wizy i vouchery do Rosji

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR »

Piotrek, wpisz adres docelowy dokad jedziesz , w kraju w ktorym jedziesz.

alainen.. Ciebie bym nie podejrzewam o taką hipoteze.. wiza do Kaliningradu .. a co to już nie Rosja ? :)

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia »

piotrek75 pisze:Podpowiedzcie co wpisać we wniosku wizowym o wizę tranzytową w polu "Wpisać nazwę instytucji zapraszającej oraz miasta". Zawiesiłem sie na tym punkcie i wniosek nie chce iść dalej, a pomysłu mi brak.
Ja wpisywałem po prostu nazwę kraju państwa docelowego, bez żadnych adresów

pietia
Kanclerz
Kanclerz

alainen pisze:słuchajcie, mam pytanie. Mieszkam na Dolnym Śląsku ale na wakacje jade na Mazury. Czy do obwodu kaliningradzkiego wymagana jest wiza?
Oczywiście, tak samo jak np. do obwodu archangielskiego czy rostowskiego :wink: Ktoś tu co prawda pisał niedawno o możliwości uzyskania 3-dniowej wizy bezpośrednio na granicy z obwodem kaliningradzkim (na niektórych przejsciach), ale to też wymaga wcześniejszego skontaktowania się z odpowiednią organizacją turystyczną z Kaliningradu, a i sama taka wiza kosztuje aż 70 EUR

Dracid
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Dracid »

pietia pisze:Ktoś tu co prawda pisał niedawno o możliwości uzyskania 3-dniowej wizy bezpośrednio na granicy z obwodem kaliningradzkim (na niektórych przejsciach), ale to też wymaga wcześniejszego skontaktowania się z odpowiednią organizacją turystyczną z Kaliningradu, a i sama taka wiza kosztuje aż 70 EUR
To ja byłem. A wiza turystyczna załatwiana samodzielnie w konsulacie to aż 60 EUR + ubezpieczenie. Nie demonizujmy tych 70 EUR może? Jak mam wydać 60 EUR + ubezpieczenie + voucher po to, by pojechać do Kaliningradu na kilka (maksymalnie 4) dni i się jeszcze pałować z jeżdżeniem po konsulatach, ewentualnie dać 499 PLN (czyli 120 EUR) pośrednikowi, to ja dziękuję. Płacę 70 EUR, na granicy dostaję wizę z ubezpieczeniem i jadę dalej.

Doczu
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Doczu »

W kwestii informacyjnej - jakby ktoś z Katowic chciał załatwiać wizę do Rosji, to w jednym z biur pośredniczących w zakupie biletów i wiz taka wiza kosztuje 344 zł za wizę i pośrednictwo, oraz 100 zł za voucher.

jodynka
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: jodynka »

Cześć.

Mam pytanie - czy ktoś z Was załatwiał wizę osobiście w konsulacie w Poznaniu?
Czy tam trzeba się wcześniej zarejestrować/umówić na wizytę i złożenie papierów, czy przychodzi się rano, odstaje swoje w kolejce i ma nadzieję, że danego dnia uda się wszystko załatwić?

No i ile w ogóle trwa cała procedura, od złożenia papierów do wyrobienia wizy? Czy to faktycznie tydzień, czy dłużej?

Pozdrawiam,
j.

piotrek75
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: piotrek75 »

jodynka pisze:Mam pytanie - czy ktoś z Was załatwiał wizę osobiście w konsulacie w Poznaniu?
Czy tam trzeba się wcześniej zarejestrować/umówić na wizytę i złożenie papierów, czy przychodzi się rano, odstaje swoje w kolejce i ma nadzieję, że danego dnia uda się wszystko załatwić?
Też mnie to czeka. Jeśli już to nie konsulat, a centrum wizowe.
Napisałem do nich maila. Dostałem bardzo szybko odpowiedź z prośbą o podanie numeru telefonu.
Odpisałem i podałem nr. Następnego dnia miła pani zadzwoniła i odpowiedziała na wszystkie moje pytania. Zakończyła mówiąc "w razie dodatkowych niejasności proszę dzwonić lub pisać". A moje niejasności dotyczyły wizy tranzytowej z destynacją Gruzja.

jodynka pisze:No i ile w ogóle trwa cała procedura, od złożenia papierów do wyrobienia wizy? Czy to faktycznie tydzień, czy dłużej?

Tutaj pani mi wyjaśniła, że jeśli złożę wnioski w pon - śr to w następną środę wizy będą gotowe.

jodynka
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Dzięki za odpowiedź!

No właśnie mi zależy na tym, żeby załatwić to przez konsulat, a nie przez centrum wizowe. A to dlatego, że przez centrum trzeba dopłacić te kolejne 20, czy tam 25 euro.

Ale skoro mówisz, że po mailu była reakcja, to skorzystam z tej drogi. Albo sama do nich zadzwonię :)

Pozdrawiam!

pietia
Kanclerz
Kanclerz

jodynka pisze:No właśnie mi zależy na tym, żeby załatwić to przez konsulat, a nie przez centrum wizowe. A to dlatego, że przez centrum trzeba dopłacić te kolejne 20, czy tam 25 euro.
Nie wiem, czy tak się da. Konsulaty w ub. roku też wprowadziły tzw. opłatę podawczą, bodajże 105 PLN, więc tak czy tak bez dodatkowych opłat się nie obejdzie

piotrek75
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: piotrek75 »

jodynka pisze:
No właśnie mi zależy na tym, żeby załatwić to przez konsulat, a nie przez centrum wizowe. A to dlatego, że przez centrum trzeba dopłacić te kolejne 20, czy tam 25 euro.

Pozdrawiam!
Nie ma przecież możliwości uzyskania wizy bezpośrednio w konsulacie. Tylko przez centrum wizowe.

misiura
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: misiura »

Przy wypełnianiu wniosku o wizę zaznaczasz czy chcesz załatwiać przez konsulat, czy przez centrum wizowe. W konsulacie musisz załatwić wszystko osobiście

jodynka
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

piotrek75 pisze: Nie ma przecież możliwości uzyskania wizy bezpośrednio w konsulacie. Tylko przez centrum wizowe.
Taaaak, przekonałam się dzisiaj, jak tam zadzwoniłam.

Trudno, wychodzi na to, że nie ma sensu martwić się samemu - oddamy procedurę w ręce pośrednika. Koszt wyjdzie ten sam (bo ja mieszkam w Warszawie, tylko paszport wydany w Wielkopolsce - dlatego przez Poznań...).

A w ogóle jak to jest - powiedziano nam, że jeśli w voucherach nie mamy wypisanych adresów hoteli w których <tu odchrząkuje> mamy spać, to mogą nam odrzucić wniosek. Spotkaliście się z czymś takim? Tzn - serio ten adres jest tam konieczny, sama nazwa hotelu i miasto nie wystarczą?

Pytam w sumie bardziej z ciekawości - bo jeśli chodzi o zdziwienia, to już mnie chyba nic nie zdziwi :)

Pozdrawiam!
j.

laczek
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: laczek »

Tak musi być dokładny adres , ja musiałem dosłać , bo konsul dzwonił do pośrednika o dokładny adres. Rezerwacji nie sprawdzają , ale tak juz jest .

Dracid
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Dracid »

Ja teraz też musiałem zarezerwować jakiś hostel/hotel, by voucher był jak najbardziej wiarygodny (na te właśnie adresy przebywania będzie uzyskiwany voucher). Wygląda na to wymóg bardziej formalny.

Farfalla
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Farfalla »

Witam mam powazny pilny problem moj maz dostal wize prywatna w ktorej wbito ze jedzie do Novosibirska ni zostanie zameldowany na ulicy .... nr. domu i mieszkania.... jezli teraz pojedzie np. do Kaliningradu i tam sie zamelduje pod innym adresem czy moze z tego wyniknac jakis poblem w Rosji badz na granicy? Prosze o pilna odpowiedz poniewaz w poniedzielek juz wyjezdzamy do Kalingradu :)

Farfalla
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Witam mam następujący problem dzisiaj odebraliśmy wizę z Ambasady Rosyjskiej w Polsce i jest wpisane w priminjajusiaja organizacyja miasto Nowosibirsk ul, dom,mieszkanie ... - poniewaz tam sie wybieralismy. Jezeli plany sie zmienily i pojedziemy do Kaliningradu i tam sie zameldujemy to czy moze wyniknac z tego jakis problem w Rosji czy na granicy ? Prosze o pilna odpowiedz poniewaz wyjezdzamy juz w pon 24.06 do Kaliningradu.

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

problem, nie. Z Kaliningradu tez można polecieć do Novosibirska..

Farfalla
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Ale my nie chcemy juz do Novosiborska tylko chcemy zatrzymac sie na 2 tygodnie na tyle na ile mamy wize w Kaliningradzie czy mozemy tam sie zameldowac na ten czas bez koniecznosci meldunku w Nowosibirsku? Mimo ze w wizie mamy wbity Novosibirsk.

Awatar użytkownika
MorgothV8
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: MorgothV8 »

No problem.
Były Polarnik na Polskiej Stacji Polarnej "Hornsund"
Teraz programista na swoim
Fuji GSW, Pentax 67, Nikon F4, FM2, D3, D3200 FS + cała szklarnia

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

zrobisz rejestracje w Kaliningradzie.. a gdzie się przemieszczasz w tym czasie po Rosji to nie ma znaczenia. Chyba, że gdzieś dłużej jak 7 dni zatrzymujesz się - to znowu rejestracja. Zachować bilety na podróże, rachunki.

msvklr
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: msvklr »

Mój pośrednik do wizy twierdzi, że jeśli jade na 30 dni do Rosji to powinienem mieć vouchery na czas całego pobytu bo sprawdzają wszystko dokładniej niż w przypadku wyjazdu na 2 tygodnie. 8 dni spędze w samym pociągu i wg niego powinienem na pozostale 23 miec gdzies hotel bo inaczej mogą odrzucic wniosek.. Planuje w zasadzie trekkingi przy bajkale i w górach więc wiadomo ze nie mialem zamiaru nic rezerwowac. Oczywiście mogę zrobic rezerwe a pozniej ja anulowac np na booking.com ale naprawde trzeba az tak kombinowac? Nie wystarczy, ze we wniosku wpisze np.: Moskwa/Irkuck/Sludyanka?

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

wpiszesz moskwa- irkutck - slyudanka .. a voucher dokad masz ? pomyśl trochę, żeby durnot nie powypisywać.

ewentualnie rób voucher na moskwę i rejestrację w moskwie ( i nie pisz żadnych Irkucków we wniosku) lub inne duże miasto.
niedawno linka do agencji imto.ru dawałem. Przyjechali znajomi na ich voucherach, pewna firma.

msvklr
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

No tak, masz rację. Pasowałoby wypełnić wniosek porządnie. Do tej pory wyobrażałem sobie voucher jako jeden dokument. To jest tak, ze z kazdego hotelu w ktorym ma się rezerwację dostanę osobny voucher?

kelevra
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: kelevra »

witam Wszystkich,
kompletuję wymagane dokumenty do wyrobienia wizy turystycznej w centrum wizowym z Warszawie. I właściwie wydaje mi się że wszystko już mam (podanie-kwestionariusz, voucher, potwierdzenie, ubezpieczenie, paszport - wszystko zgodnie z wymogami), poza zdjęciem. A dokładniej: mam zdjęcie spełniające wszystkie wymogi (kolorowe, na wprost, odpowiedni rozmiar), tyle, że sprzed 3 lat. Nie przejmowałabym się tym, ale to samo zdjęcie mam w paszporcie, który był wyrabiany właśnie 3 lata temu, więc jeden rzut okiem do paszportu i będzie wiadomo że zdjęcie jest starsze niż 6 miesięcy. Bardzo zwracają na to uwagę?

I jeszcze jedno pytanie. Koszty wyrobienia wizy są podane na stronie IFS w euro. Czy trzeba płacić w euro? I czy trzeba płacić w gotówce?

misiura
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: misiura »

Tak, zwracają na to uwagę. Musisz mieć inne zdjęcie niż w paszporcie, bo prawdopodobnie nie przyjmą wniosku. No chyba że paszport masz nie starszy niż 6 miesięcy. Płacisz w złotówkach.

kelevra
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: kelevra »

Dzięki! Rzeczywiście, pani powiedziała że zdjęcie się przeterminowało, więc zrobiłam nowe. Ale w sumie obyło się bez większych trudności, i można było zapłacić kartą co mnie bardzo ucieszyło.

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

msvklr pisze:No tak, masz rację. Pasowałoby wypełnić wniosek porządnie. Do tej pory wyobrażałem sobie voucher jako jeden dokument. To jest tak, ze z kazdego hotelu w ktorym ma się rezerwację dostanę osobny voucher?
Zrób jeden voucher na cały pobyt w jakimś mieście.
w wniosku jedziesz do tego miasta. Rejestracje (meldunek) w tym mieście robisz i wszystko się zgadza.

msvklr
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Dzięki! Tak chyba właśnie zrobię. Jeszcze jeden mi się urodził problem. Miałem do pośrednika wysyłać dokumenty za 4 osoby. 3 osoby są z Łodzi a 1 z Wrocławia. Obawiam się, że muszę wysłać dokumenty zgodnie z rejonizacją..? Nie ma opcji, żeby wszystkie rozpatrzyli w Warszawie?

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

ja bym nie zwracał uwagi na rejonizację jeśli sam składasz. Jak przyjdziesz z 4 paszportami to jasne że grupą jedziecie i grupą składacie wnioski. W konsulacie są rozumne osoby, dogadacie się - najelpeij jakbyś trafił na rosjankę :)

msvklr
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

No własnie sam osobiście nie składam, tylko wysyłam komplet dokumentów do pośrednika żeby on wsio załatwił :) Myślałem o składaniu samodzielnie ale jednak średnio mi się kalkulują podróże Pabianice - Warszawa.

ODPOWIEDZ