wizy i vouchery do Rosji

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
zbyniek

Post autor: zbyniek » sob 10 cze, 2006 11:48

lusac: otóż dzwoniłem do firm. Dla siebie życzą sobie od 6- do 200 zł za samo pośrednictwo. Vouczer 80 zł, więc dobra, vouczer mam. Ale żeby ominąć potrzebe przedstawiania dowodu wpłaty, można wykupić pakiet od firmy, który mówi, że będę mieszkał u kogoś. Pytałem za ile; 300 zł. Więc 300 + 60 + 40 zł (opłata w konsulacie). razem 400. Nawet jeśli mnie stać, to 400 zł mogę wydać na inny cel.

Awatar użytkownika
lusac
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: lusac » sob 10 cze, 2006 12:50

fakt, 400 srednio zabawne sa :| a probowales w rusopolu? oni dosc rozsadnie podchodza do sprawy i chyba skorzy do negocjacji sa...

zbyniek

Post autor: zbyniek » sob 10 cze, 2006 15:10

Tam raczej nie próbowałem, choć już nie mam pewności, bo obdzwoniłem kilka firm. Jednak, jeśli możesz, podaj mi namiary.

Gość

Post autor: Gość » sob 10 cze, 2006 16:51

zbyniek

Post autor: zbyniek » pn 12 cze, 2006 13:27

Witam, napisze czego się dowiedziałem - może komuś sie przyda, a ja będę w sprawie swojej nadal kombinował :) Otóż podlegając pod Poznań, mogę dostać wizę turystyczną na max. 2 tygodnie, chyba, że przedstawie zaświadczenie wpłaty na dłużej( nie wystarczy potwerdzenie usług). Dowiedziałem się nieoficjalnie, że jest to zarządzenie konsula w Poznaniu, i na przykład w Warszawie nie ma takich problemów. Dodatkowo podlegając pod Poznań, mogę zrobić wizę w Warszawie, chyba że Konsul zarządzi inaczej, akurat dzisiaj wyszło tak, że stosują się do rejonizacji (która oficjalnie jekst zawsze) z racji ilości pracy - zaczyna się sezon wyjazdów. Zatem jeśli ktoś podlega pod Poznań, musi się bardziej napocić by pojechać na wizę turystyczną dłużej niż na miesiąc.
Dziwi mnie polityka wizowa Rosjan.

Gość

Post autor: Gość » pn 12 cze, 2006 15:58

"Zatem jeśli ktoś podlega pod Poznań, musi się bardziej napocić by pojechać na wizę turystyczną dłużej niż na miesiąc" Oczywiście miało byc dłużej niż 2 tygodnie, a nie miesiąc.

Wojtas

Post autor: Wojtas » pn 12 cze, 2006 21:45

Po prostu w Wawie są sprytniejsze firmy, które mają lepsze chody i bez problemów kombinują potrzebne papiery. Polityka wizowa jest jednolita.

nina
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: nina » pn 12 cze, 2006 22:38

hej...na przełomie lipca i sierpnia wybieram się do petersburga.... czy ktoś zna moze tanie biuro ktore załatwia vouczery i wizy w szczecinie? a jakieś tanie noclegi?
nina :)

zbyniek

Post autor: zbyniek » wt 13 cze, 2006 11:46

Wojtas: być może masz racje, jednak nie byłbym pewien. Rozmwiałem z wieloma firmami i potwierdzono mi, że tak jest w Poznaniu a Warszawie nie. Dodatkowo jest firma, która ma oddział w Warszawie i Poznaniu i potrafi załatwić to tylko w stolicy.

bastion
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: bastion » wt 13 cze, 2006 13:27

Witam!
Wizę można załatwić i w Poznaniu i w Warszawie. W Poznaniu jest droższa wersja, ale szybka, w Wawie są różne wersje. Ja aktualnie załatwiam wizę 3 miesięczną 2 krotnego wjazdu na teren FR i niestety zająłem się tym za późno. Będzie mnie to kosztować ok. 600 zł. Ale jeśli ktoś chce czekać ponad miesiąc będzie go to kosztować ok 300 zł. Mowa oczywiście o długiej wizie. Jeśli ktoś z forum wybiera się 1 lipca samochodem do Władywostoku to proszę o kontakt. Może spotkamy się po drodze, albo jeśli się dogadamy pojedziemy razem w dwa samochody.

Ewelina 13

Wiza biał‚oruska

Post autor: Ewelina 13 » śr 14 cze, 2006 13:15

• Kod: Zaznacz cały

[i][i][quote="mlody78"]sorry za nieścisłość, ale wiza tranzytowa jest potrzebna

DOKUMENTY POTRZEBNE DO WIZY TRANZYTOWEJ: 
        - wypełniony i podpisany wniosek 
        - 1 zdjęcie 
        - ważny paszport 
        - WIZA ROSYJSKA

* OPŁATA WIZOWA: 
        - przejazd tranzytowy w dwie strony - wiza normalna 30 USD 
        - przejazd tranzytowy w dwie strony - wiza ekspresowa 60 USD 

[b]Turyści udający się do Rosji przez terytorium Białorusi muszą posiadać Białoruską wizę tranzytową.[/b] 

[url]http://www.intourist.pl/pl/bialoruskie.htm[/url][/quot[/i][/i]
W zeszłym roku jechałam pociągiem relacji Warszawa-Moskwa przez Białoruś i nie miałam żadnej wizy tranzytowej.Nikt też o nią nie pytał na polsko-białoruskiej granicy.

Na stronie Ambasady Rebubliki Białoruś http://belembassy.org/poland/pol/index. ... =agreement
jest napisane,że obywatele RP, którzy posiadają wizy państw członkowskich Wspólnoty Niepodległych Państw podróżują przez Białoruś bez białoruskich wiz tranzytowych.
Artykuł 4
"Obywatele Rzeczypospolitej Polskiej, posiadający ważne dokumenty podróży stwierdzające tożsamość i wizy państw członkowskich Wspólnoty Niepodległych Państw, Mongolii, Chińskiej Republiki Ludowej lub zezwolenie na czasowe lub stałe zamieszkiwanie w tych państwach, podróżują tranzytem przez terytorium Republiki Białorusi do państwa docelowego oraz z powrotem na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej bez wiz tranzytowych Republiki Białorusi".

Gość

Post autor: Gość » śr 14 cze, 2006 14:14

lusac pisze:skorzystac z uslug firmy, ktora ci to zalatwi za paredziesiat zlotych...?
Po pierwsze, musisz mieć wizę
Jeżeli Twoja kumpela nie chce łazić po urzędach i załatwiać Ci zaproszenia (co by było zrozumiałe), to lepiej idź do jakiegoś biura podróży, które się specjalizuje w wizach, i załatw sobie to za kasę (ok. 100 zł).
Po drugie, na miejscu musisz mieć zameldowanie. Jeżeli Tobie z kumpelą się nie chce łazić po biurach meldunkowych, to idźcie do pierwszego lepszego biura "legalizacyjnego" i niech Ci wbiją zameldowanie za 500 rubli (55 zł).

Jak widzisz, wszystko jest proste jak drut, tylko musisz wyłożyć na to ok.
160 zł.

Wybieram się latem do Moskwy. Będę mieszkać u znajomych. Byłam już w Orbisie zapytać czy zrobią mi wizę i registrację. Oczywiście chodzi mi o wyrobienie wizy turystycznej! Powiedzieli, że tak, ale są 2 warianty.Albo na adres prywatny (ale nie wiem czy nie chodziło im o wizę zwykłą?), albo potrzebna będzie rezerwacja w hotelu z opłatą za conajmniej 1 dzień z góry :( Czy tą rezerwację da się jakoś obejść??

Chciałabym to zrobić tak, jak znajomy z innego miasta, który poszedł po prostu do biura turystycznego gdzie za kasę zrobili mu wizę turystyczną i dali adres i nr telefonu moskiewskiej firmy, która go zarejestruje po przyjeździe!! Na wizie miał napisany adres tej firmy w Moskwie.

Czy ktoś wie, gdzie można takie rzeczy jeszcze załatwić w Małopolsce??

No i co z tą białoruską wizą tranzytową?? Chcę jechać pociągiem bezpośrednim relacji Moskwa-Warszawa. Opinie są naprawdę różne na Forum. Mimo wszystko ja znalazłam na stronie Ambasady Białorusi coś takiego jak Artykuł 4 8) . Jakoby wiza białoruska nie była wymagana.
Obywatele Rzeczypospolitej Polskiej, posiadający ważne dokumenty podróży stwierdzające tożsamość i wizy państw członkowskich Wspólnoty Niepodległych Państw, Mongolii, Chińskiej Republiki Ludowej lub zezwolenie na czasowe lub stałe zamieszkiwanie w tych państwach, podróżują tranzytem przez terytorium Republiki Białorusi do państwa docelowego oraz z powrotem na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej bez wiz tranzytowych Republiki Białorusi.
http://belembassy.org/poland/pol/index. ... ssy&f=info

W zeszłym roku też jechałam tym samym pociągiem do Moskwy. I nikt nie wymagał wizy białoruskiej na pol-białor. granicy.

Z góry dziękuję!

Sasza125

Post autor: Sasza125 » śr 14 cze, 2006 14:43

NIE TRZEBA zadnej wizy tranzytowej na Bialorus, jesli jedziemy bezposrednim pociagiem albo z przesiadkami ale posiadamy bilet do stacji znajdujacej sie w Rosji. Na stronie Intourist jest jakas bzdura. Oni chca chyba z ludzi wziac jak najwiecej pieniedzy, niedosc ze za posrednictwo biora chyba najwiecej z calej Warszawy to jeszcze pewnie probuja wcisnac nikomu nie potrzebna wize bialoruska i pobrac kolejne dolary.

> Czy tą rezerwację da się jakoś obejść??

Idz do biura ktore sie zajmuje specjalnie wizami do Rosji. Np. Rusopol, Kalinka, Studtour. Oni to robia sprawnie i bez problemow. Orbis czy Intourist tylko potrafi pobrac duzo pieniedzy za nic...

siara

Post autor: siara » pt 16 cze, 2006 16:48

Witam

Wybieramy się ze znajomymi w sierpniu na rejs. Jest dwuetapowy pierwsza załoga płynie do Petersburga, a my wracamy tym samym jachtem z Petersburga do Gdyni. Problem w tym ze musimy się wpierw dostać do Rosji.

Z tego, co przeczytałem na tym forum i na stronach rosyjskiej i białoruskiej ambasady wynika, ze na przejazd przez Białoruś do Rosji nie potrzebujemy wiz tranzytowych, jeśli posiadamy wizy państw członkowskich WNP (artykuł 4 umowy polsko-bialoruskiej), czyli w naszym przypadku Rosji. Aby przejechać przez Rosje tez nie potrzeba wizy tranzytowej, jeśli przedstawi się "ważne bilety uprawniające do podróży do państwa docelowego lub inne dowody potwierdzające tranzytowy cel podróży i dokumenty uprawniające do wjazdu do państwa docelowego dokumenty", a "okres pobytu na terytorium FR nie może być dłuższy niż 10 dni, licząc od dnia wjazdu" (artykuł 5 pkt. 2 umowy polsko-rosyjskiej).

Wizę do Rosji jednak będziemy musieli zdobyć, żeby bez wizy przejechać przez Białoruś (nie ma nic za darmo). Z tego co się orientuje mamy 4 wyjścia:
- męczyć kogoś na miejscu żeby wysłał nam zaproszenia (a to jak rozumiem stanowi kłopot dla zapraszającego?). Koszt wyrobienia 60 zł.
- załatwić wizę turystyczną w biurze podróży na podstawie lewego vouchera. Koszt wyrobienia od 100 zł.
- załatwić wizę turystyczną w konsulacie na podstawie vouchera otrzymanego z miejsca gdzie będziemy nocować. Koszt wyrobienia 48 zł.
- zdobyć „dowody potwierdzające tranzytowy cel podróży” (jakie to mogą być dokumenty poza biletami, albo wizą jakiegoś państwa bo ani jednym ani drugim nie dysponujemy? Rejs jest niekomercyjny więc nie ma żadnych umów, ale może da się coś załatwić). Koszt wyrobienia 60 zł.

Charakter naszej podróży jest chyba tranzytowy, wszak chcemy się dostać do Gdyni, tyle że przez Petersburg. Chcemy się tam zatrzymać na 2-3 dni, a wiza tranzytowa pozwala na 10. Nie będziemy też chyba musieli się meldować, bo będziemy w mieście krócej niż 3 dni robocze (czy sobota jest dniem roboczym?).

Jeżeli, któraś z wymienionych opcji jest nie do zrealizowania w praktyce, albo moje rozumowanie jest w którymś miejscu błędne, to bardzo proszę o informacje. Szczególnie interesuje mnie opcja tranzytowa. Może ktoś ma doświadczenie w udowadnianiu tranzytowego charakteru podróży?

Z góry dziękuje za odpowiedź

siara

Post autor: siara » pt 16 cze, 2006 19:10

Jest tak ze pierwsza ekipa wpływa do Petersburga odwiedzając po drodze kraje nadbałtyckie i wyjeżdża pociągiem przez Biełoruś do Polski. Druga załoga pokonuje tą samą drogę w odwrotnym kierunku. Także jedzie jakgdyby z Polski do Finlandii wpierw. Czy to by sie liczyło jako tranzyt?

ola

Post autor: ola » pn 19 cze, 2006 11:21

czesc,
we wnoisku wizowym sa takie rubryki, w ktorye nie wiem co wpisac. A wiec:indeks i nazwa grupy turystycznej, czy posiadam wazne w Rosji ubezpieczenie medyczne, nazwa instytucj, do ktorej sie udaje. A w mejsce trasa podrozy (miejsce przeznaczenia), wpisalam po porostu Moskwa, no bo tam jade na tydzien. Dzieki. Pozdrawiam

ola

Post autor: ola » pn 19 cze, 2006 11:23

aha, i jeszcze czy do tego wniosku potrzebne jest zdjecie? Czy oni wezma sobie z tych co i tak mam zlozyc?dzieki

Awatar użytkownika
Serek
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Post autor: Serek » pn 19 cze, 2006 12:09

Praktyka jest taka, że ani rosyjska, ani białoruska wizy tranzytowe nie są wymagane kiedy masz wizy krajów docelowych. Jeżeli takich wiz nie masz bo nie potrzebujesz - np. na Litwę - wtedy mogą zażądać wizy tranzytowej. W przeciwnym wypadku każdy by wjeżdżał na Białoruś mówiąc że jedzie np. na Ukrainę.

Jeżeli ktoś chce jechać czy płynąć przez Petersburg niestety musi sobie wyrobić wizę. Jak tu już WIELOKROTNIE mówiono - najlepiej przez biuro które się w tych wizach specjalizuje. Ani Orbis, ani Intourist takimi biurami nie są!!! To są operatorzy turystyczni. Po wizę trzeba iść do właśnie wymienionych Rusopolu, Kalinki czy in. Nieśmiało powiem, że odradzam Stud-Tour - nie są zbyt rzetelni, opieram się na opinii kolegów, wobec których nie dotrzymano wcześniej danego słowa.

Rejestrację (czyli zameldowanie) też najłatwiej będzie załatwić na miejscu za ok. 55 zł - takich biur w Moskwie i Petersburgu jest mnóstwo. Ale rejestrować się musisz w ciągu 3 dni roboczych. Czyli jak w grę wchodzi weekend, to masz 5 dni. Tylko warto wtedy przy sobie mieć np. bilety czy inny dowód na to że do miasta dopiero się przyjechało i tego terminu nie przekroczono.
I'm feeling how it's filling...

tkr

Post autor: tkr » wt 20 cze, 2006 18:22

jesli kogos to zainteresuje - bylem dzis w rusopolu - wyrobienie wizy turystycznej kosztuje teraz 135zl czas oczekiwania 8dni

Misiek21
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Misiek21 » pn 26 cze, 2006 23:02

Odebralem dzis paszporcik z wiza,
mam pytanie: w wizie wpisana organizacje ktora zaprasza mnie do Rosji (w moim przypadku - jakas tam firma, zalatwialem wize turystyczna przez biuro). Czy w karcie imigracyjnej jest miejsce gdzie trzeba wpisac nazwe tej firmy, tak by wszystko bylo w porzadku? Czy w razie czego klamac do oporu, ze to oni mnie zaprosili, czy tez pogranicznicy doskonale wiedza, ze wszystko to jedna wielka lipa?

siewa26
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: siewa26 » wt 27 cze, 2006 21:04

Witam.

Voucher turystyczny mozna bez problemu kupic w internecie np: http://www.expresstorussia.com chyba najtaniej , ja kozystalem z tego servisu i juz na drugi dzien mialem voucher wyslany na skrzynke pocztowa.

Pozdrawiam Sebastian

P.S. Jezdzilem wiele razy przez Bialorus i nigdy nie trzeba bylo wizy tranzytowej.

foxhunter
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Tranzyt na Szeremietiewie

Post autor: foxhunter » śr 28 cze, 2006 00:15

Witam,
niedlugo bede lecial z Biszkeku przez moskwe do kopanhagi, najpierw aeroflotem, potem sasem, co oznacza, ze musze odebrac bagaze i je jeszcze raz odprawic. Czy jest to mozliwe bez wizy tranzytowej, zdaje sie, ze zgodnie z przepisami nie, bo aby nadac bagaze musze wejsc na teren federacji rosyjskiej, bo tylko tam odbywa sie check-in, ale czy da sie to zrobici jesli macie jakies doswiadczenia, jaka lapowka nie przekracza poziomu przyzwoitosci?? (niestety z przyczyn obiektywnych nie jestem w stanie wyrobic sobie tej wizy przed wyjazdem, nie pytajcie dlaczego, tak po prostu jest :) ).
Z gory serdecznie dziekuje i odpowiedzcie w miare mozliwosci szybko, bo czasu mam coraz mniej, dzieki

seven
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: seven » śr 28 cze, 2006 21:06

Dzisiaj zlozylam podanie o wize rosyjska tranzytowa dwukrotnego przekroczenia. Na stronie internetowej ambasady rosyjskiej cena za taka wize wynosi 100 zl. Niestety podobno byly podwyzki :( i taka wiza kosztuje na dzien dzisiejszy 165 zl. Termin 5 dni (z weekendem 7 dni).

Awatar użytkownika
lusac
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: lusac » czw 29 cze, 2006 23:54

jak masz polski paszport foxhunter, to nie powinienes miec problemow. poczytaj sobie umowe dwustronna o bezwizowym ruchu tranzytowym. znajdziesz na stronie msz i rosyjskiej ambasady, wystarczy tu poszukac.

foxhunter
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: foxhunter » pt 30 cze, 2006 13:48

dzieki lusac,
wiem o tej umowie, ale ona dotyczy jedynie podrozy pociagiem i po dwarunkiem, ze miejscem docelowym jest Polska, a niestety zaden z tyc hwarunkow nie jest w moim przypadku spelniony, ale jedyne co mi pozostaje to udawac glupka i mowic, ze myslalem, ze mnie tez to dotyczy :)

karola
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

wiza tranzytowa

Post autor: karola » śr 05 lip, 2006 11:43

hej!
w zwiazku z tym, ze konsul w poznaniu nie wydaje wiz na czas dluzszy niz 2 tygodnie, bedziemy ubiegac sie o dwukrotna wize turystyczna. i tu problem:

- do tranzytu potrzebne jest okazanie biltu docelowego? jak kupic bilet na transsybir tanio w polsce? czy udaje sie zdobyc wize bez biletu? chcemy kupic w moskwie, co by taniej wyszlo. (a konsulat nie odbiera dzis tel)

- czy powrotny bilet tez juz obecnie potrzebujemy miec? z pekinu to ciezko teraz i data powrotu to bedzie na zywiol...

- czy ktos poleci tanie posrednictwo w poznaniu?

mbls
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor
Kontakt:

Post autor: mbls » śr 05 lip, 2006 19:04

Do wizy tranzytowej nie potrzeba biletu, ich nie obchodzi jak tylko plac. Moi znajomi kupowali sobie bilet do Ulan Bator w Brzesciu, nie slyszalam aby bylo gdzies posrednictwo w Poznaniu, nie potrzebujesz biletu powrotnego. Wiem, ze jedno biuro zalatwialo wizy, ale nie wim czy aktualne, gdzies na Wildzie, jakie spr to napisze. Jest jeszcze biuro na Fredry w bramie przy klockach Lego, ale oni podobno zaniechali.
Żyj i daj żyć innym!!!

karola
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: karola » czw 06 lip, 2006 09:51

ok, dzieki!

jeszcze jedno pytanko - czy ktos moze potwierdzic, ze przejazd tranzytem przez rosje jest mozliwy bez wizy tranzytowej? slyszalam, ze nasze panstwa maja jakas taka umowe, ale w biurze posrednictwa powiedzieli, ze raczej to nie funkcjonuje :?

mbls
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor
Kontakt:

Post autor: mbls » czw 06 lip, 2006 12:17

Ja jechalam do kazachstanu bez wizy tranzytowej i nikt nic nie chcial, moi znajomi jechali do mongoli tez bez problemu. Jesli sie beda czepiac to po prosu chca lapowke, jesli masz bilet i wize do miejsca doceloego to naprawde nie ma problemow:)
Żyj i daj żyć innym!!!

Michał Kryszczyński
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Michał Kryszczyński » wt 11 lip, 2006 11:57

siema jestesmy z poznania jest nas dwoje szukamy chetnych na wyjazd nad Bajkal,szczepienia mamy zalatwione,slemy papiery do Warszawy na dniach Wszystkich zainteresowanych prosze o kontakt,nie mam stalego dojscia do netu moge sie chwile nie odzywac ,jak cos 889714609 MISZA

ODPOWIEDZ