Parking strzeżony Odessa / Krym , przechowalnia bagażu

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
BettaR
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: BettaR » śr 22 cze, 2011 09:36

Witam wszystkich,
w sierpniu wybieram się motocyklem na Krym przez Odessę. Na miejscu chciałbym trochę pozwiedzać, więc będę musiał zostawić motor w bezpiecznym miejscu. Czy ktokolwiek z Was mógłby mnie wspomóc konkretnymi namiarami na strzeżone parkingi w Odessie i na Krymie? Jak odróżnić parking strzeżony od nie strzezonego (chodzi mi o szyld - nazwa / wymowa)?

Druga rzecz - z w/w powodów będę musiał gdzieś zostawić bagaż. Czy widywaliście takie miejsca jak przechowalnia bagażu? Gdzie ich szukać?

Z góry dziękuje za pomoc!

Pozdrawim
Marek

pablooliver
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: pablooliver » śr 22 cze, 2011 10:32

w Symferopolu na dworcu kolejowym jest przechowalnia bagażu. procedura trochę skomplikowana ale do ogarnięcia. szafki wyglądają bardzo solidnie modliłem się żeby szyfru nie zapomniec bo otworzyc awaryjnie to chyba tylko granatem można.

szaman
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: szaman » śr 22 cze, 2011 10:40

eeee tam. W Symferopolu w budynku przylegającym do dworca vis a via McDonalda zostawiałem bagaże u pani szatniarki. Przy odbiorze podziękowałem jej czekoladą i była zadowolona.
Пиймо друзі грай музико Нам вже все одно!

BettaR
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: BettaR » śr 22 cze, 2011 10:56

Dziękuję za odpowiedzi,
a w kwesti nazewnictwa? Jak zapytać o parking strzeżony i przechowalnie bagażu po Ukrainsku? Cienko u mnie z językiem - chcę sobie pospisywać przydatne zwroty.

Shinzon
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: Shinzon » śr 22 cze, 2011 11:35

W Odessie jest przechowalnia bagażu na dworcu kolejowym. Stojąc na wprost peronów idziesz w prawo wzdłuż peronu pierwszego, dochodzisz do białego budynku z oznaczeniem przechowalni bagażu. Biały budynek na peronie na samym końcu.

Kosztuje 12 UHA od bagażu nie zależnie od wielkości. Nas pan chciał skasować za śpiwór, wiec lepiej mieć go głęboko schowany, ponieważ przywiązany traktowany jest jako dodatkowy bagaż. Odbiór do godziny 24:00. Zostawienie na noc bagaży kosztuje 16 UHA (ale tego nie jestem pewien)

111mirek
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: 111mirek » pn 16 sty, 2012 13:30

Odświeżę trochę temat. Poszukuję parkingu strzeżonego w Odessie. Czy ktoś może mi pomóc? W odległości do 1 km od morza oraz w centrum ( o ile nie mieści się w pasie 1 km) :D

Alexander_K
Radca Stanu
Radca Stanu

Re: Parking strzeżony Odessa / Krym , przechowalnia bagażu

Post autor: Alexander_K » pn 16 sty, 2012 19:07

111mirek pisze:Odświeżę trochę temat. Poszukuję parkingu strzeżonego w Odessie. Czy ktoś może mi pomóc? W odległości do 1 km od morza oraz w centrum ( o ile nie mieści się w pasie 1 km) :D
Wiesz co... twoja jedna szansa to odnaleźć hotel ze własnym parkingiem. No i tam zamieszkać i zostawiać samochód na parkingu hotelu. Wtedy może być ok.

Przykro mi o tym mówić, ale tak w ogóle na Ukrainie "parking strzeżony" rzadko jest strzeżony w rzeczywistości.

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: arko » pn 16 sty, 2012 21:34

111mirek pisze: Poszukuję parkingu strzeżonego w Odessie. Czy ktoś może mi pomóc? W odległości do 1 km od morza oraz w centrum ( o ile nie mieści się w pasie 1 km)
Spokojnie na miejscu znajdziesz parking strzeżony,koszt to około 8-12 UAH. Będziesz na miejscu spytasz miejscowych o автостоянкe to każdy Ci podpowie. Bez obaw można zostawić auto.

binio
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: binio » wt 17 sty, 2012 02:12

To i ja wrzucę swoje trzy grosze. Podczas każdego z pobytów w Odessie miałem poczucie bezpieczeństwa o wiele większe niż w Polsce. Za każdym razem bez obaw zostawiałem auto lub motocykl w pierwszym napotkanym miejscu. Auto autem ale mówiąc motocykl mam na myśli również kombinezon rzucony i przyciśnięty siatką oraz kaski, które po prostu wieszałem (koledzy również) na lusterkach (a koszt jednego to lekko licząc 2tys zł.). Mi w ogóle z pierwszego pobytu na Krymie zostały w pamięci reakcje ludzi na pytanie "czy mogę to tu zostawić, czy nikt nie ukradnie, itp" - patrzyli na mnie jak na dziwaka i pytali "a dlaczego nie?" :) Brakowało tylko odpowiedzi "Panie tu nie Europa, tu jest bezpiecznie" :) Takie osobiste odczucie, w miastach zachodniej Ukrainy już bym się bał cokolwiek zostawić na ulicy :)

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: arko » czw 19 sty, 2012 20:33

Alexander_K pisze:Przykro mi o tym mówić, ale tak w ogóle na Ukrainie "parking strzeżony" rzadko jest strzeżony w rzeczywistości.
Coo??? W każdym wiekszym mieście(osiedlu też) są bezpieczne parkingi strzeżone.

saguero
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: saguero » ndz 20 maja, 2012 17:43

witam, podepnę się troszkę pod temat i zapytam:

Czy na dworcu w Doniecku ( lub jego okolicy ) znajdę jakieś miejsce gdzie można przechować bagaż(torby podrózne) ??

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: arko » ndz 20 maja, 2012 19:48

saguero pisze:Czy na dworcu w Doniecku ( lub jego okolicy ) znajdę jakieś miejsce gdzie można przechować bagaż(torby podrózne) ?
Na dworcu kolejowym w Doniecku jest przechowalnia bagażu.

hybenka
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: hybenka » pn 06 sie, 2018 10:57

Shinzon pisze:
śr 22 cze, 2011 11:35
W Odessie jest przechowalnia bagażu na dworcu kolejowym. Stojąc na wprost peronów idziesz w prawo wzdłuż peronu pierwszego, dochodzisz do białego budynku z oznaczeniem przechowalni bagażu. Biały budynek na peronie na samym końcu.

Kosztuje 12 UHA od bagażu nie zależnie od wielkości. Nas pan chciał skasować za śpiwór, wiec lepiej mieć go głęboko schowany, ponieważ przywiązany traktowany jest jako dodatkowy bagaż. Odbiór do godziny 24:00. Zostawienie na noc bagaży kosztuje 16 UHA (ale tego nie jestem pewien)
Jutro czeka mnie 6cio godzinne koczowanie na dworcu kolejowym więc rozważam opcję przechowalni tak by jeszcze trochę pokręcić się po okolicy.
Orientuje się ktoś czy te dane z powyższego posta są aktualne?

hybenka
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: hybenka » wt 07 sie, 2018 07:55

Shinzon pisze:
śr 22 cze, 2011 11:35
Potwierdzam, nadal tam jest przechowalnia bagażu.
Mały kosztuje 30 hrywien a duży 38 hrywien
Doba liczy się od 0:00 do 24:00

ODPOWIEDZ