WAGON WARSZAWA - IRKUCK

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
radekcik
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: radekcik »

Tak, w Mińsku podczepiają wagon i jedzie sie już do samego końca pociągiem relacji Mińsk-Irkuck. Nie ma problemu z odnalezieniem wagonu, na wszystkich stacjach wszystko jest ładnie oznaczone, można wyczytać, z którego peronu odjeżdża pociąg. Nie korzystałem z wagonu restauracyjnego. Ale nie powiem, że nie warto z tego korzystać - 2 lata temu jechałem 24 godziny ze Lwowa do Simferopola i byliśmy 1 raz w "Warsie". POwiem tak, myślałem że raz że z nudów będzie sie jadło ciągle i dwa że po prostu na tyle dni trzeba wziąć dużo żarcia. Okazało się jednak, że najlepsze okazały sie zupki "chińskie". Pierwszego dnia zjadłem kanapki, drugiego dnia był Mińsk (Mc Donald's :) ), trzeciego i czwartego dnia zupki i mielonka z chlebem, piątego dnia zupki, a w między czasie na dłuższych stacjach kupowaliśmy sobie samsy, czeburieki, hot dogi itp. Mam fotki z wagonu jakieś, podeśle jutro, podaj mejla na priv :)

mNk
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: mNk »

Czy cena tego pociągu (wspomniane w przeliczeniu 860 PLN) jest do sprawdzenia gdzieś w sieci? Na polskiej stronie nie podaje międzynarodowych, a i na rzd.ru nie widać... Gdzie można kupić bilet? Rozumiem, że w Polsce bez problemu?!
darkCity

radekcik
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: radekcik »

Ja nie potrafiłem znaleźć ceny w sieci, dzwoniłem do informacji PKP. Ja kupiłem bilet na Dworcu Centralnym w kasie międzynarodowej, żaden problem.

STACHUUU
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: STACHUUU »

Podróż wagonem z Warszawy naprawdę komfortowa. W najbardziej zagęszczonym momencie podróży w wagonie numer 30 jechało 10 podróżnych, a poza tym tylko my i jeszcze trzy panie w innym przedziale. Prowadnice bardzo uprzejme. Wagon był sprzątany i odkurzany dwa razy dziennie. Wagon jest klimatyzowany. W ciągu dnia było włączane radio. Pościel świeża i pachnąca. 112 godzin podróży Warszawa - Irkuck przebiegło bardzo szybko i sprawnie. Jedyny minus, to coraz większy brak babuszek z wiktuałami na peronach. Zastąpiły je peronowe kioski, które oferują przede wszystkim niezliczone gatunki piwa :).
Bilety w polskich kasach do kupienia były w sierpniu bez żadnego problemu!!!

Łukasz Piotrowski
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: Łukasz Piotrowski »

A wagon jaki? Czteromiejscowy "kupiejnyj" czy po europejsku, trzy łóżka jedno nad drugim?
No fakt, babuszki z dworców są przeganiane a "repertuar" w tych kioskach jest niestety pożałowania godny. Nijak nie umiałem się najeść piwem, wódką i czipsami :evil:

STACHUUU
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: STACHUUU »

Tak, wagon zgodnie ze standartem rosyjskim, czyli kupiennyj - przedziały zamykane, czteroosobowe. Trochę ciasne, ale przy podróży we dwie osoby naprawdę komfortowo. Dodam do galerii fotkę z przedziału, bo fotkę z wagonem już zamieściłem :).

Łukasz Piotrowski
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Właśnie zauważyłem w międzyczasie fotkę z wagonu :) W porównaniu z "europejskimi" to one są naprawdę przestronne. W przedziałach 3-osobowych nie idzie się pomieścić z dużym bagażem (miejsce zabierają duperele typu szafka, umywalka) a i usiąść bez przemeblowania (tj. składania łóżek) się nie da, a osoba na górze leży pod samym sufitem. Z tym, że Polska jest teraz ostatnim "normalnotorowym" krajem Unii, który wpuszcza do siebie rosyjskie "stodoły", więc i od nas zostaną pewnie niedługo wycofane... :(

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia »

Łukasz Piotrowski pisze:Właśnie zauważyłem w międzyczasie fotkę z wagonu :) W porównaniu z "europejskimi" to one są naprawdę przestronne. W przedziałach 3-osobowych nie idzie się pomieścić z dużym bagażem (miejsce zabierają duperele typu szafka, umywalka) a i usiąść bez przemeblowania (tj. składania łóżek) się nie da, a osoba na górze leży pod samym sufitem. Z tym, że Polska jest teraz ostatnim "normalnotorowym" krajem Unii, który wpuszcza do siebie rosyjskie "stodoły", więc i od nas zostaną pewnie niedługo wycofane... :(
Dokładnie tak! w dodatku w schowku pod dolnym łóżkiem często leży jakaś stara pościel, więc nie da się tam nic schować. A nawet gdyby był pusty, to i tak jest on tak mały, że większa walizka absolutnie się tam nie zmieści. Jechałem ostatnio Polonezem, i mimo, że w przedziale jechały tylko 2 a nie 3 osoby, to i tak było ciasno

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Łukasz Piotrowski pisze:No fakt, babuszki z dworców są przeganiane a "repertuar" w tych kioskach jest niestety pożałowania godny. Nijak nie umiałem się najeść piwem, wódką i czipsami
I do tego ceny w tych kioskach bywają wręcz makabryczne. W zeszłym roku np. w Saratowie butelka mineralki (1,5 l) w kiosku peronowym kosztowała całe 100 RUB (10 PLN). W przypadku długich postojów jakąś alternatywą może jeszcze być udanie się do sklepów poza dworcem, ale i tu trzeba mniej więcej wiedzieć, gdzie ich szukać

Łukasz Piotrowski
Nadworny Radca
Nadworny Radca

W zeszłym roku jechaliśmy "Polonezem" z bagażami na kilka miesięcy, w przedziałach po 3 osoby. Jak to wszystko wnieśliśmy to nie mogliśmy schodzić z łóżek, bo nie było gdzie nogi postawić :D
Faktycznie, jak postój jest ponad pół godziny to można pobiec przed dworzec na zakupy, ceny znaaacznie niższe. A najlepsze jest to, jak w kolejce za Tobą stoją też prowodnicy z Twojego pociągu i panie z wagonu restauracyjnego, bo akurat się coś tam w pociągu skończyło ;))

Zoya Nikitin
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Zoya Nikitin »

Łukasz Piotrowski pisze:W zeszłym roku jechaliśmy "Polonezem" z bagażami na kilka miesięcy, w przedziałach po 3 osoby. Jak to wszystko wnieśliśmy to nie mogliśmy schodzić z łóżek, bo nie było gdzie nogi postawić :D
gorzej tylko wracać ;)

Awatar użytkownika
jajeś
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: jajeś »

Łukasz Piotrowski pisze: Z tym, że Polska jest teraz ostatnim "normalnotorowym" krajem Unii, który wpuszcza do siebie rosyjskie "stodoły", więc i od nas zostaną pewnie niedługo wycofane... :(
Berlin Symferopol jedzie wagon z przedziałami 4 osobowymi fak nie rosysjki tylko ukraiński lecz do niemiec a więc dalej.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Chyba jeszcze sezonowe pociągi z Moskwy i Mińska do Bułgarii (Warna, Burgas) jeżdżą na stodołach, choć Bułgaria (jak też Rumunia, przez którą one przejeżdżają) też są krajami "normalnotorowymi"

Łukasz Piotrowski
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Tak, Bułgaria faktycznie na stodołach, zeszłoroczne fotki znalezione w necie potwierdziły. Natomiast w składzie do Berlina, który ciągnie ze sobą wagon z Simferopola, stodoły nigdy nie widziałem - ani na żywo, ani na fotkach, ani na filmach na jutubie :roll:

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: fijalkowski »

radekcik pisze: Mam fotki z wagonu jakieś, podeśle jutro, podaj mejla na priv :)

też mogę prosić :D

politolog16
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: politolog16 »

A wiecie może czy z Warszawy do Irkucka jedzie też wagon towarowy? Zastanawiam się pod kątem transportu motocykla. Chętnie bym wstawił w Warszawie, poleciał samolotem i odebrał w Irkucku:) Ale nie wiem czy tak się da, bo pani w PKP oczywiście nie wiedziała:)

Łukasz Piotrowski
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Do motocykla to najwyżej bagażowy, a takiego nie ma ;) W węglarce czy cysternie go nie przewieziesz :P

politolog16
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: politolog16 »

Nawet lepiej nie próbować :D

Czyli nie ma niestety wagonu towarowego. Szkoda...

To zrobię nowy wątek - może ktoś ma doświadczenie w przewożeniu większych bagaży z Polski do Rosji.

Zoya Nikitin
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Zoya Nikitin »

politolog16 pisze:może ktoś ma doświadczenie w przewożeniu większych bagaży z Polski do Rosji.
firmy transportowe ;)

bimbek
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: bimbek »

politolog16 pisze:A wiecie może czy z Warszawy do Irkucka jedzie też wagon towarowy?
Bezpośrednie, niestety nie kursują. Ale można oczywiście zamówić. Na torze szerokim. Kontakt:
1. Zamość ul. Szczebrzeska 11, tel 84 638 62 23
2. Lublin ul. Okopowa 5, tel 81 472 11 27.

kamey
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: kamey »

Orientujecie się może czy pociąg relacji Warszawa-Irkuck będzie jeździł w wakacje 2012?

pietia
Kanclerz
Kanclerz

kamey pisze:Orientujecie się może czy pociąg relacji Warszawa-Irkuck będzie jeździł w wakacje 2012?
Obawiam się że nie. Jego likwidację ogłoszono w nowym rozkładzie, w grudniu, mimo iż wagon kursował tylko w sezonie letnim. Sugerowałoby to iż latem go nie będzie (podobnie jak wagonów Warszawa-Astana czy Warszawa-Petersburg). Ale może do lata coś się jeszcze zmieni

oak33
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

WAGON WARSZAWA - IRKUCK

Post autor: oak33 »

Witam,
czy w tym roku (2015) będzie jeździł w sezonie letnim bezpośredni pociąg Warszawa-Irkuck. W informacji PKP nic nie wiedzą. Gdzie można się dowiedzieć?

pietia
Kanclerz
Kanclerz

WAGON WARSZAWA - IRKUCK

Już od paru lat nie ma tego wagonu (to był wagon bezpośredni, nie cały pociąg)

Szulik
Administrator

WAGON WARSZAWA - IRKUCK

Post autor: Szulik »

pietia pisze:Już od paru lat nie ma tego wagonu (to był wagon bezpośredni, nie cały pociąg)
I raczej nieprędko wróci, zwłaszcza, ze RŻD raczej tnie teraz połączenia międzynarodowe. Nawet pociągi do Francji są zagrożone...

pietia
Kanclerz
Kanclerz

WAGON WARSZAWA - IRKUCK

To akurat nie dziwi. Ceny biletów kolejowych do Paryża czy Nicei dorównują cenom połączeń lotniczych w podobnych relacjach. Zresztą podobnie jest w relacjach wewnątrzrosyjskich, już kilka lat temu na trasie Moskwa-Władywostok jedynie przejazd w płackarcie był tańszy niż bilet lotniczy (kupowany z ok. miesięcznym wyprzedzeniem). Kupe wychodziło mniej więcej podobnie co samolot, a CB był nawet od niego droższy

kielecki
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

WAGON WARSZAWA - IRKUCK

Post autor: kielecki »

A teraz jak lata Pobieda to juz w ogole. Z Niznevartovska do Moskwy kupe ok 6000 a samolot 2000 rubelkow

honey23
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

WAGON WARSZAWA - IRKUCK

Post autor: honey23 »

Ale pociąg jest atrakcją samą w sobie. Moim zdaniem mógłby jeździć rzadziej ale być po prostu tańszy.

robertcb
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

WAGON WARSZAWA - IRKUCK

Post autor: robertcb »

Czy ten wagon będzie kursował w najbliższe wakacje?
Jaka obecnie jest cena biletu Warszawa - Irkuck lub w drugą stronę?

Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

WAGON WARSZAWA - IRKUCK

Post autor: Simon »

nie sadze. Chyba trzeba bedzie jechac z Brzescia z przesiadka w Moskwie

ODPOWIEDZ