Wycieczka do Moskwy

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
palus
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Wycieczka do Moskwy

Post autor: palus »

Witam!
Mam dość ambitny plan wybrania się podczas wakacji 2013 ze znajomymi na parę dni do Moskwy. Jako, że żaden z nas nie posiada prawa jazdy wybieramy się pociągiem z Warszawy. Mam kilka pytań dotyczących tej wycieczki, na które mam nadzieję uzyskam tutaj odpowiedź.
1. Czy osoba niepełnoletnia może ubiegać się o wizę turystyczną? (Osiemnasty rok życia ukończę dopiero w czerwcu).
2. Czy osoba niepełnoletnia może wybrać się w taką podróż? (Niektórzy z moich znajomych nie osiągną pełnoletności do czasu wycieczki).
Pozdrawiam!
misiura
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: misiura »

1. tak
2. a wśród was będzie ktoś pełnoletni jako opiekun?
palus
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Tak, ja.
djds
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny
Kontakt:

Post autor: djds »

Jedźcie Ecolinesem albo przez Ukrainę. Szkoda kasy na pociąg z Warszawy (2x) i białoruskie tranzytówki (2x) ;)
Poszukuję forumowiczów ze Śląska w celu stworzenia regionalnego oddziału forum
palus
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Bilet kolejowy kosztuje około 480 zł w obie strony, minus zniżka szkolna (prawie 40%), a autokarowy 350 zł w jedną stronę (na chwilę obecną, nie wiem, jak to bedzie wygladać za rok). Wybór jest oczywisty.
djds
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny
Kontakt:

Sorry, nie wziąłem pod uwagę zniżki szkolnej ;) Poszperam jeszcze bo sam jestem ciekawy jak to wszystko wygląda.
djds
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny
Kontakt:

Właśnie coś mi śmierdziało z tą ceną i zniżkami szkolnymi - w tej chwili sobie przypomniałem, że na pociągi międzynarodowe NIE MA ZNIŻEK SZKOLNYCH I STUDENCKICH (chyba, że jesteście dziećmi do 12 roku życia ;) Podana przez Ciebie cena także trochę mnie zdziwiła bo wiem, że sa to drogie połączenia. Sprawa ma się tak:

PKP Warszawa Centralna - Moskwa Białoruska: 402 PLN x 2 = 804 PLN (już z miejscem sypialnym, które i tak musicie wykupić)
Białoruska dwukrotna wiza tranzytowa: 61,35 PLN
Ubezpieczenie (potrzebne do wyrobienia wizy): nie wiem ile, ale niedużo, powiedzmy 20 PLN
Suma: 885,35 PLN

Moja alternatywa:

Ecolines Warszawa - Moskwa - Warszawa (przy zakupie biletu "tam + powrót" 20% zniżki)
- normalny 682,00 PLN
- osoby 19-26 lat, ITIC, Euro26 - 616,00 PLN
- osoby 13-18 lat, studenci (ISIC) - 616,00 PLN

PKP Warszawa Centralna - Przemyśl Główny: 65,00 PLN x 2 = 130,00 PLN (to cena za bilet normalny, ze zniżką można założyć, że w dwie strony będziecie mieli po 70 PLN na łebka).
Przemyśl - Medyka: 2,00 PLN x 2 = 4,00 PLN
Szegini - Lwów: 9,66 PLN x 2 = 19,32 PLN
Lwów - Moskwa Kijowska: 256,70 PLN x 2 = 513,41 PLN (to jest cena z gd.tickets.ua. Jeśli zamówice przez kogoś we Lwowie z pewnością będzie taniej).
Suma: 606,73 PLN
misiura
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Czyli najbardziej opłaca się jechać autokarem. Jednak ja mam dla was lepszą alternatywę. Kupując teraz bilety na stronie lot.com możecie kupić bilety z warszawy (lotnisko chopina) do moskwy (szeremietiewo) juz za 408zł od osoby w dwie strony. Poniżej przykład:
Obrazek
djds
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny
Kontakt:

Tak, tylko tam trzeba dobrze poczytać, np. jakie opłaty trzeba jeszcze dodać do tej ceny. A bywa różnie. Mi już bardzo nie podoba się słowo "od" ;)
misiura
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Nie masz się czego bać. To jest ostateczna cena wraz ze wszystkimi podatkami. Ja sam często tak latam. Cena jest taka atrakcyjna, ponieważ aż rok przed przelotem kupujesz bilet. W 100% polecam tę opcję bo jest najtańsa i najwygodniejsza.
djds
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny
Kontakt:

Nie, nie, ja się nie boję. To nie ja wybieram się do Moskwy. Ale skoro faktycznie nie ma tam ukrytych opłat, to taka opcja jest zdecydowanie najlepsza. Chyba, że ktoś boi się latać ;)
misiura
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Jedyny problem w tym, że ilość takich tanich miejsc w samolocie jest ograniczona i jeśli jedzie was dużo to nie wszyscy będą mieli takie tanie bilety
pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia »

Możecie jeszcze kombinować przez Brześć, z przesiadką, wprawdzie również wymagana jest wiza białoruska, ale wychodzi ok. 2 razy taniej niż bezpośfednim pociągiem. Jeszcze inny "białoruski" wariant to przejazd Warszawa-Mińsk autobusem (środa lub sobota, yjazd 18.00, cena 100 PLN), tam przesiadka w pociąg 132 (Brześć-Moskwa, z Mińska odjazd ok. 8.30).
Jeśli nie chcecie tracić czasu i pieniędzy na białoruskie tranzytówki, to oprócz podanych we wczesniejszcych postach wariantach przez Łotwę lub Lwów, można dodać jeszcze opcję przez Kowel, z tego miasta codziennie odchodzi pociąg do Moskwy. Z kolei ze Lwowa kursują też autobusy do Moskwy, ale to już opcja bardziej hardcorowa.
Można jeszcze spróbować wariantu z lotem Kaliningrad-Moskwa (to lot wewnętrzny, więc tańszy niż międzynarodowe), dojazd z Warszawy do Kaliningrodu kie powienien kosztowac więcej niż kilkadziesiąt złotych
palus
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Do planowania podróży jeszcze daleko, ale tutaj zamieszczam informacje o bilecie: http://www.studentnews.pl/serwis.php?s=80&pok=2232 (wcześniej znalazłem informacje bezpośrednio na stronie intercity o 480 PLN w obie strony, teraz nie mogę jej odszukać, jest tylko taka: http://intercity.pl/pl/site/niezbednik- ... do-40.html). Na pewno do przejazdu kolejowego przez teren Białorusi niezbędna jest wiza? Nigdzie nie piszą o obowiązku jej posiadania. Tymczasem nie otrzymałem jeszcze odpowiedzi na moje drugie pytanie: 2. Czy osoba niepełnoletnia może wybrać się w taką podróż? (Niektórzy z moich znajomych nie osiągną pełnoletności do czasu wycieczki), a byłbym wdzięczny, gdybym taką otrzymał.
Kacper10
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Kacper10 »

Tak, może się wybrać. Tyle, że pod opieką pełnoletniej osoby.
pietia
Kanclerz
Kanclerz

palus pisze:Na pewno do przejazdu kolejowego przez teren Białorusi niezbędna jest wiza? Nigdzie nie piszą o obowiązku jej posiadania.
Z całą pewnością jest potrzebna, bez względu na to, czy na terytorium Białorusi się przesiadasz, czy też jedziesz bezpśrednim pociągiem, w ogóle zeń nie wychodząc. Wiza tranzytowa jednokrotna kosztuje 10 euro, dwukrotna 15
djds
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny
Kontakt:

Palus pisze:wcześniej znalazłem informacje bezpośrednio na stronie intercity o 480 PLN w obie strony
Informację na temat ceny biletu zdobyłem dzwoniąc po prostu na infolinię PKP Intercity, więc myślę, że pani wiedziała co mówi ;)

Nie wiedziałem, że z Kowla jest bezpośredni do Moskwy :shock: Tylko że tutaj dochodzi element stresu w postaci pieszego ataku na drogowy Dorohusk. Chyba, że można kombinowac w mięsnym lub barze, jak ktoś wspominał w którymś poście ;)
pietia
Kanclerz
Kanclerz

djds pisze:Nie wiedziałem, że z Kowla jest bezpośredni do Moskwy Tylko że tutaj dochodzi element stresu w postaci pieszego ataku na drogowy Dorohusk. Chyba, że można kombinowac w mięsnym lub barze, jak ktoś wspominał w którymś poście