Podróż niepełnoletniego pociągiem z Rosji do Polski

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
Kacper10
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki
Posty: 19
Rejestracja: pn 09 sty, 2012 02:33
Lokalizacja: Warszawa

Podróż niepeł‚noletniego pocię…giem z Rosji do Polski

Post autor: Kacper10 »

Witam,
Zwracam się do państwa z uprzejmą prośbą o odpowiedź na pytanie "czy niepełnoletni może sam podróżować pociągiem z Rosji do Polski". Chłopak ma 16 lat, ważną roczną wizę do Polski i wszelkie inne potrzebne dokumenty, które umożliwiają mu pobyt w naszym kraju. Musi on wkrótce przyjechać do Polski, ale nikt z jego najbliższych nie ma w tym momencie upoważnienia do wjazdu na teren RP. Czy mógłby on przyjechać pociągiem z Moskwy do Warszawy, mając ze sobą np. pisemną zgodę rodziców lub inny wymagany dokument upoważniający. Jeśli jest taka możliwość, proszę napisać mi co powinien mieć ze sobą (dokumenty) ten 16-latek aby bezpiecznie i bezproblemowo odbyć taką podróż.
rolek_gr
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz
Posty: 39
Rejestracja: pt 09 mar, 2012 14:33
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: rolek_gr »

Witam, może podróżować sam, podobnie jak podróżują dzieci samolotem. Oczywiście dokumenty, wiza itp. Niepełnosprawność ma tutaj mniejsze znaczenie niż wiek. Swego czasu w pociągu 'Polonez" kierownik wagony sprawował pieczę nad takimi pasażerami. Dawno to było jak tak podróżowałem, wiec sprawdź te informacje.
Pozdrawiam
damy radę :)
pawel99999
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz
Posty: 32
Rejestracja: czw 15 paź, 2009 12:18
Lokalizacja: ze wsi

Post autor: pawel99999 »

witam, jestem kierowcą ciężarówki, co tydzień jestem w moskwie także chętnie pomogę w dostaniu się do Polski, potrzebna będzie tylko wiza białoruska, w razie pytań proszę dzwonić 888 793 801, gdybym nie odbierał tel za granicą proszę o sms
BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Posty: 1854
Rejestracja: pt 23 cze, 2006 01:34
Lokalizacja: Chełm/Moskwa
Kontakt:

Re: Podróż niepeł‚noletniego pocię…giem z Rosji do Polski

Post autor: BARTixR »

a ty się skontaktuj na początek z ambasadą polską , któa będzie rozpatrywać wniosek o wizę.

napewno będą wymagali poświadczenie osoby zapraszającej do polski, stopnia spokrewnienia, informacji o posiadanym lokum i dochodach.. , i zgody notarialnej obojga rodziców na wyjazd i jakieś odniesienie do osoby zapraszajacej w polsce... co z opiekunem na czas podróży - jeśli pociąg to faktycznie może i provodnik..
ale jeśli auto to ten z kim on będzie jechał musi być prawnym opiekunem na czas podróży - żeby na granicy u pograniczników nie wyszło podejrzenie że wiozą go do niemiec na (brrrr) na "demontaz organów: ... brutalne , ale niestety są takie przypadki i wciąż na świecie tacy ludzi istnieją.
czarekza
Nadworny Radca
Nadworny Radca
Posty: 160
Rejestracja: pn 17 kwie, 2006 15:04
Lokalizacja: Pultusk/Irkuck

Post autor: czarekza »

Potrzebuje notarialnej zgody rodziców na wyjazd za granice.
Przyklad rodzice niepelnoletnich studentow* ida do notariusza w Rosji i wyrazaja owsiadczenie woli, ze zgadzaja sie na samodzielny (bez opiekuna) wyjazd dziecka za granice w celu podjęcia nauki.

Bez takiej zgody (oswiadczenia)
a) konsul ma prawo nie wydac wizy
b) moga nie wypuscic z Rosji(*W Rosji zaczynasz studia jak masz 17 lat)
--
Корень учения горек, да плод его сладок.
ODPOWIEDZ