rosji, 4 dni w Kazaniu, 3 dni w Wołgogradzie. Musimy rejestrować się w OVIR przy pobycie w każdym mieście? Co jeśli nie będziemy mieli noclegu (opcja namiot)?

Z góry dziękuję za pomoc.

DobryDuch
Tytularny Radca
Tytularny Radca

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: DobryDuch » pn 09 kwie, 2018 22:52

Co do meldunku, mam info z przewodnika Pascala z 2007 roku (zdaje się, że nie był wznawiany). Tam pisze się o tym, jako bardzo poważnym wymógu. Pisze także, że taki meldunek można starać się kupić w hotelach - za cenę jednej nocy, oraz w miejscowych biurach podróży. Dalej, ten przestarzały przewodnik, przestrzega przed OWIRem - tzn. żeby wszędzie załatwiać meldunek, tylko nie tam. Tutaj ludzie z późniejszego doświadczenia znacznie zmiękczają kwestię. Mam także info z firmy pośredniczącej w wyrabianiu wiz, że trzeba mieć meldunek w przypadku pobytu powyżej 5 dni (chyb w jednym miejscu), a na swojej stronie piszą, że powyżej 7 dni. Tenże pośrednik po meldunek odsyła do OWIRu.
Także wnioskuję, że z meldunkiem raczej nie ma schizy. W miarę możliwości go załatwić - przynajmniej raz, poza tym zachowywać bilety z przemieszczania się po kraju.
W miejsce gdzie jadę, dotyczy mnie też kwestia strefy przygranicznej i uzyskiwania zezwolenia na przebywanie w niej. W tym roku wszedł nowy "prikaz". Sami zwykli zjadacze chleba z tego rejonu, nie wiedzą jak mają działać przepisy. Postępują więc po staremu. Ostatecznie, zadzwoniłem do tamtejszych pograniczników. Po chwili namysłu polecili zadzwonić jeszcze raz parę tygodni przed przybyciem. Czyli też się niezbyt orientują. Jak mi trzeźwo napisała jedna Rosjanka - te przepisy piszą ludzie zafiksowani na punkcie kancelaryjnej rzeczywistości, biurokratycznych słupków, tabelek, odniesień... Daleko im do znajomości życia w tych miejscach, w których ich wytwory mają być wprowadzone...

Awatar użytkownika
murzasihle
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: murzasihle » wt 10 kwie, 2018 17:48

DobryDuch pisze:
wt 13 mar, 2018 21:16
Czy te meldunki wbijane są do karty migracyjnej w datach pobytu w danym hotelu/hostelu? czy po prostu jest pieczątka-meldunek?
To nie jest żadna pieczątka wbijana w kartę migracyjną, tylko osobna karta meldunkowa wydawana przez hotel na życzenie.
Będąc w hotelu w jakimś dużym mieście warto się o nią upomnieć, natomiast w małej miejscowości nawet nie wiedzą, że takie meldunki są dla obcokrajowców.
Ja byłem już 7 razy w Rosji i w każdym hotelu gdzie śpię (po przylocie 1 nic i przed odlotem 1 noc) to zawszę o to proszę, a otrzymałem taką kartę meldunkową tylko 2 razy.
Nikt do tej pory mnie o to nie pytał.
W przepisach do tej pory stało, iż jest to obowiązek hotelu, a nie obcokrajowca i mandatem może być ukarany hotel.

20 марта 2011 года N 42-ФЗ
РОССИЙСКАЯ ФЕДЕРАЦИЯ
ФЕДЕРАЛЬНЫЙ ЗАКОН

О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЙ
В ФЕДЕРАЛЬНЫЙ ЗАКОН "О МИГРАЦИОННОМ УЧЕТЕ ИНОСТРАННЫХ
ГРАЖДАН И ЛИЦ БЕЗ ГРАЖДАНСТВА В РОССИЙСКОЙ ФЕДЕРАЦИИ"
И ОТДЕЛЬНЫЕ ЗАКОНОДАТЕЛЬНЫЕ АКТЫ РОССИЙСКОЙ ФЕДЕРАЦИИ

Принят
Государственной Думой
11 марта 2011 года

Одобрен
Советом Федерации
16 марта 2011 года

"2. Иностранные граждане, не поставленные на учет по месту пребывания в соответствии с настоящим Федеральным законом, не подлежат ответственности за нарушение правил миграционного учета, за исключением случаев, если обязанность сообщить сведения о месте своего пребывания в соответствии с настоящим Федеральным законом возложена на соответствующего иностранного гражданина.".

KaweAx
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: KaweAx » śr 11 kwie, 2018 21:55

Czy to prawda ze jest dużo odmownych decyzji na uzyskanie wizy biznesowej rocznej do Rosji ?

Dracid
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: Dracid » czw 12 kwie, 2018 00:23

Zaproszenie masz skąd? Sprawdzone biura podróży mają swoje wtyki w konsulatach przeważnie.

ODPOWIEDZ