Pytanie odnośnie OC oraz stanu technicznego auta

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
mateuszz
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Pytanie odnoł›nie OC oraz stanu technicznego auta

Post autor: mateuszz »

Witam mam pytanie, auto jest na mnie a żeby bylo taniej to OC wykupiłem na te auto ale inną osobe(mame) czy nie bedzie z tym problemu na granicy ? pozdrawiam
Ostatnio zmieniony śr 05 gru, 2012 18:29 przez mateuszz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
radziun
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: radziun »

wałkowane milion razy na tym forum.

Jeżeli mogłeś wykupić OC na mamę to znaczy, że ona jest właścicielem samochodu (w dowodzie rejestracyjnym) - jeżeli tak jest, to nie wyjedziesz tym autem za granicę (wschodnią) bez umowy użyczenia. Przejrzyj wcześniejsze posty - znajdziesz odpowiedź i wzory
mateuszz
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

to w takim razie przepraszam, siedze juz od kilku dni i wieczorami przeglądam całe forum i dużo czytam, z jednym sie nie zgodze bo auto mam na siebie a OC na mame wiec jak ? mozna tak wykupic OC
Awatar użytkownika
survey06
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: survey06 »

W Polsce, ubezpieczenie OC nie musi byc na wlasciciela pojazdu chociaz Towarzystwa Ubezpieczeniowe (TU) z zasady kalkuluja skladki na wlasciciela auta uwzgledniajac jego znizki z tytulu przebiegu ubezpieczenia, bezwypadkowosci, miejsca zamieszkania, wieku, roku wydania prawa jazdy itp. Jezeli jest wspolwlasnosc, TU licza skladki wedlug wspolwlasciciela, ktorego warunki sa dla ubezpieczajacego korzystniejsze.

Jezeli samochod masz zarejestrowany w Polsce to musisz przy wjezdzie do Rosji miec Zielona Karte, bez ktorej praktycznie tam nie wjedziesz. Wykupiona ZK przynalezy scisle do samochodu ktorym wjezdzasz na teren Rosji i wszystkie dane w niej zawarte musza sie odnosic do tego konkretnie wjezdzajacego pojazdu.

Dobra rada. Nie kombinuj z ubezpieczeniem i z TU, bo w przypadku stwierdzenia braku jakichkolwiek dokumentow, niespelnionych formalnosci i/lub niescislosci, TU zawsze szukaja pretekstu i zawsze znajda aby nie placic. Szczegolnie zagranica.

Zapamietaj tez sobie, ze w Rosji w przypadku nawet najmniejszej obcierki, stluczki czy zadrapania, jezeli chcesz wystapic o odszkodowanie do TU polskiego lub rosyjskiego (lub gdy ten drugi uczestnik incydentu chce zglosic stluczke do ubezpieczenia a ty na wszystko machasz reka) z takiego zdazenia ZAWSZE MUSI BYC PRZEDSTAWIONY PROTOKOL POLICJI DROGOWEJ.

W duzych miastach to normalny widok, ze samochody uczestniczace w stluczce czekaja nieraz godzinami na przybycie “drogowki”, ktora spisze protocol z wypadku. A tamtejszej “drogowce” wcale i nigdzie sie nie spieszy. Z kolei odjazd z miejsca wypadku, nawet po przekazaniu drugiemu kierowcy wszystkich danych osobowych i danych samochodu, numeru i waznosci polisy ubezpieczeniowej, namiarow kontaktowych i/czy wykonania zdjec wlasnych z miejsca wypadku, dla TU oznacza automatycznie ze zrezygnowales z odszkodowania a dla tamtejszej policji drogowej twoj odjazd moga potraktowac jako domniewanie o ucieczce z miejsca wypadku, niezaleznie od faktu, ze ta policja nie pojawia sie przez 5-6 godzin, chociaz w tym czasie wiele wozow patrolowych przejezdzalo w poblizu.
mateuszz
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Dzięki za wyczerpującą odpowiedz, czyli po prostu jak teraz konczy sie ubezpieczenie to lepiej żebym wykupił na siebie, pewnie sporo drozej wyjdzie :(
mateuszz
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Mam jeszcze jedno pytanie, chce się wybrac do obwodu kaliningradzkiego a mam lekko pękniętą szybe w rogu, czy przejade przez granice ? sprawdzają szczegolowo stan auta? pozdrawiam
ODPOWIEDZ