Uber we Lwowie

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
biszkopt
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Uber we Lwowie

Post autor: biszkopt » śr 01 mar, 2017 17:42

Witam,
w przyszłym tygodniu lecimy do Lwowa. Słyszałem, że od niedawna Uber działa we Lwowie. Mam pytanie czy ktoś już korzystał z usług? Chcielibyśmy skorzystać z przejazdu z lotniska. Trochę obawiam sie korzystać z taksówek z uwagi na to że będziemy tam pierwszy raz i pewnie przepłacimy kilkukrotnie.
Wie ktoś może czy na lotnisku jest bezpłatne WiFi?
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Uber we Lwowie

Post autor: gorodok » śr 01 mar, 2017 18:39

Uber we Lwowie wystartował 23 lutego więc wątpię żeby ktoś na tym forum już skorzystał. Tak na lotnisku jest darmowe WIFI
Ale najważniejsze jest to, że od niedawna wprost spod terminalu do centrum miasta (gmach główny uniwersytetu) możesz dojechać trolejbusem za 2 hrywny :)
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

Awatar użytkownika
Alberto
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Uber we Lwowie

Post autor: Alberto » śr 01 mar, 2017 22:38

gorodok pisze:Uber we Lwowie wystartował 23 lutego więc wątpię żeby ktoś na tym forum już skorzystał. Tak na lotnisku jest darmowe WIFI
Ale najważniejsze jest to, że od niedawna wprost spod terminalu do centrum miasta (gmach główny uniwersytetu) możesz dojechać trolejbusem za 2 hrywny :)
Marszrutką też można, a taksówkarze i tak będą Ci wmawiali, że publicznego transportu do miasta nie ma :) Uważaj, nie daj się :)

andfed
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Uber we Lwowie

Post autor: andfed » śr 17 maja, 2017 22:26

Dziś miałem przyjemność skorzystać z Ubera we Lwowie. Zamówiłem auto przez aplikację, otrzymałem informację, że za 2 min. pod wskazany adres podjedzie Lanos nr rejestracyjny takia a taki. Podjechał w pół minuty. Młody grzeczny kierowca pomógł załadować bagaż i ruszyliśmy na dworzec kolejowy. Po niespełna 10 min. byłem na miejscu. Auto czyste i zadbane. No i teraz to co chyba wszystkich najbardziej interesuje, czyli cena przejazdu. Za kurs z Svyatoho Teodora na dworzec kolejowy główny zapłaciłem 31,31hr. Z mojego konta złotówkowego ubyło 4,64PLN. Jak dla mnie rewelacja.

staw
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Uber we Lwowie

Post autor: staw » ndz 23 lip, 2017 21:59

Przewaga ubera polega głównie na tym, że z góry wiesz ile zapłacisz. Poza tym nie trzeba mieć gotówki. Tu oczywiście dochodzi sprawa naszego banku i tego na jakiej zasadzie płacimy kartą w obcej walucie. Czasem jest to tylko przeliczenie po bankowym kursie i przy mniejszych kwotach w zasadzie nie ma to żadnego znaczenia. Inna sprawa gdy do tego dochodzi prowizja.
Moje doświadczenie z uberem we Lwowie (nie takie znowu bogate) było bardzo pozytywne; dobre auta, fajni kierowcy, wszystko elegancko. Jadąc taksówką musiałem się mocno targować a i tak okazało się, że wyszło na jego :lol:

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Uber we Lwowie

Post autor: gorodok » pn 24 lip, 2017 09:02

staw pisze:Przewaga ubera polega głównie na tym, że z góry wiesz ile zapłacisz. Poza tym nie trzeba mieć gotówki. Tu oczywiście dochodzi sprawa naszego banku i tego na jakiej zasadzie płacimy kartą w obcej walucie. Czasem jest to tylko przeliczenie po bankowym kursie i przy mniejszych kwotach w zasadzie nie ma to żadnego znaczenia. Inna sprawa gdy do tego dochodzi prowizja.
Moje doświadczenie z uberem we Lwowie (nie takie znowu bogate) było bardzo pozytywne; dobre auta, fajni kierowcy, wszystko elegancko. Jadąc taksówką musiałem się mocno targować a i tak okazało się, że wyszło na jego :lol:
Większość radiotaksi we Lwowie już od kilkudziesięciu lat działa na tej samej zasadzie że góry wiadomo ile masz zapłacić więc nie wiem gdzie tu nowość. Od niedawna niektóre też zrobili aplikacje...
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

Awatar użytkownika
mago
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Uber we Lwowie

Post autor: mago » pn 24 lip, 2017 12:25

gorodok pisze:
staw pisze:Przewaga ubera polega głównie na tym, że z góry wiesz ile zapłacisz. Poza tym nie trzeba mieć gotówki. Tu oczywiście dochodzi sprawa naszego banku i tego na jakiej zasadzie płacimy kartą w obcej walucie. Czasem jest to tylko przeliczenie po bankowym kursie i przy mniejszych kwotach w zasadzie nie ma to żadnego znaczenia. Inna sprawa gdy do tego dochodzi prowizja.
Większość radiotaksi we Lwowie już od kilkudziesięciu lat działa na tej samej zasadzie że góry wiadomo ile masz zapłacić więc nie wiem gdzie tu nowość. Od niedawna niektóre też zrobili aplikacje...
Dokładnie, dobrym rozwiązaniem jest korzystanie z dedykowanej aplikacji do zamawiania taxi. Minusem jest to, że każda korporacja ma osobną. Ale najważniejszy plus to podawanie ceny za kurs. Obecnie kiedy korporacje taxi wprowadziły aplikacje, to Uber nie jest czymś nadzwyczajnym. Może nie wszystkie jeszcze mają płatność kartą przez aplikację, ale to kwestia czasu. Pytanie tylko czy uber wchłonie korporacje czy korporacje zniszczą ubera, bo to co obserwujemy na tym rynku od wprowadzenia ubera przypomina czeską komedię.
ukrainamarcina.pl

biszkopt
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Uber we Lwowie

Post autor: biszkopt » sob 26 sie, 2017 08:28

Uber to bardzo fajny sposób przemieszczania sie po Lwowie. Po przyjeździe na stacje kolejową żaden taksówkarz nie chciał jechać za mniej niż 100 hr w okolice Opery. Z powrotem nawet dłuższa trasa, bo spod pomnika Mickiewicza na dworzec 41 hr. Nie wiem czy my mieliśmy takie szczęście, ale wszyscy taksówkarze pod dworcem mieli takie "zakazane mordy", że aż nie miło było jechać.
Raz tylko był zgrzyt przy Uberze. Chcieliśmy jechać do Gaju Szewczenki i kierowca totalnie pobłądził, wywiózł nas gdzieś z tyłu ogrodzenia. Potem zawiózł nas już po właściwie wejście, ale to jego kluczenie spowodowało, że nie zapłaciliśmy 50 hr jak było w prognozie tylko ponad 80 hr. Ale to był tylko jeden mały zgrzyt.
Ciekawostką było, że ostatni kurs mieliśmy Vito z kogutem taxi na dachu :)

Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Uber we Lwowie

Post autor: KrzysztofLtm » ndz 25 mar, 2018 09:53

Moje doswiadczenia z taxi we Lwowie.Nie warto brac taxi z postoju.Duzo taniej,nawet 2 razy jest zamawianie taxi telefonicznie.W hotelu zamowia,innym sposobem jest wejscie do pierwszej lepszej kawiarni i poprosic o zamowienie taxi.Ukraincy sa mili,nie mialem z tym problemu.

Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Uber we Lwowie

Post autor: KrzysztofLtm » pn 09 lip, 2018 19:11

Witam.Nie bedzie o uberze bo nie korzystalem ale ogolnie o taxi.Prosty sposob,poprosic np.pania w sklepie,sprzedawce na bulwarze Svobody itp o numer taniej firmy taksowkarskiej,kazdy zna jakąs sprawdzoną.np.063-1954242/mam nadzieje ze nie bedzie to odebrane jako reklama :) /Spotkalem sie tez z ciekawym przypadkiem.W kazdym miescie gdzie jest duzo turystow sa tez naciagacze.Gdy zamawiamy taxi przychodzi sms z numerem rejstracyjnym,marką auta.Zamowilem wieczorem taxi na rano.Dwie godziny przed ustalana godziną ktos dzwoni ze taxi czeka na dole.Tlumacze ze za wczesnie itp,facet ze trzeba zaplacic,nie mialem sil sie kłócic,cos tam zaplacilem....O ustalonej godzinie sms,numer rejstracji,marka...przyjechala umowiona taksowka,wszystko ok.Facet ktory przyjechal,rano,za wczesnie, musial miec informacje z firmy taksowkarskiej,znal nr.tel,gdzie chce jechac...ot taki sposob zeby zarobic kilka zlotych/hrywien/Suma niewielka,ok 5 zl,ale wkurza ze dalem sie nabrac....Trzeba pamietac,po zamowieniu taxi przychodzi sms z danymi samochodu i cena za kurs.

hybenka
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Uber we Lwowie

Post autor: hybenka » pt 26 paź, 2018 20:31

Przez kilka dni przebywałam ostatnio we Lwowie i mialam przyjemność korzystać z usług Ubera. Jestem pod wrażeniem jakości wykonywanych kursów. Kierowcy kompetentni, sympatyczni i wygadani :D Jednego razu poplątałam miejsce odbioru ale po telefonie od kierowcy szybko się odnaleźliśmy. Miałam również przyjemność jechać autem z polskimi "blachami".
W sumie wykonane 4 przejazdy które pod każdym względem oceniam na 5+

MarcusAurelius
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Uber we Lwowie

Post autor: MarcusAurelius » wt 30 paź, 2018 07:27

Co do Ubera mam same pozytywne odczucia. Po przyjeździe taksiarz chciał nas skosić 250 hrywien za transfer z lotniska do centrum. Na szczęście za niedługo podjechał trolejbus.
Uber z centrum na Stryjski kosztował 80 hrywien a przed wyjazdem z centrum na lotnisko 112 hrywien :)

Awatar użytkownika
bober41
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Uber we Lwowie

Post autor: bober41 » wt 30 paź, 2018 11:30

gorodok pisze:
śr 01 mar, 2017 18:39
Uber we Lwowie wystartował 23 lutego więc wątpię żeby ktoś na tym forum już skorzystał.
Może i 23 luty, ale na pewno nie 2018 :)
Korzystałem już co najmniej kilkanaście razy. Wygoda i oszczędność w stosunku do zwykłych taksówkarzy jest znaczna i zdecydowanie warto postawić na Ubera.

Dla zainteresowanych, np. w Kijowie korzystałem zazwyczaj z Yandex - plusem jest możliwość płacenia również gotówką, ale często "wariuje" mapa. Szukając alternatywy dla Ubera we Lwowie, dowiedzieliśmy się o innej aplikacji (chyba był to Uklon), ale nie warto, Uber jednak najlepszy (cenowo wyglądały niemal identycznie, ale funkcjonalność gorsza).

Niech nam żyje Towarzysz Stalin,On usta słodsze ma od malin.
!!! LEOPOLIS SEMPER FIDELIS TIBI POLONIAE !!!

Awatar użytkownika
bober41
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Uber we Lwowie

Post autor: bober41 » wt 30 paź, 2018 14:10

bober41 pisze:
wt 30 paź, 2018 11:30
Może i 23 luty, ale na pewno nie 2018
Przepraszam - nie sprawdziłem daty posta :)

janko90
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Uber we Lwowie

Post autor: janko90 » czw 15 lis, 2018 16:04

Ukraiński Uber? Zapraszam do Wrocławia ;)

Awatar użytkownika
bober41
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Uber we Lwowie

Post autor: bober41 » pt 16 lis, 2018 09:45

W miniony weekend gościłem we Lwowie. Pewnie ze względu na natłok turystów, ale ceny standardowych taksówek poszły w górę zauważalnie. Co oddziałuje na korzyść Ubera.

ODPOWIEDZ