Narva-przejście graniczne EST-RUS

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
maciejza
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Narva-przejł›cie graniczne EST-RUS

Post autor: maciejza »

Witam,
za 3 tyg jade autem do St.Petersburga i zastanawiam sie czy wybrac to przejscie graniczne czy moze pchac sie promem do Helsinek i atakowac granice od strony Fińskiej.

Jak wygląda to przejscie w narvi, długo się czeka? jakies specjalne rzeczy na które muszę zwócic uwage?

czy aparat - lustrzanke trzeba wpisac w "пассажирская таможенная декларация"?

neccom
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: neccom »

Hej.
Też się wybieram do ST.P tylko myślałem o terminie coś koło 10tego kwietnia... ale powrót ok 29 kwietnia... Mieszkam 25km od Olsztyna także może można by się zgadać jakoś. Ja zamierzałem jechać autokarem z Warszawy...
Jeśli chcesz zredukować koszty podróży i mieć jakieś towarzystwo to chętnie moglibyśmy się zgadać nawet przy wyjazdem w Olsztynie.

maciejza
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

ogranicza mnie urlop ... i zarezerwowane hotele:
21.04 w Tallinie
22-27.04 St. Petersburg
27.04 Ryga

neccom
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: neccom »

OK.
Koniecznie zdaj relację z podróży:)

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Re: Narva-przejł›cie graniczne EST-RUS

Post autor: BARTixR »

maciejza pisze:Witam,
za 3 tyg jade autem do St.Petersburga i zastanawiam sie czy wybrac to przejscie graniczne czy moze pchac sie promem do Helsinek i atakowac granice od strony Fińskiej.

Jak wygląda to przejscie w narvi, długo się czeka? jakies specjalne rzeczy na które muszę zwócic uwage?

czy aparat - lustrzanke trzeba wpisac w "пассажирская таможенная декларация"?
jeśli ci finansowo pasuje to ja bym ci polecał przez helsinki..

jeśli chcesz więcej "przyrody" zobaczyć, turystyki posmakować to kołami przez pribaltykę.

lustrzankę mozesz wpisac, mozesz nie wpisywac, jak chcesz, nie ma obowiązku i problemów z teo powodu nie bezie pod warunkiem ze nie jest w fabrycznym pudełku itp.

abmaciek
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: abmaciek »

Jechałem motorem przez Narwę w 2010. Wszystkiego było 0,5 h z powtórnym pisaniem deklaracji pod dyktando celnika. Było ok. Tylko pare km za przejsciem po stronie rosyjskiej droga przez kilka km była koszmarna

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR »

abmaciek pisze:Jechałem motorem przez Narwę w 2010. Wszystkiego było 0,5 h z powtórnym pisaniem deklaracji pod dyktando celnika. Było ok. Tylko pare km za przejsciem po stronie rosyjskiej droga przez kilka km była koszmarna
wyobrażam sobie co to znaczy jechać motorkiem po tej drodze ..

autem to gaz i przelatujesz nad dziurami :) Trzeba mieć dobre felgi i rura - ja używam rajdowe, ruskie kute (firmy SLIK) :) odpowiednie na rosyjskie drogi z dala od cywilizacji i polskie bezdroża .

Awatar użytkownika
Zeus
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Zeus »

Przejscie jest piekne tam, jechalem w tym roku, ale z Petersburga do Rigi, przez Narva. Piekny zamek po stronie Estonskie, a tam wszystko idzie szybko. 0.5 godziny stania tylko ;D

stelmach33
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: stelmach33 »

Fakt!Przejscie graniczne extra!Chyba najlepsze na jakim byłem na tzw "Wschodzie" :P

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia »

Polskie służby graniczne zdecydowanie powinny uczyć się od Estończyków. To też zewnętrzna granica UE, a wszystko odbywa się dużo sprawniej niż na naszych przejściach

maciejza
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

dzięki za optymistyczne wieści :)

maciejza
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

hmm ..
a jakies rezerwacje sie robi od strony estonskiej?

znalazlem jakas strone: https://www.estonianborder.eu/yphis/bor ... nfo.action
i ze za niby 75h nastepny wolny "numerek".

Vitalik
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Vitalik »

maciejza pisze:hmm ..
a jakies rezerwacje sie robi od strony estonskiej?

znalazlem jakas strone: https://www.estonianborder.eu/yphis/bor ... nfo.action
i ze za niby 75h nastepny wolny "numerek".
W Narvie jeszcze granicy nie przekraczałem, ale ponieważ latem planuję, to już trochę obczaiłem i jeśli dobrze zrozumiałem, to jest obowiązek wykupywania numerków na granicy. Masz gwarantowane miejsce na daną godzinę, podjeżdżasz na parking na przedmieściach Narvy i czekasz, aż cie wypuszczą na granicę.

Chętnie się dowiem, jak to wygląda w praktyce.

maciejza
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Vitalik pisze: Chętnie się dowiem, jak to wygląda w praktyce.
wróciłem juz do domu, ...
Jezeli chcesz przekraczac granice w Narvie to rezerwuj sobie kolejke przez strone internowa przynajmniej tydzien wczesniej (dzisiaj najblizszy wolny termin to 7 maja). Jezeli tego nie zrobisz (ja sie dowiedzialem praktycznie 2 dni przed wyjazdem i juz dupa zbita) wiec okres oczekiwania bedziesz mial jak pokazują na swojej stronie internetowej:
https://www.estonianborder.eu/yphis/bor ... nfo.action

W zwiazku z tym ze nie mialem rezerwacji na Narve, pojechałem z Tallina do przejscia w Luhamaa i odczekałem swoje 3 godziny na "rest area". Przed wjazdem placisz za postój w tej strefie, pani daje Ci wydruk i czekacz .. az wyswietla twoj numer rejestracyjny na wyswietlaczach na parkingu. W budynku nazwijmy go socjalnym mozesz isc do komputera i sprawdzic który jestes w kolejce, ile aut przed tobą itd wklepujac nr otrzymanego kwitka.
Jak wjezdzalem przez Luhamę byłem 67 w kolejce i odczekałem zgodnie z wyliczeniami na stronie 4h, przejezdzajac juz na strone rosyjska w kolejce powrotnej tez gdzies tyle było aut osobowych ... wiec tez stania na dobre 4h.

Dlatego tez, w drodze powrotnej wybrałem przejscie w Koidula i to byl strzal w dziesiątkę.
Przed samą granicą jest budka i szlaban, bo przejazd kawałkiem drogi do granicy jest płatny 150 RUB. Zapłaciłem za "drogę" i od razu wjechałem do kontroli paszportowej i celnej. Wszystko trwało z 20minut.

gucio1955
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: gucio1955 »

Odświeżę temat. Planuję przekraczać granicę w Narvie. Gdy zarezerwuję kolejkę przez stronę internetową tz. że o wyznaczonej godzinie jadę bezpośrednio do przejścia granicznego czy trzeba czekać na parkingu na wyświetlenie się mojego numeru.
Jak jest w drodze powrotnej ?

achtel75
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: achtel75 »

w drodze powrotnej nie ma rezerwacji - trzeba czekać w kolejce

ODPOWIEDZ