Moskwa lipiec 2013

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
Kacper10
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Moskwa lipiec 2013

Post autor: Kacper10 »

Witam wszystkich forumowiczów!

Mam kilka pytań odnośnie wyjazdu do stolicy Rosji tego lata, mam nadzieję, że pomożecie :) A więc do rzeczy :

1) Środek transportu
Wczoraj (05.02.2013) pani w okienku na Dworcu Centralnym w Warszawie powiedziała mi, że cena biletu bezpośredniego pociągiem Polonez wynosi 480 zł w jedną stronę. Cena ta niestety bardzo wzrosła z tego co można przeczytać na forum, na dodatek powiem, że LOT oferuje połączenie Warszawa - Moskwa za ok. 500 zł w jedną stronę. Ale jako, że swoją pierwszą poważną podróż na wschód chciałbym odbyć pociągiem. Zastanawiam się nad opcją Warszawa -> Terespol -> Brześć -> Moskwa i tu pojawia się pierwsze pytanie, ile może wynieść koszt takiej przesiadkowej jazdy (podobno taniej niż Polonez) i czy w Brześciu mogą być problemy z zakupieniem biletu do Moskwy?

2) Nocleg w Moskwie
Tu mam kilka pytań, a mianowicie : z jakim wyprzedzeniem najlepiej rezerwować pokoje w hostelach/pensjonatach na lipiec, czy w maju lub czerwcu jakieś pokoje jeszcze się ostaną czy lepiej rezerwować już w najbliższym czasie?
Szukam możliwie jak tańszego noclegu na 2 tygodnie w lipcu, w niedalekiej odległości od centrum (do 40 minut jazdy) chodzi mi o pokój dwuosobowy z dwoma łóżkami. Najlepsze ceny są w hostelach, ale tam niestety w większości oferowane są łóżka w pokojach wieloosobowych a to mnie nie interesuje. Z tego co już się zorientowałem da się znaleźć również hostele, które oferują pokoje dwuosobowe, ale może ktoś z forumowiczów mógłby polecić jakieś miejsce ? Poza hostelami, rozważałem jeszcze możliwość noclegu w tzw. komnatach otdycha na dworcach lub co przewinęło się na forum parafii rzymskokatolickiej przy ulicy Mała Gruzińska 27 I tu kolejne pytanie, jak cenowo wygląda sprawa noclegu w takiej komnacie otdycha i czy jest możliwość otdychania w niej przez 2 tygodnie i czy ta parafia rzymskokatolicka rzeczywiście oferuje takie usługi(dom pielgrzyma)?

Za każdą odpowiedź dziękuję bardzo, mam nadzieję że pomożecie mi trochę w organizacji mojego pierwszego poważnego wypadu do Rosji :)

Pozdrawiam, Kacper
Awatar użytkownika
Pogribow
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Re: Moskwa lipiec 2013

Post autor: Pogribow »

Kacper10 pisze:Witam wszystkich forumowiczów!

Mam kilka pytań odnośnie wyjazdu do stolicy Rosji tego lata, mam nadzieję, że pomożecie :) A więc do rzeczy :

1) Środek transportu
Wczoraj (05.02.2013) pani w okienku na Dworcu Centralnym w Warszawie powiedziała mi, że cena biletu bezpośredniego pociągiem Polonez wynosi 480 zł w jedną stronę. Cena ta niestety bardzo wzrosła z tego co można przeczytać na forum, na dodatek powiem, że LOT oferuje połączenie Warszawa - Moskwa za ok. 500 zł w jedną stronę. Ale jako, że swoją pierwszą poważną podróż na wschód chciałbym odbyć pociągiem. Zastanawiam się nad opcją Warszawa -> Terespol -> Brześć -> Moskwa i tu pojawia się pierwsze pytanie, ile może wynieść koszt takiej przesiadkowej jazdy (podobno taniej niż Polonez) i czy w Brześciu mogą być problemy z zakupieniem biletu do Moskwy?
Bilet
Warszawa - Terespol 50zł
Terespol - Brześć 8-10zł
Brześć - Moskwa około 350zł kupe / 180zł plackarta 12-14h
Wiza tranzytowa białoruska 10euro
(ceny na luty 2013)

Więc warto szukać promocji lotniczych :)

A bilet w Brześciu nie problem kupić.
fik
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: fik »

Bilet Brześć-Moskwa wypadałoby mieć przed wizą.
i suffer the dreams of a world gone mad

Ale w końcu wyruszyliśmy z Telkibánya, ponieważ nic tak nie szkodzi utopii jak nadzieja na jej trwałość.
pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia »

Kacper10 pisze: Zastanawiam się nad opcją Warszawa -> Terespol -> Brześć -> Moskwa i tu pojawia się pierwsze pytanie, ile może wynieść koszt takiej przesiadkowej jazdy (podobno taniej niż Polonez) i czy w Brześciu mogą być problemy z zakupieniem biletu do Moskwy?
Latem generalnie pociągi w Rosji są przepełnione, więc kupno biletu Brześć-Moskwa w ostatniej chwili moze być sporym ryzykiem. Można go też teoretycznie kupić za posrednictwem internetu (www.rzd.ru lub www.tutu.ru), ale takie e-bilet z reguły trzeba potem wymienić na normalny, a zrobić to można tylko na stacjach w Rosji (w Brześciu nie). Ewentualnie można. Z kolei wcześniejszy wyjazd po bilet do Brześcia też raczej odpada, bo wiza. Można ewentualnie zaryzykować, i jeśli w Brzęśćiu biletów do Moskwy nie będzie, jechać do Mińska 9skąd do Moskwy jest więcej pociagów niż z Brześcia) i tam próbować. Za to w drodze powrotnej opcję Moskwa-Brześć-Terespol można spokojnie zastosować, oczywiście bilet Moskwa-Brześć kupując najlepiej od razu po przyjeździe do Moskwy
Inna opcja kolejowa to przez Ukrainę, o tyle lepsza, że odpada koszt wizy białoruskiej, ale z drugiej strony taka podróż jest dłuższa. Pociąi do Moskwy są ze Lwowa, Kowla, ajk i miast położonych bardziej w głębi Ukrainy (Chmielnicki, Żmerynka, czy oczywiści Kijów). Tu bilet można wcześniej kupić przez internet, i odebrać w kasie ukraińskiej, przed odjazdem, oszczędzając sobie w ten sposób nerwówki
Kacper10 pisze: Poza hostelami, rozważałem jeszcze możliwość noclegu w tzw. komnatach otdycha na dworcach lub co przewinęło się na forum parafii rzymskokatolickiej przy ulicy Mała Gruzińska 27 I tu kolejne pytanie, jak cenowo wygląda sprawa noclegu w takiej komnacie otdycha i czy jest możliwość otdychania w niej przez 2 tygodnie i czy ta parafia rzymskokatolicka rzeczywiście oferuje takie usługi(dom pielgrzyma)?
Nocowałem w tym domu pielgrzyma jesienią, ale tam też sa sale wieloosobowe, do tego mniej przytulne niż w hostelach (większość pokoi noclegowych znajduje się w zasadzie w piwnicy), a drożej. Za noc w 10-osobowym zapłaciłem 700 rubli, podczas gdy w TNThostel za łóżko w 8-osobówce ppłaciłem 500. Plusem może być lokalizacja, niedaleko Dworca Białoruskiego. Ja bym polecił raczej ów TNT hostel, mieści się na Zwonarskim piereułku, niedaleko stacji Kuźnieckij Most, 15 min z buta od pl. Czerownego. Bardzo miła obsługa i przytulna atmosfera, a oprócz pokoi wieloosobowych mają też dwójkę. Telefon tamże +7 495 9730501, info@tnthostel.com
ANDRZEJ88
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: ANDRZEJ88 »

Jeśli ktoś planuje mieszkać w Moskwie w hostelu polecam www.bear-hostels.ru .Nie jest to najtańszy hostel , ale coś za coś. Warto wybrać ten , który znajduje się w centrum na Arbacie. Jest czysto , europejsko , bezpłatny net .
Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: ARTURINGA »

Nie zapomnij tez o WIZIE ;-) bo podróż może się bardzo boleśnie zakończyć w polskim Terespolu!

Można jechać też tak:
->> Przemyśl - Lwów - Moskwa
Marcin77
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Marcin77 »

Mozesz jechac rowniez autobusem,cena w dwie strony niecale 700zl.Autobus omija Bialorus wiec oszczedzamy na wizie.
Co do hostelu...
To jest Moskwa,drogie miasto i pokoj wieloosobowy to wydatek minimum 50zl.Za jedynke,dwojke zaplacisz duzo wiecej.100zl to minimum.Ze znalezieniem miejsca nie bedziesz miala problemow,jest dostatecznie wiele miejsc oferujacych nocleg wiec rezerwacja z wiekszym wyprzedzeniem jest zbyteczna.Mysle ze nie ma rowniez znaczenia gdzie bedzie znajdowal sie nocleg,w centrum czy 5 km od niego poniewaz po miescie bedziesz poruszac sie metrem,takze szukaj miejsca blisko stacji metra a nie centrum.
ODPOWIEDZ