wizy i vouchery do Rosji

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
LordSlimak
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Re: wizy i vouchery do Rosji

Post autor: LordSlimak »

Dziś takie plotki: http://forsal.pl/artykuly/823670,putin- ... la-ue.html (niestety nie ma mam czasu teraz szukać u źródła). Artykuł trochę dziwnie napisany - "Zniesienie wiz na dwa tygodnie". Mam nadzieję, ze to głupie tłumaczenie i chodzi o zniesienie obowiązku posiadania wizy turystycznej przy pobycie do 14 dni... Ktoś wie coś więcej na temat tej rewelacji?
pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia »

2 tygodnie bez wizy to już byłoby nieźle, może za mało na szczegółową eksplorację Transsibu, ale na spenetrowanie europejskij części mogłoby wystarczyć. Ciekawe też, czy po tych 14 dniach możnaby wyjechać z Rosji na 1 dzień np. na Ukrainę, a potem znów wjechać na kolejne 14?
Oby tylko ie okazało się, że ten pomysł to tylko taka marchewka, za którą Kreml chciałby wytargować od UE jakieś ustępstwa, np. zniesienie sankcji
Awatar użytkownika
nrb
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: nrb »

http://www.rp.pl/artykul/11,1143293-Ros ... -wizy.html

Ja z kolei wyhaczyłem coś takiego, ale jak zwykle jeden mówi, drugi zaprzecza, już tyle takich rewelacji było, że chyba przestanę wierzyć w jakieś zmiany w tym zakresie :wink:
kubanek
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: kubanek »

To żadna marchewka, bo sankcje i tak powoli będą znoszone, nawet Kanada już zawiesiła część. Chodzi po prostu o grę na 2 fortepianach, słuszną z punktu widzenia Kremla i taką, która dawno powinna była nastąpić. Chodzi o pokazanie Europejczykom, że Rosja wcale nie jest taka dzika, na jaką uchodzi, wg. mediów, że zamiast zamykać się na świat, woli otwierać się. Ukraina, Gruzja, Mołdawia, Armenia dawno to pojęły, Rosja (i mam nadzieje, że Białoruś też)choć późno, dopiero jak ją przycisnęło, w końcu też.
A 2 tygodnie w zupełności wystarczą, choć faktycznie, za Ural nie nie ma co się wybierać, ale dla takich osób, wydanie iluś tam, na wizę i jej bezproblemowe wyrobienie, nie stanowi problemu. Chodzi o wygodników, takich jak, którzy z chęcią by jeździli, tylko nie chcą babrać się z wizami albo ich "duma/wygodnictwo" ich do tego zniechęca.
Jak dla mnie w sam raz na wyjazd w północne rejonu, via kraje bałtyckie lub wypad na Białoruś i regiony zachodnie.
PS. Po przeczytaniu całego tego artykułu, śmiać mi się chce po raz kolejny, bo okazuje się, że media zawsze paplą belkot, a potem i tak okazuje się, że wychodzi na moje czy też tych, co potrafią myśleć racjonalnie. Rosja tańcuje tak jak Ukraina, jak psia suka nie mogąca zdecydować wobec kogo ma być posłuszna czy wobec pani czy wobec pana, raz w jedną, raz w drugą stronę, raz szczeknie, raz pierdnie, a potem i tak przyjdzie z wywieszonym jęzorem.
misiura
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: misiura »

Witam, mam zamiar ugiegać się o wizę bisnesową roczną do Rosji i mam kilka pytań na ten temat:
1. Czy mogę ubiegac sie o wize wielokrotna roczna biznesowa w sytuacji gdy nigdy wczesniej nie posiadalem wizy biznesowej? Mialem tylko wizy jednokrotne turystyczne.
2.Jaki jest najlepszy i sprawdzony sposób otrzymania zaproszenia biznesowego nie mając takiego zaproszenia od firmy rosyjskiej?

Proszę o odpowiedzi, ponieważ spotkałem się z różnymi opiniami i dlatego chciałbym uzyskać aktualne informacje żeby wszystkie formalności przeszły bez prolemu. Pozdrawiam
Szulik
Administrator

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: Szulik »

misiura pisze:1. Czy mogę ubiegac sie o wize wielokrotna roczna biznesowa w sytuacji gdy nigdy wczesniej nie posiadalem wizy biznesowej? Mialem tylko wizy jednokrotne turystyczne.
Nie powinno być problemu. Sam zdobyłem swoją pierwszą roczną wizę biznesową mając wcześniej tylko turystyczne.
misiura pisze:2.Jaki jest najlepszy i sprawdzony sposób otrzymania zaproszenia biznesowego nie mając takiego zaproszenia od firmy rosyjskiej?
Obawiam się, ze trzeba będzie kupić takie zaproszenie u polskiego pośrednika...
misiura
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: misiura »

Jeszcze jedno. Jak jest z ubezpieczeniem do takiej wizy rocznej wielokrotnej? Na jaki okres trzeba je wykupić?
Szulik
Administrator

wizy i vouchery do Rosji

misiura pisze:Jak jest z ubezpieczeniem do takiej wizy rocznej wielokrotnej? Na jaki okres trzeba je wykupić?
Musisz mieć na cały okres trwania wizy
mavito
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: mavito »

Witam,
mam bardzo pilne pytanie I jesli ktos zna na nie odpowiedz, to blagam help!!!:

Jutro wylatuje z warszawy do Helsinek I stamtad busem do Sankt Petersburga., mam do Rosji wize prywatna na 3 miesiace I niestety jednokrotna. A mam juz wykupione bilety na za 2 dni za granice, na 9 dni, I z powrotem do Spb.. tylko zapomnialam, ze mam wize jednokrotna.. I teraz pytanie: czy po ponownym przylocie do Spb, zostane wpuszczona do kraju? Czy ktos sie dopatrzy ze jest to wiza jednokrotna? Jeszcze dodam, ze teraz lece z warszawy do helsinek I z helsinek busem do Spb - moze na takiej granicy samochodowej ta wiza jednokrotna nie bedzie anulowana, tak jak sie to chyba dzieje na lotnisku, czy jest tak samo? I drugi raz nijak nie wpuszcza mnie do rosji?
Szulik
Administrator

wizy i vouchery do Rosji

Najprawdopodobniej nie zostaniesz wpuszczona do samolotu lecącego do Petersburga (przy powrocie do Rosji).
Masz 99% szans na to, że cię nie wpuszczą drugi raz na jednokrotnej wizie. Każda wiza jest skanowana na granicy przez skaner, nie przejdzie ci po raz drugi wiza jednokrotna. Tylko błąd mógłby spowodować, że cię wpuszczą.
Nie raz widziałem "cofkę" takich pasażerów jeszcze przy wylocie z lotniska, z którego startuje samolot do Rosji.
Dracid
Tajny Radca
Tajny Radca

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: Dracid »

Dodam jedynie, że wizy jedno- i dwukrotne przy wyjeździe kończącym ich ważność są stemplowane pieczątką wyjazdową bezpośrednio na wizie i tylko ślepy albo naćpany pogranicznik tego nie zauważy.

Nie wrócisz do Rosji drugi raz, niezależnie od tego, czy to granica na lotnisku, czy drogowa.
pietia
Kanclerz
Kanclerz

wizy i vouchery do Rosji

Dokładnie. Każada wiza ma tez symbol, z którego jasno wynika, jaki to typ wizy. Pogranicznicy się w tym orientują, więc drugi raz na tę samą wizę jednokrotną nie wpuszczą
Szulik
Administrator

wizy i vouchery do Rosji

Dracid pisze:Dodam jedynie, że wizy jedno- i dwukrotne przy wyjeździe kończącym ich ważność są stemplowane pieczątką wyjazdową bezpośrednio na wizie
To ciekawe spostrzeżenie. Od wielu lat mam wyłącznie wizy roczne wielokrotne i te są stemplowane pieczątką przy pierwszym wjeździe do Rosji. W sumie to logiczne, gdyż pogranicznik nie wie czy jeszcze przyjadę czy nie, a przy jedno i dwukrotnych sprawa jest jasna...

Nie zmienia to faktu, że mavito musi zapomnieć o dwukrotnym wjeździe do Rosji na podstawie wizy jednokrotnej...
Dracid
Tajny Radca
Tajny Radca

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: Dracid »

Też mam wielokrotną i zawsze mam stempel obok wizy, niezależnie od tego, czy to wjazd czy wyjazd. Co punkt graniczny to obyczaj...
pietia
Kanclerz
Kanclerz

wizy i vouchery do Rosji

Na wizach wielokrotnych nigdy nie stawiają drugiej pieczątki (chyba, że jest to ostatni dzień jej ważności), bo oznaczałoby to jej "zamknęcie". Z jedno i dwukrotnymi sprawa jest prostsza, podobnie z tranzytowymi
stelmach33
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: stelmach33 »

Doczu
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: Doczu »

Sami sobie w stopę strzelają.
Swoją drogą wątpię by ta uchwała przeszła w Dumie, w stosunku do "szarych obywateli"
pietia
Kanclerz
Kanclerz

wizy i vouchery do Rosji

Moim zdaniem to blef. Co najwyżej ograniczenia dotkną jakichś polityków i urzędników z państw "nieprzyjaznych" Rosji, podobnie jak to ma miejsce w drugą stronę
jurekjerem
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: jurekjerem »

Witam wszystkich!

Taka sytuacja: Mieszkam w Australii i wraz z moją dziewczyną (Australijką) zamierzamy za kilka miesięcy wybrać się do Rosji, wjeżdżając z Mongolii, a wyjeżdżając do Finlandii. Zrobiłem research, zadzwoniłem w kilka miejsc i poczytałem i teraz wszystkie te informacje muszę uporządkować i jak najszybciej zaaplikować o wizę, bo niedługo wyjeżdżamy z Australii (a wg nowych przepisów mogę aplikować tylko z kraju pobytu). Mam w związku z tym kilka pytań:

1. Czy wciąż obowiązuje reguła, że dostaniemy wizę jeśli wyrobimy sobie dowolny voucher z (polskiego) biura podróży, bez wykupywania wycieczki/pobytu?

2. Jako obywatel kraju Schengen potrzebuję jakiegoś specjalnego ubezpieczenia, czy ktoś się orientuje o jakie ubezpieczenie chodzi (w jedynym konsulacie w Australii nie odbierają telefonu w godzinach urzędowania biura wizowego)?

3. Jeśli dostaniemy wizę w oparciu o sam voucher, nie będziemy mieli problemów na granicy Mongolskiej, wjeżdżając bez żadnego biura podróży? Podobnie z meldunkami?

4. Ambasada podaje, że aplikować należy nie wcześniej niż 3 miesiące przed przyjazdem do FR, natomiast my planujemy przyjazd w lipcu, ale Australię (więc jedyny kraj, z którego możemy aplikować) opuszczamy w styczniu, czy powinienem z tego tytułu do aplikacji dołączyć jakąś specjalną notkę? Spodziewać się komplikacji w tej sprawie?

5. Mam w Rosji znajomych, którzy prawdopodobnie mogliby wyrobić nam zaproszenie, jeśli opcja z voucherem jest w dzisiejszych czasach wątpliwa. Czy taka opcja byłaby dużo bardziej pewna? Czy wyrobienie takiego zaproszenia byłoby łatwe dla moich znajomych? Dostałbym wizę na miesiąc, żeby odwiedzić jedną osobę w Moskwie, czy musiałbym poprosić o zaproszenia 2-3 osoby z różnych miast?

Z góry dzięki serdeczne za wszelkie info, siedzę nad tym od ponad tygodnia i nie mogę się już w tym wszystkim połapać. No i mam nadzieję, że link od stelmach33 nie przeszkodzi nam wszystkim w sprawach wizowych :)
Szulik
Administrator

wizy i vouchery do Rosji

Nie napisałeś na jak długo wybieracie się do Rosji i o jaką wizę się będziesz starać.
jurekjerem pisze:1. Czy wciąż obowiązuje reguła, że dostaniemy wizę jeśli wyrobimy sobie dowolny voucher z (polskiego) biura podróży, bez wykupywania wycieczki/pobytu?
ad 1. Jeśli mowa o turystycznej wizie to wciąż jest to prawda, przy czym mówimy o voucherach wydawanych przez wyspecjalizowane biura zajmujące się wyrabianiem wiz i ten voucher wydany jest konkretnie pod wizę.
jurekjerem pisze:2. Jako obywatel kraju Schengen potrzebuję jakiegoś specjalnego ubezpieczenia, czy ktoś się orientuje o jakie ubezpieczenie chodzi (w jedynym konsulacie w Australii nie odbierają telefonu w godzinach urzędowania biura wizowego)?
ad 2. Tak, potrzebujesz ubezpieczenia na kwotę min 30k euro za KL na czas pobytu. Więcej szczegółów o wizie do rosji
jurekjerem pisze:3. Jeśli dostaniemy wizę w oparciu o sam voucher, nie będziemy mieli problemów na granicy Mongolskiej, wjeżdżając bez żadnego biura podróży? Podobnie z meldunkami?
ad 3. Nie powinno być problemów z wjazdem ale pamiętaj, że w Rosji nie istnieją takie pojęcia jak "na pewno", "nigdy" itp :) Z meldunkiem będziesz mieć zawsze potencjalny problem jeśli go nie załatwisz w hotelu lub innej instytucji wydającej takie meldunki.
jurekjerem pisze:4. Ambasada podaje, że aplikować należy nie wcześniej niż 3 miesiące przed przyjazdem do FR, natomiast my planujemy przyjazd w lipcu, ale Australię (więc jedyny kraj, z którego możemy aplikować) opuszczamy w styczniu, czy powinienem z tego tytułu do aplikacji dołączyć jakąś specjalną notkę? Spodziewać się komplikacji w tej sprawie?
ad 4. Nie potrafię ci odpowiedzieć bo nie miałem kontaktu z taką sytuacją. Starałbym się wywiedzieć w placówce, w której będziesz aplikować i ew. przysłać pismo z wyjaśnieniami. Może pomóc.
jurekjerem pisze:5. Mam w Rosji znajomych, którzy prawdopodobnie mogliby wyrobić nam zaproszenie, jeśli opcja z voucherem jest w dzisiejszych czasach wątpliwa. Czy taka opcja byłaby dużo bardziej pewna? Czy wyrobienie takiego zaproszenia byłoby łatwe dla moich znajomych? Dostałbym wizę na miesiąc, żeby odwiedzić jedną osobę w Moskwie, czy musiałbym poprosić o zaproszenia 2-3 osoby z różnych miast?
ad 5. Moim zdaniem nie warta zachodu opcja. Oni się narobią, a ty zaoszczędzisz kilkadziesiąt złotych. A wiza nie będzie "lepsza".
stelmach33
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: stelmach33 »

"Od 10 grudnia 2014 r. uzyskanie wizy do Rosji będzie wiązało się z obowiązkiem pozostawienia odcisków wszystkich palców obu rąk. Zaostrzą się też przepisy wizowe. "
źródło:http://sputnik.travel.pl/rosja.html

Takie coś znalazłem! :!:
Szulik
Administrator

wizy i vouchery do Rosji

stelmach33 pisze:"Od 10 grudnia 2014 r. uzyskanie wizy do Rosji będzie wiązało się z obowiązkiem pozostawienia odcisków wszystkich palców obu rąk. Zaostrzą się też przepisy wizowe. "
Tak, pod warunkiem jeśli ubiegasz się o wizę w Namibii, Birmie, Danii lub UK. Pełna informacja o zmianach w rosyjskich wizach tutaj
jurekjerem
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: jurekjerem »

Dzięki serdeczne Szulik! Jestem naprawdę pod wrażeniem takiej wyczerpującej informacji!
Umknęło mi, że mamy na myśli wizę turystyczną na miesiąc, co prawdopodobnie wywnioskowałeś dalej w moim pytaniu :)
Doczu
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: Doczu »

Od siebie dodam, że w zasadzie wszystkie hotele/hostele z booking.com rejestrację mają albo w cenie, albo za opłatą sa w stanie taką przeprowadzić, jak również pomóc w załatwieniu wizy.
Szczurek07
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: Szczurek07 »

Cześć
Planuję wakacje w Rosji. Chciałbym zatrzymać się u przyjaciół, jednak 30 dni to stanowczo za mało. Czy jest możliwość uzyskania wizy turystycznej lub prywatnej na 90 dni? Z tego co czytałem to turystyczna to max 30 dni? A może jest jeszcze jakiś inny sposób? W przypadku wizy prywatnej osoba z Rosji powinna sporzadzić specjalne zaproszenie - czy ktos z Was orientuje sie jak się takie zaproszenie sporządza?

I jeszcze jedno pytanie. Docelowo chcialbym żyć i pracować w Rosji. Jakie są sposoby aby uzyskać pozwolenie na pobyt stały oraz pozwolenie o prace?
Za wszelkie informacje będę bardzo wdzięczny
BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: BARTixR »

Szczurek07 pisze:Jakie są sposoby aby uzyskać pozwolenie na pobyt stały oraz pozwolenie o prace?
Za wszelkie informacje będę bardzo wdzięczny
Na forum jest dość obszerny wątek o pracy w Rosji, możesz tamten temat kontynuować Ten wątek jest o wizach. Obecnie weszły zmiany, (ale nie wiem czy dla obywateli unii), że migranci zarobkowi pracują na podstawie patentu (kupują patent = pozwolenie na pracę).

Co do wiz też masz procedurę zaproszenia z Rosji opisaną na forum.
poklikaj w wyszukiwarce.
arko
Tajny Radca
Tajny Radca

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: arko »

Trudniej o wizę do Rosji

С сегодняшнего дня Россия ужесточила правила въезда для иностранцев

С 26 января 2015 года въезд в Россию для иностранцев становится намного сложнее. Иностранцам теперь нужно для получения визы указывать маршрут запланированного пребывания.
В маршруте любой иностранец теперь должен указывать все без исключения населенные пункты, которые он намерен посетить. Кроме того, в ФМС в обязательном порядке необходимо приглашать адресата, которого поставят на миграционный учет, а также будут записываться данные приглашенной и принимающей стороны.więcej http://censor.net.ua/news/321570/s_sego ... ostrantsev
Szulik
Administrator

wizy i vouchery do Rosji

arko pisze:Trudniej o wizę do Rosji

С сегодняшнего дня Россия ужесточила правила въезда для иностранцев

С 26 января 2015 года въезд в Россию для иностранцев становится намного сложнее. Иностранцам теперь нужно для получения визы указывать маршрут запланированного пребывания.
В маршруте любой иностранец теперь должен указывать все без исключения населенные пункты, которые он намерен посетить. Кроме того, в ФМС в обязательном порядке необходимо приглашать адресата, которого поставят на миграционный учет, а также будут записываться данные приглашенной и принимающей стороны.
Trochę szczegółów po polsku o zmianach w wydawaniu rosyjskich wiz na stronie głównej naszego serwisu
jarooo
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: jarooo »

Witam serdecznie, to mój pierwszy post, ale portal czytam już od pewnego czasu "lubiąc go" na facebooku :)
Bardzo zaniepokoiły mnie dzisiejsze informacje dotyczące zaostrzenia wydawania wiz do Rosji. Te już dotychczasowe były dla mnie bardzo rygorystyczne z racji obowiązku meldunkowego i posiadania "vouchera". Czy może mi ktoś w takim razie pomóc, czy jest jakaś szansa na realizację naszego planu wakacyjnego na ten rok?
Planujemy zrobić objazdówkę Karelii. Nie mamy żadnych sztywnych założeń. To ma być wyprawa samochodami 4x4, ze wstępnym celem w Murmańsku.
Kilka samochodów, spanie w namiotach lub kwaterach/hotelach jeśli się znajdą. Tak więc niczego nie planujemy, przez co nie mamy zaproszeń, voucherów, no i nie mamy szans na zameldowanie się. Co robić w takim wypadu?
Szulik
Administrator

wizy i vouchery do Rosji

Na razie ciężko wyrokować jak w praktyce będą wyglądały nowe przepisy. Pewnie większość wprowadzonych nowinek załatwią pośrednicy wizowi, gorzej jednak z ew. weryfikacją faktycznego planu podróży i zadeklarowaną trasą we wniosku.

Czytałem opinię, iż miejsca na wpisanie dokładnej trasy jest tak mało, iż wystarczy wpisanie kilku najważniejszych punktów podróży. Więcej się nie zmieści.

Na razie nie zmieniałbym na waszym miejscu planów. Poczekajcie trochę, za kilka tygodni powinno być wiadomo jak w praktyce wyglądają regulacje.
ODPOWIEDZ