IRKUTSK_NOCLEGI I INNE PORADY

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
STACHUUU
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

IRKUTSK_NOCLEGI I INNE PORADY

Post autor: STACHUUU »

Witam! Wybieram się do Irkutska. Mam zarezerwaowany nocleg w hotelu Art-House. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia związane z tym hotelem. Podobno połozony blisko Centralnego Rynku?
Awatar użytkownika
Pogribow
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Pogribow »

Stachu,

W temacie nie musisz pisać wielkimi literami :)

Jeśli masz rezerwację to i adres tego hotelu, więc możesz sprawdzić dokładnie jego położenie w Irkucku (Irkutsk jest po angielsku), więc będziesz mieć pewność. Może ktoś tu spał...ale mi osobiście Irkuck bardzo nie przypadł do gustu...
STACHUUU
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Bardzo dziękuję. Faktycznie, pogrzebałem trochę po necie i... jest. Hotel Art - House znajduje się praktycznie w samym centrum - pięć przystanków tramwajowych od dworca głównego w stronę Centralny Rynek. Mam nadzieję, że to będzie tylko taka baza na początek, a potem uda mi się dotrzeć nad Bajkał....
Awatar użytkownika
Pogribow
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Pogribow »

Najlepiej mieć 1 nocleg w Irkucku (registracja) i dalej nad Bajkał. No chyba, że czegoś specjalnie oczekujesz od tego miasta, ale bardziej atrakcyjny jest Bajkał itp :)
czarekza
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: czarekza »

Art House lezy rzeczywiscie blisko Centralnego Rynku, jednoczesnie blisko Karla Marksa, a wiec samo centrum.
Irkuck jest od dawna postrzegane jako baza wypadowa, ma dobra siec polaczen na autobusowych w inne, ciekawsze miejsca.
W Irkucku polecam zobaczyć:
- lodołamacz Angara,
- kosсiol 'polski' (okolice skweru Kirowa i ul. Polskich Powstańców);
- skwer Kirowa - obecnie jest wystawa zdjec starego Irkucka w zwiazku z 350leciem miasta;
- muzeum Dekabrystow Wolkonskich (blisko dworca autobusowego);
- rejsy po Angarze;
- liczne cerkwie;

Proponuje tez wyjazdy:
- wodospady - Arszan (ok. 280 km);
- muzeum minerałów i jedyny dworzec z Marmuru - Sludianka;
- skansen, muzeum etnograficzne Talcy;
- szybki wypad nad Bajkal - Listwianka + muzem Baikalu ;
- wyspa Olchon;
- buchta Pieszczana (tylko wodolot) i kroczace sosny;
to tyle z Irkucka i jego okolic (tak do 300 km)
--
Корень учения горек, да плод его сладок.
esculenta
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: esculenta »

w Sludiance polecam muzeum kolei krugobajkalskiej - wg mnie dużo ciekawsze niż mineralogiczne, chociaż wśród Polaków dużo mniej popularne. Może dlatego, że muz. minerałów jest ponoć zbudowane częściowo z materiału z polskiego kościoła ;)

a w muz. kolei świetny kiedyśny klimat, mnóstwo starych zdjęć i niesamowity kustosz. Można też tam kupić CD z książkami Briańskiego!
STACHUUU
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Bardzo dziękuje za podpowiedzi. Mój pobyt będzie krótki, więc faktycznie Irkuck potraktuję jako baze wypadową na krótkie wycieczki. Mam jeszcze pytanie o komunikację tramwajową w mieście - czy bilety na przejazd kupuje się w pojeździe (konkuktorka). Odliczam dni do wyjazdu :).
radekcik
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: radekcik »

Byłem teraz 2 noce w Art- House - spoko :) bardzo miła obsługa. Byliśmy tam pierwszej nocy po przyjeździe i zrobili nam registracje oraz dzień przed pociągiem powrotnym do Moskwy - nie zrobili registracji. Tak czy siak na granicy nie sprawdzali nam żadnych meldunków.

Bilet na tramwaj kupuje sie w wagonie - nie trzeba nic robić, konduktorka sama podchodzi :)
STACHUUU
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Fakt, że Art House to przytulne miejsce, ale - niestety - wyspać się tam nie da. Otoczenie hoteliku bardzo głośne (ludzie, psy, koguty), tak więc w nocy trudno zasnąć, a przy zamkniętym oknie się nie dało (w czasie pobytu sierpniowego było bardzo ciepło). Dobra jednak jest lokalizacja, a po naszym przyjeździe pośród różnych flag zawieszono także flagę polską. Z dworca kolejowego do Art House jest tylko 5 przystanków tramwejem numer 2, a w drodze powrotnej na lotnisko za prywatną taksówkę w nocy zapłaciliśmy 300 rubli.
Marco_polo
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Marco_polo »

Czy 1800 rubli za 2- ke to drogo czy przyzwoicie? Z tego, co wyczytałem to tak kształtuje się cena w Art House.
pochp
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: pochp »

Czy ktoś zna adres strony internetowej ART HOUSE :?:
Awatar użytkownika
radziun
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: radziun »

Adres łączony galeria + hotel http://www.gallerygs.com

W googlach: Арт-Хаус Иркутск
aisa
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: aisa »

Pewnie juz po podrózy ale może przyda się innym.W Irkucku polecam Muzeum Przyrodnicze i ( chyba tak to się nazywa?) nerpinarium, gdzie możesz zobaczyć nerpę- fokę Bajkału ( w naturalnym środowisku to prawie niemożliwe). Naprzeciwko nerpinarium odbywa się targ- taki klimatyczny. A jeśli interesują Cię sowieckie klimaty to zajrzyj do Muzeum Historycznego.
Naprzeciw dworca kolejowego w Irkucku, ( a konkretnie na wysokości toalet publicznych) jest taki mały hotelik. Nie pamiętam nazwy ale przy nim jest sklep i wisi spory szyld z napisem "Russian vodka". Czysto, spokojnie, toalety i prysznice na korytarzu, gorącvej wody 'skolka ugodna". W 2007 płaciliśmy za dwójkę 40 zł.
W Sludiance spaliśmy w domku przy Muzeum Mineralogicznym ( dla nas to muzeum było ciekawe). Z Sliudianki możesz pojechać nad ciekawsze rejony Bajkalu Krugobajkalską. Do Bajkału radzę wchodzic tylko w klapkach ze względu na szkło.
ODPOWIEDZ