Przelot Kaliningrad - Moskwa - opłata za zakup biletów

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
Awatar użytkownika
radziun
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Przelot Kaliningrad - Moskwa - opł‚ata za zakup biletów

Post autor: radziun »

Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z zakupem biletów Aerofłotu z Kaliningradu do Moskwy? Ogólnie bilety są bardzo tanie (36 euro za osobę dorosłą w jedną stronę). Problemem są dodatkowe opłaty:

Оформление и переоформление билета в офисе - (Международный) 25 EUR

Czyli opłata za wydanie biletu poz biurem wynosi prawie tyle samo co bilet... (o ile dobrze to zrozumiałem). Czy jest jakaś szansa na ominięcie tej opłaty, np. zakup biletów w Kaliningradzie?

Kibek
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Kibek »

Ja kiedyś latałem liniami S7 i Avianova (zlikwidowane) i ceny były poniżej 90 PLN za RT
Teraz widzę są wyższe, ale zaciekawiła mnie opcja lotów bezpośrednich do Taszkientu z Kalinigradu.

pochp
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: pochp »

Z Kaliningradu do Moskwy Domodedowo latają jeszcze linie lotnicze AK Bars Aero http://www.akbarsaero.ru/

Bilety nieco ponad 300zł

Wylot rano i w godzinach popołudniowych.

Na stronie momondo.com najtańsze bilety na Aeroflot i Utair to około 320zł.

Awatar użytkownika
Jedi
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Jedi »

Ja kupuję zawsze bilety przez www.skyscanner.pl
O dziwo bilety tutaj są tańsze niż bym bezpośrednio kupował np. w aerofłocie. I płaci się w złotówkach wg kursu średniego NBP. A jakby płacić w rublach to się dodatkowo płaci, bo bank przelicza wg swojego, mniej korzystnego kursu. No i tam cena jest już podana ze wszystkim, a dodatkowo w 1 stronę mogę polecieć takim przewoźnikiem, a wrócić drugim - zależy gdzie taniej. Polecam.

pothkan
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: pothkan »

Kibek pisze:Ja kiedyś latałem liniami S7 i Avianova (zlikwidowane) i ceny były poniżej 90 PLN za RT
Ja również leciałem Avianovą (Królewiec-Petersburg i abarot), bilety kupowałem bezpośrednio na ich stronie - wówczas żadnej prowizji za pośrednictwo nie ma. Oczywiście trzeba mieć kartę kredytową.

Edit: Właśnie się zorientowałem, że tej linii już nie ma :(

czarekza
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: czarekza »

radziun pisze:Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z zakupem biletów Aerofłotu z Kaliningradu do Moskwy? Ogólnie bilety są bardzo tanie (36 euro za osobę dorosłą w jedną stronę). Problemem są dodatkowe opłaty:

Оформление и переоформление билета в офисе - (Международный) 25 EUR
A z jakiej racji oplata za wydanie biletu miedzynarodowego ?
Tu wchodzi w gre jedynie oplata 350 rubli za wydanie biletu krajowego. Kaliningrad jest częścią Rosji i lot Kaliningrad - Moskwa jest lotem krajowym.
--
Корень учения горек, да плод его сладок.

Awatar użytkownika
radziun
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: radziun »

czarekza pisze: A z jakiej racji oplata za wydanie biletu miedzynarodowego ?
Tu wchodzi w gre jedynie oplata 350 rubli za wydanie biletu krajowego. Kaliningrad jest częścią Rosji i lot Kaliningrad - Moskwa jest lotem krajowym.
Nie wiem z jakiej racji - pytałem jedynie o opłatę, która naliczana jest w momencie zakupu biletu przez internet - pojawia(ła??) się ona automatycznie w podsumowaniu zakupu biletu.

ODPOWIEDZ