Sankt Petersburg,Moskwa,Jekaterynburg

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
polishmalchik
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Sankt Petersburg,Moskwa,Jekaterynburg

Post autor: polishmalchik » wt 06 sie, 2013 23:54

Witam!
Zamierzamy ze znajomym wybrać się w niedalekiej przyszłości na "wyprawę" Sankt Petersburga przez Moskwę do Jekaterynburga mam kilka wątpliwości co do samego transportu, gdyż sam pobyt w danych miastach mam załatwiony(tzn, hotele itd.).
Ogólnie chodzi nam o to, żeby było jak najtaniej. W różnych warunkach mieliśmy okazję podróżować i przebywać, więc nie ważne w jakich warunkach, byle jak najtaniej.
Ogólnie plan jest taki, aby w "Piterze" i Moskwie posiedzieć po jakieś 2 dni, a w Jekaterynburgu będziemy spali u mojej znajomej i sobie zwiedzali i chodzili po pagórkach.

http://www.rosjapl.info/rosja/petersburg.php#dojazd - niektóre informacje posiadam z tej strony, ale są dość "leciwe", obawiam się...

1. Do Sankt Petersburga z tego co się orientuję jeżdżą dość tanie pociągi z Brześcia(na tutu.ru za 3000 rubli płackartny znalazłem, ale to dość za duża kwota). Czytałem, że z Wilna można się wybrać jeszcze taniej. Szukałem na ten temat dzisiaj informacji, ale nic nie mogłem znaleźć, a jesli coś znalazłem to były ceny wręcz astronomiczne. Informacji cenowych trasy Lwów-Petersburg nie znalazłem...

2.Sankt Petersburg-Moskwa nie ma problemu. Pociągów i rożnych wagonów jest tak dużo, że tylko wybierać. Widziałem zdjęcia niektórych wagonów i mam pytanie: Jak się jeździło "сид.", czyli siedzącym? Ceny zaczynają sie od około 500 do 1500 rubli.

3.Moskwa - Jekaterynburg, znalazłem pociągi w granicach 2000rubli relacji Brześć-Nowosybirsk. Koleją transsyberyjską wychodzi około 3000(płackartny). Jest może jeszcze jakaś inna możliwość?

4.Problem największy. Powrót z Jekaterynburga. W jaki sposób? Opcja przez Moskwę odpada. Nic ani do Kijowa, ani Lwowa nie jedzie. Do Charkowa za 4700 rubli coś znalazłem. Macie może jakieś alternatywy??

Dzięki za odpowiedź!
Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS » śr 07 sie, 2013 13:38

Za 185 pln dojedziesz z wawy do minska . cena w obie strony u przewoznika opis na gorum . plackar do moskwy najtaniej znalazlem za 1700 rubli sa tez bilety na obszczij za 1500 1600 rubli.

ps po wskacjachoze bedzie taniej w ecolines i za obie strony do modkey eyjdzie okolo 500 pln
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR » śr 07 sie, 2013 19:55

to aż tak ceny podskoczyły :O
ze 3 lata temu do Brześcia z Moskwy się jechało w plackarcie za 1200 rubli rosyjskich!
aż idę na rzd.ru sprawdzę.

koleżko polskimalczik -nie zapomnij o wizie tranzytowej BY jeśli zaczepiać Białoruś.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » czw 08 sie, 2013 09:59

Rzeczywiście, ceny biletów kolejowych w Rosji, a zwłaszcza w relacjach z Rosji do innych republik, ostatnio mocno wzrosły. Brześć-Piter rzeczywiście kosztuje w przeliczeniu ok. 300 zł. Można ewentualnie próbować opcji z Mińskiem, stamtąd płackarta do Pitra kosztuje ok. 210 zł., a Brześć-Mińsk nie więcej niż 20 zł
polishmalchik pisze:2.Sankt Petersburg-Moskwa nie ma problemu. Pociągów i rożnych wagonów jest tak dużo, że tylko wybierać. Widziałem zdjęcia niektórych wagonów i mam pytanie: Jak się jeździło "сид.", czyli siedzącym? Ceny zaczynają sie od około 500 do 1500 rubli.
Tak, tu wybór jest duży, najlepiej chyba jechać nocnym. W dzień dominują drogie Sapsany, z cenami w granicach kilku tysięcy rubli
polishmalchik pisze:3.Moskwa - Jekaterynburg, znalazłem pociągi w granicach 2000rubli relacji Brześć-Nowosybirsk. Koleją transsyberyjską wychodzi około 3000(płackartny). Jest może jeszcze jakaś inna możliwość?
Białoruskie i ukraińskie pociągi generalnie są tańsze od składów RŻD, więc jeśli masz możliwość kupna biletu na ten brzeski pociąg, to jest to chyba najlepsza opcja

stelmach33
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: stelmach33 » czw 08 sie, 2013 16:29

Akurat do 11go sierpnia jest promocja i za 85 plnów mozna pojechac autobusem z Wawy do Petersburga!
http://www.luxexpress.eu/ru/broniruyte- ... dki-s-nami

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR » czw 08 sie, 2013 17:28

stelmach33 pisze:Akurat do 11go sierpnia jest promocja i za 85 plnów mozna pojechac autobusem z Wawy do Petersburga!
taką podróż zapamiętasz do końca życia :D
ale bardziej podróż, aniżeli szczegóły z Pitera :)

lepiej dołożyć i wyciągnąć się, wyspać w pociągu. Komfort jaki oferuje autobus zepsuje cały wyjazd.

Awatar użytkownika
MorgothV8
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: MorgothV8 » czw 08 sie, 2013 17:29

Przesadzasz.
Wróciłem z Pitera do Wawki i było OK.
Były Polarnik na Polskiej Stacji Polarnej "Hornsund"
Teraz programista na swoim
Fuji GSW, Pentax 67, Nikon F4, FM2, D3, D3200 FS + cała szklarnia

Dracid
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Post autor: Dracid » czw 08 sie, 2013 19:39

Wszystko zależy od długości Twoich nóg i stopnia pochylenia siedzenia osoby siedzącej przed Tobą. :)

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR » pt 09 sie, 2013 08:23

MorgothV8 pisze:Przesadzasz.
Długie podróze kategorycznie nie dla mnie.
Korzystam z komunikacji autobusowej, ale na krótkich trasach, kilkugodzinnych.

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS » pt 09 sie, 2013 09:26

stelmach33 pisze:Akurat do 11go sierpnia jest promocja i za 85 plnów mozna pojechac autobusem z Wawy do Petersburga!

szukam terminu w takie cenie i na razie nie znslazlem
ale i tak dzieki za info
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS » pt 09 sie, 2013 11:46

Jest kupione 2 bilety do pitera za 3360 rubelkow:-)) :-)) :-) :-) :-) :-)
pozdrawiam robert

madziura
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Re: Sankt Petersburg,Moskwa,Jekaterynburg

Post autor: madziura » ndz 25 sie, 2013 16:38

polishmalchik pisze:2.Sankt Petersburg-Moskwa nie ma problemu. Pociągów i rożnych wagonów jest tak dużo, że tylko wybierać. Widziałem zdjęcia niektórych wagonów i mam pytanie: Jak się jeździło "сид.", czyli siedzącym? Ceny zaczynają sie od około 500 do 1500 rubli.
jeśli chodzi o siedzący to jest całkiem ok. szczególnie, że trasa to tylko 8h, więc nie ma tragedii. na trasie, na przykład, Wrocław-Gdańsk (podobnie czasowo) nikt by nie wpadł na wykupowanie kuszetki ;P
BARTixR pisze:taką podróż zapamiętasz do końca życia :D
ale bardziej podróż, aniżeli szczegóły z Pitera :)
lepiej dołożyć i wyciągnąć się, wyspać w pociągu. Komfort jaki oferuje autobus zepsuje cały wyjazd.
jechałam z Moskwy do Wrocławia, 35h, nawet się wyspałam :D
jeśli cena jest kusząca nie ma co wybrzydzać!

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR » wt 27 sie, 2013 07:35

madziura pisze: jechałam z Moskwy do Wrocławia, 35h, nawet się wyspałam :D
jeśli cena jest kusząca nie ma co wybrzydzać!
Bo jesteś szczuplutka i "malutka". I w siedzącym pociągu i w autobusie znajdziesz sobie miejsce do drzemki.
Wyobraź sobie kogoś wzrostem 1,8 lub więcej i wagą ponad 70 kg.

Naturalnie każdy decyduje się zgdonie z swoim budżetem. Ale jeśli jest w stanie dołożyć do leżanki pociągowej, to zdecydowanie polecam.

Dracid
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Post autor: Dracid » wt 27 sie, 2013 08:42

Mam 185 cm i ważę 73,7 kg. Dojechałem z Pitera do Wrocławia i było bardzo komfortowo. Autobus był naprawdę porządny - wyspałem się porządnie (od Białegostoku do Oleśnicy nie pamiętam zupełnie nic). Po przyjeździe o 5:30 pojechałem do domu się umyć i poszedłem do pracy na 8, nie przysypiając w niej ani trochę.

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR » wt 27 sie, 2013 09:33

ja po całym dniu za kierownicą czy trasie w autobusie mogę funkcjonować przez cały dzień, ale będę czekał na to aby móc porządnie wyciągnąć się w pościeli normalnie wyspać.
Natomiast pociągiem systematycznie jeżdżę raz w miesiącu (na weekend, w piaek po pracy nocnym tuda, w niedziele nocnym obratno i od razu z dworca do pracy) do Krohino (Belozorsk), gdzie 2 dni pracujemy fizycznie bardzo ciężko i zupełnie dobrze sie wysypiam i regeneruje siły.
Próbowaliśmy autobusem przez Vologde... człowiek nie jest w stanie efektywnie pracować po takiej podróży.
Wychodzi na to , że jestem "za stary" na autobus. :(

madziura
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: madziura » wt 27 sie, 2013 12:09

BARTixR pisze:Bo jesteś szczuplutka i "malutka".
kochany! :D
czyli jak poprawić sobie samoocenę na forum.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » wt 27 sie, 2013 21:12

Są różne autobusy. Nieraz odległości między fotelami są na tyle duże, że po odchyleniu oparcia i wyciągnięciu nóg można się niemal wyprostować, i w takiej pozycji na ogół śpi mi się nieźle. Z kolei nieraz i w pociągach zdarza się, że budzę się co chwilę, więc do celu też przybywam raczej niewyspany

Awatar użytkownika
Yakin
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: Yakin » czw 29 sie, 2013 13:26

Wszystko jest chyba kwestią przyzwyczajenia. Ja w latach 92-99 co roku jeździłem jako opiekun obozów młodzieżowych do Hiszpanii. 2500 km i 36 godzin jazdy (raz się zdarzyło nawet 51h) w systemie wahadłowym, tzn. wyjazd z Polski, 8 dni w Hiszpanii, powrót, 3 dni w Polsce i znów w trasę i tak przez 3 miesiące. Na początku (a mam 1,82 i długie nogi jak na ten wzrost) było to mocno meczące. Mało miejsca, ciężko usnąć itd. Po trzecim, czwartym razie człowiek już w ogóle nie zwracał na to uwagi :). Dużo zależy od autokaru oczywiście, ale śmiem twierdzić, że te które obecnie jeżdżą na wschód na takich trasach są lepsze niż my podróżowaliśmy wtedy :).

ODPOWIEDZ