wizy i vouchery do Rosji

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
Awatar użytkownika
Zeus
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Zeus »

z zameldowaniem to tez popieram. chcialem zrobic wize tajlandzka w atenach rok temu, a jako ze dalem polski paszport, konsul chcial papierek ze jestem zameldowany w grecji, ale jak mu pokarzalem ze mam dowod grecki to ominal to

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR »

właśnie o to chodzi.. jakiekolwiek potwierdzenie Twojego czasowego lub stałego pobytu w danych kraju i można zdawać dokumenty.

ja np. kilka razy robiłem wizę białoruską tranzytową w Moskwie, bo tutaj jest ambasada pod ręką a przecież jestem obywatelem europejskim i mam tylko czasowy adres w Rosji.

Zazwyczaj chodzi o potwierdzenie legalnego pobytu w danym kraju, aby nie wyszło , że ambasada ułatwiła Ci np. ucieczkę przez swój kraj.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia »

Dziwne... Gdy kilka lat temu załatwiałem sobie samemmu wizę białoruską, w sąsiednim okienku ambasada w Warszawie) obsługiwali właśnie jakiegoś Hiszpana, aplikującego o tranzytówkę. I nie pamiętam, zeby pytali o meldunek w Polsce, wystarczyło im, że miał w paszporcie wizę docelową (rosyjską)
Problem może być z wizą rosyjską, bo tu obowiązuje ta durna rejonizacja, i nawet obywatel Polski powinien być zameldowany na terenie danego okręgu konsularnego, czyli jęsli ktoś podpada pod konsulat np. w Krakowie, to nie bardzo może aplikować o wizę w Warszawie czy Poznaniu. Ja sam kilkakrotnie wyrabiałem rosyjskie tranzytówki w konsulacie FR w Ałma Acie, i wtedy zawsze wymagali ode mnie przedstwienia registracji w Kazachstanie
Co do wizy mongolskiej, to jeśli jedziecie transsibem, to możecie wyrobić ją w konsulacie w Irkucku. Koleżanka, z którą podróżowałem w ub.r., tak właśnie zrobiła, wiza była gotowa na kolejny dzień roboczy (mogli naet zrobić w ciągu 1 dnia, ale aż tak nam się nie spieszyło), i wyszło nawet taniej, niż w ambasadzie w Warszawie. Obsługa też dużo bardziej sprawna i miła, żadnego meldunku nikt oczywiście nie wymagał.

childish87
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: childish87 »

Dzieki za sugestie!

Jakos sie chyba uda, białoruska ekspresowo wyrobi juz tutaj na miejscu, w ciagu 5 dni przed wyjazdem, rosyjska moze zrobic "na odleglosc", podobnie jak mongolska, chińska wyrobi u siebie.

Mam jeszcze pytanie odnosnie wyrabiania wizy mongolskiej w irkucku/ulan de . Czy jest to rzeczywiscie znaczaco tansze niz owe 60E które taka wiza kosztuje tutaj? Czytalem wiele opinii i niby wiekszosc nie miala problemu, ale tez sporo osob sie nadziało i mialo komplikacje.
Jak wy robiliscie?

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

mongolska będzie tranzytowa czy masz zaproszenie / voucher do Mongolii ?

z wyrabianiem wizy w irkucku są różne historie.
Czasami zajmuje to więcej czasu niż planujesz, ale z drugiej strony pokazując bilety i "marszrut" jest to mocny argument do przyśpieszenia w wyrobieniu dokumentów.

izu
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: izu »

uhuhu, moj kolejny problem wizowy ! witam ! :D

dostalam 10 miesieczne stypendium naukowe w Petersburgu. jestem studentka.
jak wyglada wyrabianie wizy studenckiej na taki okres czasu?

na stronie ambasady pisze tak:

wiza w celu podjęcia studiów lub pracy na okres powyżej 90 dni (jednokrotna) wystawia się na okres do 90 dni z następnym przedłużeniem wizy do 1 roku w organach Federacyjnej Służby Migracyjnej Rosji z możliwością wielokrotnego wjazdu;

czy to znaczy ze najpierw dostaje wize jednokrotna na 90 dni, ktora po tym okresie czasu zmieniana jest w urzedzie na wielokrotna wize do 1 roku? czy zeby dostac ta druga wize musze wrocic do naszego pieknego kraju i na szybkosci załatwiac tutaj?

masakra... :twisted:

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

przedlużą ci ją w Rosji prawdopodobnie , w urzędzie o nazwie Federalnaya Migracionnaya Sluzba.

pierwsze zaproszenie musi być oficjalne z uczelni.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Potwierdzam. Przed upływem 90 dni przedłużeniem wizy (a właściwie wyrobieniem nowej, wielokrotnej) zajmie się odpowiednia komórka Twojej petersburskiej uczelni (coś w rodzaju wydziału ds. międzynarodowych). Oni pójdą z Twoim paszportem do FMS, i po kilku dniach oddadzą ci go wraz z roczną wizą (często jest ona na odrębnym papierze, nie wklejana do paszportu).
Później na podstawie tej wizy będziesz mogła wyrobić sobie wizę tranzytową białoruską, również wielorotną, ważną na taki sam okres, jak rosyjska. Oczywiście o ile z/do Polski zamierzasz jeździć przez Białoruś

izu
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: izu »

w teorii zatem brzmi to bardzo prosto, oby w praktyce tez tak bylo :D dzięki wielkie za odpowiedzi :)

EJR
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: EJR »

Witam wszystkich,

Wybieram się na roczny EVS do Rosji.
O jaką wizę powinnam się starać humanitarną, pracowniczą czy jakąś inną?
Czy jest możliwość otrzymania wizy na 12 miesięcy? Czy tylko 90dniową z możliwością przedłużenia na rok?

Zoya Nikitin
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Zoya Nikitin »

izu pisze:uhuhu, moj kolejny problem wizowy ! witam ! :D

dostalam 10 miesieczne stypendium naukowe w Petersburgu. jestem studentka.
jak wyglada wyrabianie wizy studenckiej na taki okres czasu?

na stronie ambasady pisze tak:

wiza w celu podjęcia studiów lub pracy na okres powyżej 90 dni (jednokrotna) wystawia się na okres do 90 dni z następnym przedłużeniem wizy do 1 roku w organach Federacyjnej Służby Migracyjnej Rosji z możliwością wielokrotnego wjazdu;

czy to znaczy ze najpierw dostaje wize jednokrotna na 90 dni, ktora po tym okresie czasu zmieniana jest w urzedzie na wielokrotna wize do 1 roku? czy zeby dostac ta druga wize musze wrocic do naszego pieknego kraju i na szybkosci załatwiac tutaj?

masakra... :twisted:
w PL wyrabiasz wize na 90dni, a juz na miejscu dostajesz nowa, wielokrotna do konca pobytu (nie na rok, a na te pozosale 7 mscy, tak jak na skierowaniu); na mojej uczelni trwa to ok 3tygodni do miesiaca i kosztuje ok 1000rub; jak poprosisz to wyrobia Ci wielokrotna od razu po przyjezdzie, a nie dopiero jak Ci sie zacznie ta pierwsza konczyc (przynajmniej u nas tak jest, jezeli poda sie dobry powod), ale jak przyjedziesz na miejsce pewnie wysla Cie do opowiedniej osoby, ktora bedzie sie Toba opiekowac i wszystko Ci wyjasni

generalnie wszystko ktos za Ciebie zrobi;)

childish87
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: childish87 »

Witam serdecznie

Byłbym bardzo wdzięczny, jeśli uzyskam odpowiedzi na kilka, mam nadzieje prostych pytań :)

1. Tak sie składa, że jadac trassyberyjska w lato (calkowicie turystyczna podróz) bede mial zaproszenie i wize biznesowa. Czy to może stanowić jakis problem? to rozminięcie się z celami podróży?
(przed oczami staje mi sytuacje że jakis dociekliwy kontroler/żołnierz pyta a co to za biznes? )

Pozatym, wyjezdzając z Rosji na biznesowej, do Mongolii wjade na turystycznej. To chyba nie jest jakis problem, bo co kogo obchodzi co robiłem w Rosji??
(chociaż pewne doswiadczenia z celnikami w byłym ZSRR obarczają ten pogląd lekkim ułamkiem błędu)

2. Czy jest duża róznica w cenie wizy turystycznej i biznesowej? (jednorazowej)

Bardzo dziękuje za odpowiedzi, jeśli ktoś je poda ; )

Pozdrawiam

pietia
Kanclerz
Kanclerz

childish87 pisze:1. Tak sie składa, że jadac trassyberyjska w lato (calkowicie turystyczna podróz) bede mial zaproszenie i wize biznesowa. Czy to może stanowić jakis problem? to rozminięcie się z celami podróży?
(przed oczami staje mi sytuacje że jakis dociekliwy kontroler/żołnierz pyta a co to za biznes? )
Zawsze możesz wyjaśnić, że załatwiasz jakieś sprawy służbowe w Irkucku, Ułan-Ude czy innym Władywostoku, a samolotem boisz się latać :D Ale w sumie nie sądzę, żeby w czasie tej podróży ktoś cię pod tym kątem kontrolował, a prowodnicy w pociągach raczej też nie patrzą na wizy, a tylko na to, czy dane osobowe zgadzają się z tymi na bilecie
childish87 pisze:Pozatym, wyjezdzając z Rosji na biznesowej, do Mongolii wjade na turystycznej. To chyba nie jest jakis problem, bo co kogo obchodzi co robiłem w Rosji??
(chociaż pewne doswiadczenia z celnikami w byłym ZSRR obarczają ten pogląd lekkim ułamkiem błędu)
Ja tu raczej nie widzę problemu. Możesz przecież np. robić interesy w Rosji, a przy okazji wyrwać się turystycznie do Mongolii. Rosyjskich pograniczników powinno interesować tylko to, czy masz wizę rosyjską, i czy np. nie przekroczyłeś terminu jej ważności. Mongołów z kolei będzie interesować to, czy masz ważną wizę mongolską, a nie to, w jaki celu byłeś wcześniej w Rosji

kiting
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

wiza do rosji na 40dni

Post autor: kiting »

Witam potrzebuje pomocy. wybiera się do rosji na ok 40 dni wiza turystyczna opiewa na 30 dni w biurach polecają mi wizę biznesową na 90 dni ale kosz to 720zł :( co zrobić z tymi 10 dniami jak tą sprawę rozwiązać jak najtaniej
Dzięki

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Re: wiza do rosji na 40dni

kiting pisze:Witam potrzebuje pomocy. wybiera się do rosji na ok 40 dni wiza turystyczna opiewa na 30 dni w biurach polecają mi wizę biznesową na 90 dni ale kosz to 720zł :( co zrobić z tymi 10 dniami jak tą sprawę rozwiązać jak najtaniej
Dzięki
tak jak radzą w biurze turystycznym.. ale może znajdziesz inne tańsze, podzwoń.

Awatar użytkownika
kruz7
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: kruz7 »

Mieszkańcy Warmii i Mazur oraz części Pomorza niedługo pojadą do Kaliningradu bez wizy. Prezydent Komorowski ratyfikował umowę o ruchu dwustronnym
http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/ ... kowal.html

lawonspb
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: lawonspb »

Pomagam w załatwieniu wiz(voucher) i znalezenie tanich noclegów w Petersburgu.
W razie czego prosze się zwracac. Rowniez pomoge z załatwieniem biletów na kolej po całej Rosji.
Tanie vouchery, zaproszenia do Rosji, tanie noclegi w dobrych hotelach
+79216593003 Leon

Pozi
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: Pozi »

banalne pytanie, czy jest jakas różnica w wizy, np. turystycznej, chcąc wjechać na 2 dni do Królewca?

lawonspb
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: lawonspb »

Pozi pisze:banalne pytanie, czy jest jakas różnica w wizy, np. turystycznej, chcąc wjechać na 2 dni do Królewca?
nie ma, mozesz dostac wize turystyczna do 30 dni. roznica w kosztach ubiezpieczenia
Tanie vouchery, zaproszenia do Rosji, tanie noclegi w dobrych hotelach
+79216593003 Leon

paczek_26
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

viza do Rosji

Post autor: paczek_26 »

Witam. Planuję podróż do Rosji we wrześniu. Załatwiam wizę pierwszy raz, możecie polecić jaką agencję pośrednictwa wizowego w Łodzi, gdzie mógłbym od razu wykupić voucher turystyczny? z góry dziękuję

pietia
Kanclerz
Kanclerz

www.wilejka.pl - o nich słyszałem raczje dobre opinie

Smatekk
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Smatekk »

Hej wszystkim,

mój pierwszy post i od razu na wstępie pierwsze pytanie. Niedługo mam lot przez Moskwę, ale z przesiadką i to taką, że zmieniam linię i odprawiam się drugi raz na nowy lot. Pytanie, czy potrzebuję wizy do Rosji? W skrócie: nie opuszczam lotniska (ani terminala), (kilka godzin miedzy lotami, lotnisko SVO) chcę opuścić strefę tranzytową, potrzebuję wizy?

Z góry dziękuję za odpowiedź :)

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Smatekk pisze: chcę opuścić strefę tranzytową, potrzebuję wizy?
jak sam się domyślasz potrzebujesz, albo tranzytową albo turystyczną.

Smatekk
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Smatekk »

Dzięki za odpowiedź. Wielkiego problemu nie ma, bo i tak wcześniej będę potrzebował wizy, to zrobię dwukrotną turystyczną. Tylko lipa, bo pewnie i voucher musi być dwukrotny... ehh.

Awatar użytkownika
Pogribow
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Pogribow »

Wczoraj w biurze pośredniczącym dowiedziałem się, że warszawski konsulat nie lubi dwukrotnych wiz do Rosji, a voucher turystyczny na 14 dni. Pewnie więcej się oczywiście da (np. 14, 30 dni), ale dziwne że nie można np. na 17 dni co bardziej by mi pasowało...

Czy te działania Ambasady są po to by zniechęcić ludzi czy wyciągnąć od niech większą ilość pieniędzy?

Dracid
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Dracid »

Pogribow pisze:Wczoraj w biurze pośredniczącym dowiedziałem się, że warszawski konsulat nie lubi dwukrotnych wiz do Rosji, a voucher turystyczny na 14 dni. Pewnie więcej się oczywiście da (np. 14, 30 dni), ale dziwne że nie można np. na 17 dni co bardziej by mi pasowało...

Czy te działania Ambasady są po to by zniechęcić ludzi czy wyciągnąć od niech większą ilość pieniędzy?
A podpadasz pod warszawski konsulat właśnie? Piszę, bo sam jestem z Wrocławia i w Poznaniu dwukrotną wizę dostałem w 4 dni. Przez pośrednika.

stelmach33
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: stelmach33 »

A może zmień biuro posredniczące..... :|

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Latem 2011 r. warszawski konsulat bez problemu dał mi 2-krotną turystyczną (załatwiałem przez biuro AinaTravel, można polecić), fakt, że na 30, nie 14 dni

Awatar użytkownika
Pogribow
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Pogribow »

Ja nie potrzebuję wizy dwukrotnej. W 2011 dostałem bez problemu. Właśnie na 30 dni.

Tylko zdziwiło mnie, że voucher, wiza turystyczna na 14 dni tylko. Dziwne...a sama Pani dodała, że tym z Ambasady nie na rękę robić dwukrotnych turystycznych.

malyniak
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: malyniak »

W sierpniu br. bez problemu dostaliśmy w Warszawie wizę turystyczną jednokrotną na dłużej niż 14 dni, załatwiając formalności w ambasadzie samemu (od pośrednika tylko voucher za 69 zł czy jakoś tak).

Natomiast rzeczywiście obiło mi się o uszy, że w Warszawie niechętnie dają wizy turystyczne dwukrotne, gdy stwierdzą że pomiędzy pobytami wróci się do Polski, czyli jeśli nie ma w paszporcie wizy jakiegoś dalszego kraju (a mając takową można sobie przecież wyrobić wizę tranzytową i wypiąć się na vouchery itp. koszty ;) ).
Ostatnio zmieniony sob 15 gru, 2012 22:19 przez malyniak, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ