koszt wyżywienia w moskwie ?

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
tigR

koszt wyżywienia w moskwie ?

Post autor: tigR »

Mam dwa pytanka, lecz związane ze sobą dla tego nie zakładam dwóch postów :

1) pierwsze pytanko jak w temacie, jaki jest koszt wyżywienia ( wiem, ze drogie). Interesują mi np. ceny produktów na obiad, kolacje, piwko itp. ?

2) drugie to jaki jest koszt smsów z Moskwy do polski wysyłanych za pośrednictwem rosyjskich sieci np. megafonu?

Jak by ktoś miał taką wiedzę z przykładami to było by miło.
Oletta
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Oletta »

ha, może masz namiar na jakieś tanie w miarę noclegi w Moskwie???
Wojtas

Post autor: Wojtas »

tigR,
koszt SMSów sprawdź w cenniku swojego operatora ;-)
A co do jedzenia. Ceny w sklepach mniej więcej warszawskie. Na peryferiach są hipermarkety, ponoc są tańsze niz sklepy w centrum, ale nie byłem więc nie wiem. Piwo kosztuje ok. 20 rubli, czyli jakieś 2,2 zł.
Knajpy natomiast są bardzo drogie. W lokalach w centrum piwo kosztuje od 100 rubli (11 zł). Obiad w McDonaldzie kosztuje tyle co w Polsce, ale w bardzo przeciętnej knajpce typu jakiejś sieciowej restauracji ("Jołki Pałki" itp.) zapłacisz za obiad tyle co w Warszawie w restauracji o średnim poziomie cenowym. Niedrogich stołówek czy barków jest bardzo mało. Bardzo mało jest knajp z rosyjską kuchnią (jeśli nie liczyć restauracji dla zachodnich turystów z kosmicznymi cenami), wszędzie masz natomiast kebaby i sushi-bary. Ciekawostka - knajpki z japońską kuchnią w Moskwie są bardzo liczne i nie są tak drogie jak w Polsce, często można trafic na jakiś business-lunch za dwadzieścia parę złotych (200-250 rubli).
blazey
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: blazey »

bardzo tanio mozna zjesc w czyms w rodzaju dawnych barow mlecznych, stare jadlodajnie z czasow twardej komuny. Cos za cos, :) obiadek do syta za grosze, w zamian za srednio wygodny standard.
ODPOWIEDZ