Russkiy Gastronom - nowy sklep w Warszawie /jedyny w Polsce/

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Russkiy Gastronom - nowy sklep w Warszawie /jedyny w Polsce/

Post autor: roberT/TANAIS »

Z radością informuję wszystkich że w Warszawie został otwarty sklep z roduktami sprowadzanymi ze wschodu. Ja dowiedziałem się o nim w dniu dzisiejszym i również dziasiaj go odwiedziłem. W czwartek 21.07 ma być nowa dostawa a w ciągu najbliższych tygodni będzie można również smakować trunki rosyjskie, ukraińskie, gruzińskie, ormiańskie. W sprzedaży są dostępe również : chinkali, manty uzbeckie, dagestanskie itd. Są już na facebooku i www. rusmagazin.pl .

adres : ul. Sulkiewicza 5
00-758 Warszawa
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: fijalkowski »

buuuu... szkoda że nie w Rzeszowie, nam po produkty z Ukrainy zostaje jeżdzić na granicę :lol:
Ernest_FOTO
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: Ernest_FOTO »

Fajna sprawa. Zajrzę tam na dniach :)
kunek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: kunek »

kurczę a byłem w Wawie dopiero co wróciłem... szkoda, że dopiero teraz się dowiedziałem...
kunek
Tajny Radca
Tajny Radca

a jak ceny wyglądają w tym przybytku? stronka troche jakby jeszcze słabo działa...:(
Awatar użytkownika
Jedi
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Jedi »

Był ktoś? Jak wybór i ceny? Jak spojrzałem na google maps to wydaje mi się, że przedtem był tam średnio zaopatrzony spożywczak.
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Jak pisałem miałem przyjemność odwiedzić ten sklep. Jako że rozpoczęli niedawno więc na większą ilośc towaru czekaja podobnie jak na koncesję aby sprzedawać alkohol. Dziś mają mieć dostawę / nowych 50 produktów / . Odnośnie cen to są wyższe niż np. w Rosji ale to zrozumiałe bo za transport trzeba zapłacić . Generalnie ceny oscylują w okolicach 10 - 20 pln.

Ceny które pamiętam :

- chinkali , manty dagestańskie/uzbeckie/kazachskie - 15 pln
- pielmienie - 13 pln
- adżyka - 10 pln
- lemoniada z estragonem / 2 l / - ok. 9 pln
- ser żółty - 13 pln
- suszona rybka - 9 pln
- suszona kiełbasy - 19 pln
- konserwy np. świnina - 9/19 pln
- coś w stylu mielonki - 21 pln

ps Stronkę mają w rozbudowie więc niecierpliwi mają poczekać . Właściciele są przesympatyczni .
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

roberT/TANAIS pisze:- pielmienie - 13 pln
a mi na pielmienie zostaje jeżdzić do Mościsk buuuuuuuuuuu........... :( :(
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Z czasem przy większej ilości klientów możliwa będzie wysyłka po kraju. Asortyment w pełnej krasie można zobaczyć m.in : http://vkontakte.ru/club27939369#/album ... _137032414
pozdrawiam robert

Awatar użytkownika
Jedi
Tajny Radca
Tajny Radca

roberT/TANAIS pisze: Ceny które pamiętam :
A kwas po ile? Ostatnio jak miałem na niego ochotę to musiałem jeździć do Almy co mi nie po drodze.
Fajnie, że coś takiego otworzyli, życzę im pomyślności w biznesie :)
Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

roberT/TANAIS pisze:Z czasem przy większej ilości klientów możliwa będzie wysyłka po kraju. Asortyment w pełnej krasie można zobaczyć m.in : http://vkontakte.ru/club27939369#/album ... _137032414
fajowo

Jedi pisze:
roberT/TANAIS pisze: Ceny które pamiętam :
A kwas po ile? Ostatnio jak miałem na niego ochotę to musiałem jeździć do Almy co mi nie po drodze.
Fajnie, że coś takiego otworzyli, życzę im pomyślności w biznesie :)
jak ty musisz do Ałmy jeździć, na ja już na moje Mościska nie narzekam :lol:

ps
polecam КВАС ТАРАС :idea:
Awatar użytkownika
Moskwa2007
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Moskwa2007 »

roberT/TANAIS pisze:Z czasem przy większej ilości klientów możliwa będzie wysyłka po kraju. Asortyment w pełnej krasie można zobaczyć m.in : http://vkontakte.ru/club27939369#/album ... _137032414
Patrzac na te fotki mozna odniesc wrazenie, ze znakomita wiekszosc oferowanych przez nich produktow to pseudo rosyjskie ersatze, skierowane na rynek niemiecki, z rosyjskimi oryginalami majaca wspolna tylko nazwe ...
Robert, nie masz takiego odczucia ? Ty je widziales w naturze - nie mamy przypadkiem do czynienia z niemieckimi podrobkami rosyjskich oryginalow [ wiekszosc tych producentow, mnie jest osobiscie nieznana ... ].
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Moskwa2007, byłem w tym sklepie tego samego dnia w którym dowiedziałem się o nim. Odnośnie produktów które widziałem mogę powiedzieć : to samo w marketach na UA / w sieci Furshet / czy FR / Rostów / . Ale to moje zdanie
pozdrawiam robert

tomeklsk
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: tomeklsk »

Część z tego asortymentu jest na pewno dostępna w rosyjsko-tureckim supermarkecie w Paderborn w Niemczech;) Więc coś na rzeczy jest.
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Odnośnie kilku rodzajów mant, chinkali / mrożonki / robione sa w Polsce wg. oryginalnej receptury przez Rosjanina - własna działalność gospodarcza. Na dobrą sprawę to mamy globalizację i np. mięso w Polski jedzie na wchód gdzie jest przerabiane , metkowane , oznakowane . Potem wraca i mamy rosyjską kiełbachę z nalepką zdiełano w Rossija.
pozdrawiam robert

Awatar użytkownika
Moskwa2007
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Moskwa2007 »

roberT/TANAIS pisze:Moskwa2007, byłem w tym sklepie tego samego dnia w którym dowiedziałem się o nim. Odnośnie produktów które widziałem mogę powiedzieć : to samo w marketach na UA / w sieci Furshet / czy FR / Rostów / . Ale to moje zdanie
szkoda :( mialem nadzieje, ze sa to rzeczy przywiezione z Rosji, te z ktorymi stykalem sie w Moskwie - sprawdzone na moj smak i gust :) a tutaj mamy do czynienia raczej z produktami reklamowanymi w RTR Planeta, zrobionymi specjalnie pod niemieckie gusta ...
tomeklsk
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: tomeklsk »

Wg mnie to te produkty robione są zdecydowanie pod wschodnie emigracyjne gusta. Niemcy tych towarów raczej nie kupują. Robi to ogromna liczba imigrantów z postsowieckich republik. Jak dla mnie powstanie tego sklepu to bardzo chwalebna inicjatywa.
kunek
Tajny Radca
Tajny Radca

a ja chętnię spróbuję... będę wtedy mógł ponarzekać;)

ale czekam niecierpliwie na otwarcie stoiska z trunkami nie ukrywam:)
chlorofil
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: chlorofil »

fijalkowski pisze:polecam КВАС ТАРАС :idea:
Kwas Taras jest dobrze widoczny w reklamach na Ukrainie i droższy niż pozostałe aczkolwiek kupując trzeba wiedzieć, że jest bardzo gęsty. Konzystencją bliski piwu. Nie sposób wypić dużym haustem wiele naraz. Z tego powodu mi osobiście bardziej podchodzi ten z Oboloni. :)
Awatar użytkownika
Jedi
Tajny Radca
Tajny Radca

fijalkowski pisze:jak ty musisz do Ałmy jeździć, na ja już na moje Mościska nie narzekam
Miałem na myśli delikatesy-sieciówkę Almę w w Warszawie, a nie Ałma-Aty. :)
james-bond
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: james-bond »

Czy i kiedy ma się pojawić stoisko z alkoholami? Jeżeli już jest, to co i za ile mozna kupić? :lol:
półkresowianin
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: półkresowianin »

Tak patrzę na te produkty i kilkanaście z nich to produkty ukraińskie nie rosyjskie :|
Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Jedi pisze:
fijalkowski pisze:jak ty musisz do Ałmy jeździć, na ja już na moje Mościska nie narzekam
Miałem na myśli delikatesy-sieciówkę Almę w w Warszawie, a nie Ałma-Aty. :)
tośmy się dogadali :lol: :lol: :lol: :lol:
james-bond
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

A wiecie, że ten sklep prowadzi Arab z Tunezji i Rosjanka z Krymu?
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

james-bond, wiemy i co z tego ?
pozdrawiam robert

james-bond
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

[quote]
to szalenie zabawne! :shock: I nie sądzę, żeby wszyscy o tym wiedzieli... :idea:
adelante
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: adelante »

a co to ma za znaczenie kto go prowadzi? Nie ufasz im? Boisz się muzułmanów i i rosjanek? Niektórzy to są tak małomiasteczkowi, że naprawdę żal.
james-bond
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

adelante pisze:a co to ma za znaczenie kto go prowadzi? Nie ufasz im? Boisz się muzułmanów i i rosjanek? Niektórzy to są tak małomiasteczkowi, że naprawdę żal.
Niektórzy są wręcz tak wsiokowi, że w każdej błahej ciekawostce doszukują się UKRYTEGO sensu... Jeżeli to pomaga im w leczeniu swoich kompleksów, to się cieszę... :mrgreen:
ODPOWIEDZ