wizy i vouchery do Rosji

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
KaweAx
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: KaweAx » czw 12 kwie, 2018 23:20

Dracid pisze:
czw 12 kwie, 2018 00:23
Zaproszenie masz skąd? Sprawdzone biura podróży mają swoje wtyki w konsulatach przeważnie.
Realnie od mojego kontrahenta.

DobryDuch
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: DobryDuch » sob 28 kwie, 2018 12:35

Dostałem wizję, więc krótko odpowiem jaką i JAK.
Potrzebowałem wizę jednokrotną, turystyczną na 18 dni w lipcu. Wnioskowałem na 20 dni w razie gdyby mnie coś zatrzymało dłużej.

Wyrabiałem u pośrednika - konsulat w Krakowie - więc jedyne o co sam musiałem się postarać to zrobić zdjęcie do wizy i rezerwację hotelową pokrywającą się datami, na które ma być wiza. No i dostarczyć do pośrednika potwierdzenie rezerwacji, zdjęcie i paszport. Na miejscu wniosek wizowy wypełnił pośrednik. Dodatkowo potrzebny jest voucher i ubezpieczenie obejmujące Świat (okres ubezpieczenia też ma być analogiczny z datami na wizie). Oba te "dodatki" też załatwia/sprzedaje pośrednik.
Co do ubezpieczenia, do wniosku pośrednik przygotowuje takie, które ma tylko spełnić wymogi konsulatu. Po odebraniu wizy - wycofuje je, a ty możesz (musisz) kupić inne ubezpieczenie w dowolnym czasie - byle mieć je już na sam wyjazd.
Tak samo z rezerwacją hotelową, która musi pokrywać się z datami na wizie - odwołuje ją po odebraniu wizy. Są pogłoski, że ubiegający się o wizę na ponad 14 dni (jak ja), prócz potwierdzenia rezerwacji hotelowej, muszą złożyć potwierdzenie opłaty przynajmniej za połowę pobytu. Pośrednik tego ode mnie nie wymagał, choć nie dementował tego wymogu. Niczego jednak nie opłacałem. Zrobiłem rezerwację na bookingu, w hotelu dla pewności, nie w hostelu. Po odebraniu wizy odwołałem.

Wiza wklejona do paszportu. W niej wpisana nazwa organizacji zapraszającej (z vouchera). Wyszukałem w necie co to mi załatwili... znalazłem: organizacja zajmująca się dziećmi ;p Z Moskwy/ Kaliningradu. Trochę żenujące, ale cóż ;p

Czy warto zabierać ze sobą do Rosji sam voucher czy jest to zbędne? Zapomniałem poprosić pośrednika o wręczenie mi go.
No i pytanie "blondynki" - ma to jakieś znaczenie jeśli wyjeżdża się parę dni wcześniej przed datą ważności wizy? celnika to jakoś interesuje?
Na pewno ktoś z Was przekraczał granicę w drodze powrotnej, jadąc autobusem (Lux Express) z Petersburga przez Tallin. Chcę zapytać jak wyglądała kontrola. Czy kierowca/ celnik zbiera paszporty i potem kierowca je nam oddaje... czy w ogóle jest bezpośredni kontakt z celnikiem... czy sprawdza każde lico ze zdjęciem w paszporcie?

Awatar użytkownika
murzasihle
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: murzasihle » sob 28 kwie, 2018 13:54

DobryDuch pisze:
sob 28 kwie, 2018 12:35
ma to jakieś znaczenie jeśli wyjeżdża się parę dni wcześniej przed datą ważności wizy?
Wyjeżdża czy wraca - bo to różnica.
«Степь широкая, да дорога узкая - так, мы встретимся»
https://www.facebook.com/grzegorz.janas.39

Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: Simon » sob 28 kwie, 2018 23:13

DobryDuch pisze:
Czy warto zabierać ze sobą do Rosji sam voucher czy jest to zbędne? Zapomniałem poprosić pośrednika o wręczenie mi go.
No i pytanie "blondynki" - ma to jakieś znaczenie jeśli wyjeżdża się parę dni wcześniej przed datą ważności wizy? celnika to jakoś interesuje?
a) vouchera nie ma raczej potrzeby zabierac, nie powinni tego sprawdzac
b) jesli mowa o powrocie z RF - mozna wyjechac z Rosji przed uplywem terminu wizy (np. ostatni dzien waznosci jest 20 VII, ale mozesz opuscic Rosje 18 VII - bez problemu)

DobryDuch
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: DobryDuch » sob 28 kwie, 2018 23:17

murzasihle pisze:
sob 28 kwie, 2018 13:54
DobryDuch pisze:
ma to jakieś znaczenie jeśli wyjeżdża się parę dni wcześniej przed datą ważności wizy?
Wyjeżdża czy wraca - bo to różnica.
Wyjeżdża z Rosji, czyli o wcześniejszy powrót mi chodzi :)

Awatar użytkownika
murzasihle
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: murzasihle » ndz 29 kwie, 2018 11:25

DobryDuch pisze:
sob 28 kwie, 2018 23:17
Wyjeżdża z Rosji, czyli o wcześniejszy powrót mi chodzi :)
To w takim razie - nie ma znaczenia. masz wizę na 30 dni, a wracasz np. po 25 i nikt na granicy o nic nie pyta.

Bogdan_
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: Bogdan_ » pt 11 maja, 2018 12:47

Ubezpieczenie do Rosji - wiza ...
Mam umówione spotkanie w konsulacie, wszędzie zalecają ubezpieczenie TUI Europa ... zwykle jadąc gdzie indziej dotychczas brałem turystyczne AXA obejmuje ono całą Rosję i jest na 200 tyś zł więc spełnia wymagania. Czy ma ktoś doświadczenie odnośnie tego ubezpieczenia (chodzi jedynie o wizę) lub innych.

maxdax
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: maxdax » pn 14 maja, 2018 10:19

AXA przechodzi

Ivan Valivdenko
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: Ivan Valivdenko » pn 21 maja, 2018 19:57

Zarejestrowałem się na wizytę w konsulacie w Krakowie w celu złożenia dokumentów o wizę. Kulawo trochę działa ta ich strona, po wybraniu terminu i kliknięciu "zarejestruj się" strona wróciła do tej wyjściowej, na której wpisuje się dane osobowe. Nie wyświetliło się żadne potwierdzenie, nie przyszedł mail... tak to ma działać, czy coś poszło nie tak?

EDIT Jednak powinno się wyświetlić potwierdzenie i przyjść mail, za drugim razem się udało.
Ostatnio zmieniony pn 21 maja, 2018 20:50 przez Ivan Valivdenko, łącznie zmieniany 1 raz.

Bogdan_
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: Bogdan_ » pn 21 maja, 2018 20:40

Witam
U mnie pierwszy raz nie dotarłem nawet do terminu i mnie wyrzuciło... drugi raz bez problemu gdy udało mi się wybrać termin i wyświetliło się okno - potwierdzenie rejestracji wizyty z datą , godziną celem wizyty hasłem i nr. rejestracji a dodatkowo na pocztę przyszła informacja z linkami do sprawdzenia statusu, rezygnacji lub modyfikacji daty spotkania. Moim zdaniem nie udało Ci się umówić na wizytę.

Cyclopek
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: Cyclopek » pn 28 maja, 2018 21:03

DobryDuch pisze:
Dostałem wizję, więc krótko odpowiem jaką i JAK.
Potrzebowałem wizę jednokrotną, turystyczną na 18 dni w lipcu. Wnioskowałem na 20 dni w razie gdyby mnie coś zatrzymało dłużej.

Wyrabiałem u pośrednika - konsulat w Krakowie - więc jedyne o co sam musiałem się postarać to zrobić zdjęcie do wizy i rezerwację hotelową pokrywającą się datami, na które ma być wiza. No i dostarczyć do pośrednika potwierdzenie rezerwacji, zdjęcie i paszport. Na miejscu wniosek wizowy wypełnił pośrednik. Dodatkowo potrzebny jest voucher i ubezpieczenie obejmujące Świat (okres ubezpieczenia też ma być analogiczny z datami na wizie). Oba te "dodatki" też załatwia/sprzedaje pośrednik.
Co do ubezpieczenia, do wniosku pośrednik przygotowuje takie, które ma tylko spełnić wymogi konsulatu. Po odebraniu wizy - wycofuje je, a ty możesz (musisz) kupić inne ubezpieczenie w dowolnym czasie - byle mieć je już na sam wyjazd.
Tak samo z rezerwacją hotelową, która musi pokrywać się z datami na wizie - odwołuje ją po odebraniu wizy. Są pogłoski, że ubiegający się o wizę na ponad 14 dni (jak ja), prócz potwierdzenia rezerwacji hotelowej, muszą złożyć potwierdzenie opłaty przynajmniej za połowę pobytu. Pośrednik tego ode mnie nie wymagał, choć nie dementował tego wymogu. Niczego jednak nie opłacałem. Zrobiłem rezerwację na bookingu, w hotelu dla pewności, nie w hostelu. Po odebraniu wizy odwołałem.

Wiza wklejona do paszportu. W niej wpisana nazwa organizacji zapraszającej (z vouchera). Wyszukałem w necie co to mi załatwili... znalazłem: organizacja zajmująca się dziećmi ;p Z Moskwy/ Kaliningradu. Trochę żenujące, ale cóż ;p

Na pewno ktoś z Was przekraczał granicę w drodze powrotnej, jadąc autobusem (Lux Express) z Petersburga przez Tallin. Chcę zapytać jak wyglądała kontrola. Czy kierowca/ celnik zbiera paszporty i potem kierowca je nam oddaje... czy w ogóle jest bezpośredni kontakt z celnikiem... czy sprawdza każde lico ze zdjęciem w paszporcie?
Co do wyjazdu Lux Expressem, to w sierpniu 2017 wyjeżdżałem z Petersburga, lecz nie do Tallina, tylko do Helsinek, formalności załatwiasz sam, idziesz do budynku, czekasz w kolejce, dajesz paszport, stemplują, zabierają migracjonkę i da svidania, wychodzisz po drugiej stronie, gdzie czeka już autobus. Tak samo po drugiej stronie - fińska granica zajęła nam 5 minut, mimo że pełen autobus był.

Sanczez
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: Sanczez » śr 06 cze, 2018 18:26

Dzień dobry.

Przeczytawszy różne fora, opinie, dzwoniwszy do centr wizowych i tak dalej uzyskałem wiele sprzecznych informacji. Będe NIEZMIERNIE wdzięczny za wyjaśnienie wszystkie co poniżej, gdyż się denerwuję i stresuję już od tego...

Planuję wykorzystać w pełni swój urlop i wybrać się do Rosji na okres 16 dni. Z tego też powodu proszę o pomoc w następujących kwestiach:
- czy otrzymam wizę w oparciu o: rezerwację lotów w tę i z powrotem (16 dni), rezerwację hotelu poprzez booking.com oraz otrzymanie vouchera na 16 dni?
- jakie są szanse i czy jest to możliwe, aby mój wniosek był odrzucony?
- o co jeszcze może mnie prosić ambasada i jakie są szanse, że będzie to potwierdzenie opłaty hotelu (wykonanie tego przez booking.com niemożliwe)
- jak to zrobić, żeby mieć hotel jaki się chce przez booking.com oraz dostać wizę na 16 dni?

Z dokumentów, które zgromadzę, będzie to paszport, ubezpieczenie, voucher, rezerwacja hotelu przez booking.com oraz rezerwacja lotów. Wszystko to na okres 16 dni pobytu w Rosji.

Prosiłbym o wszelkie informacje, które mogą pomóc. DobryDuch opisał podobną do mojej sytuację, natomiast chcę być pewien co do tego, że wize dostanę na ten okres, gdyż muszę z wyprzedzeniem wykupić loty. Hotelu nie zamierzam anulować, faktycznie chcę tam zostać gdzie zarezerwuję.

Będę NIESAMOWICIE wdzięczny za pomoc!

Awatar użytkownika
MorgothV8
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: MorgothV8 » śr 06 cze, 2018 20:20

Jak to mówią amerykanie "you are all set"
Wszystko masz OK, nie powinno być problemów.

Ja mam dwie wizy w paszporcie: z 2010 i 2017, w żadnym przypadku nie miałem ani rezerwacji hotelu ani biletów lotniczych.
Były Polarnik na Polskiej Stacji Polarnej "Hornsund"
Teraz programista na swoim
Fuji GSW, Pentax 67, Nikon F4, FM2, D3, D3200 FS + cała szklarnia

mazeno
Nadworny Radca
Nadworny Radca

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: mazeno » czw 07 cze, 2018 09:29

sanczez, jak ty juz sie stresujesz na etapie papierkow, to ty lepiej moze nie jedz do tej rosji, bo co bedzie jak pridiot pagawarit z milicjanierami albo co :P

Sanczez
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: Sanczez » czw 07 cze, 2018 17:56

MorgothV8 pisze:
śr 06 cze, 2018 20:20
Jak to mówią amerykanie "you are all set"
Wszystko masz OK, nie powinno być problemów.

Ja mam dwie wizy w paszporcie: z 2010 i 2017, w żadnym przypadku nie miałem ani rezerwacji hotelu ani biletów lotniczych.
Skąd w takim razie biorą się te historie, że na pobyt powyżej 14 dni wymagane są opłaty hotelu na fakturę z imieniem i nazwiskiem? Nie trzeba tego faktycznie?
mazeno pisze:
czw 07 cze, 2018 09:29
sanczez, jak ty juz sie stresujesz na etapie papierkow, to ty lepiej moze nie jedz do tej rosji, bo co bedzie jak pridiot pagawarit z milicjanierami albo co :P
Właśnie najgorsze są papiery. A z milicjonierami ja pagawrju, nie bój się. ;) I będzie bez problemu. Najgorzej to polec na takich śmiesznych rzeczach zanim w ogóle się wyleci.

Nie rozumiem tylko skąd w takim razie te historie. Planuje na 16 dni i rozumiem, że nie potrzeba żadnych dziwnych opłat? Potwierdzeń?

toba3
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: toba3 » pt 08 cze, 2018 08:38

Kolega pyta tutaj o wizę jednokrotną turystyczną,ale niechęć konsula dotyczy ogólnie wiz turystycznych długoterminowych.Składałem 04.06.w warszawskim konsulacie wnioski o wizę turystyczną (dwukrotną w prawdzie) i miła pani w okienku powiedziała mi takie słowa-"konsul niechętne daje wizy TURYSTYCZNE na tak długi okres".Nie dopytywałem co to znaczy długi okres,bo już mi zaczął "gul" chodzić.Chciałem uzyskać wizę na okres 26.08-15.09.We wniosku wizowym występowałem o przyznanie wizy TURYSTYCZNEJ DWUKROTNEJ.Miałem napisane podanie z marszrutą którędy będę jechał-pierwszy wjazd z UA 26.08-wyjazd do Gruzji 31.08,drugi wjazd z Gruzji 08.09 wyjazd z FR 15.09,oraz kopię rezerwacji hoteli przez Booking.Nic to nie dało.Pani poradziła mi,żebym poszedł naprzeciwko,do agencji turystycznej i wykupił vouchery dwukrotne.Musiałem iść naprzeciwko konsulatu wykupić vouchery,dla mnie i żony.W agencji powiedzieli że mogą wystawić ale jednokrotne i to powinno wystarczyć.Zapłaciłem 180 PLN (voucher kosztuje 80 zł,ale okazało się że wnioski wizowe które wypełniłem i wydrukowałem ze strony konsulatu,nie są takie jakie powinny być.Miałem wnioski dwu kartkowe a powinny być jedno!!!Więc musiałem prosić o wypełnienie i wydrukowanie prawidłowych),i ucieszony pobiegłem do miłej pani z konsulatu.Ale tu zostałem ostudzony,bo pani powiedziała że już kończą pracę,kasa już nieczynna i czy mogę przyjechać jutro.Obiecała że nie będę już musiał czekać półtora miesiąca na wizytę :D Ochoczo przystałem.Pani dodała żebym uzyskał z zarezerwowanych hoteli zapewnienie że ja będę u nich nocował(sic).No i żebym zarezerwował termin wizyty w Konsulacie dla żony i przyniósł wydruk następnego dnia.Zadzwoniłem do Bookingu,przedstawiłem sprawę.Oddzwonili po kilku godzinach i powiedzieli że żaden hotel takiego zaświadczenia nie wyda.Tego byłem pewien,ale dla spokojnego sumienia prosiłem o to.Następnego dnia pognałem z rana do konsulatu.Oddałem dokumenty,ale pani pokręciła głową i powiedziała że konsul na tak długi okres może nie dać wizy turystycznej i najlepiej by było żebym vouchery miał dwukrotne.Ale pójdzie do konsula i spyta.Poszła i wróciła mówiąc że muszę mieć vouchery dwukrotne.Już chciałem to je..ąć,pomyślałem-pojadę do tego Erywania przez Turcję,ale zrobiło mi się szkoda pieniędzy na vouchery i ubezpieczenie które już wydałem.Pobiegłem naprzeciwko i dostałem vouchery dwukrotne.Na pytanie dlaczego wczoraj takich nie chcieli wystawić,powiedzieli że dwukrotne vouchery wydają bardzo niechętnie.Już nie pytałem dlaczego,bo mogłoby się to skończyć awanturą.Radośnie przefrunąłem na druga stronę ulicy i w okienku oddałem miłej pani dokumenty.Ale pani spytała,gdzie mam wydruk z naszego MSZ że Polacy nie potrzebują wiz do Gruzji.Zdębiałem.-Ale Pani mi nic nie mówiła-No,wydawało mi się że Panu wczoraj powiedziałam.Pan podejdzie naprzeciwko i poprosi żeby panu wydrukowali.No to ja znaną mi już drogą pobiegłem do Agencji.Wydrukowali,oddałem i wtedy otrzymałem upragniony kwitek do opłaty wizowej.Pobiegłem doskonale znana mi już droga do Agencji,opłaciłem i oddałem kwitancju w okienku.18.06 mam termin rozwiązania-dadzą czy nie dadzą wizy.Zaznaczyć chciałbym że w 2016 roku dostałem wizy dwukrotne turystyczna na okres 20 dni,ale były załatwiane przez biuro pośrednictwa.Napisałem te historię ku przestrodze dla ewentualnych petentów Konsulatu FR w W-wie.Generalnie obsługa bardzo miła ale te ich procedury...aj,aj.

Awatar użytkownika
MorgothV8
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: MorgothV8 » pt 08 cze, 2018 10:10

Obie wizy miałem na 30 dni. Obie zamówiłem "zdalnie" nie się pośrednicy wykażą, drożej może ze 150 albo 200 PLN, ale z bani i czasu ma więccej dla siebie człowiek, nie wspominając o dniówce dojazdach, kolejkach...

mazeno
Nadworny Radca
Nadworny Radca

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: mazeno » pt 08 cze, 2018 10:17

nie lepiej zaplacic te 7-8 dych posrednikowi i miec spokoj?
lazenie, proszenie sie, kajanie, klekanie, apiac lazenie (nie daj boze, jak jedziesz spoza miasta, gdzie jest konsulat; za samo paliwo, czasem nawet za bilety, wyjdzie wiecej), szkoda czasu, nerwow i piniondzow.
nigdy nie mialem problemow z wiza (w tym rowniez z wielokrotna).

toba3
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: toba3 » pt 08 cze, 2018 10:28

mazeno pisze:
pt 08 cze, 2018 10:17
nie lepiej zaplacic te 7-8 dych posrednikowi i miec spokoj?
lazenie, proszenie sie, kajanie, klekanie, apiac lazenie (nie daj boze, jak jedziesz spoza miasta, gdzie jest konsulat; za samo paliwo, czasem nawet za bilety, wyjdzie wiecej), szkoda czasu, nerwow i piniondzow.
nigdy nie mialem problemow z wiza (w tym rowniez z wielokrotna).
Poprzednie wizy na wyjazd do Armenii wyrabiałem przez pośrednika.Nie będę pisał przez które biuro.Zapłaciłem za wszystko ok.900 złociszy.Dokładnie nie pamiętam.Teraz wszystko wyniosło mnie 620 + paliwo 2x30 km.Pośrednik policzył sobie chyba 4 vouchery + pośrednictwo za dwie osoby.Nie dziwię się-muszą zarabiać.Widać różnicę?Teraz pierwszy raz wyrabiałem bezpośrednio.Na przyszłość już będę wiedział jak ominąć trudności.

Sanczez
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: Sanczez » pt 08 cze, 2018 15:48

Martwi mnie, co piszecie.

Do miasta w którym jest agencja, konsulat i centrum wizowe mam 80km. Dzisiaj się wybrałem, żeby zasięgnąć informacji osobiście, bo telefonicznie to telefonicznie... No i dalej nic nie wiem.

Chcę lecieć na 16 dni, będę miał bilety lotnicze, rezerwacje z booking.com oraz wszelkie inne dokumenty. W pośrednictwie dowiedziałem się 5 różnych informacji (może dadzą, może nie, albo że niechętnie na powyżej 14 dni, albo że bez problemu i się nie martwić, ale może będą potrzebne dodatkowe dokumenty, których znikąd wziąć (np. potwierdzenie opłaty hotelu lub jakiś plan wycieczki), w sumie nie wiem w co wierzyć. W centrum wizowym usłyszałem, że nie chcą żadnych opłat za hotel i opłaty z góry, ale nie może być rezerwacja przez booking.com (nie wiem czemu), i że generalnie wiza do 30 dni (brak odpowiedzi, czy jak dokumenty będą ok to dostanę na 16 dni czy nie).

Jak ktoś może rozwiać wszelkie moje wątpliwości, proszę o pomoc. Jak ten hotel w końcu zarezerwować, żeby dostać takie jakieś potwierdzenie, albo nawet opłacić 50% z góry? Czy w ogóle dają te wizy na 16 dni czy tak jak mi mówili, w tym roku już niechętnie? Komu wierzyć...?

Chcę się do tego przygotować, dać dokumenty i mieć spokój, że polecę na tyle ile planuję, a nie, żer będzie zmiana planów na hurra 2 tygodnie przed wylotem i koszty dodatkowe.

Prosiłbym o kontakt na priv, stawiam wódkę osobom które pomogą...

Awatar użytkownika
MorgothV8
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: MorgothV8 » pt 08 cze, 2018 17:32

Ale jak wyrabiasz wizę przez pośrednika to potrzebny jest TYLKO paszport, reszta to ICH brocha.
Nie wstajesz z fotela wcale.
Wypełniasz jakiś wniosek, oni przetwarzają, każą Ci wysłać im paszport.
Czekasz.
Paszport wraca z wizą kurierem.
Nigdy w konsulacie nie byłem.

toba3
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: toba3 » sob 09 cze, 2018 01:12

MorgothV8 pisze:
pt 08 cze, 2018 17:32
Ale jak wyrabiasz wizę przez pośrednika to potrzebny jest TYLKO paszport, reszta to ICH brocha.
Nie wstajesz z fotela wcale.
Wypełniasz jakiś wniosek, oni przetwarzają, każą Ci wysłać im paszport.
Czekasz.
Paszport wraca z wizą kurierem.
Nigdy w konsulacie nie byłem.
Kolega ma rację.Zdałbym sie na pośrednika.Ja dwa lata temu wyrabiałem wizę turystyczna dwukrotną na 20 dni.I pośrednik załatwił.Jeżeli chcesz,podam Ci na priv namiary na ta firmę(nie wypada tu na forum robić reklamy).Kilka razy u nich załatwiałem wizy i bez problemu.Tak jak kolega pisał-wysyłasz paszport i kłopot z bańki.

Awatar użytkownika
murzasihle
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: murzasihle » sob 09 cze, 2018 09:01

Sanczez pisze:
pt 08 cze, 2018 15:48
Prosiłbym o kontakt na priv, stawiam wódkę osobom które pomogą...
Załatwianie wizy to Ty zostaw fachowcom z biur pośrednictwa.
Ja mam w paszporcie 8 wiz rosyjskich. Zawsze wyrabiane u jednego z pośredników.
2018.jpg
2018.jpg (51.42 KiB) Przejrzano 787 razy
2017.jpg
2017.jpg (53.03 KiB) Przejrzano 787 razy
2016.jpg
2016.jpg (47.66 KiB) Przejrzano 787 razy
2015.jpg
2015.jpg (49.15 KiB) Przejrzano 787 razy
2014.jpg
2014.jpg (46.55 KiB) Przejrzano 787 razy
2013.jpg
2013.jpg (45.54 KiB) Przejrzano 787 razy
2012.jpg
2012.jpg (43.85 KiB) Przejrzano 787 razy
2011.jpg
2011.jpg (128.13 KiB) Przejrzano 787 razy
Daję pośrednikowi paszport i z głowy..., oni mają dojścia.
W tym roku w maju kosztowało to 550 zł - jak dla mnie ok cena.

Jestem też dziennikarzem i mógłbym mieć wizę dziennikarską lub biznesową, ale po co się wyróżniać... jest standardowa turystyczna na 30 dni i już.
I nikt o nic mnie nie pyta.
Za namową pośrednika w wniosku wizowym zawsze mam napisane pobyt 30 dni, nawet jak jestem 2 tygodnie, to pisze standardowo 30 - no i słusznie, choć przeciętnie :)

Nie trzeba nikomu nic stawiać.

Gj

Awatar użytkownika
MorgothV8
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: MorgothV8 » sob 09 cze, 2018 09:54

+1 zdecydowanie.
Ja załatwiałem sam wizę do USA. Lekko poszło, ale i tak strata czasu dojazdy kolejki czekanie w konsulacie... bla bla bla.
Po prostu kup wizę u dowolnego pośrednika.
Zastanawiamm się czy sam załatwiać chińską czy też przez pośrednika, nie wiem na razie jeszcze nic. Ale jak chińska ma opinię łatwej to spróbuję (rosyjska jest upierdliwa)

Dracid
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: Dracid » sob 09 cze, 2018 21:24

Akurat wizy do USA bez wizyty w konsulacie nie dostanie się, a płacenie pośrednikowi za wypełnienie wniosku przez internet w przypadku tego kraju - moim zdaniem - mija się z celem. Za to w przypadku Rosji, gdzie są potrzebne vouchery, ubezpieczenia, zdałbym się na pośrednika, bo - tak jak już było pisane - szkoda mi urlopu na wycieczki do Poznania i wolę się zdać na kogoś, kto ma w konsulacie swoje układy, swoje vouchery, itp.

Awatar użytkownika
MorgothV8
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: MorgothV8 » pn 11 cze, 2018 07:08

No więc pisałem, że wizę do USA załatwiałem sam.

petr
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: petr » śr 13 cze, 2018 14:57

Witam.
Jestem na etapie wypełniania wniosku o wizę prywatną i mam problem z wpisaniem numeru zaproszenia. Na zaproszeniu mam numer składający się z 6 cyfr następnie spacja cyfra litera i kolejne 7 cyfr. Czy mam wpisać cały ten numer czy też tylko ten po spacji? Może ktoś wypełniał i podpowie jak należy wpisać by było dobrze.

Bogdan_
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: Bogdan_ » czw 14 cze, 2018 12:48

Mój subiektywny przepis na wizę do Rosyjskiej Federacji.
Wiza jednokrotna, turystyczna poniżej 14 dni składana w konsulacie w Krakowie.
Rejestracja na spotkanie w celu złożenia dokumentów przez internet, http://krakow.kdmid.ru/queue-pl/Agreement.aspx tygodniowo konsulat obsługuje 12 osób dlatego warto zapisać się duuużo wcześniej (u mnie termin oczekiwania wynosił ok. 40 dni bo chciałem dla dwóch osób o 8:30 i 9:30). Program do wyznaczenia wizyty dziwnie działa, nieraz zrywa dlatego jeżeli nie otrzymasz informacji na pocztę, że masz spotkanie to znaczy, że nie masz umówionego terminu.
Wałczer przez visabrokers https://visabrokers.pl/voucher_r.html mając rezerwacje z bookingu taniej nie znalazłem (50zł na osobę), realizacja błyskawiczna,dobra komunikacja przy pytaniu o szczegóły(np. nie używać cyrylicy, wpisać wszystkie imiona z paszportu, nie stosować polskich znaków).
Przez booking istnieje możliwość (nie każdy obiekt) zapłacenia kartą (wydruk ma wtedy napis zapłacone i kwota jest ściągana z karty co potwierdza wyciąg z banku) nie jest to opcja zapłata bez opcji rezygnacji. W przypadku rezygnacji zgodnej z umową pieniadze są zwracane na kartę (nie miałem potrzeby próbować) - może to jest jakaś opcja dla tych co muszą mieć opłacony nocleg?
Ubezpieczenie w AXA przeszło bez problemu - zakup przez internet, strony nie podaję bo trzeba szukać przez google w reklamach wtedy dają 30% taniej a nie 10% jak wchodzi się bezpośrednio !!! Ubezpieczenie zasięg Europa (wchodzi Rosja z częścią azjatycką) Urlopowicz na 200tyś. zł leczenie i 14 dni to ok. 50 zł na osobę.
Wypełnianie wniosku o wizę w języku angielskim i podpowiedziami polskimi - miałem problemy piszę poniżej na co zwrócić uwagę:
1. Podpowiedzi polskie wprowadzają w błąd, trzeba też czytać co pisze po angielsku.
2. Wniosek można wypełnić częściowo i potem kontynuować, czy zmieniać dane.
3. Aby program zapamiętał wpisane dane trzeba zatwierdzić pierwszą i drugą stronę (nazwisko i data urodzenia), jeżeli tego nie zrobisz musisz wniosek zaczynać od nowa.
3. Przy otwieraniu zapisanego wniosku musisz jako zabezpieczenie podać datę urodzin - wpisać tylko rok jak wskazuje angielska a nie polska podpowiedź.
4. Po wypełnieniu wniosku pojawia się podsumowanie całości, które można poprawić, można wtedy jeszcze wyjść i zapisać dane aby później kontynuować , naciśnięcie chyba "kontynuj" zapisuje wniosek i nie można go już edytować a tylko drukować.
5. Strona druga pytanie o IMIONA używane wcześniej .... wpisać jeżeli trzeba tak jak wskazuje podpowiedź angielska nazwisko panieńskie - w polskiej podpowiedzi jest pytanie tylko o imiona.
6. Pytanie o dzieci do 16 lat i krewnych z którymi się podróżuje ... dopiero angielska podpowiedź wskazuje że mają to być tylko osoby wpisane w twój paszport.
7. Instrukcja ustawienia wydruku pdf. dotyczy starej wersji programu Adobe Reader nie wiem czy potrzebnie ściągnąłem sobie i zainstalowałem wersje CE 6.0 sprzed 14 lat. i drukowałem zgodnie z instrukcją.Każdą ze stron drukowałem na osobnej kartce.

Dokumenty składaliśmy w konsulacie w Krakowie. Godziny 8:30 i 9:30 są dobrymi godzinami bo strefa płatnego parkowania zaczyna się od 10:00, niedaleko konsulatu jest też płatny parking strzeżony. Byliśmy (małżeństwo) umówieni na te godziny, weszliśmy o 8:30 i nie było problemu zostaliśmy razem przyjęci. Aby wejść dzwonić na domofon i podać cel wizyty. Wszystko w języku polskim. Można wejść z telefonem ale napisy proszą o wyłączenie, strażnik spisuje dokumenty zanim zostaniecie wpuszczeni dalej (ważne jest to przy odbiorze paszportów aby mieć dowód osobisty). Po złożeniu dokumentów otrzymaliśmy blankiet do zapłaty, który można zapłacić obok w biurze turystycznym (koszt prowizji biura to 10 zł gotówka lub 12 zł karta). Blankiet z potwierdzeniem należy oddać strażnikowi w dniu złożenia dokumentów. Dokumenty potrzebne do uzyskania wizy to wniosek, wałczer i ubezpieczenie nic więcej nie wymagano.
Zarówno przy składaniu wniosków jak i po 7 dniach przy odbiorze paszportów było miło i grzecznie, byliśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni panującą atmosferą , złożenie dokumentów razem z opłatą i oddaniem pokwitowań zajęło nam 15 minut. Jeżeli ktoś ma czas to zdecydowanie polecam konsulat.
P.S. Dziękuję wam za pomoc i informację którą wczśniej otrzymałem na tym forum

Awatar użytkownika
nadijahh
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: nadijahh » pn 18 cze, 2018 14:01

Czy ktoś z Was lub Waszych znajomych jechał ostatnio do Moskwy pociągiem? Czy nadal są problemy na granicy?
Nie interesuje mnie okres mistrzostw...
Jest jedna rzecz, dla której warto żyć...

Ivan Valivdenko
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: Ivan Valivdenko » czw 21 cze, 2018 20:31

Bogdan_ pisze:
czw 14 cze, 2018 12:48
Wałczer przez visabrokers https://visabrokers.pl/voucher_r.html mając rezerwacje z bookingu taniej nie znalazłem (50zł na osobę), realizacja błyskawiczna,dobra komunikacja przy pytaniu o szczegóły(np. nie używać cyrylicy, wpisać wszystkie imiona z paszportu, nie stosować polskich znaków
A czy próbował ktoś zakupić voucher przez stronę:
https://visatoruss.com/

Tutaj wołczer do 30 dni z własną rezerwacją kosztuje 10 EUR, a to już chyba cena nie do pobicia. Kolega dostał wizę z tym wołczerem, ale on mieszka w UK i tam to załatwiał. Także firma jest skuteczna, ale czy również w konsulacie w Polsce? Jeszcze nie słyszałem, żeby ktoś korzystał w PL z tej strony.

ODPOWIEDZ