zezwolenie .

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
hmc1991
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

zezwolenie .

Post autor: hmc1991 »

Witam mam takie pytanie slyszalem ze od nowego roku na zezwoleniu bedzie mozna jezdzic tylko 5 razy w miesiacu czy to prawda ? Jesli tak to jak bedzie mozna wykorzystac te dni . Bo mi wychodzi ze co 2 dzien moge jezdzic ;/ przez 2 lata. Pozdrawiam

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR »

o jakim zezwoleniu piszesz ?

hmc1991
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

hmm o normalnym ze na 180 dni moge przekroczyc granice 90 razy . I na 2 lata to mam a slyszalem ze od nowego roku cos maja nowego dac;/ i jakas lipa ma byc ze na normalnej wizie co 2 dzien bd mozna jezdzic a wlasnie na tych zezwoleniach 5 razy w miesiacu myslisz ze to prawda? A i jeszcze jedno pytanie dzis mi trzepali samochod. Za 7 czy 8 razem i jakie wogole sa kary za papierosy itp ? moze ktos mi udzielic odpowiedzi bo kazdy znajomy co innego gada i prosze mi krok po kroku wyjasnic :) jak mozna :)

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

w normalnych zezwoleniach nie mam rozeznania, poszukaj przepisów dotyczących umowy o ty m zezwoleniu na stronach urzędu celnego. Nie wyraziłeś się zbyt jasno i domyślam się , domyślam się, że może chodzić o przekraczanie granicy dla osób ze strefy przygranicznej Kaliningradu.

co do przewozu nielegalnej ilości towarów akcyzowych, rekwirują środek transportu i sprawa w sądzie. Sąd stosownie do sytuacji materialnej rodzinnej i wielkości czynu zdecyduje o karach administracyjnych.

hmc1991
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

hmmm no nie wiem czy sprawa w sadzie mam kilku znajomych co jezdza do rosji i ich przechwytywali i jedynie mandaty sa ;] a ze sprawa w sadzie to nie slyszalem ;]

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

hmc1991 pisze:hmmm no nie wiem czy sprawa w sadzie mam kilku znajomych co jezdza do rosji i ich przechwytywali i jedynie mandaty sa ;] a ze sprawa w sadzie to nie slyszalem ;]
do pewnej ilości jest mandat powyżej sąd.

hmc1991
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

aha rozumiem ale jak do 5 wagonow wozic to chyba mandat prawda?? :) a i dzis w telewizji bylo ze niby ma byc wjazd do rosji na paszporcie czy wiesz cos na ten temat ?

Dracid
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Dracid »

hmc1991 pisze:wjazd do rosji na paszporcie
A jak inaczej? Chyba że chodzi o wizę.

hmc1991
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

no tak ale ze maja zniesc zezwolenia i wizy do rosji . Cos w telewizji gadali . Ze ma byc jak na ukrainie ze ani wizy ani zezwolenia nie beda juz potrzebne

Dracid
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Dracid »

A nie chodziło przypadkiem o to:

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Rosja-s ... 89364.html

?

binio
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: binio »

Hehh no mogliby to zrobić wreszcie. Chociaż tak jak jest z wizami do USA. Dostaję na 10 lat turystyczną i mam z głowy. A tak za każdym razem zasuwać do ambasady i płacić.

Zoya Nikitin
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Zoya Nikitin »

ale do usa dostaje sie tylko promese wizowa przeciez ;)

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia »

Ale część krajów UE (strefy Schengen) wydaje Rosjanom wielokrotne wizy turystyczne na pół roku, nawet na rok (zwłaszcza jeśli nie jest to pierwszy wyjazd do Unii). Mogłaby i Rosja coś takiego dawać obywatelom UE

Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: ARTURINGA »

To zależy od dokładnych porozumień między Rosją i danym krajem, + przepisy UE.
Na chwilę obecną długooo się nie zapowiada aby Rosja nam zniosła wizy ;-)

Była taka propozycja ze strony Rosyjskiej przy poprzedniej umowie między Państwami, niestety POLSKA! ją odrzuciła tłumacząc napływem Bandytyzmu i Mafii Rosyjskiej do Polski i potem do UE.
Skoro nie? - to Nie! i mamy dalej WIZY!
Dodatkowo przy spotach o pewne: TU-154 ;-) .... nie ma szans na BEZ WIZOWY ruch!

ps.
Finlandia już od kilku lat ma BEZWIZOWY wjazd przy pobycie w Portach morskich do 3 dni! np. Petersburg!

ODPOWIEDZ