wizy i vouchery do Rosji

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
Marta

Post autor: Marta » śr 03 maja, 2006 18:03

Anonymous pisze:jestem Polką i od 8 lat mieszkam w Rosji chętnie udziele porad związanych z tematem
Czy wiek ktoś,czy istnieje mozliwosc wyjazdu do Rosji nie mając paszportu

Awatar użytkownika
Jedi
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Jedi » śr 03 maja, 2006 18:55

Przemyt ludzi, zielona granica :D :D

Awatar użytkownika
Serek
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Post autor: Serek » czw 04 maja, 2006 11:34

Marta pisze:
Anonymous pisze:jestem Polką i od 8 lat mieszkam w Rosji chętnie udziele porad związanych z tematem
Czy wiek ktoś,czy istnieje mozliwosc wyjazdu do Rosji nie mając paszportu
Oczywiście. Jeśli za Rosję uznasz salę dla pasażerów tranzytowych na lotnisku ;-)
I'm feeling how it's filling...

iw

wizy

Post autor: iw » wt 09 maja, 2006 12:31

mieszkam na stale we wloszech ale nie mam tam jeszcze obywatelstwa. chce z jednym wlochem pojechac na wycieczke do rosji. moge mu zalatwic wizy w rosyjskim konsolacie w polsce? albo przez to biuro rusopol?

Awatar użytkownika
Serek
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Post autor: Serek » wt 09 maja, 2006 12:54

Rosyjskie konsulaty w Polsce wydają wizy obywatelom innych krajów UE, ale za wyższą opłatą. Niestety o szczegóły (cena, wymagane dokumenty etc.) lepiej zwróć się bezpośrednio do biura.

zbyniek

Post autor: zbyniek » pt 19 maja, 2006 17:41

Witam, mam kilka pytań.
Jadę w tym roku do St Petersburga. Dostałem już vouczer, niedługo wyrobię sobie wizę.
Pytanie: czy mając vouczer i potwierdzenie usług hotelowych do St. Petersburga, mogę jechac później do Moskwy? Możemuszę mieć tam też vouczer? Jest taka rubryka we wniosku " trasa podróży". Musze wtedy spisać tam Moskwę? Moge toz robić, jeśli nie mam vouczera do Moskwy? A moze po prostu mogę mieć napisane w paszporcie że jadę do St Petersburga a później pojechać do Moskwy i tylko się zarejestrować? Jak wygląda to w sensie prawnym?
Prosze o wyczerpującą odpowiedź. Nie moge nigdzie znaleźć informacji.
Pozdrawiam,
Zbyniek

Awatar użytkownika
Serek
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Post autor: Serek » pt 19 maja, 2006 18:01

Możesz spokojnie jechać.

Zbyniek

Post autor: Zbyniek » sob 20 maja, 2006 00:30

Mogę prosić o rozwinięcie tematu? Kilka pytań zadałem, proszę o szczególy.
Pozdrawiam,
Z.

Awatar użytkownika
Serek
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Post autor: Serek » pn 22 maja, 2006 12:19

Tzn. nie ma żadnego problemu z wyjazdem do Moskwy, gdy masz w turystycznej wizie wpisany Petersburg. Nie musisz mieć różnych wiz na różne miasta, zresztą to było niemożliwe ;-)

Zbyniek

Post autor: Zbyniek » wt 23 maja, 2006 11:39

Serek; dziękuję. Czy zatem muszę się rejestrować na cały pobyt? Będę w St. Petersburgu kilka dni, a później w kilku innych miejscach po ok. 2 - 3 dni.

Awatar użytkownika
Serek
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Post autor: Serek » wt 23 maja, 2006 13:07

Z rejestracją sprawa wygląda następująco (info z ub. roku):
w hotelu Cię zameldują bez najmniejszych problemów i bezpłatnie, ale wyłącznie na okres opłaconego pobytu. Nawet jeśli powiesz, że zostaniesz tydzień a zapłacisz za trzy dni, dostaniesz zameldowanie na trzy dni, dyskusje nie mają sensu.
Nie wiem na ile meldują "na mieście" - w centrum Moskwy czy Petersburga jest mnóstwo biur "legalizacyjnych" które meldują za pieniądze. Stawka - 500 rubli, bodajże za miesiąc. A dalej mieszkaj gdzie chcesz (np. na wynajętej kwaterze). Tylko po co Ci zameldowanie na miesiąc skoro nie zamierzasz tyle czasu siedzieć w jednym miejscu? Zameldowanie działa lokalnie, nie ma zameldowania "na całą Rosję" ;-)
Zameldować się musisz w ciągu trzech dni roboczych od momentu przyjazdu, czyli dwudniowe wypady (a zwłaszcza w weekendy) nie zmuszają Cię do meldowania się. Ale wtedy musisz mieć przy sobie bilety, żeby w razie kontroli (w Moskwie to częste) pokazać że dopiero co przyjechałeś. Jak masz bilet - dają spokój, zwłaszcza że bilety są imienne.
Nie radzę jednak jeździć gdzieś przez miesiąc legitymując się biletami. Podczas powrotu na granicy zawsze sprawdzają zameldowanie i mogą być nieprzyjemni.

Awatar użytkownika
lusac
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: lusac » wt 23 maja, 2006 16:11

nie musi byc az tak zle, jak to przedstawiasz Serek. po pierwsze, w zeszlym roku spedzilem (przejezdzajac, fakt) w moskwie ponad 2 dni, w tym w sumie okolo 3 i ani razu nie bylem nigdzie kontrolowany. po drugie, na zadnej granicy o rejestracje mnie nie pytano. tym razem moze to ja mialem fuksa (choc nie sadze), ale jesli tak, to zycze podobnego ;) a moze pogranicznikow za bardzo zajmowala kwestia umowy o bezwizowym tranzycie, z ktorej radosnie zwykle korzystam, a o istnieniu ktorej ci biedni ludzie nieraz nie maja bladego pojecia...? ;)

Awatar użytkownika
Serek
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Post autor: Serek » wt 23 maja, 2006 16:22

Khm, równie dobrze możemy dyskutować czy warto przechodzić na czerwonym świetle. Np. dziś to zrobiłem bo się spieszyłem na tramwaj ;-) i nikt mnie nie rozjechał, ani żaden gliniarz nie zatrzymał. Czy można z tego wysnuć wniosek, że można tak robić? ;-)

PS. W tym roku byłem w Moskwie, fakt, zaledwie jeden dzień. Skontrolowali już w ciągu pierwszej godziny. W ubiegłym roku z kolei się czepili na granicy, że na kartce z rejestracją była jedna data przekreślona, inna wpisana.

Awatar użytkownika
lusac
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: lusac » wt 23 maja, 2006 16:33

no pewnie, ze warto :) to duza oszczednosc czasu, a w wielkiej brytanii to nawet prawo na to pozwala :)
musisz miec jakies kaukaskie rysy alboco ;) chyba, ze to tylko ja wygladam na takie niewiniatko i zadnych problemow nigdy jakos nie generuje... ;)

ola

Post autor: ola » wt 23 maja, 2006 16:58

czesc, ja sie wbieram do Moskwy na ok 8 dni do znajmej i bede u niej mieszkac. co wtedy z zameldowaniem. dla mnie to wszystko jest troche zakrecone

ola

Post autor: ola » wt 23 maja, 2006 17:08

wlasnie przeczytalam na str reytan tour ze trzeba miec jakies zaproszenie na wjazd wydane przez "jakis"departament. musze to miec?czy posrednik to zalatwia?

Awatar użytkownika
Serek
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Post autor: Serek » wt 23 maja, 2006 17:31

ola pisze:wlasnie przeczytalam na str reytan tour ze trzeba miec jakies zaproszenie na wjazd wydane przez "jakis"departament. musze to miec?czy posrednik to zalatwia?
Po pierwsze, musisz mieć wizę :-)
Jeżeli Twoja kumpela nie chce łazić po urzędach i załatwiać Ci zaproszenia (co by było zrozumiałe), to lepiej idź do jakiegoś biura podróży, które się specjalizuje w wizach, i załatw sobie to za kasę (ok. 100 zł).
Po drugie, na miejscu musisz mieć zameldowanie. Jeżeli Tobie z kumpelą się nie chce łazić po biurach meldunkowych, to idźcie do pierwszego lepszego biura "legalizacyjnego" i niech Ci wbiją zameldowanie za 500 rubli (55 zł).

Jak widzisz, wszystko jest proste jak drut, tylko musisz wyłożyć na to ok. 160 zł.

zbyniek

Post autor: zbyniek » śr 24 maja, 2006 01:44

Dziękuję za odpowiedź. Swoją drogą;w Moskwie byłem 2 lata temu z kilkoma osobami i kontrole się jednak zdarzają.
A co z wpisem "trasa podróży"?

Awatar użytkownika
Serek
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Post autor: Serek » śr 24 maja, 2006 12:29

zbyniek pisze: A co z wpisem "trasa podróży"?
A o co chodzi? Co to w ogóle jest?

zbyniek

Post autor: zbyniek » śr 24 maja, 2006 20:03

Serek: jest takie miejsce we wniosku wizowym, stąd moje zapytanie :)

Awatar użytkownika
lusac
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: lusac » czw 25 maja, 2006 10:35

jest, ale jakos chyba niespecjalnie intensywnie sie temu przygladaja. jak bedziesz zalatwial przez agencje jakas, to po prostu zapytaj i wpisz, co ci doradza.

Awatar użytkownika
Serek
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Post autor: Serek » czw 25 maja, 2006 11:21

Przyznam szczerze - wniosek wizowy widziałem z dość dużej odległości, był wypełniany przez biuro. Kolega miał nawet lepszy numer - w ogóle wniosku nie widział, bo facet z biura nawet się podpisał za niego ;-)

k.pietras32

Wiza do Rosji (Kaliningrad)

Post autor: k.pietras32 » czw 25 maja, 2006 14:56

Mam pytanie. Czy wizy do Obwodu Kaliningradzkiego dla obywatela Polski są bezpłatne, czy trzeba za nie płacić tak jak za wizy do pozostałej części Rosji?
Na stronie Ambasady jest informacja, że wizy roczne do Obwodu Kaliningradzkiego są bezpłatne. A co z innymi wizami. Jeśli ktoś nie potrzebuje wizy rocznej?

Awatar użytkownika
Serek
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Post autor: Serek » czw 25 maja, 2006 15:13

Wizy do Kaliningradu są bezpłatne i nie musisz mieć żadnego zaproszenia. Zapłacić musisz dopiero wtedy gdy chcesz dostać wizę szybko.

izzy_b
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: izzy_b » sob 27 maja, 2006 16:02

jeszcze w kwestii voucheru -
czy ktos z forum moze zalatwial voucher przez Kabardyno-Bałkarski Klub Alpinistyczny w Nalcziku?
by pochodzic po okolicznych gorach nalezy do nich sie zwrocic o wyrobienie pozwolenia na poruszanie się w regionie przygranicznym oraz mozna ich poprosic o zorganizowanie transportu, wowczas zamówione auto odbiera nas z dworca lub lotniska i zabiera prosto do bazy Bezingi.

moje pytanie brzmi:
1. czy taka umowa o zalatwienie transportu wystarcza jako umowa dotycząca świadczenia usług turystycznych by wyrobic wize?
2.jesli nie, to czy ktos moze wie,czy baza Bezingi moze takie zaswiadczenie wystawic (po rezerwacji miejsc)?

z gory bardzo dziekuje za odpowiedz :)
Iza

jarko

registracja / Meldunek w Rosji

Post autor: jarko » pn 05 cze, 2006 16:37

Witam! Mam pytanie dot. meldunku w Rosji - jeżeli przebywa się dłużej niż trzy dni. Podobno są problemy w urzedzie meldunkowym, tzn zameldować może osoba (Rosjanin), który zaprasza - problem, gdy pojechaliśmy na wizę turystyczną. Wybieram się na wyspy Sołowieckie, gdzie nie ma urzędu meldunkowego, a wiem, że przy powrocie brak meldunku może okazać się problemem lub pretekstem do wyciągnięcia łapówki. Proszę o Wasze doświadczenia w tym zakresie.

Gość

Post autor: Gość » śr 07 cze, 2006 14:49

witam,
niebawem wybieram sie do indii, lecimy samolotem z przesiadka w Moskwie. tak sie sklada, ze w drodze powrotnej mamy kilka godzin czasu, zastanawiamy sie nad wyjsciem "na miasto".
czy mozna kupic wize na lotnisku, czy musimy miec wize wczesniej wydana w polsce?

ola

Post autor: ola » pt 09 cze, 2006 13:31

czy ktos wie cokolwiek na temat jakiej firmy posredniczacej "zdobycie wizy", ktora miesci sie na rzeci ambasady w warszawie, na belwederskiej?czy to jest pozadna firma?
dzieki

Zbyniek

Post autor: Zbyniek » sob 10 cze, 2006 00:36

Witam, jakiś czas temu zadałem Wam kilka pytań. Otóż pojechałem z kompletem dokumentów do konsulatu i... okazało się, że jeśli jade na dłużej niż 2 tygodnie turystycznie, musze posiadać oryginał potwierdzenia opłaty za hotel. Dowiedziałem się, że nikt nie jeździ turystycznie na 3-4 tygodnie. Jak moge obejść ten problem?
Pozdrawiam
z.

Awatar użytkownika
lusac
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: lusac » sob 10 cze, 2006 08:46

skorzystac z uslug firmy, ktora ci to zalatwi za paredziesiat zlotych...?

ODPOWIEDZ