Wiza do rosji - pytania

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
Mike19
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Wiza do rosji - pytania

Post autor: Mike19 » pn 29 lip, 2013 19:12

Witam,
czytałem sporo w Internecie ale jest wiele nieaktualnych informacji stąd mam kilka pytań :)

1. Jakie są różnice w wyrobieniu wizy turystycznej a wizy prywatnej poprzez zaproszenie? Koszt wizy? Czas oczekiwania na otrzymanie? Łatwiej którąś dostać? Słyszałem, że w przypadku zaproszenia trzeba się wybrać później z tą osobą zapraszającą do jakiegoś urzędu w Rosji, czy to prawda?
2. Czy w przypadku pobytu tylko 4-5 dni muszę rejestrować swój pobyt (nie wiem czy to dobrze nazwałem) ?
3. Jaki jest średni czas oczekiwania na wizę?
4. Czy do wyrobienia wizy potrzebuję podać już miejsce gdzie się zatrzymam, nazwę hotelu w przypadku wizy turystycznej?

Może polecicie jakieś hotele w rozsądnych cenach w St Petersburg?

Pozdrawiam

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » wt 30 lip, 2013 08:20

1. Jakie są różnice w wyrobieniu wizy turystycznej a wizy prywatnej poprzez zaproszenie? Koszt wizy? Czas oczekiwania na otrzymanie? Łatwiej którąś dostać?
Wizę turystyczną wyrabia się dużo szybciej, potrzebny do niej jest oczywiście voucher i ubezpieczenie, które możesz załatwić u pośredników (podobnie jak zlecić całą procedurę wyrobienia wizy), lubo też skontaktować się bezpośrednio z rosyjską agencją, wystawiającą takie vouchery, pełno ich w necie. Natomiast do wizy prywatnej potrzebne zaproszenie od kogoś z Rosji, jego wyrobienie trochę trwa. Koszt wyrobienia takiej wizy jest za to niższy, bo odpada voucher
Mike19 pisze:Słyszałem, że w przypadku zaproszenia trzeba się wybrać później z tą osobą zapraszającą do jakiegoś urzędu w Rosji, czy to prawda?
2. Czy w przypadku pobytu tylko 4-5 dni muszę rejestrować swój pobyt (nie wiem czy to dobrze nazwałem) ?
Obowiązek meldynkowy występuje, jeśli w jakimś miejscu w Rosji przebywasz ponad 7 dni. Jeśli pojechałeś na prywatne zaproszenie, to zameldowania (registracji) powinna dokonać osoba zapraszająca. Nie musi tego robić w urzędzie, można też na poczcie. W przypadku wiz turystycznych droższe hotele rejestrują automatycznie (nieraz nawet, jeśli zatrzymujesz się tam na mniej niż 7 dni), w przypadku tańszych obiektów oraz hosteli bywa z tym różnie, niektóre mogą oferować taką usługę za dodatkową opłatą
Mike19 pisze:3. Jaki jest średni czas oczekiwania na wizę?
Z reguły 5 dni roboczych, w przypadku załatwiania wizy przez pośrednika może to być parę dni dłużej

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR » śr 31 lip, 2013 10:20

pietia, Mike19, mamy na forum specjalny wątek o wizach...

Awatar użytkownika
Yakin
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: Yakin » śr 31 lip, 2013 11:24

Przydałoby się jakby jakiś moderator był dobrą duszą i przeniósł :).

Mike19
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Mike19 » czw 08 sie, 2013 00:00

przepraszam was bardzo, jeszcze nie odnajduję się w 100% kategorii myślałem, że piszę w dobrej. Jak już jest ten temat to chciałbym zadać jeszcze jedno pytanie.

Zdecydowałem się wyrobić wizę poprzez firmę turystyczną - 'pośrednictwo wizowe'.

Wszystko jest ok, tylko boję się zostawić im paszport. Sytuacja wygląda tak, że wypełniłem wniosek na stronie internetowej https://visa.kdmid.ru, wydrukowałem, podpisałem i mam im zawieść ten wniosek ze zdjęciem i paszportem. Zostawiam im paszport i odbieram za tydzień z wizą.
Czy na prawdę muszę im zostawiać paszport żeby wyrobili mi tą wizę? Nie wystarczy skan?
Czy są jakieś przepisy regulujące takie zlecenia? Jakieś zezwolenia prawne powinna mieć ta firma odnośnie bezpieczeństwa moich danych osobowych i paszportu?
Bo oni tak na prawdę mogą założyć nawet konto w banku na paszport, wziąć pożyczkę w jakimś kraju sam nie wiem... generalnie nie zostawia się nigdzie paszportu tak jak dowodu osobistego. Trochę mnie to niepokoi.
Wiem że mogłem sam składać wniosek ale wtedy nie załatwiliby mi vouchera.

Pozdrawiam i proszę o opinie, może ktoś przerabiał już ten temat.

PS: Z tym voucherem wcale tak nie łatwo, dzwoniłem dzisiaj do kilku "firm" które ogłaszają się w internecie i wyskakują na pierwszej stronie google po wpisaniu "voucher do rosji". Niestety nikt nie odbiera telefonów lub odzywa się tylko automat, na maile też nie odpisują. W jednym przypadku po jakimś czasie oddzwoniono do mnie ale ceny wizy okazały się wyższe niż podają na stronie www. Dzisiaj rano dodzwoniłem się chyba dopiero do 6 firmy... a dokładnie tutaj: www.nbt.pl tani nie są ale przynajmniej się dodzwoniłem, 120zł netto za pośrednictwo i 123zł brutto z tego co pamiętam za voucher turystyczny na 14dni.

Awatar użytkownika
MorgothV8
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: MorgothV8 » czw 08 sie, 2013 07:13

A jak nie zostawisz paszportu to niby gdzie Ci tą wizę wbiją?
Były Polarnik na Polskiej Stacji Polarnej "Hornsund"
Teraz programista na swoim
Fuji GSW, Pentax 67, Nikon F4, FM2, D3, D3200 FS + cała szklarnia

e-Wizy
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: e-Wizy » czw 08 sie, 2013 12:39

Mike19 pisze: Wszystko jest ok, tylko boję się zostawić im paszport. Sytuacja wygląda tak, że wypełniłem wniosek na stronie internetowej https://visa.kdmid.ru, wydrukowałem, podpisałem i mam im zawieść ten wniosek ze zdjęciem i paszportem. Zostawiam im paszport i odbieram za tydzień z wizą.
Czy na prawdę muszę im zostawiać paszport żeby wyrobili mi tą wizę? Nie wystarczy skan?
Czy są jakieś przepisy regulujące takie zlecenia? Jakieś zezwolenia prawne powinna mieć ta firma odnośnie bezpieczeństwa moich danych osobowych i paszportu?
Bo oni tak na prawdę mogą założyć nawet konto w banku na paszport, wziąć pożyczkę w jakimś kraju sam nie wiem... generalnie nie zostawia się nigdzie paszportu tak jak dowodu osobistego. Trochę mnie to niepokoi.
Wiem że mogłem sam składać wniosek ale wtedy nie załatwiliby mi vouchera
No jasne, ostatnio otworzyliśmy rafinerie w Nigerii na paszport 80 latki:)

Nie zdajesz sobie sprawy z miesięcznej ilości paszportów które sklada cała branża. Musisz zaufać ludziom którzy w tym pracują. Skan wysyłasz do wiz elektronicznych, np. Dubaj, Wietnam

Zawsze możesz poszukać w internecie voucherów online:) wsponota2000(dot)pl, visabrokers(dot)pl, wybierasz ile chcesz dni, czy z rezerwacją hotelu na czas weryfikacji przez IFS, jeżeli sam składasz to może być bez.

Po zakupie vouchera pamiętaj o tym ze musisz uzupełnić wniosek o dane firmy które znajdziesz na tym dokumencie.

Dracid
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Post autor: Dracid » czw 08 sie, 2013 19:36

Hmmm... Trochę w branży bankowej pracowałem i akurat przypadki kredytów na cudze dokumenty nie są wcale odosobnione. I wcale nie musi to być rafineria w Nigerii. Wystarczy mały kredycik, by zepsuć komuś życie.

A do rzeczy: są firmy sprawdzone, będące na rynku od lat i w nich miesięczny przerób to są ogromne liczby. Korzystają z ich usług firmy transportowe, partnerzy biznesowi, turyści i Ci chcący odwiedzić rodzinę za granicą. Tu nie ma żadnych machlojek. Namiary na te firmy są na forum, są opinie w internecie. Jeśli mimo to się boisz, to pozostaje Ci kupno vouchera na własną rękę i samodzielny wyjazd do Ambasady/Konsulatu.

ODPOWIEDZ