Kolej na Ukrainie

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
DariaAnnaJoanna
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Kolej na Ukrainie

Post autor: DariaAnnaJoanna » pt 13 lip, 2018 14:16

Super, pocieszyłeś mnie będę zatem polować na 761

DariaAnnaJoanna
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Kolej na Ukrainie

Post autor: DariaAnnaJoanna » pt 13 lip, 2018 16:47

Jeszcze parę pytań bo przeryłam internety i nie znalazłam odpowiedzi. Na moją najdłuższą trase ( Odessa-Lwów) jade wagonem coupe pociag 012 i niestety zostały same miejsca na górze, wiem, że polecane są te na dole ale no coż. Powiedzcie mi proszę czy tam jest jakaś drabinka po której można wejść na swoją półkę? czy będę musiała się gramolić na zasadzie podskakiwania i podciągania sie? są jakieś barierki,pasy? Czy po prostu opcja trzymam się kurczowo i mam nadzieje, że nie spadnę.
No i chyba ostatnie ( aczkolwiek nie obiecuje:)) jak to jest z walizkami, raczek chce wziąć taką duża na kółkach bo chyba wole ciągnąć niż targać ciężki plecak, przy miejscach na górze będzie gdzie to położyć? są jakieś ograniczenia gabarytowe?

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Kolej na Ukrainie

Post autor: gorodok » pt 13 lip, 2018 17:26

DariaAnnaJoanna pisze:
pt 13 lip, 2018 16:47
Jeszcze parę pytań bo przeryłam internety i nie znalazłam odpowiedzi. Na moją najdłuższą trase ( Odessa-Lwów) jade wagonem coupe pociag 012 i niestety zostały same miejsca na górze, wiem, że polecane są te na dole ale no coż. Powiedzcie mi proszę czy tam jest jakaś drabinka po której można wejść na swoją półkę? czy będę musiała się gramolić na zasadzie podskakiwania i podciągania sie? są jakieś barierki,pasy? Czy po prostu opcja trzymam się kurczowo i mam nadzieje, że nie spadnę.
No i chyba ostatnie ( aczkolwiek nie obiecuje:)) jak to jest z walizkami, raczek chce wziąć taką duża na kółkach bo chyba wole ciągnąć niż targać ciężki plecak, przy miejscach na górze będzie gdzie to położyć? są jakieś ograniczenia gabarytowe?
W większości wagonów kupe są przewidziane rozkładane drabinki takie jak ta na zdjęciu:
Obrazek
Niestety jednak nie we wszystkich wagonach one jeszcze pozostały ale moim zdaniem w tym droższym pociągu muszą być - choć oczywiście mogę się mylić. Jeśli chodzi o bezpieczne spanie to przewidziane są do tego paski - możesz spróbować spytać o nie prowadnika ale niestety przeważnie teraz ich prawie niema na wyposażeniu. Osobiście jeździłem na górnych półkach wielokrotnie i zawsze czułem się bardzo bezpiecznie - w odróżnieniu od wagonów plackartowych.
Bagaże w tych wagonach można położyć pod dolnymi półkami lub do przestrzeni bagażowej nad wejściem do wagonu -
Obrazek
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

DariaAnnaJoanna
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Kolej na Ukrainie

Post autor: DariaAnnaJoanna » pt 13 lip, 2018 17:57

Super, dzięki wielkie jesteś bardzo pomocny:)

Nunek87
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Kolej na Ukrainie

Post autor: Nunek87 » wt 17 lip, 2018 21:39

w jakich godzinach jeździ i jaka jest cena przejazdu pociągiem Przemyśl - Odessa ?

tomeeek07
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Kolej na Ukrainie

Post autor: tomeeek07 » śr 18 lip, 2018 20:07

Nunek87 pisze:
wt 17 lip, 2018 21:39
w jakich godzinach jeździ i jaka jest cena przejazdu pociągiem Przemyśl - Odessa ?
Podaję linki do stron, które odpowiedzą na twoje pytania.

https://www.intercity.pl/pl/

https://uz.gov.ua/passengers/timetable/

http://old.rozklad-pkp.pl/bin/query.exe/pn?

Swoją drogą te informacje zapewne były nie raz podawane już na tym forum.

hybenka
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Kolej na Ukrainie

Post autor: hybenka » czw 26 lip, 2018 21:57

Nunek87 pisze:
wt 17 lip, 2018 21:39
Ja za bilet z Odessy do Przemyśla na dzień 7 sierpień( kupowany 8 lipca) zapłaciłam 152,53 zł w tym 94,55 zł (bilet) +57,98 zł (miejscówka)
Ceny podawane są w Euro i przeliczane na złotówki. I tak: bilet kosztuje 21.20 Euro a miejscówka w wagonie 4osobowym 13 Euro

Ta linia jest na tyle popularna, że nie udało mi się dostać biletu do Odessy z 3 tygodniowym wyprzedzeniem.
Na ten pociąg przedsprzedaż jest 60 dni przed podróżą bo pytałam w kasie.

ByK
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Kolej na Ukrainie

Post autor: ByK » pt 27 lip, 2018 07:21

Najprościej kupić bilety na stronie ukraińskiej kolei.

tomeeek07
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Kolej na Ukrainie

Post autor: tomeeek07 » pt 27 lip, 2018 21:57

ByK pisze:
pt 27 lip, 2018 07:21
Najprościej kupić bilety na stronie ukraińskiej kolei.
Wyżej zapytanie dotyczyło bezpośredniej relacji Przemyśl - Odessa.
Spróbuj kupić sobie taki bilet na stronie UZ - zobaczymy, czy to -twoim zdaniem- najprostsze rozwiązanie działa.
Sugeruję weryfikować swoje informacje przed dodaniem posta. :wink:

babrzan
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Kolej na Ukrainie

Post autor: babrzan » pn 30 lip, 2018 02:10

Szukam informacji na temat pociągu D 51... Co to za pociąg? Jechał ktoś? Jak wrażenia?

Według informacji podanej na stronie http://rozklad-pkp.pl/ pociąg odjeżdża z Przemyśla (Пшемисль) o godzinie 08:23 i przyjeżdża do Lwowa (Львів) na godzinę 13:30. Pociąg jest widoczny na stronie http://rozklad-pkp.pl/ natomiast jest on NIEWIDOCZNY w systemie Kolei Ukraińskich na stronie https://booking.uz.gov.ua/ Dlaczego? Czy ten pociąg faktycznie kursuje czy może http://rozklad-pkp.pl/ podaje niesprawdzone informacje? Jaka jest orientacyjna cena za przejazd? Jak kupić bilet?

Ogólnie, jakie jest Wasze zdanie na temat tego pociągu? Macie jakieś zdjęcia? Filmy? Polecacie go czy nie?

PS Z czego wynika tak długi czas przejazdu? Z Przemyśla do Lwowa... 5 godzin? Hmm...

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Kolej na Ukrainie

Post autor: gorodok » pn 30 lip, 2018 15:11

babrzan pisze:
pn 30 lip, 2018 02:10
Szukam informacji na temat pociągu D 51... Co to za pociąg? Jechał ktoś? Jak wrażenia?

Według informacji podanej na stronie http://rozklad-pkp.pl/ pociąg odjeżdża z Przemyśla (Пшемисль) o godzinie 08:23 i przyjeżdża do Lwowa (Львів) na godzinę 13:30. Pociąg jest widoczny na stronie http://rozklad-pkp.pl/ natomiast jest on NIEWIDOCZNY w systemie Kolei Ukraińskich na stronie https://booking.uz.gov.ua/ Dlaczego? Czy ten pociąg faktycznie kursuje czy może http://rozklad-pkp.pl/ podaje niesprawdzone informacje? Jaka jest orientacyjna cena za przejazd? Jak kupić bilet?

Ogólnie, jakie jest Wasze zdanie na temat tego pociągu? Macie jakieś zdjęcia? Filmy? Polecacie go czy nie?

PS Z czego wynika tak długi czas przejazdu? Z Przemyśla do Lwowa... 5 godzin? Hmm...
To jest pociąg relacji Wrocław - Lwów - i jest też widoczny na stronie kolei ukraińskiej https://uz.gov.ua/passengers/timetable/ ... 79&by_id=1
Z powrotem ma numer 51 https://uz.gov.ua/passengers/timetable/ ... by_route=1 stąd chyba się wzięło to D 51 Nie jest dostępny na stronie bukowania - bo nie ma możliwości kupienia biletu przez internet. Jazda tym pociągiem na odcinku Przemyśl Lwów moim zdaniem jest głupotą, bo ten pociąg jest cholernie drogi i jakiś sens ma jedynie podróż na odcinku Wrocław - Lwów lub innego miasta przed Krakowem. Pociąg składa się jedynie z wagonów sypialnych. Jedzie 4 godziny (zmiana czasu :wink: ) do Lwowa, prawdopodobnie przez to, że robi przystanki na kontrolę graniczną oraz celną.
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

babrzan
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Kolej na Ukrainie

Post autor: babrzan » pn 30 lip, 2018 16:48

Pisząc o tym, że pociąg jest niewidoczny w systemie Kolei Ukraińskich miałem na myśli wyłącznie to, że pociąg jest niewidoczny na stronie bookowania. Całej strony nie sprawdzałem. Moim celem był zakup biletu, a nie wertowanie strony od deski do deski. Napisałeś, że nie ma mozliwości zakupu biletu przez Internet. Gdzie zatem mogłbym kupić bilet? W kasie międzynarodowej na Dworcu Centralnym w Warszawie? A na dworcu w Przemyślu na pół godziny przed odjazdem pociągu nie będzie z tym problemu? Racja, pociąg jedzie cztery godziny Ponad cztery godziny. Ale to i tak długo. Pociąg IC 715, który wyjeżdża z Przemyśla o godzinie 13:10, przyjeżdża do Lwowa na godzinę 16:02. Podróż IC 715 zajmuje więc 1 godzinę 52 minuty, a nie ponad cztery (a dokładniej - 4 godziny 07 minut), jak w przypadku D 51. Raz jeszcze pytam: z czego wynika tak długi czas przejazdu? Napisałeś, że to prawdopodobnie przez to, że pociąg robi przystanki na kontrolę graniczną oraz celną. Czy pociąg IC 715 ich nie robi? Chyba też robi. I ma tyle samo przystanków, co D 51. A mimo to jedzie dwa razy krócej. Z czego to wynika? Napisałeś, że przejazd D51 z Przemyśla do Lwowa jest głupotą. Może tak właśnie jest. A może tak właśnie jest tylko z Twojego punktu widzenia? Ponieważ z mojego punktu widzenia sprawa wygląda nieco inaczej. Założmy, że przyjeżdżam do Przemyśla na godzinę 6 rano. I co? Mam czekać do godziny 13:10 na IC 715? Wolę wsiąść w D 51 (odjazd z Przemyśla o godzinie 08:23) aniżeli czekać, przez pół dnia, na IC 715. Czekać przez siedem godzin na pociąg - to dopiero głupota! Co do ceny. Napisałeś, że D 51 jest cholernie drogi. Czy mógłbyś napisać coś więcej? Ile mniej więcej kosztowałby taki przejazd - z Przemyśla do Lwowa? Naprawdę jest to aż taki majątek :roll: ? Hmm... Jaka jest różnica w cenie między IC 715 a D 51? Odcinek Przemyśl - Lwów?

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Kolej na Ukrainie

Post autor: gorodok » pn 30 lip, 2018 17:36

babrzan pisze:
pn 30 lip, 2018 16:48
Pisząc o tym, że pociąg jest niewidoczny w systemie Kolei Ukraińskich miałem na myśli wyłącznie to, że pociąg jest niewidoczny na stronie bookowania. Całej strony nie sprawdzałem. Moim celem był zakup biletu, a nie wertowanie strony od deski do deski. Napisałeś, że nie ma mozliwości zakupu biletu przez Internet. Gdzie zatem mogłbym kupić bilet? W kasie międzynarodowej na Dworcu Centralnym w Warszawie? A na dworcu w Przemyślu na pół godziny przed odjazdem pociągu nie będzie z tym problemu? Racja, pociąg jedzie cztery godziny Ponad cztery godziny. Ale to i tak długo. Pociąg IC 715, który wyjeżdża z Przemyśla o godzinie 13:10, przyjeżdża do Lwowa na godzinę 16:02. Podróż IC 715 zajmuje więc 1 godzinę 52 minuty, a nie ponad cztery (a dokładniej - 4 godziny 07 minut), jak w przypadku D 51. Raz jeszcze pytam: z czego wynika tak długi czas przejazdu? Napisałeś, że to prawdopodobnie przez to, że pociąg robi przystanki na kontrolę graniczną oraz celną. Czy pociąg IC 715 ich nie robi? Chyba też robi. I ma tyle samo przystanków, co D 51. A mimo to jedzie dwa razy krócej. Z czego to wynika? Napisałeś, że przejazd D51 z Przemyśla do Lwowa jest głupotą. Może tak właśnie jest. A może tak właśnie jest tylko z Twojego punktu widzenia? Ponieważ z mojego punktu widzenia sprawa wygląda nieco inaczej. Założmy, że przyjeżdżam do Przemyśla na godzinę 6 rano. I co? Mam czekać do godziny 13:10 na IC 715? Wolę wsiąść w D 51 (odjazd z Przemyśla o godzinie 08:23) aniżeli czekać, przez pół dnia, na IC 715. Czekać przez siedem godzin na pociąg - to dopiero głupota! Co do ceny. Napisałeś, że D 51 jest cholernie drogi. Czy mógłbyś napisać coś więcej? Ile mniej więcej kosztowałby taki przejazd - z Przemyśla do Lwowa? Naprawdę jest to aż taki majątek :roll: ? Hmm... Jaka jest różnica w cenie między IC 715 a D 51? Odcinek Przemyśl - Lwów?
W dużym skrócie:
1. Niestety nie mam sprawdzonej informacji odnośnie tego gdzie w Polsce można kupić bilety na ten pociąg ale podejrzewam, że powinni sprzedawać w każdej kasie międzynarodowej na dworcach - we Lwowie można kupić jedynie w takiej kasie.
2. Pociąg intercity IC 715 nie robi przystanków między Przemyślem a Lwowem - kontrola graniczna/celna odbywa się na bieżąco w trakcie jazdy pociągu.
3. Czy wydanie kwoty co najmniej 25-30 euro za ten odcinek nie jest głupotą? Niestety trudno zdobyć informację o dokładnej cenie przejazdu na tym odcinku tym pociągiem bo chyba nikt nie spróbował nawet się dowiedzieć. (Dla porównania wspomniane Intercity Przemyśl - Lwów kosztuje około 25-30 złotych)

Koszty przejazdu z innych miast do Lwowa:

Gdynia – Lwów: 63,80 euro (osoba dorosła); 41,90 euro (dziecko 4-11 lat)
Gdańsk – Lwów: 63,80 euro (osoba dorosła); 41,90 euro (dziecko 4-11 lat)
Warszawa – Lwów: 56,80 euro (osoba dorosła); 37,40 euro (dziecko 4-11 lat)
Kraków – Lwów: 39,50 euro (osoba dorosła); 25,80 euro (dziecko 4-11 lat)
Wrocław – Lwów: 51,60 euro (osoba dorosła); 33,30 euro (dziecko 4-11 lat)
Katowice – Lwów: 46,90 euro (osoba dorosła); 30,50 euro (dziecko 4-11 lat)

http://kolejnapodroz.pl/2018/02/04/poci ... rzewodnik/

Jak już pisałem ten pociąg składa się tylko z wagonów sypialnych - a tak naprawdę ze względu na jego drożyznę - są to jedynie dwa wagony sypialne - przy czym jeden jedzie ze Lwowa do Wrocławia a drugi obecnie ze Lwowa przez Warszawę do Gdańska. W Polsce są one po prostu doczepiane do innych składów. W wagonach tego typu większą część ceny stanowi opłata za miejsce sypialne - więc im dalej się jedzie tym mniej się wyda w stosunku do przejechanej odległości. Oprócz tego w pewien sposób "płaci się" za kontrolę graniczną.

Reasumując moim zdaniem jeśli już chcesz skorzystać z usług tego pociągu to już lepiej wsiąść do wagonu relacji Warszawa - Lwów - przynajmniej można porządnie się wyspać za wydaną kwotę :wink:
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

Shinzon
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Kolej na Ukrainie

Post autor: Shinzon » pn 30 lip, 2018 19:57

babrzan pisze:
Sprawdzałeś może inne możliwości połączenia do Lwowa z Przemyśla? np. Autobus? Jest zdecydowanie więcej połączeń autobusowych z Przemyśla do Lwowa niż kolejowych. Jak nie chcesz czekać na popołudniowy pociąg.

To i tak jest szacowany czas. Przekraczałeś kiedy granice z UE w pociągu? Tu wszystko może się zdarzyć. Czas jazdy tego pociągu pewnie jest taki sam jak IC715 ale czas przewidziany na odprawę jest dłuższy. Jaki już kolega napisał nie odbywa się w takcie jazdy, tylko pociąg stoi i grupa celników wchodzi do pociągu i sprawdza wszystkie zakamarki.

Pytałeś może u źródła jaki jest koszt biletu? Intercity odpowiada na takie zapytania. Wiem bo pytałem nie raz. Dla przykładu bilet na nie istniejący już pociąg D35 z Krakowa do Lwowa kosztował 105 PLN + 55 PLN miejsce sypialne w klasie tourist lub 95 PLN w klasie double (rok 2013 ulga UZ-PKP specjal). Nawet nie trzeba pytać. Wystarczy wejść na stronę przewoźnika i poszukać ale czami mam wrażenie, że to jest trudne.

https://www.intercity.pl/pl/site/dla-pa ... /lwow.html
Absentem laedit, qui cum ebrio litigat

LordSlimak
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Kolej na Ukrainie

Post autor: LordSlimak » pn 30 lip, 2018 23:47

babrzan pisze:
[...]Racja, pociąg jedzie cztery godziny Ponad cztery godziny. Ale to i tak długo. Pociąg IC 715, który wyjeżdża z Przemyśla o godzinie 13:10, przyjeżdża do Lwowa na godzinę 16:02. Podróż IC 715 zajmuje więc 1 godzinę 52 minuty, a nie ponad cztery (a dokładniej - 4 godziny 07 minut), jak w przypadku D 51. [...]

Przypadkiem w tym pociągu nie zmieniają wózków w wagonach?

Shinzon
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Kolej na Ukrainie

Post autor: Shinzon » wt 31 lip, 2018 08:03

Napewno jest zamiana. Nie wydaje mi się żeby korzystali z wagonów z wózkami do samoczynnej zmiany rozstawu. Tą operację chyba robi się przed godziną odjazdu. Tak naprawdę to ten czas przejazdu jest dosyć długi.

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Kolej na Ukrainie

Post autor: gorodok » wt 31 lip, 2018 08:08

Właśnie podobno w tych dwóch wagonach jest zastosowany system samoczynnej zmiany rozstawu. Ale sam fakt zmieniają wózki czy też nie zmieniają nie ma żadnego wpływu na czas przejazdu z Przemyśla do Lwowa dlatego, że godzina odjazdu z Przemyśla jest już podawana po całej operacji zmiany wózków.
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

Shinzon
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Kolej na Ukrainie

Post autor: Shinzon » wt 31 lip, 2018 09:11

Swoją drogą długo sprawdzają dwa wagony.

marcin_1
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Kolej na Ukrainie

Post autor: marcin_1 » ndz 05 sie, 2018 01:03

gorodok pisze:
wt 31 lip, 2018 08:08
Właśnie podobno w tych dwóch wagonach jest zastosowany system samoczynnej zmiany rozstawu. Ale sam fakt zmieniają wózki czy też nie zmieniają nie ma żadnego wpływu na czas przejazdu z Przemyśla do Lwowa dlatego, że godzina odjazdu z Przemyśla jest już podawana po całej operacji zmiany wózków.
Nie jechałem tym pociągiem, ale czytałem, że po ostatniej zmianie rozkładu (w efekcie której pociąg przyjeżdża do Lwowa dopiero po południu), zmiana rozstawu odbywa się już nie w Przemyślu, a w UA - w Mościskach. Taki długi czas na trasie Przemyśl-Lwów, wynika właśnie z tego, że ma tam postój techniczny. Taki pomysł racjonalizatorski - PKP :roll:

Złośliwiec
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Kolej na Ukrainie

Post autor: Złośliwiec » ndz 05 sie, 2018 07:51

Ostatnio jechałem IC715. To prawda, wszystko się może zdarzyć….. :D zamiast o 12:15 – przyjechał do Przemyśla o 13:05….zamiast o 13:10 – ruszyliśmy do Lwowa o 13:50, po drodze trochę nadrobił – byliśmy we Lwowie o 16:40 zamiast o 16:02. Bez większych przygód – jedynie kontrola paszportów, celników polskich brak, ukraińscy – siedli sobie w I klasie i usnęli…..
Ale powrót to dopiero jazda….. 8)
Po ruszeniu ze Lwowa – celnicy ukraińscy prawie każdego zganiali z siedzenia i podnosząc siedzisko szukali papierosów…..ubikacje już były zamknięte we Lwowie i nie były otwierane do Przemyśla – ale za to były 4 (cztery!) razy sprawdzane przez tego samego celnika ukraińskiego (nie dowierzał sam sobie?).
Potem straż graniczna ukraińska – kontrola paszportów – dowiedziałem się – że jako głowa rodziny – powinienem najpierw podać do kontroli swój paszport – a potem żony i dzieci. Nie chciałem się wdawać w dyskusję – bo „dziunia” która kontrolowała nasze paszporty – wyjątkowo była nie w sosie…..dla naszych pograniczników nie miało znaczenia kolejność podawania paszportów….
Potem przyszedł następny jegomość ubrany na czarno i sprawdził kibel – po raz któryś – otwierając specjalnym kluczem zakamarki…..
Nasi celnicy wyrywkowo sprawdzili bagaże – z 3 walizek –otwarłem 1, Ukraińców trzepali bardziej, praktycznie każda większa walizkę. Potem lusterko na wysięgniku – i pod każde siedzenie….no i oczywiście kibel.... 8)
Do Przemyśla zamiast o 12:25 – dojechaliśmy na 13:00.
Spostrzeżenia: po zajęciu miejsc we Lwowie – zaleca się zajrzeć pod siedzenie i za oparcie – co by sobie nie narobić kłopotów, jakby ktoś obcy chciał zrobić nieopacznie niespodziankę i coś schował pod nasze siedzenie….

marcin_1
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Kolej na Ukrainie

Post autor: marcin_1 » ndz 05 sie, 2018 17:47

Tutaj jest o tej zmianie miejsca, gdzie odbywa się zmiana rozstawu kół w pociągach PKP, jadących do Lwowa:
https://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosc ... 84682.html

O tym, dlaczego w najbliższym czasie, nie ma co się spodziewać powrotu do korzystania z SUW 2000, czyli systemu automatycznej zmiany rozstawu kół.
https://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosc ... 84488.html
"SUW 2000 skracał podróż o ok. 1,5 godz." (kiedyś)

hybenka
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Kolej na Ukrainie

Post autor: hybenka » ndz 05 sie, 2018 18:46

A powiedzcie mi czy ostatnio bardzo trzepali na granicy w pociągu relacji Odessa -Przemyśl ?
Muszę pogrzebać ile czego mogę przewieźć ale ciekawa jestem czy sztywno trzymać się muszę przepisów.

marcin_1
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Kolej na Ukrainie

Post autor: marcin_1 » ndz 05 sie, 2018 18:56

Informacyjnie - nie wiem, czy ktoś już o tym pisał, bo nie znalazłem:
Od 24 maja, na stronie rezerwacji biletów UZ, pojawia się informacja dotycząca obecności klimatyzacji w wagonie kolejowym. Informuje o tym zapis, jak poniżej.
Uwaga: jeżeli jest dodana taka informacja, to znaczy, że klimatyzacji nie ma. Jeżeli informacji brak, to znaczy, że klimatyzacja ...jest. (Dziwna logika.)

Zapis ten pojawia się zaraz po typie wagonu:
UA: "Тип вагона: Купе", "Без кондиціонування"
EN: "Wagon type: Compartment / 2-cl. sleeper", "Without air conditioning"

Źródło: https://www.uz.gov.ua/press_center/up_t ... ic/474585/
"Ця інформація буде вказана і в придбаному квитку."->"Informacja ta będzie podana na kupionym bilecie."
Zrzut ekranu 2018-08-05 18.38.54.png

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Kolej na Ukrainie

Post autor: gorodok » pn 06 sie, 2018 07:34

marcin_1 pisze:
ndz 05 sie, 2018 01:03
gorodok pisze:
wt 31 lip, 2018 08:08
Nie jechałem tym pociągiem, ale czytałem, że po ostatniej zmianie rozkładu (w efekcie której pociąg przyjeżdża do Lwowa dopiero po południu), zmiana rozstawu odbywa się już nie w Przemyślu, a w UA - w Mościskach. Taki długi czas na trasie Przemyśl-Lwów, wynika właśnie z tego, że ma tam postój techniczny. Taki pomysł racjonalizatorski - PKP :roll:
No to teraz wszystko się wyjaśniło. Nie stosują systemu SUW lecz wymieniają wózki w Mościskach - co daje dodatkowe 2 godziny na drodze z Przemyśla do Lwowa. Myślę że równocześnie ze zmianą wózków odbywa się też kontrola graniczna/celna. No i chyba oczywiste jest że za zmianę wózków w Mościskach PKP płaci mniej niż w Przemyślu...
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

tomeeek07
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Kolej na Ukrainie

Post autor: tomeeek07 » sob 15 wrz, 2018 15:03

Cześć! Czy chcąc nabyć bilet z Moskwy do Kijowa jest bez znaczenia, czy bilet kupię na stronie UZ, czy RZD? Sprawdzam na obu stronach i na UZ cena biletu jest taka sama. Czy tak zakupione bilety odbieram gdzieś w automacie w Rosji, czy przychodzi e-bilet na email?
Jeszcze dodatkowe pytania:
Co to za nowa funkcjonalność wprowadzona na stronie UZ, mianowicie to "Range of places" (screenshot)(Діапазон місць), czyli - 'Zakres miejsc', co ja tam mam wybrać?
Dodatkowo, czy jeśli planuję jechać pociągiem № 073А z Moskwy. W Kijowie jestem na 05:13 to zdążę bez problemowo przesiąść się tam na pociąg o 06:52 do Przemyśla? Pytam, ponieważ nie wiem jak jest z przekraczaniem granicy RU-UA, oraz wiadomo trasa dosyć długa.
Załączniki
Przechwytywanie.JPG

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Kolej na Ukrainie

Post autor: gorodok » pn 17 wrz, 2018 08:16

tomeeek07 pisze:
sob 15 wrz, 2018 15:03
Co to za nowa funkcjonalność wprowadzona na stronie UZ, mianowicie to "Range of places" (screenshot)(Діапазон місць), czyli - 'Zakres miejsc', co ja tam mam wybrać?
To jest funkcjonalność pochodząca od RZD - właściwie to i tak kupujesz bilet poprzez system sprzedaży kolei rosyjskiej. Oni nie mają możliwości wyboru konkrentego miejsca tylko możesz wskazać zakres numerów miejsc wśród których chcesz kupić sobie miejsce. Możesz też zaznaczyć że chcesz miejsce dolne. Jeśli chcesz kupić konkretne miejsce z numerem np. 5 to możesz spróbować wpisać dwa razy 5 czyli zakres od 5 do 5. Jest też opcja wymogu żeby miejsca były w jednym przedziale oraz wskazanie że nie chcemy miejsc bocznych - dotyczy to raczej wagonów "plackartnych".
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

ODPOWIEDZ