pociąg D 14 Warszawa - Moskwa

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
sushi
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

pocię…g D 14 Warszawa - Moskwa

Post autor: sushi »

Nie znalazłam tego wątku na forum, przepraszam z góry, jeśli jednak dubluję temat...
jest taki pociąg Warszawa - Moskwa nr D14, z Warszawy wyjazd 00:22, w Moskwie 20:35. Jeździ ponoć w poniedziałki, środy i soboty. Otóż tak w Poznaniu jak i Warszawie na PKP są niezwykle zaskoczeni, że ja taki pociąg znalazłam. Chciałam bilet do Mińska, na 08.10. Czy aby na pewno chodzi mi o Mińsk Białoruski, a nie o Mazowiecki???? "Miś" by się nie powstydził... Pociąg "wyskakuje" w komputerach z trudem, a rezerwacja wcale. Kie licho??? Mam już bilety na Ural kupione, dopasowane do tego połączenia, a tu taka niespodzianka... Ktoś jechał tym pociągiem?

djds
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny
Kontakt:

Post autor: djds »

Z Warszawy (centralnej) są trzy pociągi do Moskwy:

D405 relacji Bohumin - Moskwa Białoruska
Warszawa Centralna (odj. 11:10) - Mińsk (odj. 23:15) - Moskwa Białoruska (przyj. 9:37)
PKP InterCity tylko z miejscami sypialnymi, kursuje codziennie oprócz okresu 25.VII - 7.IX.

D10 relacji Warszawa Zachodnia - Moskwa Białoruska
Warszawa Centralna (odj. 15:20) - Mińsk (odj. 2:11) - Moskwa Białoruska (przyj. 11:45)
PKP InterCity, na odc. Warszawa Wsch. - Terespol kl. 1 (obowiązek rezerwacji), Terespol - Moskwa Białoruska tylko miejsca sypialne. Kursuje codziennie oprócz okresu 1.VI - 25.VII.

D116 relacji Warszawa Zachodnia - Moskwa Białoruska
Warszawa Centralna (odj. 21:00) - Mińsk (odj. 8:55) - Moskwa Białoruska (przyj. 19:54)
PKP InterCity na trasie W-wa Zachodnia - Brześć Centralny (póxniej chyba wagony białoruskie). Pociąg tylko z miejscami sypialnymi. Kursuje od 28.V - 9.XII z wyłączeniem okresu 1.VI - 24.VII.

*wszystkie informacje pochodzą ze strony PKP.

sushi
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Łukasz Piotrowski
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: Łukasz Piotrowski »

14-tka to "Moskwa-Ekspress" z Berlina do Moskwy. Godziny jazdy tak, jak mówisz, dni - zależy, czy będziesz jechać jeszcze we wrześniu czy już w październiku, bo wtedy ten pociąg trochę inaczej pojedzie. Problem polega jednak na tym, że ten pociąg jedzie przez Polskę tranzytem i kupić na niego biletu u nas się nie da. Ten temat był już poruszany na różnych forach i co bardziej uparci w końcu zdobywali bilety, ale nie wiem, czy nie lepiej pojechać po prostu "Polonezem" bez niczyjej łaski i szarpania nerwów ;)

Awatar użytkownika
jajeś
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: jajeś »

Jedź kilka godzin z Warszawy wcześniej tym pociągiem o 21:00 bo na wybrany przez ciebie skład bilety praktycznie są nie do dostania gdyż jest to pociąg jadący tranzytem na który nasze koleje nie sprzedają biletów to samo tyczy się innych pociągów jadących tranzytem przez Polskę np. PRAHA - MOSKWA jest szansa, że to się zmieni jak donosi PKP IC podpisano umowę o współpracy kolei rosyjskich z naszymi. Umowa ta dotyczy także sprzedaży biletów na pociągi organizowane przez koleje federacji rosyjskiej a takim jest wybrany przez ciebie skład.

Prezes PKP Intercity Janusz Malinowski oraz Tadeusz Matyla, Członek Zarządu Spółki i Dyrektor ds. Technicznych, w ostatnim tygodniu lipca br., spotkali się w Moskwie z prezydentem Kolei Rosyjskich Władimirem Jakuninem i wiceprezydentem Michaiłem Akulovem.

Jednym z tematów spotkania było wprowadzenie w Polsce sprzedaży biletów na międzynarodowe pociągi uruchamiane przez Koleje Rosyjskie. Zgodnie z ustaleniami władz obu kolei, bilety na pociągi z Rosji m.in. do Nicei, Paryża czy Pragi będą dostępne także dla polskich pasażerów. Szczegóły dotyczące terminu rozpoczęcia sprzedaży zostaną podane w późniejszym terminie.

"Nie ma przeciwwskazań, by bilety na połączenia pociągów jadących z Rosji przez Polskę, były sprzedawane w naszym kraju. Zdecydowaliśmy, że powstanie grupa robocza, która będzie pracowała nad poprawieniem rozkładu jazdy i uzgodnieniem szczegółów technicznych sprzedawania oferty Kolei Rosyjskich w Polsce" - mówi Prezes PKP Intercity Janusz Malinowski.

Na trasach do Paryża i Kijowa, Koleje Rosyjskie planują wykorzystywać nowe składy sypialne, zakupione właśnie od hiszpańskiego producenta Talgo.

"Zaproponowaliśmy, że PKP Intercity udostępni do tych pociągów lokomotywy. Dysponujemy wielosystemowymi lokomotywami "Husarz", więc możemy jeździć nie tylko na terenie Polski, ale i w innych krajach, np. do Berlina. Ta propozycja spotkała się z dobrym przyjęciem i na pewno będzie przez Rosjan rozważona" - wyjaśnił Prezes Malinowski.

Rosjanie planują wprowadzić na tory nowe składy w 2014 r. Do tego czasu mają trwać potrzebne ustalenia formalne i techniczne,.

Koleje Rosyjskie to jeden z największych przewoźników kolejowych świata. Rocznie przewozi ponad 1,1 mld pasażerów i 1,1 mld ton ładunków. W ich skład wchodzi ponad tysiąc przedsiębiorstw i spółek zależnych, które zatrudniają ponad 1 mln osób.

sushi
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Dzięki Wam za odpowiedź :) to miłe, że ktoś wie więcej niż PKP w Poznaniu i w Warszawie, jedni i drudzy nie mieli pojęcia, co to za pociąg, dzwonili tu i tam, w końcu z rezygnacją: wie pani co, ja nie wiem... pierwsze widzę.
Kupiłam już bilet na ten wcześniejszy pociąg. Zwiedzę sobie kawałek Mińska dzięki temu.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia »

Możesz jeszcze spróbowac przez stronę niemieckich kolei, w ich ofercie ten pociąg powinien być

sushi
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Tak, ale pewnie trzeba kupić z Berlina - już kupiłam inny bilet, ale dziwi mnie fakt, że pociąg jest niedostępny, jak i fakt, że na PKP traktują mnie jak odkrywcę, że w ogóle coś takiego znalazłam.
Kilka lat temu miałam podobny problem z pociągiem Berlin - Nowosybirsk. Chciałam kupić bilet na trasie Poznań - Jekaterynburg. Powiedzieli, że mogę sobie jechać po ten bilet do Berlina lub kupić w Polsce do najbliższej miejscowości przed Uralem, bo im "Azja w komputerze nie wyskakuje". Jednak to Polska Jest Najśmieszniejsza ;)

Łukasz Piotrowski
Nadworny Radca
Nadworny Radca

sushi pisze:Zwiedzę sobie kawałek Mińska dzięki temu.
A zdążysz? :shock:

sushi
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

No jestem o ósmej w Mińsku, pociąg na Ural mam po 15-ej, znajoma mnie odbiera i przeciera ze mną szybko centrum... może to trudno nazwać zwiedzaniem, może przebieżka? ;)

Łukasz Piotrowski
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Aaa, bo Ty się w Mińsku przesiadasz ;) OK, to wszystko gra, bo myślałem, że Ty do Moskwy... ;)

sushi
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

ja na Ural 8)

Awatar użytkownika
jajeś
Radca Stanu
Radca Stanu

Co tu mówić o pociągach widmach które jadą przez Polskę tranzytem ja miałem sytuacje gdzie Pani w kasie na Centralnym udowadniała mi że pociągu nocnego do Zakopanego nie ma a był i gdyby nie mój upór to bym biletów nie dostał choć kosztowało mnie to prawie godzinę przy okienku.

Danielgd
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: Danielgd »

albo wagony widma, ktore sa puste, a reszta zapchana do granic mozliwosci ;p

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia »

PKP=Pięknie, K..., Pięknie :D

Awatar użytkownika
jajeś
Radca Stanu
Radca Stanu

pisałem o tym wcześnie rozmowy się odbyły i nic więc rozmowy się odbyły po raz drugi ciekawe cóż nich wyniknie czy będzie ja zawsze czyli pogadali i nic??

Intercity rozwija współpracę z Kolejami Rosyjskimi 24.11.2011
PKP Intercity oraz Koleje Rosyjskie (Federalna Kampania Pasażerska) rozwijają współpracę. W dniach 21-22 listopada w Warszawie odbyło się pierwsze spotkanie wspólnej Grupy Roboczej PKP IC – FPK, której celem jest opracowanie i rozwijanie wspólnych przedsięwzięć przewozowych pomiędzy krajami.

Grupa Robocza PKP Intercity – FPK to wspólne przedsięwzięcie największych pasażerskich przewoźników międzynarodowych Polski i Rosji. Inicjatywa narodziła się podczas lipcowego spotkania w Moskwie Prezesów kolejowych spółek – Janusza Malinowskiego, Prezesa PKP Intercity oraz Michaiła Pawłowicza Akułowa, Prezesa Federalnej Kampanii Pasażerskiej - efektem którego było „Porozumienie o współpracy w zakresie realizacji międzynarodowych kolejowych przewozów pasażerskich” oraz o powołanie Stałej Grupy Roboczej. Przed polsko-rosyjska Grupą stoi zadanie opracowania przedsięwzięć i propozycji w zakresie realizacji międzynarodowych przewozów pasażerskich w zakresie oferty już realizowane, jak i tej planowanej.

Miejscem pierwszego spotkania Grupy była warszawska siedziba PKP Intercity. Podczas rozmów podjęto szereg tematów zarówno z zakresu bieżącej realizacji oferty międzynarodowej pomiędzy krajami oraz oferty planowanej na rok 2012. Szczególnie ważnym pod kątem polskich pasażerów jest projekt uruchomienia przez przewoźnika rosyjskiego bezpośredniego połączenia z Moskwy do Paryża. PKP Intercity chciałoby, aby oferta była dostępna również dla osób chcących podróżować do Francji z Warszawy czy Poznania. Spotkanie Grupy Roboczej przybliżyło możliwość włączenia się PKP Intercity w projekt Kolei Rosyjskich, a w konsekwencji udostępnienia polskim pasażerom oferty do Paryża czy Nicei. Podczas dwudniowego spotkania wypracowano, a także przyjęto ostateczny tekst komercyjnej umowy na kursowanie przez Polskę nowego połączenia relacji Moskwa – Paryż oraz na udostępnienie wagonów restauracyjnych należących do PKP Intercity do pociągu kursującego do Nicei, a od grudnia tego roku do Paryża.

Przedstawiciele PKP Intercity oraz Federalnej Kampanii Pasażerskiej rozmawiali również o sprawach bieżącej współpracy technicznej oraz wypracowaniu krótszych czasów przejazdów trasie Warszawa – Moskwa. Docelowo przewoźnicy chcieliby realizować połączenia na tej trasie w czasie 15 godzin, w miejsce obecnych 18. Będzie to możliwe m.in. poprzez podnoszenie prędkości kursowania pociągu na całej drodze przebiegu tj. na kolejach rosyjskich, białoruskich i polskich oraz wprowadzenie kontroli granicznej w czasie jazdy.

Kolejne spotkanie Grupy Roboczej PKP Intercity – FPK zaplanowano na pierwsze półrocze 2012.

ODPOWIEDZ