Wycieczka do Kaliningradu

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
waśka
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Wycieczka do Kaliningradu

Post autor: waśka »

Witam ! Jest to mój pierwszy temat na tym forum. Niedługo wyjeżdżam do Rosji i mam kilka pytań odnośnie procedur na samym przejściu granicznym.
Po kupnie auta właścicielami stały się 3 osoby : ja jako główny właściciel i dwoje współwłaścicieli. Problem w tym że autem przekraczać granicę będzie również jeden ze współwłaścicieli którego niestety nie ma dopisanego w dowodzie i widnieje przez to wpis współwłasność . W karcie pojazdu mamy już wpis o współwłaścicielach.
Moje pytanie brzmi : Czy muszę pisać upoważnienie do kierowania pojazdem dla współwłaściciela czy przedstawić kartę pojazdu jako na dowód potwierdzenia tego że auto należy do drugiej osoby ?
Druga kwestia : Do wyjazdu potrzebuję aktualne badanie techniczne, prawo jazdy, paszport z wizą i ubezpieczenie OC z zieloną kartą - jakie są koszta wyrobienia tej ostatniej . Czy muszę wiedzieć coś jeszcze ?

Z góry dziękuje za pomoc !

waśka
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

To jak , pomoże ktoś ? :(

Awatar użytkownika
radziun
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: radziun »

Jakbyś poczytał trochę wpisy na forum - odpowiedziałbyś sobie sam.

Jeżeli autem pojedzie właściciel dowieriennost nie jest potrzebna. Zieloną kartę najlepiej (najtaniej) możesz uzyskać od swojego ubezpieczyciela OC - bardzo często jest dodawana za darmo, jeżeli nie agent ubezpieczeniowy znajdzie najtańszą ofertę.

waśka
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

radziun, ok, rozumiem. ale jezelii autem granice przekroczy wspolwlasciciel (beez obecnosci wlasciciela w aucie),ktory nie jest wpisany w dowod tylko w karte pojazdu to potrzebuje pisac pozwolenie czy wspolwlasciciel przy przekroczeniu pokaze dowod i karte pojazdu na odpowiedniej stronie i po klopocie

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR »

nie po kłopocie! bo Pan celnik powie ci nie ponimaju- daj perevod na ruskiy jazyk :D

napsiz sobie po rosyjsku upoważnienie i tyle.
4 razy na forum linkowałem formularz dovierennosti.
Nudzi pojawianie się nowych na forum, ktory nie przeczytają wątku 4 linijki nizej.. weź sięprzyjacielu zmuś i poklikaj.

waśka
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

BARTixR, a potrzeba pod tym upoważnieniem pieczęć notariusza czy wystarczy mój podpis i druga osoba może spokojnie jechać ?

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

waśka pisze:BARTixR, a potrzeba pod tym upoważnieniem pieczęć notariusza czy wystarczy mój podpis i druga osoba może spokojnie jechać ?
ja jeździłem na upoważnieniach pisanych od ręki, i nie dam sobie powiedziec, ze są złe.. bo "kazdiy dogovor imeet yuridicheskuyu silu, podpisi oboih storon vidite.? .. da, otlichno. togda vopros zakrit " :mrgreen:

nie wiem po jakiego sobie utrudniacie, upoważnienia, notariusze, tłumaczenia przysięgłe.. zamiast napsiac po rosyjsku "bumaszku" :)

misiura
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: misiura »

Mam jeszcze jedno pytanie, czy imiona i nazwiska mają być napisane cyrylicą, czy wystarczy po polsku?

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

zgodnie z dokumentami potwierdzającymi tożsamość czyli paszport i prawo jazdy, chyba, ze masz tłumaczenie paszportu na rosyjski - notarialne naturalnei to pisz w cyrylicy.

waśka
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Wypełniam upoważnienie, zgodnie z tym co napisał BARTixR,czyli po polsku dane swoje i ojca,kto wystawił kartę pojazdu,dowód rejestracyjny i tak dalej a kolor,czas ważności upoważnienia po rosyjsku - dobrze robie ?
wzór wziąłem stąd - http://avto-russia.ru/info/doverennost.html
I nie mogę zrozumieć o co chodzi z tą rubryczką.
Состоит на учёте в ГАИ (ГИБДД) - co to oznacza ?

ODPOWIEDZ