Nocleg parafia katedralna w Moskwie

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
wik699
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Nocleg parafia katedralna w Moskwie

Post autor: wik699 »

Witajcie!

Jako, iż nie znalazłem na forum takiego tematu, dlatego chciałbym się zapytać:

Czy wiecie coś może na temat noclegów przy katedrze rzymskokatolickiej w Moskwie? Ostatnio jeden z wykładowców powiedział mi, że tam można znaleźć niedrogi nocleg. Ale szukałem na stronie internetowej archidiecezji i nic nie znalazłem :(
Generalnie szukam jakiegoś taniego noclegu od 9 do 13 kwietnia 2012 r dla 4 osób. Chodzi o to, żeby koszt nie Niestety nie znalazłem zbiorczego tematu, taki, jaki jest o Kijowie.

Ze swojej strony słyszałem o hoteliku w GARF-ie (Gosudarstwiennyj Archiw Rossijskoj Fiederacii), ale noc w 1-os. kosztuje 50$; dwójka wychodzi podobno taniej (ale i tak zwykle gości zagranicznych próbuje się lokować w jedynce).

Pozdrawiam!
Kocham Wschód

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia »

www.hostelworld.com; www.hostele.pl - może tam coś znajdziesz

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Re: Nocleg parafia katedralna w Moskwie

Post autor: BARTixR »

wik699 pisze:
Czy wiecie coś może na temat noclegów przy katedrze rzymskokatolickiej w Moskwie?
jest tam co prawda silnie działający ruch zakonnic, ale domu pielgrzyma to ja jescze tam nie widziałem.
Miejsca napewno maja pod dostatkiem, bo wszyscy katoliccy księza włąśnie tam sie zatrzymuja, ale z pomocą bliźnim to oni sie nie afiszują. A odwrotnie to tak, chętnie przyjmą każdą pomoc.
Za to proboszcz Józef lubi dobrze pojeść na spotkaniach organizowanych przez instytucje działające przy katedrze i zawsze to on zbiera na tace.

Miałęm z nim jedną jedyną rozmowę podczas, której jego postawa zawiodłą mnie do końca życia jeśli chodzi o cały kościół katolicki i życie chrześcijańskie i styl kierownia parafią przez tego "proboszcza".

Danielgd
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: Danielgd »

polecam couchsurfing.com

Zoya Nikitin
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Zoya Nikitin »

hostele są bodajże od 8euro (znaczy półtorej roku temu były) - metro dojeżdża, więc prawie jak centrum ;)

wik699
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Witam,

Dziękuję bardzo za odpowiedzi!

Z tego, co mówił mój promotor wynikało, iż przy katedrze jest jakiś hotelik (oczywiście nie za darmo), ponieważ on się tam zatrzymywał. Muszę go wypytać o szczegóły.

Co do couchsurfingu, to niestety odpada - jedziemy grupą na konferencję naukową i potrzebny jest stałe lokum na kilka dni.
hostele są bodajże od 8euro (znaczy półtorej roku temu były) - metro dojeżdża, więc prawie jak centrum ;)
A jeśli można spytać - gdzie taki hostel znajduje się? na stronach podanych wyżej ceny zaczynały się od 50-60 zł.
Kocham Wschód

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia »

Jak zaznaczyła Zoja wyżej, 8 euro to było 1,5 roku temu, od tego czasu mogły trochę zdrożeć. Ale 50-60 zł/noc to też jak na Moskwę naprawdę tanio

wik699
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

No i właśnie o coś takiego mi chodzi :) tyle, żeby nie było już drożej. Mam bardzo ograniczone finanse, a chciałbym jeszcze przy okazji zwiedzić ile się da (tzn. Kreml,Galeria Tretiakowska, cerkwie , Cmentarz Nowodziewiczy i - co jest moim marzeniem - obejrzeć spektakl w Teatrze Bolszoj i w MCHAT-cie). Dlatego też, poszukuję jak najtańszego mieszkania.
Kocham Wschód

Diomeda
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: Diomeda »

Nocowałam tam latem w 2009 r. i noc kosztowała 600 rub. (pokoje były wieloosobowe, łóżka piętrowe). Czysto, łazienki na korytarzu. Wtedy był tam remont, może teraz wyglada tam inaczej. Szczegółów nie znam, bo to nie ja zamawiałam nocleg. Ale skoro tam byliśmy, to chyba była najtańsza opcja.

stelmach33
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: stelmach33 »

Nocowałem w hoteliku przy polskiej parafii w Moskwie , w 2007 roku.Ulica chyba Małaja Gruzinska (numeru nie pamietam) boczn Gruzinskiego Wału , blisko dworca białoruskiego.
Czysto,schludnie,cicho,polecam.Nie było miejsc i nas zakwaterowano na korytarzu na materacach za połowe ceny , ale nie narzekam.
Powodzenia.

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR »

stelmach33 pisze:Nocowałem w hoteliku przy polskiej parafii w Moskwie , w 2007 roku.Ulica chyba Małaja Gruzinska (numeru nie pamietam) boczn Gruzinskiego Wału , blisko dworca białoruskiego.
Czysto,schludnie,cicho,polecam.Nie było miejsc i nas zakwaterowano na korytarzu na materacach za połowe ceny , ale nie narzekam.
Powodzenia.
skolko? opłata zwalnia z tacy w niedzielę? :mrgreen:

prysznic jest ?

stelmach33
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Jest prysznic!
koszt wtedy to 40 pln a za korytarz 20 pln.
A teraz to nie wiem, zapewne drożej!Mozna zadzwonic(napisac) i zapytac....

stelmach33
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Parafia Pr. Panny Marii
Kosciol Pr. Panny Marii, Moskwa, ul. Malaja Gruzinskaja (Малая Грузинская), 27
tel. (095) 252-39-11

wik699
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

O dziękuję bardzo za odpowiedź! Czyli jednak jest tam nocleg. Myślę, iż bardzo się to przyda podczas planowanego wyjazdu do Moskwy.

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam!
Kocham Wschód

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: fijalkowski »

stelmach33 pisze:Jest prysznic!
koszt wtedy to 40 pln a za korytarz 20 pln.
A teraz to nie wiem, zapewne drożej!Mozna zadzwonic(napisac) i zapytac....
w 2003 jeszcze było bezpłatnie :wink: http://chiny2003.republika.pl/pliki/relacja-1024.html

wik699
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Tytułem uzupełnienia: kontakt z parafią fatalny. Pomimo wielokrotnych prób nie udało mi się dodzwonić na podany numer. Na e-maila także nie odpowiedzieli. :|
Kocham Wschód

Awatar użytkownika
Moskwa2007
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Moskwa2007 »

wik699 pisze:Tytułem uzupełnienia: kontakt z parafią fatalny. Pomimo wielokrotnych prób nie udało mi się dodzwonić na podany numer. Na e-maila także nie odpowiedzieli. :|
Jesli dzwoniles na nr ( 095 ... ) to wcale sie nie dziwie, ze sie nie udalo. Jakies 6 lat temu zmieniono nr kierunkowy Moskwy na ( 495 i 499 ) ...

a aktualny nr parafii to : +7 (499) 252-39-11

wik699
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

No tak, dzwoniłem na 095. Nie wiedziałem, że była taka zmiana.
Kocham Wschód

pattrycja1982
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: pattrycja1982 »

wik699, witam, wybieram sie do moskwy we wrzesniu. chcialam spytac czy nocowales w tym domu pielgrzyma? jakie warunki, jaka cena? czy trzeba rezerwowac duzo wczesniej czy mozna przyjechac od tak...?
patrycja

ODPOWIEDZ